Arbejder ...

loading

Frem Julecup 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Morten Topholm
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
2101
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
17 - 84,22037
2Erik Pedersen
Frem Skakklub
1849
7
0
1
0
8
½
3
0
4
½
5
0
6
0
17 - 81,651830
3Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
2045
6
1
7
½
1
1
2
1
8
½
4
½
5
½
51 - 43,62073
4Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
2092
5
½
6
1
7
1
1
1
2
½
3
½
8
½
51 - 44,12110
5Gunnar Bjornsson
Prøvemedlemmer
2042
4
½
8
½
6
1
7
½
1
1
2
1
3
½
51 - 43,62070
6Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
1947
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
1
2
1
262,551931
7Hanus Brekka
Præstø Skakklub
2071
2
1
3
½
4
0
5
½
6
1
8
0
1
1
453,92073
8Torben Mølgaard Steffensen
Skakklubben af 1968
2119
1
1
5
½
2
½
6
1
3
½
7
1
4
½
51 - 44,42131

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
1653
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
½
81,61650
2Ulrik Larsen
Tårnet Svendborg
1856
7
½
1
1
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
4 - 63,61853
3Tommy Knoth
Frem Skakklub
1890
6
0
7
1
1
1
2
0
8
1
4
1
5
½
241905
4Jens-Ole Næsborg
Faaborg Skakklub
1826
5
0
6
0
7
1
1
1
2
0
3
0
8
0
273,31787
5Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
1929
4
1
8
½
6
1
7
½
1
1
2
1
3
½
14,41962
6Jan Kuntz
Frem Skakklub
1833
3
1
4
1
5
0
8
1
7
0
1
0
2
1
433,41851
7Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
1903
2
½
3
0
4
0
5
½
6
1
8
1
1
½
4 - 64,151884
8Jess Nykjær
Frem Skakklub
1850
1
1
5
½
2
1
6
0
3
0
7
0
4
1
4 - 63,551849

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
1762
8
1
2
1
3
½
4
1
5
½
6
1
7
½
23,551834
2Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
1740
7
0
1
0
8
0
3
1
4
0
5
0
6
1
26 - 83,31701
3Flemming Borg
Tårnet Svendborg
1765
6
½
7
0
1
½
2
0
8
1
4
½
5
½
34 - 53,551749
4Morten Madsen
Præstø Skakklub
1820
5
1
6
½
7
0
1
0
2
1
3
½
8
1
434,21814
5Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
1760
4
0
8
1
6
0
7
0
1
½
2
1
3
½
34 - 53,51745
6Jørgen Kiel
Sydøstfyn
1703
3
½
4
½
5
1
8
0
7
0
1
0
2
0
26 - 82,91676
7Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
1771
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
½
13,651897
8Ove Matras
Faaborg Skakklub
1745
1
0
5
0
2
1
6
1
3
0
7
0
4
0
26 - 83,351705

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jens Enevold
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1700
8
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
273,91643
2Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
1659
7
1
1
1
8
0
3
½
4
1
5
1
6
1
13,451737
3Erik René Nielsen
Sydøstfyn
1654
6
1
7
½
1
0
2
½
8
1
4
0
5
0
363,41642
4Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
1683
5
½
6
½
7
0
1
1
2
0
3
1
8
1
43 - 43,71692
5Jesper Schmidt Poulsen
Odense Skakklub
1677
4
½
8
1
6
1
7
½
1
1
2
0
3
1
523,651718
6Martin Hansen
Tårnet Svendborg
1650
3
0
4
½
5
0
8
0
7
½
1
0
2
0
183,31572
7Knud Aage Rasmussen
Enkeltmedlem - Indland
1627
2
0
3
½
4
1
5
½
6
½
8
0
1
1
53,11639
8Lars Uffe Petersen
Odense Skakklub
1669
1
1
5
0
2
1
6
1
3
0
7
1
4
0
43 - 43,551683

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Cipriano Sande Caceres
Odense Skakklub
1605
8
½
2
1
3
0
4
1
5
½
6
1
7
0
42 - 34,251597
2Peter Morling
Frem Skakklub
1584
7
1
1
0
8
0
3
1
4
0
5
1
6
1
42 - 341584
3Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
1501
6
1
7
½
1
1
2
0
8
½
4
0
5
0
35 - 83,11497
4Peter Sørensen
Enkeltmedlem - Indland
1434
5
0
6
½
7
0
1
0
2
1
3
1
8
½
35 - 82,41461
5Erling Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1579
4
1
8
0
6
0
7
1
1
½
2
0
3
1
43,91561
6Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1521
3
0
4
½
5
1
8
½
7
1
1
0
2
0
35 - 83,31508
7Willy Abrahamsen
Faaborg Skakklub
1466
2
0
3
½
4
1
5
0
6
0
8
½
1
1
35 - 82,71480
8Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1621
1
½
5
1
2
1
6
½
3
½
7
½
4
½
14,41624

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jes Danielsen
Frem Skakklub
1334
8
1
2
1
3
½
4
½
5
1
6
0
7
0
443,151372
2Hans Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1392
7
0
1
0
8
0
3
1
4
+
5
1
6
0
35 - 73,351331
3Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
1396
6
1
7
½
1
½
2
0
8
0
4
+
5
0
35 - 73,41333
4Per Andersen
Midtfyns Skakklub
1408
5
0
6
0
7
½
1
½
2
-
3
-
8
-
182,41345
5Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
1377
4
1
8
1
6
1
7
½
1
0
2
0
3
1
2 - 33,651415
6Markus Maagaard
Frem Skakklub
1318
3
0
4
1
5
0
8
1
7
½
1
1
2
1
2 - 331386
7Brian Kirkeskov Magnussen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1312
2
1
3
½
4
½
5
½
6
½
8
1
1
1
512,951429
8Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1373
1
0
5
0
2
1
6
0
3
1
7
0
4
+
35 - 73,151321

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kristen Bjørn Christensen
Ringkøbing Skakklub
1311
8
1
2
½
3
0
4
1
5
1
6
0
7
½
43 - 64,151304
2Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1296
7
0
1
½
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
1 - 23,951368
3Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1227
6
1
7
0
1
1
2
0
8
1
4
0
5
1
43 - 63,21263
4Henrik Malig Hansen
Frem Skakklub
1211
5
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
8
1
43 - 631256
5Etienne Sandaogo
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1200
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
082,91070
6Mike Bahnsen
Præstø Skakklub
1276
3
0
4
0
5
1
8
1
7
1
1
1
2
0
43 - 63,751287
7Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
1305
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
8
1
1
½
1 - 24,051370
8Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1212
1
0
5
1
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
1731122

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
1151
8
1
2
½
3
1
4
0
5
0
6
1
7
1
34,11169
2Per Rømhild
Skakklubben Evans
1142
7
1
1
½
8
0
3
1
4
0
5
0
6
1
541120
3Ole Simboro
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1200
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
184,61038
4Alf Andries
Frem Skakklub
1000
5
1
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
8
½
12,551198
5Claus Christensen
Frem Skakklub
1130
4
0
8
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
523,91180
6Christian Ringsmose
Odense Skakklub
1108
3
1
4
1
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
363,651079
7Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
1148
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
8
1
1
0
444,11144
8Linus Roed Gundorf Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
831
1
0
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
½
71,1849
Indbydelse Tilmeldingen er lukket da deltagerloftet på 64 er nået. Vi ses onsdag! (Hvis man er interesseret i at stå på venteliste kan man kontakte Kristoffer Dyrgaard)

FREM Skakklub indbyder til den årlige julehurtigturnering.

Spillested: 
Ungdomshuset, Nørregade 60, 3. sal, 5000 Odense C

Spilledag: 
Onsdag d. 28. december 2015

Spilletid:
Kl. 10.00 til ca. 18.30

Turneringsform: 
8 deltagere i hver gruppe opdelt efter rating, som spiller alle mod alle. Evt. nederste gruppe som monrad.
Turneringen hurtigskak-rates (dansk rating).

Betænkningstid: 
25 minutter pr. spiller pr. parti.

Indskud:
150 kr. Betales senest kl. 9.40.

Præmier: 
1.pr.: 600 kr. 2.pr.: 400 kr. 3.pr.: 200 kr. - samme præmiestørrelse i alle grupper. Ved ligestilling deles præmierne.

Forplejning:
Velassorteret kantine findes på spillestedet med bl.a. mulighed for køb af lun ret i middagspausen.

Tilmeldingsfrist:
Mandag d. 26. december kl. 20.00.         

Tilmelding:
Tilmelding sker via DSU’s turneringssystem på turnering.skak.dk eller til Kristoffer Dyrgaard, kristoffer@frem-skakklub.dk eller tlf.: 25 75 76 78.

OBS: For at sikre gode rammer for alle deltagere i turneringen er der et deltagerloft på 64 deltagere.

VEL MØDT I FREM!

Periode 2016-12-28 .. 2016-12-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Frem Julecup 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2016-12-28 2016-12-26
Gruppe 2 8 2016-12-28 2016-12-26
Gruppe 3 8 2016-12-28 2016-12-26
Gruppe 4 8 2016-12-28 2016-12-26
Gruppe 5 8 2016-12-28 2016-12-26
Gruppe 6 8 2016-12-28 2016-12-26
Gruppe 7 8 2016-12-28 2016-12-26
Gruppe 8 8 2016-12-28 2016-12-26
- 3 2016-12-28 2016-12-26
Totalt antal tilmeldte 67
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300066 1404687 1. Morten Topholm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 2101 2100 2016-12-20
100200068 1424157 2. Erik Pedersen Frem Skakklub 1849 1881 2016-12-25
100102955 1410750 3. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2045 2118 2016-11-28
100300190 1406558 4. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2092 2111 2016-12-08
101096019 2302039 5. Gunnar Bjornsson Prøvemedlemmer 2042 2130 2016-12-15
100600983 1405802 6. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 1947 2083 2016-12-21
100800852 1407694 7. Hanus Brekka Præstø Skakklub 2071 2181 2016-12-25
100600665 1403516 8. Torben Mølgaard Steffensen Skakklubben af 1968 2119 2199 2016-12-20
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300031 1427253 1. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1653 1775 2016-12-28
100300071 1441167 2. Ulrik Larsen Tårnet Svendborg 1856 1950 2016-12-20
100300232 1446304 3. Tommy Knoth Frem Skakklub 1890 1934 2016-12-21
102100888 1443577 4. Jens-Ole Næsborg Faaborg Skakklub 1826 1804 2016-12-20
100102004 1406817 5. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1929 2008 2016-12-16
100300208 1401688 6. Jan Kuntz Frem Skakklub 1833 1952 2016-12-27
100200822 1407325 7. Morten Frank Jensen Præstø Skakklub 1903 1971 2016-11-20
100300686 1427288 8. Jess Nykjær Frem Skakklub 1850 1971 2016-11-20
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300124 1418823 1. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 1762 2032 2016-12-23
100300749 1407511 2. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1740 1771 2016-12-02
100100732 1505823 3. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1765 1760 2016-12-10
100200441 1418998 4. Morten Madsen Præstø Skakklub 1820 2012 2016-11-21
100300126 1418505 5. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 1760 1890 2016-12-27
100300609 1428020 6. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1703 1886 2016-11-20
100300078 1405551 7. Johnny Holler Johansen Læseforeningens Skakklub 1771 1886 2016-12-17
100300258 1416790 8. Ove Matras Faaborg Skakklub 1745 1847 2016-12-15
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096012 - 1. Jens Enevold Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1700 2016-12-26
100301806 1439073 2. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1659 1867 2016-12-18
100301159 1413341 3. Erik René Nielsen Sydøstfyn 1654 1743 2016-12-17
100300925 1408577 4. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1683 1852 2016-11-26
100300998 1446347 5. Jesper Schmidt Poulsen Odense Skakklub 1677 1899 2016-12-25
100300511 1440942 6. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1650 1796 2016-12-15
100300547 1417100 7. Knud Aage Rasmussen Enkeltmedlem - Indland 1627 1795 2016-12-20
100300010 1406906 8. Lars Uffe Petersen Odense Skakklub 1669 1886 2016-12-24
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300552 1409972 1. Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub 1605 1698 2016-12-20
100301505 1450328 2. Peter Morling Frem Skakklub 1584 1784 2016-11-22
100301886 1447947 3. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1501 1588 2016-12-10
100301891 1447467 4. Peter Sørensen Enkeltmedlem - Indland 1434 1510 2016-12-26
100300356 1408780 5. Erling Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1579 1792 2016-12-23
100300351 1435132 6. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1521 1761 2016-12-18
100300268 1450123 7. Willy Abrahamsen Faaborg Skakklub 1466 0 2016-12-16
100300096 1408100 8. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1621 1707 2016-12-03
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301935 1456571 1. Jes Danielsen Frem Skakklub 1334 1733 2016-11-25
100300413 0 2. Hans Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1392 2016-12-26
100300226 1433814 3. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1396 1591 2016-12-20
100300920 1445081 4. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1408 1664 2016-12-21
103102089 1444026 5. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1377 1661 2016-12-20
100301919 1451294 6. Markus Maagaard Frem Skakklub 1318 1523 2016-12-15
100300033 0 7. Brian Kirkeskov Magnussen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1312 2016-12-26
103111580 1450247 8. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1373 1438 2016-12-13
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301719 1437020 1. Kristen Bjørn Christensen Ringkøbing Skakklub 1311 1377 2016-12-18
100301938 1461044 2. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1296 1454 2016-11-30
100301862 1450220 3. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1227 1248 2016-12-13
100301892 1450212 4. Henrik Malig Hansen Frem Skakklub 1211 1399 2016-12-13
101096013 - 5. Etienne Sandaogo Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1200 2016-12-26
100201979 1446444 6. Mike Bahnsen Præstø Skakklub 1276 1426 2016-12-24
100400363 1444174 7. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1305 1517 2016-12-15
100301965 1462440 8. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1212 1376 2016-11-30
Deltagere i gruppen Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301947 - 1. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1151 2016-12-18
100500542 1427717 2. Per Rømhild Skakklubben Evans 1142 1146 2016-11-24
101096014 - 3. Ole Simboro Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1200 2016-12-26
100301969 - 4. Alf Andries Frem Skakklub 1000 2016-12-20
100301805 1439065 5. Claus Christensen Frem Skakklub 1130 2016-12-18
100301927 1451669 6. Christian Ringsmose Odense Skakklub 1108 2016-12-12
100301937 1461036 7. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1148 1149 2016-12-14
101095626 - 8. Linus Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 831 2016-12-14
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202302 1400592 2. FM Rene Skree Jensen Næstved Skakklub 2207 2211 2016-11-29
100301902 1450182 3. Robert Crawford Frem Skakklub 947 1293 2016-12-06
100300086 1400770 6. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2128 2255 2016-12-21