ÅGP og UGP, Aabyhøj mesterskabet 2016
# | Navn | Rating | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Robert Pavia Skakklubben af 1968 | 1423 | 6 1 | 2 ½ | 3 ½ | 4 0 | 5 1 | 3 | 3 | 3,45 | 1403 |
2 | Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub | 1403 | 5 1 | 1 ½ | 6 1 | 3 ½ | 4 1 | 4 | 1 - 2 | 3,3 | 1435 |
3 | John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1446 | 4 1 | 5 1 | 1 ½ | 2 ½ | 6 1 | 4 | 1 - 2 | 3,6 | 1464 |
4 | Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub | 1116 | 3 0 | 6 1 | 5 0 | 1 1 | 2 0 | 2 | 4 | 1,25 | 1150 |
5 | Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen Skakklubben af 1968 | 1201 | 2 0 | 3 0 | 4 1 | 6 1 | 1 0 | 2 | 5 | 1,85 | 1208 |
6 | Hani Haj Sassi Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1163 | 1 0 | 4 0 | 2 0 | 5 0 | 3 0 | 0 | 6 | 1,55 | 1093 |
ÅGP og UGP, Aabyhøj mesterskabet 2016 | |||
---|---|---|---|
Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Tilmelding foretages hos din skoleskakleder (hvis ingen skoleskakleder sker tilmeldingen til Johnny Odgaard, mail: johnny@madsenodgaard.dk - der skal oplyses om fødselsdato og hvis spilleren ikke er kendt i Aarhus Skole Skak også info om turneringsrutine). |
|||
Periode | 2016-11-19 .. 2016-11-19 | Kørestols adgang | Der er ikke kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Nej |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | |||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Aabyhøj mesterskabet 2016
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
A-gruppe | 6 | 2016-11-19 | 2016-11-18 |
B-gruppe | 6 | 2016-11-19 | 2016-11-18 |
C-gruppe | 6 | 2016-11-19 | 2016-11-18 |
D- og E-gruppe | 12 | 2016-11-19 | 2016-11-18 |
F-gruppe | 8 | 2016-11-19 | 2016-11-18 |
N-gruppe | 18 | 2016-11-19 | 2016-11-18 |
Totalt antal tilmeldte | 56 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602410 | 1444824 | 1. Filip Martin Kierulf Hou Holm | Nordre Skakklub | 1613 | 1760 | 2016-11-20 | |||
101095138 | 1457292 | 2. Simon Ehrenreich | Skakklubben af 1968 | 1455 | 1620 | 2016-11-20 | |||
100602500 | 1449761 | 3. Frederik Buttenschøn | Syddjurs Skakklub | 1462 | 1593 | 2016-11-20 | |||
103110503 | 1444859 | 4. Joshua Kehlet Hansen | Skakklubben af 1968 | 1404 | 1621 | 2016-11-20 | |||
100602457 | 1446070 | 5. Alfred Hedelykke Wegger | Nordre Skakklub | 1313 | 1514 | 2016-11-20 | |||
100901687 | 1452738 | 6. Sebastian Ladegaard | Kjellerup Skakklub | 1281 | 1375 | 2016-11-20 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602624 | 1463411 | 1. Robert Pavia | Skakklubben af 1968 | 1423 | 2016-12-21 | ||||
100901738 | 1457209 | 2. Marius Bøss Sørensen | Skive Skakklub | 1403 | 1427 | 2016-12-21 | |||
100602575 | 1453947 | 3. John Christopher Højstrup Christensen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1446 | 1292 | 2016-12-21 | |||
100901730 | 1456750 | 4. Signe Sofie Bøss Sørensen | Skive Skakklub | 1116 | 1363 | 2016-12-21 | |||
100602494 | 1454030 | 5. Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen | Skakklubben af 1968 | 1201 | 2016-12-21 | ||||
100104322 | - | 6. Hani Haj Sassi | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1163 | 2016-12-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100901731 | 1457012 | 1. Birgitte Brunsgaard Jacobsen | Skive Skakklub | 1227 | 2016-12-21 | ||||
101095505 | - | 2. Andrea Kongskov | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 971 | 2016-12-21 | ||||
101095366 | 1462555 | 3. Victor Ammitzbøll Madsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1011 | 2016-12-21 | ||||
100602402 | 1459945 | 4. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1062 | 2016-12-21 | ||||
100602591 | 1461389 | 5. Kristoffer Emil Juul Kortsen | Syddjurs Skakklub | 1079 | 2016-12-21 | ||||
100602595 | 1462245 | 6. Magnus Mols Kabell | Syddjurs Skakklub | 979 | 2016-12-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602596 | - | 1. Noa Sinding | Syddjurs Skakklub | 1034 | 2016-12-21 | ||||
101095507 | 1463055 | 2. Marius Ladegaard | Kjellerup Skakklub | 1027 | 2016-12-21 | ||||
100901770 | 1459430 | 3. Andreas B. Nielsen | Kjellerup Skakklub | 950 | 2016-12-21 | ||||
101095520 | - | 4. Nanna Ehrenreich | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 939 | 2016-12-21 | ||||
101095547 | - | 5. Jonathan Rosendahl Thomsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 897 | 2016-12-21 | ||||
100901778 | - | 6. Magnus Nørgaard Jørgensen | Kjellerup Skakklub | 862 | 2016-12-21 | ||||
101095506 | - | 7. Magnus Lund Borges | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1065 | 2016-12-21 | ||||
101095583 | - | 8. Linus Sørensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 764 | 2016-12-21 | ||||
100602627 | - | 9. Mathias Wahlin | Skakklubben Rokaden | 1000 | 2016-12-21 | ||||
100901783 | 1462784 | 10. Carl Emil Kærsgaard Knudsen | Skive Skakklub | 980 | 2016-12-21 | ||||
- | - | 11. Bye | - | 2016-12-21 | |||||
101095543 | 1462580 | 12. Jeppe Libach Makholm | Skive Skakklub | 983 | 2016-12-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602606 | - | 1. Hjalte Breindal Kragh | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 924 | 2016-12-21 | ||||
101095882 | - | 2. Marius Janse von der Rendsburg | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 822 | 2016-12-21 | ||||
101095572 | - | 3. Kristian Ramsdal | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 725 | 2016-12-21 | ||||
101095675 | - | 4. Minh Quang Hoekema | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 763 | 2016-12-21 | ||||
101095974 | - | 5. Benjamin Løndal | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 500 | 2016-12-21 | ||||
101095998 | - | 6. Adam Sahel | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 800 | 2016-12-21 | ||||
101095758 | - | 7. Frida Pilgaard Jensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 744 | 2016-12-21 | ||||
- | - | 8. Bye | - | 2016-12-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602609 | - | 1. Malthe Stubkjær Høxbro | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 930 | 2016-12-21 | ||||
101095522 | - | 2. Fridtjof Holm Laursen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 714 | 2016-12-21 | ||||
101095540 | - | 3. Tobias Wester Juul-Madsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 662 | 2016-12-21 | ||||
101095773 | - | 4. Noah Kappendrup | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 644 | 2016-12-21 | ||||
101095922 | - | 5. Rasmus Høg Christensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 682 | 2016-12-21 | ||||
101095999 | - | 6. Daniel Dørr Madsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 800 | 2016-12-21 | ||||
101096002 | - | 7. Lili Hansen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
101095917 | - | 8. Emma Høg Christensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 621 | 2016-12-21 | ||||
101095943 | - | 9. Philip Uhre Knudsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 845 | 2016-12-21 | ||||
101096005 | - | 10. MM Herluf Andersen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
101096006 | - | 11. Mathias Johannesen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
101096000 | - | 12. Marius Kjær Sørensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
101096001 | - | 13. Albert Surland Knudsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
101096003 | - | 14. Sebastian Kjærgaard Larsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
101096004 | - | 15. Sofia Vesterby | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
101096007 | - | 16. Joachim Axel Juncher | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 700 | 2016-12-21 | ||||
- | - | 17. Bye | - | 2016-12-21 | |||||
- | - | 18. Bye | - | 2016-12-21 |