Arbejder ...

loading

KSU Junior Grand Prix i Søborg  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe C Direkte link
#NavnRating1234567PoPl
1Chafik Ghillassi
Brønshøj Skakforening
1000
2
0
9
0
10
0
6
0
7
0
  010
2Jonathan Hansen
Brønshøj Skakforening
1000
1
1
4
0
9
0
8
0
6
0
  19
3Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
1169
4
0
6
1
8
0
7
0
10
1
  26 - 8
4Nicolai Kistrup
BMS Skak
2007
3
1
2
1
5
1
9
1
8
1
  51
5Sanshiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1457
6
1
8
1
4
0
10
1
9
1
  42
6Benedicte Kistrup
BMS Skak
1061
5
0
3
0
7
0
1
1
2
1
  26 - 8
7Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1182
8
0
10
0
6
1
3
1
1
1
  33 - 5
8Mikala Holmgaard Høyerrup
500
7
1
5
0
3
1
2
1
4
0
  33 - 5
9Donald Brinch
Greve Skakklub
1423
10
1
1
1
2
1
4
0
5
0
  33 - 5
10Fabian Schiøler Würtz
Skakforeningen Odysseus
1000
9
0
7
1
1
1
5
0
3
0
  26 - 8

Gruppe D Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
10962005
2
0
3
0
7
½
10
1
5
1
8
0
6
1
5 - 6
2Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
12402004
1
1
6
1
8
0
4
0
9
1
3
0
10
1
44
3Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
14432004
4
½
1
1
6
1
8
1
7
1
2
1
9
1
1
4Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
11742005
3
½
5
1
9
1
2
1
8
0
10
1
7
1
3
5Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
10002005
6
0
4
0
10
1
9
½
1
0
7
0
8
0
8 - 9
6Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
11122004
5
1
2
0
3
0
7
0
10
1
9
1
1
0
37
7Hagbard Sejner
Amager Skakforening
10972005
8
0
10
1
1
½
6
1
3
0
5
1
4
0
5 - 6
8Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
14502005
7
1
9
1
2
1
3
0
4
1
1
1
5
1
62
9Willads Løwenstein
5002005
10
1
8
0
4
0
5
½
2
0
6
0
3
0
8 - 9
10Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
9
0
7
0
5
0
1
0
6
0
4
0
2
0
010

Gruppe E Direkte link
#NavnRating1234567PoPl
1William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1075
2
0
4
½
7
1
15
1
16
1
14
1
8
½
51 - 3
2Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
1034
1
1
5
1
8
0
11
1
14
1
4
0
6
1
51 - 3
3Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
1057
4
½
16
½
11
0
6
0
10
1
12
1
13
1
46 - 9
4Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1233
3
½
1
½
6
1
5
1
8
0
2
1
14
1
51 - 3
5Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
1024
6
1
2
0
9
1
4
0
11
0
15
1
10
1
46 - 9
6Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1285
5
0
7
1
4
0
3
1
15
1
16
1
2
0
46 - 9
7Ofelia Albæk Fanth
800
8
0
6
0
1
0
12
1
13
0
10
½
16
0
15
8Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1361
7
1
9
1
2
1
14
0
4
1
11
0
1
½
4 - 5
9Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
1113
10
1
8
0
5
0
16
0
12
1
13
1
11
½
10 - 11
10Mads Gram
800
9
0
12
1
15
0
13
1
3
0
7
½
5
0
13
11Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1171
12
1
14
0
3
1
2
0
5
1
8
1
9
½
4 - 5
12Jacob Guldmann
800
11
0
10
0
13
0
7
0
9
0
3
0
15
0
016
13Julie Merete Allerup
Skakforeningen Odysseus
800
14
0
15
0
12
1
10
0
7
1
9
0
3
0
214
14Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Brøndby Skakklub
1016
13
1
11
1
16
1
8
1
2
0
1
0
4
0
46 - 9
15Sara Sevda Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
870
16
0
13
1
10
1
1
0
6
0
5
0
12
1
312
16Jonathan ´Rasmussen
1000
15
1
3
½
14
0
9
1
1
0
6
0
7
1
10 - 11

Gruppe F Direkte link
#NavnRating123456789PoPl
1Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
1090
2
1
3
1
8
1
11
1
7
1
4
1
5
1
6
1
10
1
91
2Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
905
1
0
4
1
9
1
6
1
3
1
11
0
8
0
7
1
12
1
64 - 5
3Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1194
4
1
1
0
11
1
8
1
2
0
7
1
10
1
5
1
9
1
72 - 3
4William Grønn
800
3
0
2
0
5
1
9
1
6
1
1
0
12
1
10
1
11
0
56
5Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
869
6
0
7
½
4
0
12
1
9
1
10
1
1
0
3
0
8
0
8 - 9
6Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
780
5
1
8
0
10
1
2
0
4
0
12
1
11
0
1
0
7
1
47
7Isak Babi Brintlev
500
8
0
5
½
12
1
10
1
1
0
3
0
9
1
2
0
6
0
8 - 9
8Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
1095
7
1
6
1
1
0
3
0
11
0
9
1
2
1
12
1
5
1
64 - 5
9Kasper Nikolaj Allerup
Skakforeningen Odysseus
600
10
0
12
1
2
0
4
0
5
0
8
0
7
0
11
0
3
0
111
10August Albæk Fanth
800
9
1
11
0
6
0
7
0
12
1
5
0
3
0
4
0
1
0
210
11Sverre Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1000
12
1
10
1
3
0
1
0
8
1
2
1
6
1
9
1
4
1
72 - 3
12Hr. Oversidder
Ingen klub
800
11
0
9
0
7
0
5
0
10
0
6
0
4
0
8
0
2
0
012
Indbydelse

Indbydelse til Junior Grand Prix-turnering

Alle skoleskakspillere og juniorklubspillere er velkomne til årets andet KSU Junior Grand Prix turnering som afholdes i samarbejde med Københavns Skak Union.

Tid: Søndag den 19. marts kl. 10 – ca. 15

Sted Turneringen afholdes Frødings Allé 8A i Søborg - tæt på Søborg Kirke.

Tilmelding: Senest 15. marts på DSU’s turneringsside turnering.skak.dk eller på mail til undertegnede. Husk at opgive navn, fødselsdag og klub/skole. Husk mailadresse. 

Sæt gerne fødselsåret i rubrikken ELO. 

TILMELDING ER LUKKET, DA VI ER NÅET OP PÅ MAX DELTAGERANTAL.

Indskud: kr. 40 betales ved i lige penge ved ankomst (senest kl. 9.45).

Ved grandprix turneringerne får man også point for at deltage, så jo flere turneringer, du er med i, jo bedre bliver det samlede resultat.

Efter sidste turnering i foråret 2017 udregnes point i de forskellige aldersgrupper, og der er præmier til vinderne i hver gruppe.

Du kan følge med i din placering på www.ksu.dk under juniorskak.

Venlig hilsen

Skakforeningen Odysseus

Jens Hornsgaard

hornsgaard@gmail.com

41779399

Periode 2017-03-19 .. 2017-03-19
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til KSU Junior Grand Prix i Søborg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe C 10 2017-03-19 2017-03-15
Gruppe D 10 2017-03-19 2017-03-15
Gruppe E 16 2017-03-19 2017-03-15
Gruppe F 12 2017-03-19 2017-03-15
Totalt antal tilmeldte 48
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104372 - 1. Chafik Ghillassi Brønshøj Skakforening 1000 2002 2017-02-12
100104245 1457608 2. Jonathan Hansen Brønshøj Skakforening 1000 2002 2017-02-10
100104165 1451375 3. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1169 2003 2017-03-12
100103773 1444816 4. Nicolai Kistrup BMS Skak 2007 2002 2017-02-27
100103869 1450999 5. Sanshiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1457 2002 2017-02-15
100103780 1444883 6. Benedicte Kistrup BMS Skak 1061 2002 2017-02-27
100802894 1457063 7. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1182 2002 2017-03-14
- 8. Mikala Holmgaard Høyerrup 500 2003 2017-03-17
100103994 1444565 9. Donald Brinch Greve Skakklub 1423 2003 2017-02-12
100104379 1464140 10. Fabian Schiøler Würtz Skakforeningen Odysseus 1000 2002 2017-03-12
Deltagere i gruppen Gruppe D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104157 1455907 1. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1096 2005 2017-03-13
100104136 1451367 2. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1240 2004 2017-03-13
100103868 1451006 3. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1443 2004 2017-02-15
102101041 1451103 4. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1174 2005 2017-03-05
100802913 1457454 5. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1000 2005 2017-03-14
100104135 1451359 6. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1112 2004 2017-03-13
100104233 1455842 7. Hagbard Sejner Amager Skakforening 1097 2005 2017-02-23
100104090 1454188 8. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1450 2005 2017-02-05
- 9. Willads Løwenstein 500 2005 2017-03-17
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-03-18
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104248 1458442 1. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1075 2006 2017-02-06
100104236 1458280 2. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1034 2006 2017-02-26
100104342 1462644 3. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1057 2007 2017-02-04
100104139 1452797 4. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1233 2007 2017-03-13
100104203 1458078 5. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 1024 2006 2017-03-12
100104306 1463217 6. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1285 2007 2017-02-18
- 7. Ofelia Albæk Fanth 800 2006 2017-02-21
101095257 1461613 8. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1361 2006 2017-02-16
100802943 1458272 9. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1113 2007 2017-02-05
- 10. Mads Gram 800 2006 2017-02-13
100104307 1463225 11. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1171 2007 2017-02-18
- 12. Jacob Guldmann 800 2006 2017-02-11
100104214 1460005 13. Julie Merete Allerup Skakforeningen Odysseus 800 2007 2017-03-14
100104290 1463896 14. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Brøndby Skakklub 1016 2006 2017-02-09
100104339 - 15. Sara Sevda Kizilkaya Brønshøj Skakforening 870 2006 2017-03-09
- 16. Jonathan ´Rasmussen 1000 2006 2017-02-26
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096089 - 1. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1090 2008 2017-02-18
100104298 1463250 2. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 905 2008 2017-02-06
100104348 - 3. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1194 2008 2017-03-01
- 4. William Grønn 800 2008 2017-02-06
101095989 - 5. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 869 2010 2017-02-17
101095984 - 6. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 780 2008 2017-02-06
- 7. Isak Babi Brintlev 500 2008 2017-03-10
100104343 1462636 8. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1095 2009 2017-02-04
100104286 - 9. Kasper Nikolaj Allerup Skakforeningen Odysseus 600 2009 2017-03-14
- 10. August Albæk Fanth 800 2008 2017-02-21
100802992 - 11. Sverre Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1000 2017-03-18
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-03-18