Arbejder ...

loading

37. Holbergturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
17181767
8
½
2
½
3
0
4
0
5
½
6
½
7
0
262,517032,521757
2Søren Jensen
Viby Skakklub
18371904
7
1
1
½
8
½
3
½
4
0
5
1
6
0
43,6518333,771899
3John Christensen
Dianalund Skakklub
20272093
6
½
7
1
1
1
2
½
8
1
4
½
5
1
25,320315,382095
4Svend Ellegaard Christensen
Jyderup Skakklub
22102256
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
8
1
16,4522116,212262
5Richard Roos
Næstved Skakklub
17401778
4
0
8
0
6
0
7
½
1
½
2
0
3
0
182,7516882,631745
6Kai Gylling Nielsen
Roskilde Skakklub
16871752
3
½
4
0
5
1
8
1
7
1
1
½
2
1
532,2518072,381804
7Lindved Sørensen
Faxe Skakklub
17291770
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
8
0
1
1
72,6516952,551749
8Erik Madsen
Dragsholm Skakklub
17181771
1
½
5
1
2
½
6
0
3
0
7
1
4
0
352,517332,561780

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Kurt Kjær Laursen
Slagelse Skakklub
15841682
8
½
2
½
3
1
4
1
5
½
6
1
7
½
513,716293,781706
2Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
14871618
7
½
1
½
8
0
3
0
4
1
5
0
6
1
362,715013,091616
3Kim Pedersen
Faxe Skakklub
16071665
6
½
7
½
1
0
2
1
8
½
4
1
5
½
443,9516093,621673
4Dan Christensen
Sorø Skakklub
13971579
5
0
6
½
7
½
1
0
2
0
3
0
8
½
81,813842,681555
5Ohran Alic
Haslev Skakklub
16601747
4
1
8
½
6
½
7
½
1
½
2
1
3
½
2 - 34,516604,471748
6Kai Randbæk Greve
Stouby Skakklub
15011531
3
½
4
½
5
½
8
½
7
0
1
0
2
0
272,8514632,191523
7Svend Eckert
Korsør Skakklub
16561710
2
½
3
½
4
½
5
½
6
1
8
0
1
½
54,4516284,091698
8Richardt Jørgensen
Dianalund Skakklub
16101709
1
½
5
½
2
1
6
½
3
½
7
1
4
½
2 - 3416254,081717

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1William Ellegaard Christensen
Jyderup Skakklub
13151426
2
½
11
½
9
1
8
1
3
1
7
½
12
1
1 - 2413832,801494
2Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
13761586
1
½
12
1
5
1
3
1
11
1
8
0
7
1
1 - 24,414264,061595
3Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13051470
4
1
5
1
8
½
2
0
1
0
11
1
10
1
44,1513213,441471
4Nedzad Doric
Slagelse Skakklub
1200
3
0
6
0
10
½
7
0
9
1
5
½
11
0
2113,8111901000
5Marcus Juul Nielsen
Jyderup Skakklub
13321484
6
1
3
0
2
0
11
0
10
1
4
½
9
0
9 - 104,9512223,951406
6Laurits Danielsen
Dianalund Skakklub
11181296
5
0
4
1
11
0
10
1
7
0
9
0
8
½
9 - 102,911002,481257
7Bertel Stenbæk
Dianalund Skakklub
12911499
8
0
10
1
12
0
4
1
6
1
1
½
2
0
6 - 74,0512663,171472
8Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
13691494
7
1
9
1
3
½
1
0
12
1
2
1
6
½
534,513923,471505
9Per Hansen
Dianalund Skakklub
11551318
10
1
8
0
1
0
12
0
4
0
6
1
5
1
382,9511572,291346
10Brian Holm Nielsen
Jyderup Skakklub
9321006
9
0
7
0
4
½
6
0
5
0
12
0
3
0
½121,059070,54995
11Kurt Hansen
Dianalund Skakklub
10341344
12
½
1
½
6
1
5
1
2
0
3
0
4
1
451,511921,801372
12Torben Sørensen
Korsør Skakklub
1250
11
½
2
0
7
1
9
1
8
0
10
1
1
0
6 - 73,8123701000
Indbydelse

37. Holbergturnering
Dianalund Skakklub indbyder til vores traditionsrige koordinerede turnering over 7 runder i perioden 12/2 - 18/2 2017.
 
Turneringssystem: 
Der spilles fortrinsvis i alle mod alle grupper - eventuelt monrad i enkelt gruppe.
Turneringen ELO – rates.
 
Sted:
Turneringen afvikles i klubbens lokaler i Borgerhuset, Sømosevej 44, Dianalund
 
Spilletidspunkter:
Kl. 18.00 – 24.00, dog lørdag den 18/2 kl. 13.00 – 19.00.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk, derefter 1 time plus opsparet tid til resten af partiet.
 
Frist for fremmøde:
Tidsfristen er 60 minutter efter rundestart. Er man ikke mødt inden tidsfristens udløb er partiet tabt.
 
Indskud i alle klasser: kr. 150
 
Præmier: Garanteret 1. præmie i alle klasser kr. 1000.
 

Tilmelding:
Senest 7/2 2017 til John Christensen, på telefon 51864176, på mail: jo.c@live.dk eller direkte via DSU’s turneringssystem.
 
NB
Hvis du tilmelder dig via e-mail, er din tilmelding først registreret når du får en svarmail.

Periode 2017-02-12 .. 2017-02-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til 37. Holbergturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2017-02-12 2017-02-08
Gruppe 2 8 2017-02-12 2017-02-08
Gruppe 3 12 2017-02-12 2017-02-08
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801113 1410962 1. Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1718 1767 2017-02-07
100200923 1421204 2. Søren Jensen Viby Skakklub 1837 1904 2017-01-18
100200116 1403710 3. John Christensen Dianalund Skakklub 2027 2093 2017-02-08
100801126 1405616 4. Svend Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 2210 2256 2017-02-07
100202200 1442414 5. Richard Roos Næstved Skakklub 1740 1778 2017-02-03
100800893 1406400 6. Kai Gylling Nielsen Roskilde Skakklub 1687 1752 2017-01-12
100200450 1405780 7. Lindved Sørensen Faxe Skakklub 1729 1770 2017-01-01
100800989 1412051 8. Erik Madsen Dragsholm Skakklub 1718 1771 2017-02-05
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200207 1423924 1. Kurt Kjær Laursen Slagelse Skakklub 1584 1682 2017-01-23
100200019 1409670 2. Orla Lind Mortensen Korsør Skakklub 1487 1618 2017-01-17
103107762 1452525 3. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1607 1665 2017-02-08
100201716 1432532 4. Dan Christensen Sorø Skakklub 1397 1579 2017-02-07
100102462 1410571 5. Ohran Alic Haslev Skakklub 1660 1747 2017-01-06
100500821 1448676 6. Kai Randbæk Greve Stouby Skakklub 1501 1531 2017-01-07
100200792 1401068 7. Svend Eckert Korsør Skakklub 1656 1710 2017-02-07
100200125 1418866 8. Richardt Jørgensen Dianalund Skakklub 1610 1709 2017-01-05
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202101 1440071 1. William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1315 1426 2017-02-07
100801036 1401920 2. Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1376 1586 2017-02-03
103105996 1435914 3. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1305 1470 2017-02-03
101096011 - 4. Nedzad Doric Slagelse Skakklub 1200 2017-01-31
100202102 1446576 5. Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub 1332 1484 2017-01-10
100200117 1432630 6. Laurits Danielsen Dianalund Skakklub 1118 1296 2017-01-05
101095050 1450107 7. Bertel Stenbæk Dianalund Skakklub 1291 1499 2016-12-07
100801061 1423665 8. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1369 1494 2017-01-15
100200120 1435370 9. Per Hansen Dianalund Skakklub 1155 1318 2017-01-05
101095049 1451472 10. Brian Holm Nielsen Jyderup Skakklub 932 1006 2017-01-10
100202354 1461540 11. Kurt Hansen Dianalund Skakklub 1034 1344 2016-12-31
100202407 1463357 12. Torben Sørensen Korsør Skakklub 1250 2017-02-07