Arbejder ...

loading
Luk

Information:

Der er p.t en fejl i systemet der medfører at tabeller for turneringer der har sat korrektion på ikke bliver vist, hvis der endnu ikke er foretager rundelægning eller indtastet nogle resultater
Fejlen forventes rettet i løbet af eftermiddagen i dag (23/6),
Beklager de gener det evt. må medføre.

ÅGP og UGP, Midtjysk mesterskabet 2016 i Silkeborg  

Vis Gruppe : Parringer

Der skete en fejl

Sequence contains no matching element
Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Turneringen tæller som også som Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles i "Lunden", Vestergade 74, 8600 Silkeborg

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder (hvis ingen skoleskakleder sker tilmeldingen til Johnny Odgaard, mail: johnny@madsenodgaard.dk - der skal oplyses om fødselsdato og hvis spilleren ikke er kendt i Aarhus Skole Skak også info om turneringsrutine).

Periode 2017-01-28 .. 2017-01-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Midtjysk mesterskabet 2016 i Silkeborg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppen 12 2017-01-28 2017-01-28
B-gruppen 10 2017-01-28 2017-01-28
C- og D-gruppen 10 2017-01-28 2017-01-28
E-gruppen 18 2017-01-28 2017-01-28
F-gruppen 20 2017-01-28 2017-01-28
N-gruppen 30 2017-01-28 2017-01-28
Totalt antal tilmeldte 100
Deltagere i gruppen A-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095138 1457292 1. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1611 1636 2017-01-23
100602544 1451502 2. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1573 1815 2017-01-23
100602410 1444824 3. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1542 1677 2017-01-23
100602456 1449834 4. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1523 1769 2017-01-23
100602500 1449761 5. Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub 1521 1631 2017-01-23
100901687 1452738 6. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1460 1392 2017-01-23
100901738 1457209 7. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1449 1397 2017-01-23
103110503 1444859 8. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1443 1609 2017-01-23
100602551 1451685 9. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1433 1518 2017-01-23
100602552 1451740 10. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1417 1600 2017-01-23
100602575 1453947 11. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1393 1306 2017-01-23
100602457 1446070 12. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1340 1577 2017-01-23
Deltagere i gruppen B-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901731 1457012 1. Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub 1331 0 2017-01-23
100901754 1457390 2. Jakob Schultz Svenningsen Skive Skakklub 1190 0 2017-01-23
100602591 1461389 3. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1189 0 2017-01-23
100602594 1463101 4. Elias Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1164 0 2017-01-23
100901730 1456750 5. Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub 1159 1369 2017-01-23
100602595 1462245 6. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1099 0 2017-01-23
101095606 1462806 7. William Bay Aagaard Skive Skakklub 1083 0 2017-01-23
100901711 1459384 8. Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub 876 0 2017-01-23
100602624 1463411 9. Robert Pavia Skakklubben af 1968 1264 0 2017-01-23
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-01-26
Deltagere i gruppen C- og D-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095864 - 1. Oskar Mose Horsens Skakforening 1050 0 2017-01-23
101095513 - 2. Benjamin Dalsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1003 0 2017-01-23
100901712 1459392 3. Christoffer Ryge Larsen Kjellerup Skakklub 969 0 2017-01-23
101095505 - 4. Andrea Kongskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 953 0 2017-01-23
101095542 1462598 5. Andreas Vang Lyhne Jensen Skive Skakklub 891 0 2017-01-23
101095512 - 6. Lukas Dalsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 888 0 2017-01-23
100901777 - 7. Sebastian Tørring Kjellerup Skakklub 895 0 2017-01-23
100602402 1459945 8. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1054 0 2017-01-23
100602633 1463853 9. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1152 0 2017-01-23
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-01-23
Deltagere i gruppen E-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602596 - 1. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1036 0 2017-01-23
100602607 - 2. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 984 0 2017-01-23
101095520 - 3. Nanna Ehrenreich Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 958 0 2017-01-23
101095507 1463055 4. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 936 0 2017-01-23
100602606 - 5. Hjalte Breindal Kragh Silkeborg Skakklub Af 1930 915 0 2017-01-23
101095855 - 6. Vitus Bondo Medhus Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1097 0 2017-01-23
101095547 - 7. Jonathan Rosendahl Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 857 0 2017-01-23
101095490 - 8. Daniel Zhu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 811 0 2017-01-23
- 9. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-01-23
100901778 - 10. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 784 0 2017-01-23
101095675 - 11. Minh Quang Hoekema Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 0 2017-01-23
100901783 1462784 12. Carl Emil Kærsgaard Knudsen Skive Skakklub 942 0 2017-01-23
101096008 - 13. Patrick Lund nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095943 - 14. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1183 0 2017-01-23
101095974 - 15. Benjamin Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1203 0 2017-01-23
101095973 - 16. Philip Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095483 - 17. Niels Sørensen Horsens Skakforening 1098 0 2017-01-23
101095543 1462580 18. Jeppe Libach Makholm Skive Skakklub 1071 0 2017-01-23
Deltagere i gruppen F-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096037 - 1. Viktor Linaa Munk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 743 0 2017-01-23
101095759 - 2. Frida Maria Lassen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 956 0 2017-01-23
101095521 - 3. Philip Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 816 0 2017-01-23
101095917 - 4. Emma Høg Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 761 0 2017-01-23
101095633 - 5. Lea Bondo Medhus Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 711 0 2017-01-23
101095858 - 6. Nicolai Zhu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 516 0 2017-01-23
101096034 - 7. Chilas Rieper Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 756 0 2017-01-23
101096076 - 8. Skjold Hedelykke Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
100602609 - 9. Malthe Stubkjær Høxbro Silkeborg Skakklub Af 1930 883 0 2017-01-23
101095372 - 10. Linus Padkjær Gejl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 673 0 2017-01-23
101096026 - 11. Henrik Kæmp Egeskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 781 0 2017-01-23
101095890 - 12. Henry Linnet Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 798 0 2017-01-23
101095923 - 13. Joachim Bagner Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 637 0 2017-01-23
101096058 - 14. Lucas Gyllenøhr Køser Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095572 - 15. Kristian Ramsdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 626 0 2017-01-23
101095758 - 16. Frida Pilgaard Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 796 0 2017-01-23
101095735 - 17. Louise Sørensen Horsens Skakforening 735 0 2017-01-23
101095851 - 18. Benjamin Wilken Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 809 0 2017-01-23
101095652 - 19. David Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 655 0 2017-01-23
101095857 - 20. Silke Maj Padkjær Gejl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 707 0 2017-01-23
Deltagere i gruppen N-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095574 - 1. Lærke Lyhne Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 685 0 2017-01-23
101095522 - 2. Fridtjof Holm Laursen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 687 0 2017-01-23
101096059 - 3. Christian Almtoft Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101096060 - 4. Egil Skytte Bladt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
100901769 1459422 5. Nicoline Almtoft Kjellerup Skakklub 700 0 2017-01-23
101096069 - 6. Anders Alstrup Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101096071 - 7. Carl Jacob Wellner Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
100602636 - 8. Rasmus Maschke Tingleff Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 0 2017-01-23
101096074 - 9. Marcus Richter Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095530 - 10. Magnus Vest Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 539 0 2017-01-23
101096072 - 11. Jonathan Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101096073 - 12. Lucas Grundvig Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
100602637 - 13. Asger Würtz Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 0 2017-01-23
101096001 - 14. Albert Surland Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 655 0 2017-01-23
101095629 - 15. Svend Silkjær Mortensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 662 0 2017-01-23
101096035 - 16. Rasmus Graversen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 648 0 2017-01-23
101095568 - 17. Mikkel Libach Makholm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 537 0 2017-01-23
101096068 - 18. Alexander Vestergaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095946 - 19. Aksel Kærsgaard Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 582 0 2017-01-23
101096078 - 20. Halina Yuhan Wu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101096077 - 21. Frida Marie Grauengaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095625 - 22. Frederikke Amalie Meyer Eriksen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 646 0 2017-01-23
101096039 - 23. Noa Hausschildt Andersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 729 0 2017-01-23
101095924 - 24. Liva Kjær Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 712 0 2017-01-23
101096070 - 25. Asger Boesgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095627 - 26. Agnethe Silkjær Mortensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 676 0 2017-01-23
101095945 - 27. Alexander Kringstad Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 742 0 2017-01-23
101095525 - 28. Karoline Ryge Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 714 0 2017-01-23
101096075 - 29. Oliver Refvik Tindbæk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 0 2017-01-23
101095540 - 30. Tobias Wester Juul-Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 788 0 2017-01-23