Arbejder ...

loading

Furesø klubmesterskab 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Christian Skov Jensen
Furesø Skakklub
18301841
4
1
2
0
3
0
4
½
2
0
3
 
42,9517872,581798
2Frank Rasmussen
Furesø Skakklub
17491826
3
0
1
1
4
0
3
0
1
1
4
0
232,117462,421820
3Reto Utiger Sørensen
Furesø Skakklub
19491920
2
1
4
½
1
1
2
1
4
1
1
 
14,219583,461936
4Carsten Juul Nielsen
Furesø Skakklub
18081925
1
0
3
½
2
1
1
½
3
0
2
1
322,718173,541917

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Ejvind Møller
Furesø Skakklub
1442
8
0
2
0
3
0
4
1
5
½
6
1
7
 
74,15136801000
2Helge Hartvig
Furesø Skakklub
15141590
7
½
1
1
8
0
3
1
4
1
5
0
6
 
3 - 54,8514532,431569
3Jan Ellegaard
Furesø Skakklub
13471529
6
0
7
½
1
1
2
0
8
½
4
1
5
 
363,1513402,021506
4Arne Hagerup
Furesø Skakklub
1109
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
 
081106401000
5Peter Gottlieb
Furesø Skakklub
14591569
4
1
8
½
6
1
7
0
1
½
2
1
3
 
41 - 24,314592,291572
6Manouchehr Kholghi
Furesø Skakklub
14261472
3
1
4
1
5
0
8
1
7
½
1
0
2
 
3 - 53,9514061,631478
7Karol Alster
Furesø Skakklub
1321
2
½
3
½
4
1
5
1
6
½
8
½
1
 
41 - 22,9137101000
8Torben Brahe Christensen
Furesø Skakklub
14011473
1
1
5
½
2
1
6
0
3
½
7
½
4
 
3 - 53,713921,631479
Indbydelse

7 runder EMT spilles i Furesø Skakklub på følgende tirsdage

7/2, 14/2, 21/2, 21/3, 28/3, 4/4, 25/4 med mulighed for at afvikle udsatte partier d.7/3, 11/4 og 18/4

Betænkningstid: 90 min med tillæg af 30 sek per træk. Spilstart kl.19:30. Det er tilladt at komme 1 time for sent.

Spillested: Ellegården, Stavnshotvej 168, 3520 Farum

Turneringsleder: Frank Rasmussen, tlf. 26 29 01 39.

Periode 2017-02-07 .. 2017-04-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://furesoeskak.dk/SaesonprogramFor17.pdf
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Furesø klubmesterskab 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://furesoeskak.dk/SaesonprogramFor17.pdf

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 4 2017-02-07 2017-02-03
Gruppe 2 8 2017-02-07 2017-02-03
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095827 1462733 1. Christian Skov Jensen Furesø Skakklub 1830 1841 2017-02-01
100800827 1426435 2. Frank Rasmussen Furesø Skakklub 1749 1826 2017-02-01
100802133 1426664 3. Reto Utiger Sørensen Furesø Skakklub 1949 1920 2017-02-01
100800210 1402242 4. Carsten Juul Nielsen Furesø Skakklub 1808 1925 2017-02-02
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801368 1426001 1. Ejvind Møller Furesø Skakklub 1442 2017-02-02
103106879 1425293 2. Helge Hartvig Furesø Skakklub 1514 1590 2017-02-01
100800191 1425030 3. Jan Ellegaard Furesø Skakklub 1347 1529 2017-02-02
100800193 1429434 4. Arne Hagerup Furesø Skakklub 1109 2017-02-02
100802836 1445669 5. Peter Gottlieb Furesø Skakklub 1459 1569 2017-02-02
100802706 1437321 6. Manouchehr Kholghi Furesø Skakklub 1426 1472 2017-02-01
100800180 1423053 7. Karol Alster Furesø Skakklub 1321 2017-02-02
100800185 1424890 8. Torben Brahe Christensen Furesø Skakklub 1401 1473 2017-02-03