Arbejder ...

loading

KSU Junior Grand Prix i Brønshøj  

Vis Gruppe : Parringer
C 13 og 14 år (fødselsår 2002-2003) +D 11 og 12 år (fødselsår 2004-2005) Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
1102
2
½
11
1
5
½
8
0
4
½
71,21174
2Sanshiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1450
1
½
3
1
8
½
5
1
9
½
2 - 43,351457
3Emil Mørkehøj Møller
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
4
0
2
0
11
0
12
+
7
1
28 - 101,35984
4Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1327
3
1
5
0
9
½
6
1
1
½
35 - 63,21318
5Donald Brinch
Greve Skakklub
1441
6
1
4
1
1
½
2
0
11
1
2 - 43,91423
6Hjalte Laksafoss
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1032
5
0
7
1
10
0
4
0
12
+
28 - 101,451012
7Daniil Korenev
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
8
0
6
0
12
+
10
0
3
0
1111,05853
8Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1450
7
1
9
½
2
½
1
1
10
1
413,81459
9Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1443
10
1
8
½
4
½
11
1
2
½
2 - 43,51443
10Rasmus Whitehorn
Køge Skakklub
1016
9
0
12
+
6
1
7
1
8
0
35 - 61,251050
11Chafik Ghillassi
Brønshøj Skakforening
1000
12
+
1
0
3
1
9
0
5
0
28 - 1011000
12Hr. Oversidder
Ingen klub
800
11
-
10
-
7
-
3
-
6
-
0120800

E 9 - 10 år (fødselsår 2006 - 2007) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
1213
2
1
4
1
5
0
6
0
13
0
16
1
14
½
9 - 114,21182
2Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
980
1
0
18
1
4
0
7
1
15
0
3
1
10
1
45 - 82,81034
3Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
1057
4
0
6
0
17
1
18
0
7
1
2
0
16
1
312 - 153,81021
4Andreas Lundahl
Tåstrup Skakforening
882
3
1
1
0
2
1
10
0
16
0
8
1
9
½
9 - 112,25938
5Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1341
6
1
7
1
1
1
14
0
10
0
12
1
18
0
45 - 85,251285
6Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1233
5
0
3
1
7
1
1
1
14
½
10
1
13
0
44,51233
7Sara Sevda Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
901
8
1
5
0
6
0
2
0
3
0
9
0
19
+
216 - 171,7870
8Jacob Guldmann
Prøvemedlemmer
800
7
0
9
1
12
0
15
0
19
+
4
0
17
1
312 - 151,65816
9Malte Dreves Erikstrup
Caïssa Gladsaxe
1122
10
0
8
0
18
0
19
+
17
1
7
1
4
½
9 - 114,451034
10Jonathan Rasmussen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
9
1
12
1
14
0
4
1
5
1
6
0
2
0
45 - 81,751035
11Silius Ayo Sølvertorp
Brønshøj Skakforening
1000
12
0
13
0
     018 - 190,9960
12Thore Creve-Fræmohs
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
11
1
10
0
8
1
13
1
18
0
5
0
15
0
312 - 152,81009
13William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1075
14
0
11
1
16
1
12
0
1
1
15
1
6
1
52 - 32,71215
14Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1302
13
1
16
1
10
1
5
1
6
½
18
1
1
½
614,71361
15Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1261
16
0
17
0
19
+
8
1
2
1
13
0
12
1
45 - 851171
16Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
1113
15
1
14
0
13
0
17
1
4
1
1
0
3
0
312 - 153,71082
17Ofelia Albæk Fanth
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
18
0
15
1
3
0
16
0
9
0
19
+
8
0
216 - 171,05798
18Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1240
17
1
2
0
9
1
3
1
12
1
14
0
5
1
52 - 34,751251
19Hr. Oversidder
Ingen klub
800  
15
-
9
-
8
-
17
-
7
-
018 - 190800

F op til 8 år (fødselsår 2008 eller senere) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1William Grønn Jensen
Prøvemedlemmer
800
2
0
3
0
10
1
6
1
4
0
11
1
9
1
44 - 62,9850
2Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
1095
1
1
4
0
11
1
5
1
3
1
8
1
10
1
625,61113
3Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
780
4
0
1
1
7
1
11
1
2
0
5
0
12
+
44 - 62,1821
4Jeppe Hald Falkesgaard
Prøvemedlemmer
1000
3
1
2
1
5
½
8
1
1
1
10
1
7
1
14,751090
5Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
905
6
1
8
1
4
½
2
0
7
1
3
1
11
1
33,8991
6Augusta Bollmann
Prøvemedlemmer
800
5
0
7
0
12
+
1
0
10
0
9
1
8
0
2102,8719
7Benjamin Gjesing Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
8
0
6
1
3
0
9
1
5
0
12
+
4
0
37 - 92,55775
8Peter Vedel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
853
7
1
5
0
9
1
4
0
12
+
2
0
6
1
44 - 62,65869
9August Albæk Fanth
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
10
0
12
+
8
0
7
0
11
0
6
0
1
0
1112,95667
10Isak Brintlev
Prøvemedlemmer
800
9
1
11
0
1
0
12
+
6
1
4
0
2
0
37 - 92,4782
11Nicholas Steffensen
Prøvemedlemmer
800
12
+
10
1
2
0
3
0
9
1
1
0
5
0
37 - 92,55775
12Hr. Oversidder
Ingen klub
800
11
-
9
-
6
-
10
-
8
-
7
-
3
-
0120800
Indbydelse

Indbydelse til juniorgrandprixturnering

Lørdag den 4. februar kl. 10 – ca. 15

Turneringen afholdes på Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

 

Alle skoleskakspillere og juniorklubspillere er velkomne til årets andet KSU Junior Grand Prix turnering som afholdes i samarbejde med Københavns Skak Union.

Ved grandprix turneringerne får man også point for at deltage, så jo flere turneringer, du er med i, jo bedre bliver det samlede resultat. Efter sidste turnering i foråret 2017 udregnes point i de forskellige aldersgrupper, og der er præmier til vinderne i hver gruppe. Du kan følge med i din placering på www.ksu.dk under juniorskak.

Tilmelding senest 2. februar på DSU’s turneringsside www.dsu.dk eller på mail til undertegnede. Husk at opgive navn, fødselsdag og klub/skole. Sæt gerne fødselsåret i rubrikken ELO. Husk mailadresse.

Indskud kr. 40 betales ved ankomst (senest kl. 9.45).

Venlig hilsen

Brønshøj Skak Forening

Carsten Petersen

b.s.f@post.tele.dk

2965 3505

Periode 2017-02-04 .. 2017-02-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til KSU Junior Grand Prix i Brønshøj

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
C 13 og 14 år (fødselsår 2002-2003) +D 11 og 12 år (fødselsår 2004-2005) 12 2017-02-04 2017-02-03
E 9 - 10 år (fødselsår 2006 - 2007) 19 2017-02-04 2017-02-03
F op til 8 år (fødselsår 2008 eller senere) 12 2017-02-04 2017-02-03
Totalt antal tilmeldte 43
Deltagere i gruppen C 13 og 14 år (fødselsår 2002-2003) +D 11 og 12 år (fødselsår 2004-2005)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
102101041 1451103 1. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1102 2005 2017-02-01
100103869 1450999 2. Sanshiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1450 1493 2017-02-05
101095472 - 3. Emil Mørkehøj Møller Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2005 2017-01-30
100202329 1457535 4. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1327 2005 2017-02-03
100103994 1444565 5. Donald Brinch Greve Skakklub 1441 2003 2017-01-22
101095967 - 6. Hjalte Laksafoss Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1032 2004 2017-01-29
101095474 - 7. Daniil Korenev Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2005 2017-01-31
100104090 1454188 8. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1450 2005 2017-01-18
100103868 1451006 9. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1443 1516 2017-02-05
101095911 - 10. Rasmus Whitehorn Køge Skakklub 1016 2005 2017-01-30
100104372 - 11. Chafik Ghillassi Brønshøj Skakforening 1000 2002 2017-01-18
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-02-05
Deltagere i gruppen E 9 - 10 år (fødselsår 2006 - 2007)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202278 1457942 1. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1213 2007 2017-01-29
100104236 1458280 2. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 980 2006 2017-01-24
100104342 1462644 3. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1057 2007 2017-01-22
100104380 - 4. Andreas Lundahl Tåstrup Skakforening 882 2006 2017-02-03
100104306 1463217 5. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1341 2007 2017-01-22
100104139 1452797 6. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1233 2007 2017-02-02
100104339 - 7. Sara Sevda Kizilkaya Brønshøj Skakforening 901 2006 2017-01-18
101096084 - 8. Jacob Guldmann Prøvemedlemmer 800 2006 2017-01-26
100104220 1457411 9. Malte Dreves Erikstrup Caïssa Gladsaxe 1122 2006 2017-01-26
101095986 - 10. Jonathan Rasmussen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2006 2017-01-29
100104283 - 11. Silius Ayo Sølvertorp Brønshøj Skakforening 1000 2007 2017-01-21
101095692 - 12. Thore Creve-Fræmohs Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2006 2017-02-01
100104248 1458442 13. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1075 2006 2017-01-21
101095257 1461613 14. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1302 2006 2017-01-21
100104307 1463225 15. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1261 2007 2017-01-22
100802943 1458272 16. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1113 2007 2017-01-21
101095992 - 17. Ofelia Albæk Fanth Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2006 2017-01-31
100104216 1457349 18. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1240 2007 2017-01-24
- 19. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-02-05
Deltagere i gruppen F op til 8 år (fødselsår 2008 eller senere)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096086 - 1. William Grønn Jensen Prøvemedlemmer 800 2008 2017-01-29
100104343 1462636 2. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1095 2009 2017-01-22
101095984 - 3. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 780 2008 2017-01-26
101096089 - 4. Jeppe Hald Falkesgaard Prøvemedlemmer 1000 2008 2017-01-27
100104298 1463250 5. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 905 2008 2017-01-21
101096088 - 6. Augusta Bollmann Prøvemedlemmer 800 2009 2017-02-01
101095966 - 7. Benjamin Gjesing Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2008 2017-01-30
101095989 - 8. Peter Vedel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 853 2010 2017-01-18
101095993 - 9. August Albæk Fanth Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2008 2017-01-31
101096090 - 10. Isak Brintlev Prøvemedlemmer 800 2008 2017-01-25
101096087 - 11. Nicholas Steffensen Prøvemedlemmer 800 2008 2017-01-29
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-02-05