Arbejder ...

loading

Ungdoms Grandprix (UG-P) Greve  

Vis Gruppe : Parringer
Ungdoms Grandprix (UG-P) U12/14 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Lea Laksafoss
Prøvemedlemmer
1000
2
0
9
0
7
0
5
0
10
+
4
0
6
0
192,65881
2Oscar Nordmann-Jørgensen
Prøvemedlemmer
1000
1
1
3
0
9
½
7
0
6
0
10
+
8
0
6 - 72,45957
3Donald Brinch
Greve Skakklub
1369
4
1
2
1
8
1
9
1
7
1
6
1
5
1
716,051412
4Villiam Vestergaard
Præstø Skakklub
11851394
3
0
5
1
6
1
8
0
9
1
1
1
10
+
53 - 43,91190
5Conrad Nordmann-Jørgensen
Prøvemedlemmer
1000
6
0
4
0
10
+
1
1
8
0
7
0
3
0
282,2946
6Hjalte Laksafoss
Prøvemedlemmer
1000
5
1
8
0
4
0
10
+
2
1
3
0
1
1
452,31032
7Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
10761299
8
0
10
+
1
1
2
1
3
0
5
1
9
1
53 - 43,11117
8Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
10441288
7
1
6
1
3
0
4
1
5
1
9
1
2
1
623,151233
9Rasmus Whitehorn
Køge Skakklub
1000
10
+
1
1
2
½
3
0
4
0
8
0
7
0
6 - 72,2969
10Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
9
-
7
-
5
-
6
-
1
-
2
-
4
-
0100800

U12/U14

Ungdoms Grandprix (UG-P) U08/10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Benjamin Gjesing Nielsen
Prøvemedlemmer
1000
8
0
2
0
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
263,05953
2Laurits Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
1111
7
1
1
1
8
1
3
0
4
1
5
1
6
0
534,251145
3Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1195
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
625,11236
4Thorvald Nordmann-Jørgensen
Prøvemedlemmer
1000
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
½
½83,05885
5Victor Seest Dinesen
Greve Skakklub
1000
4
1
8
1
6
0
7
½
1
0
2
0
3
0
53,05975
6Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
10371203
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
713,451289
7Konrad Volder
Køge Skakklub
1000
2
0
3
0
4
1
5
½
6
0
8
1
1
1
43,051020
8Morgan Nordmann-Jørgensen
Prøvemedlemmer
1000
1
1
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
½
73,05930

U08/U10

Indbydelse

DSU 2-hovedkreds og Greve Skakklub inviterer til U-GP.

Turneringen er åben for alle juniorer (alle hovedkredse) født 2002 eller senere.

Der spilles i aldersgrupperne U-08 (2008-2009), U-10 (2006-2007), U-12 (2004-2005) og U-14 (2002-2003).

Mere information om U-GP kan findes her:?  http://www.2-hk.dk/pdf2015/Ungdoms_Grandprix_reglerment.pdf

Tidspunkt: Søndag d. 27. november 2016 kl. 10.00 - ca. 15.00.
Spillested: Greve Skakklub – Aktivhuset Olsbækken, Olsbæk Strandvej 43, 2670 Greve.

Indtegning: Fra kl. 9.00 til kl. 9.45

Turneringen spilles som hurtigskak i en Monrad/Schweizer gruppe for hver aldersrække.

U-08 og U-10 spiller med 15 min. pr. spiller til hele partiet + 5 sek. pr. træk (alternativt 20 min. til hele partiet, hvis der ikke forefindes digitale skakure). Der spilles 7 – 9 runder (vælges af arrangøren).
U-12 og U14 spiller med 20 min. pr. spiller til hele partiet + 5 sek. pr. træk (alternativt 25 min. til hele partiet, hvis der ikke forefindes digitale skakure). Der spilles 5 – 7 runder (vælges af arrangøren).
Der spilles efter DSU’s regler for hurtigskak, med den undtagelse at ulovligt træk først fører til tab ved det 2. ulovlige træk af spilleren i et parti.

Alle grupper rates i DSU med dansk hurtigskak rating.

Indskud på 40 kr. betales ved ankomst. (hele indskuddet anvendes til præmier).

Tilmelding sker i aldersgrupperne efter fødselsår i Dansk Skak Unions turneringssystem. Oplys navn, fødselsår, klub, e-mail og den rette aldersgruppe. Du kan også sende en email skakturneringer@gmail.com senest d. 25. november med oplyst fulde navn, fødselsdato, by, mail og telefon.

For nærmere oplysninger om turneringen så kontakt venligst Thorkild Thomsen /tbtcdk(at)gmail.com eller Bo Brinch/bo.brinch.itu(at)gmail.com.

Vi glæder os til at se jer alle sammen - i topform!

Der vil på spillestedet være mulighed for at købe kaffe, sodavand, slik, brød, frugt mm.

Der må medbringes madpakke.


 

 

Periode 2016-11-27 .. 2016-11-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Thorkild Bavnehøj Thomsen

Tilmeldings muligheder til Ungdoms Grandprix (UG-P) Greve

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Ungdoms Grandprix (UG-P) U12/14 10 2016-11-27 2016-11-25
Ungdoms Grandprix (UG-P) U08/10 8 2016-11-27 2016-11-25
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Ungdoms Grandprix (UG-P) U12/14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095965 - 1. Lea Laksafoss Prøvemedlemmer 1000 2016-11-19
101095964 - 2. Oscar Nordmann-Jørgensen Prøvemedlemmer 1000 2016-11-24
100103994 1444565 3. Donald Brinch Greve Skakklub 1369 2016-10-12
100202204 1452975 4. Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1185 1394 2016-11-24
101095963 - 5. Conrad Nordmann-Jørgensen Prøvemedlemmer 1000 2016-11-24
101095967 - 6. Hjalte Laksafoss Prøvemedlemmer 1000 2016-11-13
100104135 1451359 7. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1076 1299 2016-11-25
100104136 1451367 8. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1044 1288 2016-11-25
101095911 - 9. Rasmus Whitehorn Køge Skakklub 1000 2016-11-22
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-11-26
Deltagere i gruppen Ungdoms Grandprix (UG-P) U08/10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095966 - 1. Benjamin Gjesing Nielsen Prøvemedlemmer 1000 2016-11-16
100202392 - 2. Laurits Nielsen Nykøbing F. Skakklub 1111 2016-10-20
100104307 - 3. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1195 2016-11-25
101095961 - 4. Thorvald Nordmann-Jørgensen Prøvemedlemmer 1000 2016-11-24
100202415 - 5. Victor Seest Dinesen Greve Skakklub 1000 2016-11-21
100202278 1457942 6. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1037 1203 2016-11-20
101095904 - 7. Konrad Volder Køge Skakklub 1000 2016-11-24
101095962 - 8. Morgan Nordmann-Jørgensen Prøvemedlemmer 1000 2016-11-24