Arbejder ...

loading

ÅGP og UGP, Niels Ebbesen mesterskabet 2016 i Skanderborg  

Vis Gruppe : Parringer
A-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1616
6
½
8
0
10
½
9
1
2
0
263,851542
2Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
1512
7
1
5
0
8
1
4
0
1
1
332,751523
3Svante Juul Ellemand
Skakklubben af 1968
1496
8
1
4
0
6
0
7
0
9
½
82,91433
4Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1530
9
1
3
1
5
½
2
1
6
½
413,051573
5Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
1412
10
1
2
1
4
½
6
0
8
0
52,41417
6Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1466
1
½
7
1
3
1
5
1
4
½
422,251579
7John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1464
2
0
6
0
9
0
3
1
10
½
92,81406
8Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
1366
3
0
1
1
2
0
10
1
5
1
341,91420
9Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1349
4
0
10
0
7
1
1
0
3
½
101,71340
10Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1259
5
0
9
1
1
½
8
0
7
½
271,41286

B-gruppen Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Robert Pavia
Skakklubben af 1968
1311
5
1
4
½
2
0
9
1
6
1
3
0
44,551264
2Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1216
6
1
3
1
1
1
5
1
4
1
7
1
613,71356
3Elias Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1101
7
1
2
0
4
1
6
0
8
1
1
1
432,61164
4Kristoffer Emil Juul Kortsen
Syddjurs Skakklub
1196
8
1
1
½
3
0
10
1
2
0
9
1
53,651189
5Carl Emil Richter Thyssen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1040
1
0
8
1
10
1
2
0
9
1
6
0
362,61058
6Magnus Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1013
2
0
10
1
7
1
3
1
1
0
5
1
422,31099
7Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
1090
3
0
9
1
6
0
8
0
10
0
2
0
193,25989
8Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1076
4
0
5
0
9
1
7
1
3
0
10
0
283,11027
9Carl Emil Kærsgaard Knudsen
Skive Skakklub
1063
10
0
7
0
8
0
1
0
5
0
4
0
0102,7942
10Andrea Kongskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
888
9
1
6
0
5
0
4
0
7
1
8
1
371,55953

C-, D- og E-gruppen Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Jeppe Libach Makholm
Skive Skakklub
983
6
1
12
½
9
0
10
1
14
1
11
0
4
0
7
1
63,91010
2Benjamin Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
10
1
8
1
11
0
13
0
3
0
7
0
9
1
5
0
3100,75613
3Mathias Wallin
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
986
9
0
7
1
14
0
6
0
2
1
8
1
5
1
13
0
475,35925
4Asger Haargaard
Horsens Skakforening
1377
12
0
6
1
10
1
14
½
9
1
13
½
1
1
11
1
627,251321
5Minh Quang Hoekema
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
763
11
0
10
0
7
1
12
0
8
0
6
1
3
0
2
1
3113,2754
6Niklas Lyngholm Knudsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
760
1
0
4
0
8
1
3
1
12
0
5
0
7
0
10
0
2132,4742
7Linus Sørensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
764
13
0
3
0
5
0
8
0
10
0
2
1
6
1
1
0
2143,3706
8Bjarke Bregendahl
Skive Skakklub
781
14
0
2
0
6
0
7
1
5
1
3
0
10
1
9
1
483,4808
9Magnus Lund Borges
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1065
3
1
13
1
1
1
11
½
4
0
12
0
2
0
8
0
94,751009
10Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
862
2
0
5
1
4
0
1
0
7
1
14
0
8
0
6
1
3124,05815
11Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1011
5
1
14
1
2
1
9
½
13
½
1
1
12
0
4
0
534,151049
12Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
1100
4
1
1
½
13
0
5
1
6
1
9
1
11
1
14
1
14,951170
13Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1027
7
1
9
0
12
1
2
1
11
½
4
½
14
0
3
1
544,31059
14Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1034
8
1
11
0
3
1
4
½
1
0
10
1
13
1
12
0
54,251045

På grund af delatgerantallet i de enkelte grupper, blev grupperne C-, D- og E slået sammen.

 

F-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Benjamin Wilken Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
575
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
351,6638
2Aksel Kærsgaard Knudsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
710
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
082,85582
3Anders Bach Lauridsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
754
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
0
5
0
533,3840
4Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
845
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
714,21030
5Niels Sørensen
Horsens Skakforening
1111
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
626,31098
6Louise Sørensen
Horsens Skakforening
784
3
0
4
0
5
0
8
1
7
½
1
0
2
1
63,6735
7Simon Haargaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
742
2
1
3
0
4
0
5
0
6
½
8
0
1
0
73,15668
8Kristian Ramsdal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
725
1
1
5
0
2
1
6
0
3
0
7
1
4
0
343725

N-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Fridtjof Holm Laursen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
714
14
1
16
0
24
½
6
0
22
1
9
1
2
0
143,95694
2Crystal Queency Rosaldo
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
693
15
1
11
1
16
½
26
1
12
0
10
0
1
1
53,5738
3Henry Linnet
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
667
16
0
18
1
11
1
4
1
21
1
12
½
10
1
13,3798
4Tobias Wester Juul-Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
662
17
1
19
1
21
½
3
0
24
1
16
1
12
0
73,15723
5Cyra Balbuena
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
648
18
1
25
1
26
0
12
0
10
0
19
1
13
0
3173,1644
6Oliver Hoffmann
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
647
19
0
24
½
22
1
1
1
25
1
26
½
21
0
4103692
7Mads Arberg Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
590
20
1
26
0
12
0
13
0
15
½
14
0
18
1
222,45592
8Sophia Simak Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
21
0
15
½
19
½
23
0
14
½
20
1
22
1
163,5700
9Mathias Johannesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
26
0
20
1
25
0
14
1
13
0
1
0
17
1
3191,65561
10Emma Høg Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
621
22
1
21
0
13
1
24
½
5
1
2
1
3
0
62,85702
11Rasmus Høg Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
682
23
1
2
0
3
0
15
1
19
1
13
1
26
0
493,35711
12Henrik Kæmp Egeskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
24
0
17
1
7
1
5
1
2
1
3
½
4
1
23,85781
13Tobias Froberg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
25
0
23
1
10
0
7
1
9
1
11
0
5
1
4114,1696
14Arion Zeneli
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
1
0
22
½
15
½
9
0
8
½
7
1
23
½
3203,9660
15Hannah Marquart
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
2
0
8
½
14
½
11
0
7
½
17
1
24
0
213,7646
16Liva Kjær
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
725
3
1
1
1
2
½
21
½
26
½
4
0
25
0
123,8712
17Noah Dejgaard Stidsing
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
4
0
12
0
20
½
18
1
23
0
15
0
9
0
243,8597
18Peter Christian
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
5
0
3
0
23
0
17
0
20
1
22
0
7
0
1253,75576
19Hannah Bie Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
6
1
4
0
8
½
25
½
11
0
5
0
20
1
3183,7669
20Alexander Preuss
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
7
0
9
0
17
½
22
0
18
0
8
0
19
0
½263,9547
21Chilas Rieper
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
8
1
10
1
4
½
16
½
3
0
24
1
6
1
533,75756
22Rasmus Graversen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
10
0
14
½
6
0
20
1
1
0
18
1
8
0
233,65648
23Signe Poulsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
11
0
13
0
18
1
8
1
17
1
25
0
14
½
153,55698
24Magnus Schmidt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
12
1
6
½
1
½
10
½
4
0
21
0
15
1
133,7691
25Noa Hausschildt Andersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
13
1
5
0
9
1
19
½
6
0
23
1
16
1
83,85729
26Viktor Linaa Munk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
9
1
7
1
5
1
2
0
16
½
6
½
11
1
544,05743
Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Turneringen tæller som også som DSU Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles på Niels Ebbesen skolen, Højvangens Torv 4, 8660 Skanderborg.

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder (hvis ingen skoleskakleder sker tilmeldingen til Johnny Odgaard, mail: johnny@madsenodgaard.dk - der skal oplyses om fødselsdato og hvis spilleren ikke er kendt i Aarhus Skole Skak også info om turneringsrutine).

Periode 2016-12-03 .. 2016-12-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Niels Ebbesen mesterskabet 2016 i Skanderborg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppen 10 2016-12-03 2016-12-02
B-gruppen 10 2016-12-03 2016-12-02
C-, D- og E-gruppen 14 2016-12-03 2016-12-02
F-gruppen 8 2016-12-03 2016-12-02
N-gruppen 26 2016-12-03 2016-12-02
Totalt antal tilmeldte 68
Deltagere i gruppen A-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602410 1444824 1. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1616 1778 2017-01-09
100602456 1449834 2. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1512 1769 2017-01-09
100602551 1451685 3. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1496 1530 2017-01-09
100602544 1451502 4. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1530 1849 2017-01-09
100602552 1451740 5. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1412 1610 2017-01-09
101095138 1457292 6. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1466 1604 2017-01-09
100602575 1453947 7. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1464 1292 2017-01-09
103110503 1444859 8. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1366 1609 2017-01-09
100602457 1446070 9. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1349 1525 2017-01-09
100901686 1457195 10. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1259 1370 2017-01-09
Deltagere i gruppen B-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602624 1463411 1. Robert Pavia Skakklubben af 1968 1311 2017-01-09
100901687 1452738 2. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1216 1392 2017-01-09
100602594 1463101 3. Elias Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1101 2017-01-09
100602591 1461389 4. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1196 2017-01-09
100602574 1458248 5. Carl Emil Richter Thyssen Silkeborg Skakklub Af 1930 1040 2017-01-09
100602595 1462245 6. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1013 2017-01-09
100901770 1459430 7. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 1090 2017-01-09
100602402 1459945 8. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1076 2017-01-09
100901783 1462784 9. Carl Emil Kærsgaard Knudsen Skive Skakklub 1063 2017-01-09
101095505 - 10. Andrea Kongskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 888 2017-01-09
Deltagere i gruppen C-, D- og E-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095543 1462580 1. Jeppe Libach Makholm Skive Skakklub 983 2017-01-09
101095974 - 2. Benjamin Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2017-01-09
101095774 - 3. Mathias Wallin Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 986 2017-01-09
101200025 - 4. Asger Haargaard Horsens Skakforening 1377 2017-01-09
101095675 - 5. Minh Quang Hoekema Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 763 2017-01-09
100104315 - 6. Niklas Lyngholm Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 760 2017-01-09
101095583 - 7. Linus Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 764 2017-01-09
101095623 - 8. Bjarke Bregendahl Skive Skakklub 781 2017-01-09
101095506 - 9. Magnus Lund Borges Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1065 2017-01-09
100901778 - 10. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 862 2017-01-09
100602607 - 11. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1011 2017-01-09
100602633 1463853 12. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1100 2017-01-09
101095507 1463055 13. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1027 2017-01-09
100602596 - 14. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1034 2017-01-09
Deltagere i gruppen F-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095851 - 1. Benjamin Wilken Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 575 2017-01-09
101095946 - 2. Aksel Kærsgaard Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 710 2017-01-09
101095492 - 3. Anders Bach Lauridsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 754 2017-01-09
101095943 - 4. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 845 2017-01-09
101095483 - 5. Niels Sørensen Horsens Skakforening 1111 2017-01-09
101095735 - 6. Louise Sørensen Horsens Skakforening 784 2017-01-09
101095367 - 7. Simon Haargaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 742 2017-01-09
101095572 - 8. Kristian Ramsdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 725 2017-01-09
Deltagere i gruppen N-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095522 - 1. Fridtjof Holm Laursen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 714 2017-01-09
101095891 - 2. Crystal Queency Rosaldo Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 693 2017-01-09
101095890 - 3. Henry Linnet Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 667 2017-01-09
101095540 - 4. Tobias Wester Juul-Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 662 2017-01-09
101095887 - 5. Cyra Balbuena Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 648 2017-01-09
101095371 - 6. Oliver Hoffmann Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 647 2017-01-09
101095885 - 7. Mads Arberg Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 590 2017-01-09
101096025 - 8. Sophia Simak Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096006 - 9. Mathias Johannesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2017-01-09
101095917 - 10. Emma Høg Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 621 2017-01-09
101095922 - 11. Rasmus Høg Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 682 2017-01-09
101096026 - 12. Henrik Kæmp Egeskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096028 - 13. Tobias Froberg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096027 - 14. Arion Zeneli Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096029 - 15. Hannah Marquart Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101095924 - 16. Liva Kjær Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 725 2017-01-09
101096030 - 17. Noah Dejgaard Stidsing Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096032 - 18. Peter Christian Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096033 - 19. Hannah Bie Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096031 - 20. Alexander Preuss Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096034 - 21. Chilas Rieper Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096035 - 22. Rasmus Graversen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096036 - 23. Signe Poulsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096038 - 24. Magnus Schmidt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096039 - 25. Noa Hausschildt Andersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09
101096037 - 26. Viktor Linaa Munk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-01-09