loading
Arbejder ...

Frederikssund Skakklubs lynskakmesterskab 2016

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Alexander Oliver
Frederikssund Skakklub
8
+
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
35
2FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
7
1
1
1
8
+
3
1
4
1
5
1
6
½
1
3Jørgen Slotsgaard
Frederikssund Skakklub
6
0
7
0
1
0
2
0
8
+
4
0
5
1
26
4Stefano Freiesleben Sias
Frederikssund Skakklub
5
1
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
8
+
44
5Roar Skov
Frederikssund Skakklub
4
0
8
+
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
17
6Kenneth Haagensen
Frederikssund Skakklub
3
1
4
1
5
1
8
+
7
0
1
1
2
½
3
7Hasso Schütze
Frederikssund Skakklub
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
+
1
1
62
8Hr. Oversidder
Ingen klub
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
08

Gruppe 2 Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Per Lund
Frederikssund Skakklub
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
71
2Finn Holm
Frederikssund Skakklub
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
1
18
3Carsten Parbo
Frederikssund Skakklub
6
1
7
1
1
0
2
1
8
1
4
1
5
1
62
4Thomas Larsen
Frederikssund Skakklub
5
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
0
8
1
53
5Jørgen Scheuer
Frederikssund Skakklub
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
0
35
6Thomas Andersen
Frederikssund Skakklub
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
17
7Mohamad Masoud
Frederikssund Skakklub
2
1
3
0
4
0
5
1
6
1
8
0
1
0
34
8Cort Skov
Frederikssund Skakklub
1
0
5
0
2
1
6
0
3
0
7
1
4
0
26

Semifinale og finale Direkte link
#Navn12345PoPl
1FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
2
1
2
1
4
0
4
1
4
0
32
2Carsten Parbo
Frederikssund Skakklub
1
0
1
0
   03 - 4
3Per Lund
Frederikssund Skakklub
4
0
4
0
   03 - 4
4Hasso Schütze
Frederikssund Skakklub
3
1
3
1
1
1
1
0
1
1
41
Indbydelse
Periode 2016-10-27 .. 2016-10-27
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Thomas Larsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Frederikssund Skakklubs lynskakmesterskab 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2016-10-27 2016-10-27
Gruppe 2 8 2016-10-27 2016-10-27
Semifinale og finale 4 2016-10-27 2016-10-27
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100802976 1460943 1. Alexander Oliver Frederikssund Skakklub 1200 1662 2016-10-27
100802146 1402714 2. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1835 1830 2016-10-27
100802672 1434853 3. Jørgen Slotsgaard Frederikssund Skakklub 1256 1348 2016-10-27
100802557 1426583 4. Stefano Freiesleben Sias Frederikssund Skakklub 1769 1808 2016-10-27
100802851 1445723 5. Roar Skov Frederikssund Skakklub 1124 1323 2016-10-27
100801798 1425226 6. Kenneth Haagensen Frederikssund Skakklub 1815 1804 2016-10-27
100800126 1429639 7. Hasso Schütze Frederikssund Skakklub 2050 2108 2016-10-27
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-10-27
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100800302 1416758 1. Per Lund Frederikssund Skakklub 2027 2021 2016-10-27
100800295 1425331 2. Finn Holm Frederikssund Skakklub 1466 1609 2016-10-25
100802837 1445685 3. Carsten Parbo Frederikssund Skakklub 1679 1699 2016-10-27
100801485 1409689 4. Thomas Larsen Frederikssund Skakklub 1976 2054 2016-10-25
100700252 1403206 5. Jørgen Scheuer Frederikssund Skakklub 2064 1916 2016-10-25
100802120 1424610 6. Thomas Andersen Frederikssund Skakklub 1023 2016-10-27
100803032 - 7. Mohamad Masoud Frederikssund Skakklub 1400 2016-10-27
100802850 1445715 8. Cort Skov Frederikssund Skakklub 1032 2016-10-27
Deltagere i gruppen Semifinale og finale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100802146 1402714 1. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1835 1830 2016-10-27
100802837 1445685 2. Carsten Parbo Frederikssund Skakklub 1679 1699 2016-10-27
100800302 1416758 3. Per Lund Frederikssund Skakklub 2027 2021 2016-10-27
100800126 1429639 4. Hasso Schütze Frederikssund Skakklub 2050 2108 2016-10-27