Arbejder ...

loading

ÅGP og UGP, Randers mesterskabet 2017  

Vis Gruppe : Parringer
A-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1611
6
0
2
½
3
1
4
0
5
½
253,61545
2Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1545
5
½
1
½
6
1
3
1
4
0
333,11541
3Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1516
4
0
5
½
1
0
2
0
6
0
½62,91408
4John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1447
3
1
6
0
5
1
1
1
2
1
412,351551
5Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1276
2
½
3
½
4
0
6
½
1
½
241,11317
6Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1385
1
1
4
1
2
0
5
½
3
1
21,91484

B-, C- og D-gruppen Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1286
5
0
7
1
8
0
6
1
3
0
2
0
264,61169
2Magnus Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1207
6
1
4
1
3
0
5
0
7
1
1
1
443,951209
3Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
1118
7
1
5
1
2
1
8
1
1
1
4
1
613,051316
4Andrea Kongskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1088
8
1
2
0
5
0
7
1
6
1
3
0
353,151081
5Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1085
1
1
3
0
4
1
2
1
8
0
6
1
422,71144
6Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
969
2
0
8
0
7
0
1
0
4
0
5
0
081,9884
7Mathias Wallin
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
950
3
0
1
0
6
1
4
0
2
0
8
0
171,7919
8Kristoffer Emil Juul Kortsen
Syddjurs Skakklub
1072
4
0
6
1
1
1
3
0
5
1
7
1
432,951119

Grupperne B, C og D blev slået sammen p.gr.a. lavt deltagerantal.

 

E-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Philip Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1062
6
1
7
½
3
0
4
0
8
1
5
0
2
1
44,61013
2Joachim Bagner
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1031
7
0
5
0
4
1
6
1
3
0
8
1
1
0
364,3973
3Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1027
5
1
8
1
1
1
7
½
2
1
4
1
6
0
14,251083
4Benjamin Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1003
8
0
6
0
2
0
1
1
7
0
3
0
5
1
274913
5Nanna Ehrenreich
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
992
3
0
2
1
7
1
8
1
6
1
1
1
4
0
523,851044
6Tobias Wester Juul-Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
872
1
0
4
1
8
0
2
0
5
0
7
1
3
1
352,6890
7Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
853
2
1
1
½
5
0
3
½
4
1
6
0
8
1
432,4930
8Hjalte Breindal Kragh
Silkeborg Skakklub Af 1930
809
4
1
3
0
6
1
5
0
1
0
2
0
7
0
282809

F-gruppen Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Vilbert Østergård
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1070
7
0
6
0
2
0
14
+
3
1
5
0
9
1
10
0
3125,7904
2Noa Hausschildt Andersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
961
12
0
13
0
1
1
5
0
14
+
9
½
3
1
11
0
104,55869
3Santiago Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
917
8
1
10
0
12
0
4
0
1
0
14
+
2
0
6
0
2134,2773
4Daniel Dørr Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
827
9
0
5
1
8
0
3
1
10
0
6
1
11
0
12
1
484,7796
5Egil Skytte Bladt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
786
10
0
4
0
14
+
2
1
9
1
1
1
13
½
7
0
52,95811
6David Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
770
13
0
1
1
9
1
11
0
8
0
4
0
14
+
3
1
492,95772
7Marius Janse von der Rendsburg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
754
1
1
9
1
11
1
13
1
12
1
8
1
10
1
5
1
813,51069
8Benjamin Wilken Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
717
3
0
14
+
4
1
9
½
6
1
7
0
12
0
13
1
62,85746
9Kristian Ramsdal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
561
4
1
7
0
6
0
8
½
5
0
2
½
1
0
14
+
3111,3593
10Christian Bech
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
5
1
3
1
13
0
12
0
4
1
11
1
7
0
1
1
543,4872
11Abdallah Abdallah
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
14
+
12
1
7
0
6
1
13
0
10
0
4
1
2
1
533,2836
12Fridtjof Holm Laursen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
748
2
1
11
0
3
1
10
1
7
0
13
0
8
1
4
0
473,05791
13Skjold Hedelykke
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
954
6
1
2
1
10
1
7
0
11
1
12
1
5
½
8
0
25,7945
14Hr. Oversidder
Ingen klub
555
11
-
8
-
5
-
1
-
2
-
3
-
6
-
9
-
0140555

N-gruppen Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Christian Brandt Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
698
23
½
24
1
15
1
16
1
6
1
21
1
11
0
10
1
14833
2August Barsballe-Rasmussen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
709
11
1
14
1
10
1
21
0
9
0
8
1
24
0
19
1
574,1750
3Marius Brandt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
684
16
½
23
0
27
1
14
½
19
1
10
0
8
1
21
0
4123,85691
4Maks Fausing
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
12
1
21
0
25
1
10
½
11
0
20
1
7
1
9
0
84,35707
5Felix Fjorback
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
24
½
6
0
22
1
23
0
28
-
28
-
28
-
28
-
252678
6Tobias Froberg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
10
0
5
1
26
1
11
0
1
0
25
½
13
1
27
1
114723
7Alonzo Giao Sorgenfri
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
522
20
1
15
½
16
1
8
1
21
0
24
0
4
0
23
0
162,2581
8Lucas Grundvig Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
682
27
1
10
0
19
1
7
0
14
1
2
0
3
0
12
1
4134,15675
9Lucas Emil Juul
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
13
1
17
1
21
0
15
1
2
1
11
0
16
1
4
1
654790
10William Kamp
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
6
1
8
1
2
0
4
½
23
1
3
1
21
1
1
0
64,05765
11Hem Ray Khanal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
2
0
20
1
23
1
6
1
4
1
9
1
1
1
24
0
634790
12Anton Kjærgaard Bach
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
628
4
0
22
½
24
0
13
0
25
1
17
0
18
1
8
0
233,25594
13Sebastian Kjærsgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
9
0
19
0
18
0
12
1
26
0
15
0
6
0
20
0
1264,1561
14Benjamin Langberg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
18
1
2
0
17
½
3
½
8
0
26
1
19
0
16
1
4154,05698
15Christian Bødker Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
28
+
7
½
1
0
9
0
24
0
13
1
25
1
17
0
173,75644
16Alex Lu
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
3
½
25
1
7
0
1
0
18
1
27
1
9
0
14
0
184,25666
17Jonathan Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
694
19
1
9
0
14
½
24
0
27
0
12
1
26
1
15
1
104717
18Jeppe Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
14
0
27
0
13
1
25
0
16
0
22
0
12
0
26
0
1274,1561
19Aleksandar Pereula
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
17
0
13
1
8
0
26
1
3
0
23
1
14
1
2
0
4144,05698
20Bisugu Roger Shomari
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
7
0
11
0
28
+
27
½
22
1
4
0
23
0
13
1
193,75644
21Karen Sommer Bach
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
22
1
4
1
9
1
2
1
7
1
1
0
10
0
3
1
644,25779
22Peter Sommer Bach
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
21
0
12
½
5
0
28
+
20
0
18
1
27
0
25
1
213,6651
23Søren Sommer Bach
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
1
½
3
1
11
0
5
1
10
0
19
0
20
1
7
1
94,25711
24Trine Sortberg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
5
½
1
0
12
1
17
1
15
1
7
1
2
1
11
1
24,35804
25Gustav Rasmus Tode
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
26
1
16
0
4
0
18
1
12
0
6
½
15
0
22
0
244,1628
26Carl Weller
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
25
0
28
+
6
0
19
0
13
1
14
0
17
0
18
1
3223,5633
27Kalle Wind
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
8
0
18
1
3
0
20
½
17
1
16
0
22
1
6
0
204,05675
28Hr. Oversidder
Ingen klub
555
15
-
26
-
20
-
22
-
5
-
5
-
5
-
5
-
0280555
Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Turneringen tæller som også som DSU Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles i Randers - sted kommer senere.

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder (hvis ingen skoleskakleder sker tilmeldingen til Johnny Odgaard, mail: johnny@madsenodgaard.dk - der skal oplyses om fødselsdato og hvis spilleren ikke er kendt i Aarhus Skole Skak også info om turneringsrutine).

Periode 2017-02-25 .. 2017-02-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Randers mesterskabet 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppen 6 2017-02-25 2017-02-24
B-, C- og D-gruppen 8 2017-02-25 2017-02-24
E-gruppen 8 2017-02-25 2017-02-24
F-gruppen 14 2017-02-25 2017-02-24
N-gruppen 28 2017-02-25 2017-02-24
Totalt antal tilmeldte 64
Deltagere i gruppen A-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602544 1451502 1. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1611 1783 2017-03-02
101095138 1457292 2. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1545 1656 2017-03-02
100901686 1457195 3. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1516 1370 2017-03-02
100602575 1453947 4. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1447 1306 2017-03-02
100901687 1452738 5. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1276 1392 2017-03-02
100602457 1446070 6. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1385 1591 2017-03-02
Deltagere i gruppen B-, C- og D-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602402 1459945 1. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1286 0 2017-03-02
100602595 1462245 2. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1207 0 2017-03-02
100602633 1463853 3. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1118 0 2017-03-02
101095505 - 4. Andrea Kongskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1088 0 2017-03-02
101095507 1463055 5. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1085 0 2017-03-02
100901770 1459430 6. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 969 0 2017-03-02
101095774 - 7. Mathias Wallin Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 950 0 2017-03-02
100602591 1461389 8. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1072 0 2017-03-02
Deltagere i gruppen E-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095521 - 1. Philip Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1062 0 2017-03-02
101096107 - 2. Joachim Bagner Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1031 0 2017-03-02
100602596 - 3. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1027 0 2017-03-02
101095974 - 4. Benjamin Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1003 0 2017-03-02
101095520 - 5. Nanna Ehrenreich Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 992 0 2017-03-02
101095540 - 6. Tobias Wester Juul-Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 872 0 2017-03-02
100602607 - 7. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 853 0 2017-03-02
100602606 - 8. Hjalte Breindal Kragh Silkeborg Skakklub Af 1930 809 0 2017-03-02
Deltagere i gruppen F-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096103 - 1. Vilbert Østergård Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1070 0 2017-03-02
101096039 - 2. Noa Hausschildt Andersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 961 0 2017-03-02
101096100 - 3. Santiago Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 917 0 2017-03-02
101095999 - 4. Daniel Dørr Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 827 0 2017-03-02
101096060 - 5. Egil Skytte Bladt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 786 0 2017-03-02
101095652 - 6. David Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 770 0 2017-03-02
101095882 - 7. Marius Janse von der Rendsburg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 754 0 2017-03-02
101095851 - 8. Benjamin Wilken Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 717 0 2017-03-02
101095572 - 9. Kristian Ramsdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 561 0 2017-03-02
101096141 - 10. Christian Bech Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 0 2017-03-02
101096146 - 11. Abdallah Abdallah Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 0 2017-03-02
101095522 - 12. Fridtjof Holm Laursen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 748 0 2017-03-02
101096076 - 13. Skjold Hedelykke Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 954 0 2017-03-02
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 555 1000 2017-03-02
Deltagere i gruppen N-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096108 - 1. Christian Brandt Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 698 0 2017-03-02
101096106 - 2. August Barsballe-Rasmussen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 709 0 2017-03-02
101096096 - 3. Marius Brandt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 684 0 2017-03-02
101096143 - 4. Maks Fausing Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096150 - 5. Felix Fjorback Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096132 - 6. Tobias Froberg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101095586 - 7. Alonzo Giao Sorgenfri Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 522 0 2017-03-02
101096073 - 8. Lucas Grundvig Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 682 0 2017-03-02
101096151 - 9. Lucas Emil Juul Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096140 - 10. William Kamp Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096144 - 11. Hem Ray Khanal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096099 - 12. Anton Kjærgaard Bach Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 628 0 2017-03-02
101096142 - 13. Sebastian Kjærsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096147 - 14. Benjamin Langberg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096152 - 15. Christian Bødker Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096138 - 16. Alex Lu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096072 - 17. Jonathan Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 694 0 2017-03-02
101096133 - 18. Jeppe Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096153 - 19. Aleksandar Pereula Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096148 - 20. Bisugu Roger Shomari Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096135 - 21. Karen Sommer Bach Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096136 - 22. Peter Sommer Bach Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096137 - 23. Søren Sommer Bach Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096145 - 24. Trine Sortberg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096134 - 25. Gustav Rasmus Tode Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096149 - 26. Carl Weller Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
101096139 - 27. Kalle Wind Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-03-02
- 28. Hr. Oversidder Ingen klub 555 1000 2017-03-02