Arbejder ...

loading

K41 Weekend III  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kasper Henriksen
Køge Skakklub
20812151
6
1
2
1
3
1
4
1
5
½
13,221133,282175
2Thomas Mørkøre
Skakklubben K41
19872006
5
0
1
0
6
½
3
0
4
½
162,519422,161983
3FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22132219
4
1
5
½
1
0
2
1
6
0
44,121813,752194
4Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
18621965
3
0
6
½
5
½
1
0
2
½
51,618591,831952
5Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
18561986
2
1
3
½
4
½
6
½
1
½
321,5519131,992006
6Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
19191986
1
0
4
½
2
½
5
½
3
1
3219341,991996

Præmier: 

1. præmie: 550 + gave

2. præmie: 300 + gave

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Sebastian Stuhr
Skakklubben K41
18281884
6
1
2
½
3
½
4
½
5
1
12,3518672,341907
2Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
18481908
5
0
1
½
6
1
3
1
4
½
332,5518622,541926
3Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18041901
4
½
5
0
1
½
2
0
6
0
162,217682,481871
4Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18491900
3
½
6
½
5
1
1
½
2
½
322,5518632,481910
5Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18411910
2
1
3
1
4
0
6
½
1
0
42,518412,551909
6Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
18871917
1
0
4
½
2
0
5
½
3
1
252,8518622,611893

Præmier:

1. præmie: 550,- + gave

2. præmie: 300,- + gave

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
19081794
6
1
2
1
3
1
4
1
5
½
13,419442,251884
2Tobias Jakobsen
Skakklubben K41
16571785
5
1
1
0
6
0
3
1
4
0
251,4516742,191777
3Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
17691794
4
0
5
½
1
0
2
0
6
½
162,317302,251769
4Karamtej Singh
Skakklubben K41
17601843
3
1
6
½
5
½
1
0
2
1
322,217842,671850
5Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17931841
2
0
3
½
4
½
6
½
1
½
242,517782,671828
6FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18751880
1
0
4
½
2
1
5
½
3
½
33,1518562,971871

Præmier:

1. præmie: 400,- + gave

2. præmie: 200,- + gave

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jacob Hein
Espergærde Skakklub
14541475
2
0
3
0
8
1
6
0
5
0
172,114051,701461
2Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
16271736
1
1
4
1
6
½
3
1
7
1
13,2516723,691752
3Christian Frost Jørgensen
Haderslev Skakklub
14661572
4
0
1
1
5
1
2
0
8
1
342,2515002,461583
4 Michele Melega
Skakforeningen ØBRO
15861586
3
1
2
0
7
1
8
1
6
1
423,216152,711612
5Cornelius Maigaard Rubin
Skakklubben K41
17511745
6
0
8
1
3
0
7
½
1
1
54,217003,951716
6Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16201642
5
1
7
½
2
½
1
1
4
0
332,816262,751647
7Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
14381477
8
1
6
½
4
0
5
½
2
0
261,8514451,681490
8Søren Krogh
Skakklubben K41
10591327
7
0
5
0
1
0
4
0
3
0
080,310461,061306

Præmier:

1. præmie: 500,- + gave

2. præmie: 300,- + gave

3. præmie: 100,- + gave

Indbydelse

K41 inviterer til 5 runders weekendturnering den 21.-23. april i vores lokaler på Mellemtoftevej 11, 2500 Valby lige mellem Valby station og Bent Larsens Plads.

Turneringsform: Alle-mod-Alle. Nederste gruppe dog muligvis som Monrad.

Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr træk. Der er 30 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud: Kr. 250,-. Indskud kan indbetales forud for 1. runde (kom i god tid) eller indbetales forud på konto: Reg. 4845 Kontonr. 4849083465 (Danske Bank)

Præmier: I alle-mod-alle grupper afgøres præmier ved Sonneborn.Berger og i Monrad gruppen ved almindelig korrektion. Der vil være en ærespræmie til alle gruppevindere som ved lige korrektion afgøres ved lodtrækning.

Spilletidspunkter: Fredag den 21/4 kl. 18.00

                          Lørdag den 22/4 kl. 10.00 og kl. 15.30

                          Søndag den 23/4 kl. 10.00 og kl. 15.30

 

Kontaktperson: Peter Stuhr. Email: peterstuhr@hotmail.com Tlf.: 30969995

Forplejning: Der vil være mulighed for at købe smørrebrød, øl/vand, the/kaffe og andre sukkerholdige forplejninger. Sukkerfri sodavand vil dog også være i sortimentet.

Max antal deltagere: 48

Periode 2017-04-21 .. 2017-04-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite Jan Bauner Ole Block Lars Poulsen

Tilmeldings muligheder til K41 Weekend III English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2017-04-21 2017-04-21
Mester 2 6 2017-04-21 2017-04-21
Basis 1 6 2017-04-21 2017-04-21
Basis 2 8 2017-04-21 2017-04-21
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200918 1447475 1. Kasper Henriksen Køge Skakklub 2081 2151 2017-03-10
100102026 1411900 2. Thomas Mørkøre Skakklubben K41 1987 2006 2017-03-09
100103912 1444514 3. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2213 2219 2017-02-22
100202292 1455796 4. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1862 1965 2017-03-19
102100937 1427962 5. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1856 1986 2017-02-23
100100252 1405349 6. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 1919 1986 2017-04-18
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802434 1426729 1. Peter Sebastian Stuhr Skakklubben K41 1828 1884 2017-02-22
103111069 1441230 2. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 1848 1908 2017-02-23
100200232 1411187 3. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1804 1901 2017-03-29
100100124 1407155 4. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1849 1900 2017-02-22
100102046 1428799 5. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1841 1910 2017-03-13
103109616 1441540 6. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1887 1917 2017-02-27
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104327 1462318 1. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1908 1794 2017-03-24
100102847 1462954 2. Tobias Jakobsen Skakklubben K41 1657 1785 2017-02-22
101095747 1462482 3. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1769 1794 2017-03-03
100104109 1447920 4. Karamtej Singh Skakklubben K41 1760 1843 2017-03-11
100100138 1406175 5. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1793 1841 2017-03-26
100802146 1402714 6. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1875 1880 2017-03-01
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801513 1402870 1. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1454 1475 2017-04-06
100103576 1414917 2. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1627 1736 2017-04-05
100601964 1461648 3. Christian Frost Jørgensen Haderslev Skakklub 1466 1572 2017-03-08
101095266 857742 4. Michele Melega Skakforeningen ØBRO 1586 1586 2017-04-12
101095364 1461028 5. Cornelius Maigaard Rubin Skakklubben K41 1751 1745 2017-02-22
100800414 1409557 6. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1620 1642 2017-04-03
100202293 1455818 7. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1438 1477 2017-03-19
103108104 1407686 8. Søren Krogh Skakklubben K41 1059 1327 2017-02-28