Arbejder ...

loading

Nørrebro Frost-Emt 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Thomas Schou-Moldt
Skakforeningen ØBRO
21582167
6
1
2
1
3
1
4
½
5
½
414,15
2Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
17871918
5
1
1
0
6
1
3
1
4
0
331,5
3John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
20022036
4
½
5
1
1
0
2
0
6
1
43,1
4Henrik Winther Jensen
Nørrebro Skakklub
19692022
3
½
6
1
5
½
1
½
2
1
22,85
5Kim Secher Andersen
Nørrebro Skakklub
18131892
2
0
3
0
4
½
6
1
1
½
251,7
6Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
18091861
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
061,65

21.01.2017 kl. 23.10 rundelægning er opdateret

Indskud betales kontant før 1.runde.

Ved afbud kontakt Jacob Printzlau 60630045 samt modstander (se nedenfor)

Thomas Schou-Moldt 2552-9306
Søren Friis Larsen 2972-5257
John Holm Nielsen 3585-4435
Henrik Winther Jensen 3543-6410
Kim S. Andersen 5357-6019
Güney Ozcan 2921-2541

1.præ. 500,-
2.præ. 220,-

Ved ligestilling deles præmier.

Indbydelse

 

NB forventet max.24 i deltagerantal
Nørrebro Frost-emt 2017
Nørrebro Skakklub inviterer til EMT i vores lokaler Frejasgade 14 Kbh.N. (Ejd. hj. Af Frejasgade 14 og Thorsgade 78. Buslinie 6A og 18 er tæt ved).

Der spilles på følgende mandage med start kl. 19.00
23. januar
6. februar
20. februar
6.marts
13.marts

Turneringen  ELO-rates hvis muligt. 40 træk/90 min derefter 15 min. pr. spiller samt 30sek pr.træk fra træk 1.
Indskud kr. 150,- betales før 1.runde.
Fremmøde: Senest 1 time efter annonceret starttidspunkt.
Der spilles fortrinsvis i 6-mandsgrupper alle mod alle, dog evt. suppleret med monrad.
Præmier: 100% af  (indskud minus emt-afgift)

Tilmelding senest torsdag 12. januar 2017 via DSU-side eller til Jacob Printzlau tlf. 60630045 eller mail printzlauskak@gmail.com
OBS OBS Forventet max. på  ca. 24 deltagere.
Samtidig med Frost-emt afvikles en lukket 6-mands alle mod alle gruppe. Vinderen af denne gruppe bliver Nørrebromester 2017.

Oprettet 3.dec.2016

Periode 2017-01-23 .. 2017-03-13
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Mads Keinicke
Dommere

Tilmeldings muligheder til Nørrebro Frost-Emt 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Lukket mesterskabsgruppe 6 2017-01-23 2017-01-16
Gruppe A 6 2017-01-23 2017-01-17
Gruppe B 6 2017-01-23 2017-01-17
Gruppe C 6 2017-01-23 2017-01-17
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Lukket mesterskabsgruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200344 1410334 1. Henrik Emil Bruun Nørrebro Skakklub 2093 2109 2017-01-03
100103890 1440969 2. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 1973 2015 2017-01-03
100600726 1405373 3. Peter Wieth-Klitgaard Nørrebro Skakklub 2105 2159 2017-01-03
100100252 1405349 4. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 2011 2036 2017-01-02
100100213 1405810 5. Anders Bering Nørrebro Skakklub 1834 1912 2017-01-03
100800366 1434756 6. Thomas Kirknel Nørrebro Skakklub 1988 2080 2016-12-08
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103101805 1401297 1. Thomas Schou-Moldt Skakforeningen ØBRO 2158 2167 2017-01-02
101095660 1462148 2. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1787 1918 2016-12-12
100100371 1406256 3. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 2002 2036 2017-01-16
100100246 1403320 4. Henrik Winther Jensen Nørrebro Skakklub 1969 2022 2017-01-03
100102192 1437526 5. Kim Secher Andersen Nørrebro Skakklub 1813 1892 2016-12-05
101094999 1431595 6. Güney Ozcan Nørrebro Skakklub 1809 1861 2016-12-31
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100865 1408208 1. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1626 1799 2017-01-08
100100301 1418041 2. Johnny Smidt Nørrebro Skakklub 1676 1750 2017-01-16
100103389 1446762 3. Troels Barington Valby Skakklub 1703 1713 2017-01-11
100103072 1418092 4. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1516 1633 2016-12-29
100600141 1417738 5. Jacob Steen Printzlau Nørrebro Skakklub 1633 1740 2016-12-03
100100279 1432249 6. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1619 1738 2017-01-12
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103691 1436040 1. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1483 1585 2016-12-28
103105996 1435914 2. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1305 1479 2017-01-10
100104404 - 3. Pil Anna Tesdorph Nørrebro Skakklub 1100 2017-01-16
100104403 - 4. Jeppe Bæk Jensen Nørrebro Skakklub 1261 2017-01-16
103103244 1456300 5. Jesper Østrup Zwisler Nørrebro Skakklub 1498 1634 2017-01-03
103107624 1438913 6. Michael Kim Dupont Amager Skakforening 1441 1560 2016-12-29