Arbejder ...

loading

Junior Grandprix Taastrup  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe C 2002-2003 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
12542002
2
1
4
0
7
0
5
0
10
+
8
0
27 - 81,951211
2Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
10122003
1
0
7
0
5
0
10
+
9
0
3
0
191,65938
3Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
10232002
4
0
8
0
10
+
9
0
6
0
2
1
27 - 81,7992
4Nicolai Kistrup
BMS Skak
20072002
3
1
1
1
6
1
7
½
8
1
5
1
15,952007
5Mikala Høyerup
Enkeltmedlem - Indland
11362003
6
0
10
+
2
1
1
1
7
1
4
0
43 - 51,751204
6Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
10342003
5
1
9
1
4
0
8
0
3
1
10
+
43 - 51,61115
7Sanshiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
15112002
8
½
2
1
1
1
4
½
5
0
9
0
364,351450
8Donald Brinch
Greve Skakklub
14122003
7
½
3
1
9
1
6
1
4
0
1
1
23,851441
9Benedicte Kistrup
BMS Skak
9532002
10
+
6
0
8
0
3
1
2
1
7
1
43 - 51,31061
10Jule Nisse
Ingen klub
8001000
9
-
5
-
3
-
2
-
1
-
6
-
0100800

Gruppe D 2004-2005 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Hagbard Sejner
Amager Skakforening
10472005
2
0
3
1
6
1
12
1
4
½
8
0
52,41097
2Villiam Vestergaard
Præstø Skakklub
11902004
1
1
4
0
11
1
10
1
8
0
7
1
43 - 43,251224
3Hjalte Laksafoss
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1032
4
0
1
0
12
1
7
0
9
1
6
0
29 - 102,95989
4Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
10792005
3
1
2
1
8
0
5
0
1
½
11
0
7 - 821102
5Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
12042004
6
1
8
0
10
1
4
1
11
0
9
1
43 - 43,21240
6Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
11552004
5
0
7
1
1
0
9
0
12
1
3
1
363,951112
7Axel Ravnsborg
Prøvemedlemmer
10002005
8
0
6
0
9
½
3
1
10
1
2
0
7 - 82,11018
8Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
14342004
7
1
5
1
4
1
11
0
2
1
1
1
51 - 24,81443
9Lucas Møller larsen
Prøvemedlemmer
10002005
10
0
12
0
7
½
6
1
3
0
5
0
112,6951
10Rasmus Whitehorn
Køge Skakklub
9692005
9
1
11
0
5
0
2
0
7
0
12
1
29 - 101,95971
11Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
14482005
12
1
10
1
2
0
8
1
5
1
4
1
51 - 24,951450
12Prince Gera
Brønshøj Skakforening
939
11
0
9
1
3
0
1
0
6
0
10
0
1121,85901

Gruppe E 2006-2007 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Bertram Sand Hesselholdt
Tåstrup Skakforening
10072007
2
1
4
1
5
0
9
1
7
0
11
0
311 - 163,25996
2Ofelia Albæk Fanth
Prøvemedlemmer
8002006
1
0
17
0
23
0
6
1
22
1
19
1
311 - 162,15838
3Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
10882007
4
0
18
0
6
1
22
1
8
1
9
1
44 - 93,71102
4Andreas Lundahl
Tåstrup Skakforening
9422006
3
1
1
0
17
0
8
0
25
1
23
1
311 - 162,85949
5Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
8002008
6
1
7
1
1
1
15
0
21
0
13
1
44 - 91,3976
6August Albæk Fanth
Prøvemedlemmer
8002008
5
0
8
0
3
0
2
0
26
+
25
0
1252,1706
7Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
11362007
8
1
5
0
18
1
24
1
1
1
17
0
44 - 93,751147
8Sara Sevda Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
8582006
7
0
6
1
11
0
4
1
3
0
24
1
311 - 162,05901
9Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
12782007
10
1
12
1
15
0
1
0
14
1
3
0
311 - 164,451213
10Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
9922006
9
0
11
0
16
1
19
1
20
1
14
1
44 - 93,31024
11Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
9292007
12
0
10
1
8
1
13
0
23
1
1
1
44 - 92,6992
12Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
12262007
11
1
9
0
14
½
20
1
24
1
18
1
34,251237
13Konrad Volder
Køge Skakklub
10202006
14
0
16
1
22
1
11
1
18
0
5
0
311 - 163,75986
14Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
9622006
13
1
15
0
12
½
25
1
9
0
10
0
17 - 182,1980
15Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
12022007
16
1
14
1
9
1
5
1
17
0
21
1
524,151240
16Philip Reul
Prøvemedlemmer
8002006
15
0
13
0
10
0
26
+
19
0
26
+
219 - 230,9760
17Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
12462006
18
½
2
1
4
1
21
1
15
1
7
1
14,251302
18Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12362007
17
½
3
1
7
0
23
1
13
1
12
0
104,051211
19Daniel Kilic
Prøvemedlemmer
9002007
20
0
22
0
26
+
10
0
16
1
2
0
219 - 232,8819
20Peter Vedel
Prøvemedlemmer
9002010
19
1
21
0
25
½
12
0
10
0
22
0
242,55853
21Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
10772009
22
1
20
1
24
1
17
0
5
1
15
0
44 - 93,61095
22William Grønn
Prøvemedlemmer
8002008
21
0
19
1
13
0
3
0
2
0
20
1
219 - 231,75811
23Zeeshan Kustagi
Prøvemedlemmer
8002008
24
0
26
+
2
1
18
0
11
0
4
0
219 - 231,45780
24Jonathan Rasmussen
Prøvemedlemmer
10002006
23
1
25
1
21
0
7
0
12
0
8
0
219 - 233,15948
25Tristan Ostertag-Shaw
Prøvemedlemmer
8002007
26
+
24
0
20
½
14
0
4
0
6
1
17 - 181,7791
26Selveste Julemanden
Ingen klub
8001000
25
-
23
-
19
-
16
-
6
-
16
-
0260800

Gruppe F 2008 -> Direkte link
#NavnRatingElo12345678910PoPlWeRn
Indbydelse Taastrup Skakforening indbyder til Jule Junior Grand Prix (en del af ksu grand Prix serien) Lørdag den 17 december kl 1000 - ca 1500 uden en lang frokostpause - til gengæld er der en julegodtepose til de godt spillene børn ... Indskud 40 kr helst i lige penge og kom i god tid Børnene bliver inddelt i aldersgrupper Adressen er Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71 ... lige ved stationen NB: ANGIV fødselsåret under ELO Ved spørgsmål vedrørende turneringen kontakt Jan Mose Nielsen på 22186120 eller jan_mose@hotmail.com
Periode 2016-12-17 .. 2016-12-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Junior Grandprix Taastrup

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe C 2002-2003 10 2016-12-17 2016-12-15
Gruppe D 2004-2005 12 2016-12-17 2016-12-15
Gruppe E 2006-2007 26 2016-12-17 2016-12-15
Gruppe F 2008 -> 0 2016-12-17 2016-12-15
- 1 2016-12-17 2016-12-15
Totalt antal tilmeldte 49
Deltagere i gruppen Gruppe C 2002-2003
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104064 1450670 1. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1254 2002 2016-12-11
100104004 1457470 2. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1012 2003 2016-12-13
100103953 1450611 3. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1023 2002 2016-12-16
100103773 1444816 4. Nicolai Kistrup BMS Skak 2007 2002 2016-11-24
100103983 1456016 5. Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland 1136 2003 2016-12-15
100104165 1451375 6. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1034 2003 2016-11-20
100103869 1450999 7. Sanshiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1511 2002 2016-12-12
100103994 1444565 8. Donald Brinch Greve Skakklub 1412 2003 2016-12-05
100103780 1444883 9. Benedicte Kistrup BMS Skak 953 2002 2016-11-24
- 10. Jule Nisse Ingen klub 800 1000 2016-12-16
Deltagere i gruppen Gruppe D 2004-2005
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104233 1455842 1. Hagbard Sejner Amager Skakforening 1047 2005 2016-11-20
100202204 1452975 2. Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1190 2004 2016-12-14
101095967 - 3. Hjalte Laksafoss Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1032 2016-12-09
102101041 1451103 4. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1079 2005 2016-12-06
100104136 1451367 5. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1204 2004 2016-12-11
100104135 1451359 6. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1155 2004 2016-12-11
101095987 - 7. Axel Ravnsborg Prøvemedlemmer 1000 2005 2016-12-11
100103868 1451006 8. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1434 2004 2016-12-12
101095988 - 9. Lucas Møller larsen Prøvemedlemmer 1000 2005 2016-12-12
101095911 - 10. Rasmus Whitehorn Køge Skakklub 969 2005 2016-11-28
100104090 1454188 11. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1448 2005 2016-11-19
100104284 - 12. Prince Gera Brønshøj Skakforening 939 2016-12-17
Deltagere i gruppen Gruppe E 2006-2007
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104351 - 1. Bertram Sand Hesselholdt Tåstrup Skakforening 1007 2007 2016-12-06
101095992 - 2. Ofelia Albæk Fanth Prøvemedlemmer 800 2006 2016-12-13
100802943 1458272 3. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1088 2007 2016-11-23
100104380 - 4. Andreas Lundahl Tåstrup Skakforening 942 2006 2016-12-02
100104348 - 5. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 800 2008 2016-12-15
101095993 - 6. August Albæk Fanth Prøvemedlemmer 800 2008 2016-12-13
100104306 1463217 7. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1136 2007 2016-12-13
100104339 - 8. Sara Sevda Kizilkaya Brønshøj Skakforening 858 2006 2016-11-27
100202278 1457942 9. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1278 2007 2016-12-13
100104203 1458078 10. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 992 2006 2016-12-10
100104342 1462644 11. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 929 2007 2016-11-22
100104139 1452797 12. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1226 2007 2016-12-13
101095904 - 13. Konrad Volder Køge Skakklub 1020 2006 2016-12-12
100104236 1458280 14. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 962 2006 2016-12-03
100104216 1457349 15. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1202 2007 2016-12-11
101095991 - 16. Philip Reul Prøvemedlemmer 800 2006 2016-12-08
101095257 1461613 17. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1246 2006 2016-11-27
100104307 1463225 18. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1236 2007 2016-12-13
101095990 - 19. Daniel Kilic Prøvemedlemmer 900 2007 2016-12-14
101095989 - 20. Peter Vedel Prøvemedlemmer 900 2010 2016-12-12
100104343 1462636 21. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 1077 2009 2016-11-22
101095983 - 22. William Grønn Prøvemedlemmer 800 2008 2016-12-14
101095984 - 23. Zeeshan Kustagi Prøvemedlemmer 800 2008 2016-12-15
101095986 - 24. Jonathan Rasmussen Prøvemedlemmer 1000 2006 2016-12-07
101095985 - 25. Tristan Ostertag-Shaw Prøvemedlemmer 800 2007 2016-12-15
- 26. Selveste Julemanden Ingen klub 800 1000 2016-12-16
Deltagere i gruppen Gruppe F 2008 ->
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 12. Vinter Nisse Ingen klub 800 1000 2016-12-16