Arbejder ...

loading

Brønshøj Mesterskabet 2017  

Vis Gruppe : Parringer
1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Niels Erik Andersen
Brønshøj Skakforening
19211934
10
0
2
½
3
0
4
½
5
0
6
½
7
½
8
½
9
0
93,5518903,271919
2John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
20022036
9
1
1
½
10
1
3
0
4
½
5
½
6
½
7
0
8
½
5 - 64,6519994,652033
3Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21012139
8
1
9
1
1
1
2
1
10
0
4
1
5
1
6
½
7
½
715,9521226,012159
4Morten Renneberg
Skakforeningen ØBRO
20182048
7
0
8
½
9
½
1
½
2
½
3
0
10
1
5
1
6
1
544,8520214,842051
5Nicolai Kistrup
BMS Skak
20402064
6
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
½
3
0
4
0
10
1
25,1520675,042122
6Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
19782015
5
0
10
½
7
1
8
0
9
1
1
½
2
½
3
½
4
0
474,319694,352008
7Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19072013
4
1
5
0
6
0
10
1
8
1
9
½
1
½
2
1
3
½
33,3519764,352036
8Michael Ole Madsen
Caïssa Gladsaxe
19852012
3
0
4
½
5
0
6
1
7
0
10
0
9
1
1
½
2
½
84,419584,341995
9Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
19141921
2
0
3
0
4
½
5
0
6
0
7
½
8
0
10
0
1
1
2103,4518713,111899
10Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20452064
1
1
6
½
2
0
7
0
3
1
8
1
4
0
9
1
5
0
5 - 65,2520305,042053

Telefonliste:

2224 3028     Niels Erik Andersen

3585 4435     John Holm Nielsen

2282 6454     Steen B. Petersen

9955 2911     Morten Renneberg

2089 7507     Nicolai Kistrup

3166 6496     Jeppe Nicolaisen

38719312/61290989     Dick Sørensen

4084 1941     Michael Ole Madsen

2163 4043     Magnus Gustafsson

3010 5370     Esben Christensen

2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18621917
10
0
2
1
3
0
4
½
5
½
6
1
7
1
8
1
9
½
2 - 44,9518795,001927
2Thomas Nielsen
Herlev Skakklub
18351905
9
½
1
0
10
1
3
0
4
½
5
½
6
+
7
1
8
1
2 - 43,9518524,221911
3Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18551885
8
0
9
0
1
1
2
1
10
1
4
0
5
½
6
+
7
0
54,218343,971876
4Leif Marcussen
Brøndby Skakklub
17821841
7
½
8
0
9
0
1
½
2
½
3
1
10
0
5
½
6
+
46 - 73,317733,431832
5Daniel Kokholm
Skakklubben K41
17991870
6
1
7
½
8
½
9
½
1
½
2
½
3
½
4
½
10
1
2 - 44,0518434,361893
6Benjamin Lau Jensen
Lyngby-Virum Skakklub
17501815
5
0
10
½
7
1
8
1
9
0
1
0
2
-
3
-
4
-
102,217592,361818
7Petruli Petrovski
Enkeltmedlem - Indland
18581904
4
½
5
½
6
0
10
1
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
394,8518034,831867
8Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18861878
3
1
4
1
5
½
6
0
7
1
10
½
9
0
1
0
2
0
46 - 75,2518494,471869
9Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18091837
2
½
3
1
4
1
5
½
6
1
7
1
8
1
10
½
1
½
714,219173,891899
10Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
18791951
1
1
6
½
2
0
7
0
3
0
8
½
4
1
9
½
5
0
85,1518305,471912

Telefonliste:

2297 8165     Michael Tandrup

2180 0643     Thomas Nielsen

3059 6766     Jan Mouritsen

4354 3101     Leif Marcussen

2982 4391     Daniel Kokholm

4274 7288     Benjamin Lau Jensen

4491 2692     Petruli Petrovski

2078 2830     Mikkel Jørgensen

2629 8259     Arne Vagn Møller

44651771/53818108     Christian C. Strachan

3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Henriette Miranda Maté
Nørrebro Skakklub
16641781
10
½
2
-
3
½
4
1
5
½
6
0
7
0
8
½
9
0
37 - 83,916373,601769
2 Michele Melega
Skakforeningen ØBRO
16091609
9
0
1
+
10
0
3
0
4
0
5
+
6
0
7
0
8
0
292,9514822,051568
3Kurt V. Thomsen
Brønshøj Skakforening
16581794
8
0
9
½
1
½
2
1
10
1
4
1
5
1
6
½
7
1
24,417245,001824
4Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16311758
7
1
8
0
9
½
1
0
2
1
3
0
10
+
5
1
6
½
553,516463,551747
5Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
17361811
6
0
7
1
8
½
9
0
1
½
2
-
3
0
4
0
10
+
37 - 84,1516722,761796
6Morten Rasmussen
Enkeltmedlem - Indland
17031787
5
1
10
1
7
1
8
½
9
1
1
1
2
1
3
½
4
½
1517933,921819
7Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
17451828
4
0
5
0
6
0
10
1
8
1
9
½
1
1
2
1
3
0
65,617125,471809
8Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
16331727
3
1
4
1
5
½
6
½
7
0
10
1
9
½
1
½
2
1
63 - 44,0516924,081765
9Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
16581738
2
1
3
½
4
½
5
1
6
0
7
½
8
½
10
+
1
1
63 - 43,8516933,731763
10Mark Seerup
Skakklubben K41
16221735
1
½
6
0
2
1
7
0
3
0
8
0
4
-
9
-
5
-
102,615842,841708

Telefonliste:

3142 3672     Henriette Miranda Maté

4119 6615     Michele Melega

6092 5478     Kurt V. Thomsen

3585 0931     Benny Howe

2921 2541     Güney Ozcan

2943 5292     Morten Rasmussen

3956 2513     Emil Koldill

6051 2863     Thomas Haugaard

2163 2014     Bjørn Olsen

2396 9999     Mark Seerup

4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Frank Desting
Herlev Skakklub
14071586
10
0
2
½
3
½
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
9
-
191,0514051,331579
2Stig Svensson
Enkeltmedlem - Indland
15651613
9
0
1
½
10
0
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
½101,7515091,441594
3Frank Laursen
Herlev Skakklub
13871550
8
0
9
0
1
½
2
+
10
0
4
½
5
0
6
0
7
0
282,6513133,041509
4Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
15491614
7
1
8
+
9
0
1
+
2
+
3
½
10
1
5
½
6
0
64 - 53,3515332,331607
5Jon Hadenfeldt
Brønshøj Skakforening
15361651
6
1
7
0
8
½
9
1
1
+
2
+
3
1
4
½
10
1
71 - 33,7515923,701703
6Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15961697
5
0
10
1
7
1
8
0
9
1
1
+
2
+
3
1
4
1
71 - 34,416154,191713
7Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
14131629
4
0
5
1
6
0
10
1
8
1
9
1
1
+
2
+
3
1
71 - 32,4515752,941670
8Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
15161620
3
1
4
-
5
½
6
1
7
0
10
½
9
0
1
+
2
+
563,115122,861623
9Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
14831585
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
8
1
10
1
1
+
64 - 53,615463,441616
10Jesper Thorsen
Enkeltmedlem - Indland
16061718
1
1
6
0
2
1
7
0
3
1
8
½
4
0
9
0
5
0
75,8515045,731673

Telefonliste:

44948012/30696278     Frank Desting

2748 2731     Stig Svensson

4013 4684     Frank Laursen

3967 7490     Aksel Mortensgaard

5045 3135     Jon Hadenfeldt

6015 5843     Flemming Dyremose

5045 3670     Simon Stibolt Jensen

2088 8530     Ken N. Sørensen

6127 4252     Bo V. Pedersen

2670 0878     Jesper Thorsen

5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1John Schjølin
Gribskov Skakklub
9241142
10
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
1
8
0
9
0
391,310010,811146
2Frank Simonsen
Herlev Skakklub
12841517
9
0
1
1
10
1
3
0
4
1
5
0
6
1
7
+
8
0
544,7512503,831500
3Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13551471
8
0
9
0
1
0
2
1
10
½
4
1
5
0
6
1
7
+
55,512652,551470
4Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
12471326
7
0
8
½
9
0
1
1
2
0
3
0
10
1
5
0
6
1
7 - 84,711932,411330
5Jeppe Bæk Jensen
Nørrebro Skakklub
1261
6
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
1
914,85154501000
6Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
904
5
0
10
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
4
0
0101,1585201000
7Jens Gade
Amager Skakforening
13531511
4
1
5
0
6
1
10
½
8
1
9
0
1
0
2
-
3
-
7 - 84,8512923,221497
8Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
13271465
3
1
4
½
5
0
6
1
7
0
10
½
9
½
1
1
2
1
35,6513203,811479
9Peter Andersen
Amager Skakforening
13441567
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
8
½
10
½
1
1
725,8513964,811591
10Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12291440
1
1
6
1
2
0
7
½
3
½
8
½
4
0
9
½
5
0
464,4512093,561429

Telefonliste:

4068 2390     John Schjølin

44658292/23247283     Frank Simonsen

38282600/60478378     Jónbert M. S. Jensen

2614 5010     Andreas P. Cort M. Hansen

2156 6102     Jeppe Bæk Jensen

2614 5010     Daniel A. Cort M. Hansen

2989 9949     Jens Gade

5073 1797     Alex C. O. Larsen

2396 6156     Peter Andersen

2843 8682     Morten Sigvart Dyremose

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2017

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Mesterskabet 2017

Hermed inviteres til det åbne Brønshøj Mesterskab 2017 fra 9/3 - 8/6.

En 9-runders koordineret turnering med mulighed for op til to afbud.

 

Hvis du allerede nu har et afbud til en af runderne så send en mail til b.s.f@post.tele.dk

To kendte afbud: 1 runde Morten Rasmussen og Ken Sørensen

Den foreløbige gruppeinddeling med lodtrækning forventes at blive lagt på sidst søndag eftermiddag.

6/3 Gruppe 3 Henrik Rasmussen BMS udgået, Benny Howe Brønshøj rykket op i gr.3,

      Simon Stibolt Jensen Nørrebro rykket op i gr.4 og Jonbert M. S. Jensen Nørrebro sat ind i gr.5

6/3 Gruppe 1 Mikkel Manosri Jacobsen udgået, Magnus Gustafsson Brønshøj rykket op i gr.1,

      Leif Marcussen Brøndby rykket op i gr.2, Mark Seerup K41 rykket op i gr.3,

      Frank Desting Herlev rykket op i gr.4 og Jeppe Bæk Jensen Nørrebro sat ind i gr.5

8/3 Gruppe 1 Aref Vasli Øbro udgået, Dick Sørensen Frederiksberg rykket op i gr. 1,

     Benjamin Lau-Jensen Lyngby-Virum rykker op i gr. 2, Michele Melega rykket op i gr. 3,

     Frank Laursen Herlev rykket op i gr. 4 og Frank Simonsen Herlev sat ind i gr. 5.

 

Deltagerne indplaceres i 10-mands grupper efter rating, den nederste gruppe kan blive Monrad. Max 50 deltagere.

Turneringen bliver ELO ratet.

Spilledage 9/3 - 16/3 - 23/3 - 30/3 - 20/4 - 27/4 - 4/5 - 18/5 - 8/6

Udsatte partier 6/4 - 11/5 - 1/6

Spilletid Alle grupper starter kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstiden er FIDEs med 90 min. + 30 sekunder pr. træk og 15 min. tillæg ved træk 40.

Bemærk Der er totalt rygeforbud i lokalerne. Mobil telefoner skal være slukkede.

Spillested Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Indskud 160,- kr., som betales 9/3 inden 1. rundes start.

Præmier

Gruppe 1 1000,- kr. - 500,- kr.

Gruppe 2-5 800,- kr. - 400,- kr.

Ved ligestilling deles præmierne

Sidste tilmeldingsfrist 2. marts

 

Tilmelding:

Kun via SKAK.dk.

Spørgsmål kan rettes til

Carsten Petersen mobil 2965 3505, E-mail: b.s.f@post.tele.dk

Niels Erik Andersen tlf. 2224 3028

Periode 2017-03-09 .. 2017-06-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Jacob Carstensen (formand)

Roland Greger

Sigfred Haubro

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Mesterskabet 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 10 2017-03-09 2017-03-02
2 10 2017-03-09 2017-03-02
3 10 2017-03-09 2017-03-02
4 10 2017-03-09 2017-03-02
5 10 2017-03-09 2017-03-02
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101505 1406507 1. Niels Erik Andersen Brønshøj Skakforening 1921 1934 2016-11-29
100100371 1406256 2. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 2002 2036 2016-12-07
100101578 1402706 3. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2101 2139 2017-01-03
103110074 1438700 4. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 2018 2048 2016-12-19
100103773 1444816 5. Nicolai Kistrup BMS Skak 2040 2064 2016-12-19
100800421 1404806 6. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 1978 2015 2016-12-12
102100937 1427962 7. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1907 2013 2016-11-27
100200060 1407449 8. Michael Ole Madsen Caïssa Gladsaxe 1985 2012 2016-12-02
100104008 1444778 9. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1914 1921 2016-12-31
100801054 1402307 10. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2045 2064 2016-11-27
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800660 1408356 1. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1862 1917 2016-11-28
100200107 1407147 2. Thomas Nielsen Herlev Skakklub 1835 1905 2016-12-09
100100136 1409778 3. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1855 1885 2016-11-26
100101969 1415387 4. Leif Marcussen Brøndby Skakklub 1782 1841 2016-12-06
100100124 1407155 5. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1799 1870 2016-12-16
100103365 1409441 6. Benjamin Lau Jensen Lyngby-Virum Skakklub 1750 1815 2016-11-28
100103593 1417673 7. Petruli Petrovski Enkeltmedlem - Indland 1858 1904 2016-11-27
100200232 1411187 8. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1886 1878 2016-11-26
100100138 1406175 9. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1809 1837 2016-11-27
100100857 1417215 10. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1879 1951 2016-12-08
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100207 1412264 1. Henriette Miranda Maté Nørrebro Skakklub 1664 1781 2017-02-05
101095266 857742 2. Michele Melega Skakforeningen ØBRO 1609 1609 2016-12-18
100101588 1408291 3. Kurt V. Thomsen Brønshøj Skakforening 1658 1794 2016-11-26
100101538 1407457 4. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1631 1758 2016-11-26
101094999 1431595 5. Güney Ozcan Nørrebro Skakklub 1736 1811 2016-12-31
100100387 1410865 6. Morten Rasmussen Enkeltmedlem - Indland 1703 1787 2016-12-29
100103431 1402463 7. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1745 1828 2016-11-26
100102246 1414330 8. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1633 1727 2016-12-12
101095747 1462482 9. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1658 1738 2016-12-15
100102106 1453831 10. Mark Seerup Skakklubben K41 1622 1735 2016-12-06
Deltagere i gruppen 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102675 1419625 1. Frank Desting Herlev Skakklub 1407 1586 2016-12-01
100801614 1438719 2. Stig Svensson Enkeltmedlem - Indland 1565 1613 2016-12-19
103106794 1426966 3. Frank Laursen Herlev Skakklub 1387 1550 2016-11-30
100103681 1432206 4. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1549 1614 2016-11-26
100104377 1462890 5. Jon Hadenfeldt Brønshøj Skakforening 1536 1651 2016-11-30
100100667 1416073 6. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1596 1697 2016-11-27
100103776 1438778 7. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1413 1629 2016-12-20
100103072 1418092 8. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1516 1620 2016-11-29
100103691 1436040 9. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1483 1585 2016-11-26
102100985 1438727 10. Jesper Thorsen Enkeltmedlem - Indland 1606 1718 2016-12-19
Deltagere i gruppen 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802696 1439413 1. John Schjølin Gribskov Skakklub 924 1142 2016-12-06
100100582 1427008 2. Frank Simonsen Herlev Skakklub 1284 1517 2017-02-18
103105996 1435914 3. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1355 1471 2017-02-08
100104343 1462636 4. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 1247 1326 2016-12-04
100104403 1430386 5. Jeppe Bæk Jensen Nørrebro Skakklub 1261 2017-02-12
100104342 1462644 6. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 904 2016-12-04
100100104 1416111 7. Jens Gade Amager Skakforening 1353 1511 2016-12-02
100802375 1416669 8. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1327 1465 2016-12-16
102101051 1445189 9. Peter Andersen Amager Skakforening 1344 1567 2016-12-02
100102386 1412922 10. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1229 1440 2016-11-27