Arbejder ...

loading

ÅGP og UGP, Rosenholm mesterskabet 2017 i Hornslet  

Vis Gruppe : Parringer
A + B-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1418
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
514,351447
2Hr. Oversidder
Ingen klub
500
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
060500
3Elias Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1184
4
0
5
1
1
0
2
1
6
1
3231184
4Tobias Washeim
Syddjurs Skakklub
1106
3
1
6
0
5
0
1
0
2
1
242,51084
5Kristoffer Emil Juul Kortsen
Syddjurs Skakklub
1088
2
1
3
0
4
1
6
0
1
0
252,351072
6Simon Skovbak Graversen
Syddjurs Skakklub
1139
1
0
4
1
2
1
5
1
3
0
332,71153

Grupperne A og B slået sammen p.gr.a. lavt deltagerantal.

C + D-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Andrea Kongskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1007
6
1
2
1
3
1
4
0
5
1
422,61088
2Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
989
5
0
1
0
6
1
3
1
4
0
242,45969
3Daniel Zhu
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
4
0
5
0
1
0
2
0
6
1
152,55930
4Magnus Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1090
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
513,21207
5Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1153
2
1
3
1
4
0
6
1
1
0
333,651124
6Anton Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
060,6673

Grupperne C og D slået sammen p.gr.a. lavt deltagerantal.

E-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1029
6
0
4
1
3
½
9
1
2
1
5
0
11
1
34,251040
2Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
896
9
0
5
1
8
1
11
0
1
0
10
0
4
0
2102,95853
3Mathias Wahlin
973
8
1
7
+
1
½
6
1
11
1
9
1
5
1
13,251108
4Andreas Malmgren Asmild
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
971
11
0
1
0
5
0
10
1
9
0
6
0
2
1
293,45906
5Nanna Ehrenreich
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1005
10
½
2
0
4
1
8
1
6
0
1
1
3
0
53,8992
6Philip Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1001
1
1
9
1
11
1
3
0
5
1
4
1
10
0
523,651062
7Hr. Oversidder
Ingen klub
1
12
+
3
-
     11101
8Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
820
3
0
12
+
2
0
5
0
10
1
11
0
9
1
372820
9Minh Quang Cimera Son Heoksema
Silkeborg Skakklub Af 1930
682
2
1
6
0
10
1
1
0
4
1
3
0
8
0
361,15781
10Benjamin Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1127
5
½
11
0
9
0
4
0
8
0
2
1
6
1
85,251003
11Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1064
4
1
10
1
6
0
2
1
3
0
8
1
1
0
444,31051
12Hr. Oversidder
1
7
-
8
-
     01201

F-gruppen Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Kristian Ramsdal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
588
6
0
9
0
7
0
12
+
11
1
2
0
8
0
10
0
2111,6561
2Linus Padkjær Gejl
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
671
12
+
5
0
10
0
11
1
8
0
1
1
9
0
7
0
392,55646
3Tobias Wester Juul-Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
813
7
1
6
0
9
0
8
1
12
+
5
1
10
1
4
1
623,7872
4Nicolai Ze Ling Zhu
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
657
8
1
10
0
11
1
9
0
7
1
6
1
5
1
3
0
532,35806
5David Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
702
9
1
2
1
6
0
7
1
10
1
3
0
4
0
12
+
542,5770
6Marcus Richter
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
907
1
1
3
1
5
1
10
0
9
0
4
0
12
+
11
1
564,6880
7Egil Skytte Bladt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
840
3
0
8
1
1
1
5
0
4
0
12
+
11
½
2
1
74,7786
8Emma Høg Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
631
4
0
7
0
12
+
3
0
2
1
11
0
1
1
9
0
382,4613
9Joachim Bagner
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
5
0
1
1
3
1
4
1
6
1
10
1
2
1
8
1
714,55931
10Skjold Hedelykke
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1021
11
1
4
1
2
1
6
1
5
0
9
0
3
0
1
1
556,5954
11Halfdan Malmgren Asmild
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
892
10
0
12
+
4
0
2
0
1
0
8
1
7
½
6
0
104,65750
12Hr. Oversidder
Ingen klub
500
2
-
11
-
8
-
1
-
3
-
7
-
6
-
5
-
0120500

N-gruppen Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Fridtjof Holm Laursen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
667
12
1
17
1
13
0
10
½
11
1
4
0
8
½
6
1
543,2748
2Oliver Hoffmann
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
692
13
0
3
1
9
1
20
½
10
1
8
0
11
1
21
0
73,55735
3Anders Alstrup
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
675
15
½
2
0
22
0
12
1
18
0
9
0
7
0
16
1
183,75619
4Vilbert Østergård
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
16
1
19
1
20
1
21
½
13
1
1
1
22
1
8
1
23,5970
5Oliver Primdahl
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
17
0
15
1
10
0
19
0
14
1
7
1
20
0
12
½
173,75689
6August Barsballe-Rasmussen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
14
1
20
0
21
0
16
1
17
0
10
1
19
1
1
0
4113,8709
7Tobias Froberg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
696
19
0
12
1
17
1
22
0
8
0
5
0
3
1
15
1
4123,4723
8Frederik Vestergaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000
18
1
21
0
19
1
13
0
7
1
2
1
1
½
4
0
66,7901
9Marius Brandt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
20
0
14
1
2
0
11
0
16
1
3
1
13
0
19
½
163,85684
10Jonathan Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
741
21
0
16
1
5
1
1
½
2
0
6
0
15
1
18
0
144,55694
11Noah Richter-Bjerre
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
22
0
18
½
15
1
9
1
1
0
20
½
2
0
14
½
154,05675
12Anton K. Bach
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
1
0
7
0
18
0
3
0
15
1
14
0
16
1
5
½
194,1628
13Santiago Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
2
1
22
1
1
1
8
1
4
0
21
0
9
1
20
1
633,7817
14Frida Reitzel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
6
0
9
0
16
0
15
1
5
0
12
1
18
0
11
½
204633
15Theodor Holm
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
3
½
5
0
11
0
14
0
12
0
16
1
10
0
7
0
214588
16Victoria Houston
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
4
0
10
0
14
1
6
0
9
0
15
0
12
0
3
0
1223,95567
17Jakob Rickers
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
702
5
1
1
0
7
0
18
1
6
1
19
1
21
0
22
1
553,85754
18Sophia Simak Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
8
0
11
½
12
1
17
0
3
1
22
0
14
1
10
1
83,6741
19Alexander Vestergaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
844
7
1
4
0
8
0
5
1
20
1
17
0
6
0
9
½
135,15770
20Alma Reitzel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
9
1
6
1
4
0
2
½
19
0
11
½
5
1
13
0
4103,8709
21Noa Hausschildt Andersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
10
1
8
1
6
1
4
½
22
1
13
1
17
1
2
1
13,6961
22Christian Brandt Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
11
1
13
0
3
1
7
1
21
0
18
1
4
0
17
0
494,05698
Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Turneringen tæller som også som DSU Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles på Hornslet skole, Ballesvej 6, 8543 Hornslet.

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder (hvis ingen skoleskakleder sker tilmeldingen til Johnny Odgaard, mail: johnny@madsenodgaard.dk - der skal oplyses om fødselsdato og hvis spilleren ikke er kendt i Aarhus Skole Skak også info om turneringsrutine).

Periode 2017-02-04 .. 2017-02-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Rosenholm mesterskabet 2017 i Hornslet

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A + B-gruppen 6 2017-02-04 2017-02-03
C + D-gruppen 6 2017-02-04 2017-02-03
E-gruppen 12 2017-02-04 2017-02-03
F-gruppen 12 2017-02-04 2017-02-03
N-gruppen 22 2017-02-04 2017-02-03
Totalt antal tilmeldte 58
Deltagere i gruppen A + B-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1418 1306 2017-02-15
- 2. Hr. Oversidder Ingen klub 500 1000 2017-02-15
100602594 1463101 3. Elias Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1184 0 2017-02-15
100602418 1446061 4. Tobias Washeim Syddjurs Skakklub 1106 1557 2017-02-15
100602591 1461389 5. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1088 0 2017-02-15
100602417 1449800 6. Simon Skovbak Graversen Syddjurs Skakklub 1139 1356 2017-02-15
Deltagere i gruppen C + D-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095505 - 1. Andrea Kongskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1007 0 2017-02-15
100901770 1459430 2. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 989 0 2017-02-15
101095490 - 3. Daniel Zhu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 0 2017-02-15
100602595 1462245 4. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1090 0 2017-02-15
100602402 1459945 5. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1153 0 2017-02-15
101096095 - 6. Anton Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
Deltagere i gruppen E-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602596 - 1. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1029 0 2017-02-15
100602607 - 2. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 896 0 2017-02-15
100602627 - 3. Mathias Wahlin 973 0 2017-02-15
101095766 - 4. Andreas Malmgren Asmild Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 971 0 2017-02-15
101095520 - 5. Nanna Ehrenreich Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1005 0 2017-02-15
101095521 - 6. Philip Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1001 0 2017-02-15
- 7. Hr. Oversidder Ingen klub 1 1000 2017-02-22
100901778 - 8. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 820 0 2017-02-15
101095722 - 9. Minh Quang Cimera Son Heoksema Silkeborg Skakklub Af 1930 682 0 2017-02-15
101095974 - 10. Benjamin Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1127 0 2017-02-15
101095943 - 11. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1064 0 2017-02-15
- 12. Hr. Oversidder 1 1000 2017-02-15
Deltagere i gruppen F-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095572 - 1. Kristian Ramsdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 588 0 2017-02-15
101095372 - 2. Linus Padkjær Gejl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 671 0 2017-02-15
101095540 - 3. Tobias Wester Juul-Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 813 0 2017-02-15
101095647 - 4. Nicolai Ze Ling Zhu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 657 0 2017-02-15
101095652 - 5. David Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 702 0 2017-02-15
101096074 - 6. Marcus Richter Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 907 0 2017-02-15
101096060 - 7. Egil Skytte Bladt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 840 0 2017-02-15
101095917 - 8. Emma Høg Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 631 0 2017-02-15
101096107 - 9. Joachim Bagner Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 0 2017-02-15
101096076 - 10. Skjold Hedelykke Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1021 0 2017-02-15
101095628 - 11. Halfdan Malmgren Asmild Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 892 0 2017-02-15
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 500 1000 2017-02-15
Deltagere i gruppen N-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095522 - 1. Fridtjof Holm Laursen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 667 0 2017-02-15
101095371 - 2. Oliver Hoffmann Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 692 0 2017-02-15
101096069 - 3. Anders Alstrup Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 675 0 2017-02-15
101096103 - 4. Vilbert Østergård Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096097 - 5. Oliver Primdahl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096106 - 6. August Barsballe-Rasmussen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096028 - 7. Tobias Froberg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 696 0 2017-02-15
100602641 - 8. Frederik Vestergaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 0 2017-02-15
101096096 - 9. Marius Brandt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096072 - 10. Jonathan Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 741 0 2017-02-15
101096098 - 11. Noah Richter-Bjerre Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096099 - 12. Anton K. Bach Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096100 - 13. Santiago Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096102 - 14. Frida Reitzel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096104 - 15. Theodor Holm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096105 - 16. Victoria Houston Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101095576 - 17. Jakob Rickers Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 702 0 2017-02-15
101096025 - 18. Sophia Simak Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096068 - 19. Alexander Vestergaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 844 0 2017-02-15
101096101 - 20. Alma Reitzel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096039 - 21. Noa Hausschildt Andersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-02-15
101096108 - 22. Christian Brandt Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2017-02-15