Arbejder ...

loading

JUNIOR KRONBORGMESTER 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
1126
2
1
3
0
9
½
12
1
11
0
6 - 72,351133
2Nis Madsen
Helsingør Skakklub
11491612
1
0
4
0
11
0
7
1
10
0
110 - 122,951061
3Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
12211170
4
1
1
1
6
0
8
0
5
1
343,11217
4Christian Vejen Weichel
Helsingør Skakklub
1086
3
0
2
1
5
1
11
½
6
0
51,851115
5Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
1082
6
0
7
1
4
0
10
1
3
0
292,21073
6William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
13051466
5
1
8
1
3
1
9
1
4
1
513,851364
7William Pihl
Prøvemedlemmer
1000
8
0
5
0
10
1
2
0
12
0
110 - 121,85962
8Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Brøndby Skakklub
1059
7
1
6
0
12
1
3
1
9
1
4221194
9Jakob Terp
Sjælsø Skakklub
1000
10
1
12
1
1
½
6
0
8
0
6 - 71,651038
10Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1018
9
0
11
0
7
0
5
0
2
1
110 - 122,05971
11Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
11821408
12
0
10
1
2
1
4
½
1
1
331205
12Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
11781511
11
1
9
0
8
0
1
0
7
1
283,21124

Ejer til mobil telefon efterlyses.

Mobil telefon glemt i forbindelse med Junior Kronborgturneringen.

Er det dig så kontakt Leo Nielsen.

4098 9712.

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
10002008
2
1
3
1
6
0
4
1
5
1
422,61081
2Jonas Koefoed
Hillerød Skakklub
1000
1
0
9
½
10
1
7
1
3
0
62,7991
3Elias Koefoed
Hillerød Skakklub
1000
4
1
1
0
9
1
6
0
2
1
332,71014
4Albert Sylvest
Helsingør Skakklub
956
3
0
5
1
8
1
1
0
7
1
342,25990
5Caroline Elvira Lykke Beierholt
Helsingør Skakklub
965
6
0
4
0
7
1
10
1
1
0
272,4947
6Jinyang Liu
Sjælsø Skakklub
1000
5
1
8
1
1
1
3
1
9
1
512,71162
7Victoria Izaura Damm
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
10002010
8
0
10
0
5
0
2
0
4
0
0102,7879
8Philip Solberg Jensen
Helsingør Skakklub
1000
7
1
6
0
4
0
9
0
10
0
192,8919
9Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
8982010
10
1
2
½
3
0
8
1
6
0
51,9925
10Anton D Michael
Roskilde Skakklub
944
9
0
7
1
2
0
5
0
8
1
282,3931

Ejer til mobil telefon efterlyses.

Mobil telefon glemt i forbindelse med Junior Kronborgturneringen.

Er det dig så kontakt Leo Nielsen.

4098 9712.

Indbydelse

JUNIOR KRONBORG MESTER 2017

TORSDAG DEN 25. MAJ 10 - 14
Tilmeld dig allerede nu til Junior Kronborgmesterskabet i hurtig skak, som vil afvikles for anden gang i forbindelse med den traditionsrige Kronborg Turnering. Turneringen vil blive ratet som hurtig skak i Dansk Skak Unions regi og vinderen bliver kåret som Junior Kronborgmester 2017. Der er præmier til 1. – 3. plads.

Spillested Snekkersten Skole (Borupgårdskolen),
Smakkevej 2 (Bygning 60), 3000 Helsingør

Indskrivning & indskud 40 kr. Betales ved indskrivning fra kl. 9.30

Turneringsform Fortrinsvis 6 mandsgrupper hvis muligt og opdelt efter alder og rating niveau

Betænkningstid 20 minutter pr. spiller til hele partiet

Turneringsplan Runde 1: kl. 10.00 – 10.40 Runde 2: kl. 10.50 – 11.30 Runde 3: kl. 11.40 – 12.20 Runde 4: kl. 12.30 – 13.10
Runde 5: kl. 13.20 – 14.00

Tilmelding Senest den 21. maj 2017 via tilmeldingsformular her på siden eller til René Weichel tlf. 2920 0457 / reneweichel@gmail.com. Oplys venligst ved tilmeldingen: navn, fødselsår, rating og evt. klub.

Turneringen er åben for alle juniorer og ungdomsspillere op til 20 år. Velassorteret kantine på spillestedet. Turneringen afvikles i ikke-ryger lokaler på Snekkersten Skole (Borupgårdskolen).

Periode 2017-05-25 .. 2017-05-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://helsingoer-skakklub.dk/
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Ole Bøgh Larsen

Tilmeldings muligheder til JUNIOR KRONBORGMESTER 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://helsingoer-skakklub.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 12 2017-05-25 2017-05-21
Gruppe 2 10 2017-05-25 2017-05-21
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096089 - 1. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1126 2017-05-15
100802954 1449257 2. Nis Madsen Helsingør Skakklub 1149 1612 2017-05-15
100202278 1457942 3. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1221 1170 2017-05-16
100802952 1458418 4. Christian Vejen Weichel Helsingør Skakklub 1086 2017-03-07
100802943 1458272 5. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1082 2017-04-10
100104248 1458442 6. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1305 1466 2017-05-20
101096318 - 7. William Pihl Prøvemedlemmer 1000 2017-05-15
100104290 1463896 8. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Brøndby Skakklub 1059 2017-05-21
100803051 1463551 9. Jakob Terp Sjælsø Skakklub 1000 2017-05-16
100104298 1463250 10. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1018 2017-05-20
100104306 1463217 11. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1182 1408 2017-05-23
100104307 1463225 12. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1178 1511 2017-05-23
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095984 - 1. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 1000 2008 2017-04-04
100803062 - 2. Jonas Koefoed Hillerød Skakklub 1000 2017-05-03
100803063 - 3. Elias Koefoed Hillerød Skakklub 1000 2017-05-03
101095748 - 4. Albert Sylvest Helsingør Skakklub 956 2017-05-20
100802951 1458400 5. Caroline Elvira Lykke Beierholt Helsingør Skakklub 965 2017-05-22
100803050 - 6. Jinyang Liu Sjælsø Skakklub 1000 2017-05-16
101096048 - 7. Victoria Izaura Damm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2010 2017-05-21
100803073 - 8. Philip Solberg Jensen Helsingør Skakklub 1000 2017-05-17
101095989 - 9. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 898 2010 2017-05-21
100803008 - 10. Anton D Michael Roskilde Skakklub 944 2017-05-21