Arbejder ...

loading

37. Holbergturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
17181767
8
½
2
½
3
0
4
0
5
½
6
½
7
0
262,517032,521757
2Søren Jensen
Viby Skakklub
18371904
7
1
1
½
8
½
3
½
4
0
5
1
6
0
43,6518333,771899
3John Christensen
Dianalund Skakklub
20272093
6
½
7
1
1
1
2
½
8
1
4
½
5
1
25,320315,382095
4Svend Ellegaard Christensen
Jyderup Skakklub
22102256
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
8
1
16,4522116,212262
5Richard Roos
Næstved Skakklub
17401778
4
0
8
0
6
0
7
½
1
½
2
0
3
0
182,7516882,631745
6Kai Gylling Nielsen
Roskilde Skakklub
16871752
3
½
4
0
5
1
8
1
7
1
1
½
2
1
532,2518072,381804
7Lindved Sørensen
Faxe Skakklub
17291770
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
8
0
1
1
72,6516952,551749
8Erik Madsen
Dragsholm Skakklub
17181771
1
½
5
1
2
½
6
0
3
0
7
1
4
0
352,517332,561780

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Kurt Kjær Laursen
Slagelse Skakklub
15841682
8
½
2
½
3
1
4
1
5
½
6
1
7
½
513,716293,781706
2Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
14871618
7
½
1
½
8
0
3
0
4
1
5
0
6
1
362,715013,091616
3Kim Pedersen
Faxe Skakklub
16071665
6
½
7
½
1
0
2
1
8
½
4
1
5
½
443,9516093,621673
4Dan Christensen
Sorø Skakklub
13971579
5
0
6
½
7
½
1
0
2
0
3
0
8
½
81,813842,681555
5Ohran Alic
Haslev Skakklub
16601747
4
1
8
½
6
½
7
½
1
½
2
1
3
½
2 - 34,516604,471748
6Kai Randbæk Greve
Stouby Skakklub
15011531
3
½
4
½
5
½
8
½
7
0
1
0
2
0
272,8514632,191523
7Svend Eckert
Korsør Skakklub
16561710
2
½
3
½
4
½
5
½
6
1
8
0
1
½
54,4516284,091698
8Richardt Jørgensen
Dianalund Skakklub
16101709
1
½
5
½
2
1
6
½
3
½
7
1
4
½
2 - 3416254,081717

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1William Ellegaard Christensen
Jyderup Skakklub
13151426
2
½
11
½
9
1
8
1
3
1
7
½
12
1
1 - 2413832,801494
2Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
13761586
1
½
12
1
5
1
3
1
11
1
8
0
7
1
1 - 24,414264,061595
3Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13051470
4
1
5
1
8
½
2
0
1
0
11
1
10
1
44,1513213,441471
4Nedzad Doric
Slagelse Skakklub
1200
3
0
6
0
10
½
7
0
9
1
5
½
11
0
2113,8111901000
5Marcus Juul Nielsen
Jyderup Skakklub
13321484
6
1
3
0
2
0
11
0
10
1
4
½
9
0
9 - 104,9512223,951406
6Laurits Danielsen
Dianalund Skakklub
11181296
5
0
4
1
11
0
10
1
7
0
9
0
8
½
9 - 102,911002,481257
7Bertel Stenbæk
Dianalund Skakklub
12911499
8
0
10
1
12
0
4
1
6
1
1
½
2
0
6 - 74,0512663,171472
8Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
13691494
7
1
9
1
3
½
1
0
12
1
2
1
6
½
534,513923,471505
9Per Hansen
Dianalund Skakklub
11551318
10
1
8
0
1
0
12
0
4
0
6
1
5
1
382,9511572,291346
10Brian Holm Nielsen
Jyderup Skakklub
9321006
9
0
7
0
4
½
6
0
5
0
12
0
3
0
½121,059070,54995
11Kurt Hansen
Dianalund Skakklub
10341344
12
½
1
½
6
1
5
1
2
0
3
0
4
1
451,511921,801372
12Torben Sørensen
Korsør Skakklub
1250
11
½
2
0
7
1
9
1
8
0
10
1
1
0
6 - 73,8123701000
Indbydelse

37. Holbergturnering
Dianalund Skakklub indbyder til vores traditionsrige koordinerede turnering over 7 runder i perioden 12/2 - 18/2 2017.
 
Turneringssystem: 
Der spilles fortrinsvis i alle mod alle grupper - eventuelt monrad i enkelt gruppe.
Turneringen ELO – rates.
 
Sted:
Turneringen afvikles i klubbens lokaler i Borgerhuset, Sømosevej 44, Dianalund
 
Spilletidspunkter:
Kl. 18.00 – 24.00, dog lørdag den 18/2 kl. 13.00 – 19.00.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk, derefter 1 time plus opsparet tid til resten af partiet.
 
Frist for fremmøde:
Tidsfristen er 60 minutter efter rundestart. Er man ikke mødt inden tidsfristens udløb er partiet tabt.
 
Indskud i alle klasser: kr. 150
 
Præmier: Garanteret 1. præmie i alle klasser kr. 1000.
 

Tilmelding:
Senest 7/2 2017 til John Christensen, på telefon 51864176, på mail: jo.c@live.dk eller direkte via DSU’s turneringssystem.
 
NB
Hvis du tilmelder dig via e-mail, er din tilmelding først registreret når du får en svarmail.

Periode 2017-02-12 .. 2017-02-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til 37. Holbergturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2017-02-12 2017-02-08
Gruppe 2 8 2017-02-12 2017-02-08
Gruppe 3 12 2017-02-12 2017-02-08
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801113 1410962 1. Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1718 1767 2017-02-07
100200923 1421204 2. Søren Jensen Viby Skakklub 1837 1904 2017-01-18
100200116 1403710 3. John Christensen Dianalund Skakklub 2027 2093 2017-02-08
100801126 1405616 4. Svend Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 2210 2256 2017-02-07
100202200 1442414 5. Richard Roos Næstved Skakklub 1740 1778 2017-02-03
100800893 1406400 6. Kai Gylling Nielsen Roskilde Skakklub 1687 1752 2017-01-12
100200450 1405780 7. Lindved Sørensen Faxe Skakklub 1729 1770 2017-01-01
100800989 1412051 8. Erik Madsen Dragsholm Skakklub 1718 1771 2017-02-05
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200207 1423924 1. Kurt Kjær Laursen Slagelse Skakklub 1584 1682 2017-01-23
100200019 1409670 2. Orla Lind Mortensen Korsør Skakklub 1487 1618 2017-01-17
103107762 1452525 3. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1607 1665 2017-02-08
100201716 1432532 4. Dan Christensen Sorø Skakklub 1397 1579 2017-02-07
100102462 1410571 5. Ohran Alic Haslev Skakklub 1660 1747 2017-01-06
100500821 1448676 6. Kai Randbæk Greve Stouby Skakklub 1501 1531 2017-01-07
100200792 1401068 7. Svend Eckert Korsør Skakklub 1656 1710 2017-02-07
100200125 1418866 8. Richardt Jørgensen Dianalund Skakklub 1610 1709 2017-01-05
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202101 1440071 1. William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1315 1426 2017-02-07
100801036 1401920 2. Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1376 1586 2017-02-03
103105996 1435914 3. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1305 1470 2017-02-03
101096011 - 4. Nedzad Doric Slagelse Skakklub 1200 2017-01-31
100202102 1446576 5. Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub 1332 1484 2017-01-10
100200117 1432630 6. Laurits Danielsen Dianalund Skakklub 1118 1296 2017-01-05
101095050 1450107 7. Bertel Stenbæk Dianalund Skakklub 1291 1499 2016-12-07
100801061 1423665 8. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1369 1494 2017-01-15
100200120 1435370 9. Per Hansen Dianalund Skakklub 1155 1318 2017-01-05
101095049 1451472 10. Brian Holm Nielsen Jyderup Skakklub 932 1006 2017-01-10
100202354 1461540 11. Kurt Hansen Dianalund Skakklub 1034 1344 2016-12-31
100202407 1463357 12. Torben Sørensen Korsør Skakklub 1250 2017-02-07