Arbejder ...

loading

ÅGP og UGP, Århus mesterskabet 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe B + C Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
1621
4
1
2
0
3
0
6
1
8
1
323,551605
2Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1533
6
1
1
1
8
0
5
0
7
1
343,31520
3Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1545
7
½
4
1
1
1
8
1
5
½
413,151583
4Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1484
1
0
3
0
5
½
7
1
6
0
72,81426
5Frederik Buttenschøn
Syddjurs Skakklub
1517
8
0
6
½
4
½
2
1
3
½
52,91499
6Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1335
2
0
5
½
7
1
1
0
4
1
61,751369
7Kristoffer Emil Juul Kortsen
Syddjurs Skakklub
1119
3
½
8
0
6
0
4
0
2
0
½80,651112
8Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1381
5
1
7
1
2
1
3
0
1
0
331,91435

Der var kun een tilmelding i B hvorfor grupperne blev slået sammen.

 

Gruppe D Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1541
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
14,81541
2Elias Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1184
5
0
1
0
6
1
3
0
4
0
163,251083
3Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
930
4
0
5
½
1
0
2
1
6
1
31,7966
4Andrea Kongskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1081
3
1
6
0
5
1
1
½
2
1
22,651119
5Patrick Grønhøj
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
2
1
3
½
4
0
6
0
1
0
50,5745
6Karl Taagaard Hansen
Skakklubben af 1968
1000
1
0
4
1
2
0
5
1
3
0
242,15993

Gruppe E Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1140
8
1
11
1
3
1
9
1
12
1
10
0
4
½
6
1
261163
2Mathias Wallin
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1108
9
0
8
1
7
1
15
½
4
0
12
1
3
0
10
1
55,91045
3Magnus Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1209
10
1
12
1
1
0
13
1
15
1
9
0
2
1
4
1
636,351193
4Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
884
11
0
10
1
9
0
7
1
2
1
15
1
1
½
3
0
43,05949
5Malthe Stubkjær Høxbro
Silkeborg Skakklub Af 1930
939
12
0
14
0
16
1
10
0
7
0
8
0
13
1
15
0
2155,75770
6Hjalte Breindal Kragh
Silkeborg Skakklub Af 1930
809
13
0
16
1
11
0
14
0
8
1
7
1
12
1
1
0
493,75820
7Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
820
14
1
13
0
2
0
4
0
5
1
6
0
16
1
8
0
3143,9780
8Emil Juul Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
688
1
0
2
0
12
0
16
1
6
0
5
1
14
1
7
1
4102,1774
9Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1169
2
1
15
½
4
1
1
0
14
1
3
1
10
1
11
1
161192
10Precious Grønhøj
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
3
0
4
0
14
1
5
1
13
1
1
1
9
0
2
0
461,6826
11Skjold Hedelykke
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
945
4
1
1
0
6
1
12
0
16
½
13
½
15
1
9
0
474,45925
12Noa Hausschildt Andersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
869
5
1
3
0
8
1
11
1
1
0
2
0
6
0
14
0
3133,35853
13Christian Bech
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
772
6
1
7
1
15
0
3
0
10
0
11
½
5
0
16
1
123795
14Arthur Johanson
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
7
0
5
1
10
0
6
1
9
0
16
1
8
0
12
1
4112,6763
15Egil Skytte Bladt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
811
16
1
9
½
13
1
2
½
3
0
4
0
11
0
5
1
482,45881
16Fridtjof Holm Laursen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
791
15
0
6
0
5
0
8
0
11
½
14
0
7
0
13
0
½163,8643

Gruppe F Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1551
7
1
5
1
12
1
2
1
3
1
6
1
10
1
11
1
8
1
918,81560
2Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1083
8
1
4
1
6
1
1
0
12
1
7
1
5
0
3
1
11
1
736,051126
3Nanna Ehrenreich
Enkeltmedlem - Indland
1044
12
1
6
0
7
0
10
1
1
0
4
1
9
1
2
0
5
0
475,6972
4Kristian Ramsdal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
593
9
0
2
0
11
0
8
0
10
0
3
0
6
0
5
0
12
0
0121,65519
5Joachim Bagner
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
973
10
1
1
0
9
1
6
1
7
0
8
1
2
1
4
1
3
1
744,951068
6Benjamin Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
913
11
1
3
1
2
0
5
0
8
1
1
0
4
1
7
0
9
1
554,45938
7Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1051
1
0
11
1
3
1
9
1
5
1
2
0
12
1
6
1
10
1
725,551116
8Benjamin Wilken Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
730
2
0
12
0
10
1
4
1
6
0
5
0
11
1
9
1
1
0
482,95777
9Viktor Linaa Munk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
664
4
1
10
0
5
0
7
0
11
1
12
0
3
0
8
0
6
0
2102,35648
10Marcus Richter
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
880
5
0
9
1
8
0
3
0
4
1
11
1
1
0
12
0
7
0
394,45815
11Santiago Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
773
6
0
7
0
4
1
12
0
9
0
10
0
8
0
1
0
2
0
1113,35667
12Christian Brandt Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
833
3
0
8
1
1
0
11
1
2
0
9
1
7
0
10
1
4
1
563,8887

Gruppe N Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Lukas Bramstorp
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
739
11
0
10
1
12
1
13
0
8
½
5
0
15
1
17
1
94,3748
2Victor Truong
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
666
13
0
15
1
11
0
20
0
6
1
18
1
8
1
9
0
4113,6684
3Mads Arberg Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
527
14
0
20
½
6
0
12
0
22
+
15
0
10
0
18
0
211,85500
4Frederik Vestergaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
901
16
0
17
1
18
1
14
½
11
1
20
1
9
½
13
1
636901
5August Barsballe-Rasmussen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
750
17
1
12
1
13
0
11
0
19
0
1
1
20
1
8
1
564,45775
6Noah Fabricius
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
8
0
18
0
3
1
17
0
2
0
22
+
7
1
15
1
4133,9660
7Anton Kjærgaard Bach
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
594
18
1
13
0
21
0
19
0
15
1
8
0
6
0
22
+
3172,45574
8Jonathan Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
717
6
1
14
0
19
1
21
0
1
½
7
1
2
0
5
0
144,1690
9Liva Kjær
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
658
19
1
21
1
14
1
16
1
13
1
11
1
4
½
2
1
13,15960
10Emil Pisani Laugesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
20
0
1
0
17
0
22
+
18
1
12
0
3
1
16
0
3193,7624
11Christian Almtoft
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
750
1
1
16
0
2
1
5
1
4
0
9
0
12
1
21
½
74,3759
12Noah Richter-Bjerre
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
675
15
1
5
0
1
0
3
1
17
0
10
1
11
0
20
0
3183,8639
13Marius Brandt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
691
2
1
7
1
5
1
1
1
9
0
21
1
14
1
4
0
623,65813
14Mathias Johannesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
770
3
1
8
1
9
0
4
½
20
½
17
1
13
0
19
0
4104,75736
15Nikoline Sofia Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
12
0
2
0
22
+
18
½
7
0
3
1
1
0
6
0
203,9592
16Magnus Schmidt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
691
4
1
11
1
20
1
9
0
21
0
19
0
17
½
10
1
83,6732
17Oskar Johanson
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
5
0
4
0
10
1
6
1
12
1
14
0
16
½
1
0
153,55698
18Oliver Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
7
0
6
1
4
0
15
½
10
0
2
0
22
+
3
1
163,65648
19William Skjølstrup Hartmann
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
9
0
22
+
8
0
7
1
5
1
16
1
21
0
14
1
553,5723
20William Bang
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
10
1
3
½
16
0
2
1
14
½
4
0
5
0
12
1
4123,9705
21Tobias Froberg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
723
22
+
9
0
7
1
8
1
16
1
13
0
19
1
11
½
43,85752
22Hr. Oversidder
Ingen klub
800
21
-
19
-
15
-
10
-
3
-
6
-
18
-
7
-
0220800
Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Turneringen tæller som også som DSU Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles: kommer senere.

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder (hvis ingen skoleskakleder sker tilmeldingen til Johnny Odgaard, mail: johnny@madsenodgaard.dk - der skal oplyses om fødselsdato og hvis spilleren ikke er kendt i Aarhus Skole Skak også info om turneringsrutine).

Periode 2017-03-25 .. 2017-03-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Århus mesterskabet 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe B + C 8 2017-03-25 2017-03-24
Gruppe D 6 2017-03-25 2017-03-24
Gruppe E 16 2017-03-25 2017-03-24
Gruppe F 12 2017-03-25 2017-03-24
Gruppe N 22 2017-03-25 2017-03-24
Totalt antal tilmeldte 64
Deltagere i gruppen Gruppe B + C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602456 1449834 1. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1621 1818 2017-05-04
100602410 1444824 2. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1533 1679 2017-05-04
100602544 1451502 3. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1545 1772 2017-05-04
100602457 1446070 4. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1484 1595 2017-05-04
100602500 1449761 5. Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub 1517 1642 2017-05-04
100901687 1452738 6. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1335 1406 2017-05-04
100602591 1461389 7. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1119 1343 2017-05-04
100901686 1457195 8. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1381 1410 2017-05-04
Deltagere i gruppen Gruppe D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095138 1457292 1. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1541 1680 2017-05-04
100602594 1463101 2. Elias Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1184 1302 2017-05-04
100602607 - 3. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 930 0 2017-05-04
101095505 - 4. Andrea Kongskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1081 0 2017-05-04
101096224 - 5. Patrick Grønhøj Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
100602650 - 6. Karl Taagaard Hansen Skakklubben af 1968 1000 2017-05-05
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095507 1463055 1. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1140 0 2017-05-04
101095774 - 2. Mathias Wallin Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1108 0 2017-05-04
100602595 1462245 3. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1209 1340 2017-05-04
100901770 1459430 4. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 884 0 2017-05-04
100602609 - 5. Malthe Stubkjær Høxbro Silkeborg Skakklub Af 1930 939 0 2017-05-04
100602606 - 6. Hjalte Breindal Kragh Silkeborg Skakklub Af 1930 809 0 2017-05-04
100901778 - 7. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 820 0 2017-05-04
101095524 - 8. Emil Juul Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 688 0 2017-05-04
100602402 1459945 9. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1169 0 2017-05-04
101096221 - 10. Precious Grønhøj Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096076 - 11. Skjold Hedelykke Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 945 0 2017-05-04
101096039 - 12. Noa Hausschildt Andersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 869 0 2017-05-04
101096141 - 13. Christian Bech Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 772 0 2017-05-04
101096216 - 14. Arthur Johanson Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096060 - 15. Egil Skytte Bladt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 811 0 2017-05-04
101095522 - 16. Fridtjof Holm Laursen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 791 0 2017-05-04
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1551 1306 2017-05-04
100602596 - 2. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1083 0 2017-05-04
101095520 1464272 3. Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland 1044 0 2017-05-04
101095572 - 4. Kristian Ramsdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 593 0 2017-05-04
101096107 - 5. Joachim Bagner Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 973 0 2017-05-04
101095974 - 6. Benjamin Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 913 0 2017-05-04
101095943 - 7. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1051 0 2017-05-04
101095851 - 8. Benjamin Wilken Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 730 0 2017-05-04
101096037 - 9. Viktor Linaa Munk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 664 0 2017-05-04
101096074 - 10. Marcus Richter Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 880 0 2017-05-04
101096100 - 11. Santiago Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 773 0 2017-05-04
101096108 - 12. Christian Brandt Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 833 0 2017-05-04
Deltagere i gruppen Gruppe N
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095528 - 1. Lukas Bramstorp Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 739 0 2017-05-04
101095559 - 2. Victor Truong Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 666 0 2017-05-04
101095885 - 3. Mads Arberg Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 527 0 2017-05-04
100602641 - 4. Frederik Vestergaard Silkeborg Skakklub Af 1930 901 0 2017-05-04
101096106 - 5. August Barsballe-Rasmussen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 750 0 2017-05-04
101096217 - 6. Noah Fabricius Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096099 - 7. Anton Kjærgaard Bach Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 594 0 2017-05-04
101096072 - 8. Jonathan Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 717 0 2017-05-04
101095924 - 9. Liva Kjær Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 658 0 2017-05-04
101096218 - 10. Emil Pisani Laugesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096059 - 11. Christian Almtoft Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 750 0 2017-05-04
101096098 - 12. Noah Richter-Bjerre Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 675 0 2017-05-04
101096096 - 13. Marius Brandt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 691 0 2017-05-04
101096006 - 14. Mathias Johannesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 770 0 2017-05-04
101096220 - 15. Nikoline Sofia Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096038 - 16. Magnus Schmidt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 691 0 2017-05-04
101096215 - 17. Oskar Johanson Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096222 - 18. Oliver Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096223 - 19. William Skjølstrup Hartmann Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096219 - 20. William Bang Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 0 2017-05-04
101096132 - 21. Tobias Froberg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 723 0 2017-05-04
- 22. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-05-09