Arbejder ...

loading

Midtjysk Sommer EMT 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
18081868
5
½
8
0
7
1
6
½
4
1
343,517933,261863
2Leif Hamborg
Herning Skakklub
18041845
6
1
3
0
5
½
8
½
7
1
333,3517943,061844
3Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
17871858
7
1
2
1
8
0
4
½
6
1
23,217963,091866
4Bjørn Laursen
Skakklubben Evans
17091826
8
½
5
½
6
1
3
½
1
0
52,517092,741821
5Erik Pedersen
Korning Skakklub
16761785
1
½
4
½
2
½
7
½
8
0
262,2516692,511775
6Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
16521782
2
0
7
½
4
0
1
½
3
0
171,8516272,211758
7Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
16291721
3
0
6
½
1
0
5
½
2
0
181,7516071,781690
8Helge Nielsen
Skakklubben Evans
16211661
4
½
1
1
3
1
2
½
5
1
411,617351,351714

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
15271742
6
1
4
1
7
1
5
1
2
0
413,715413,881744
2Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
14031580
7
½
6
0
9
1
3
1
1
1
22,9514282,791594
3Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
13851548
8
1
5
½
6
½
2
0
9
1
353,0513832,951549
4Aage Andersen
Skanderborg Skakklub
13551489
9
1
1
0
5
0
10
½
8
0
8312882,531448
5Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
13401527
10
1
3
½
4
1
1
0
6
0
72,5513382,601523
6Torben Gregersen
Skanderborg Skakklub
13211454
1
0
2
1
3
½
7
½
5
1
332,0513641,631481
7Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13091552
2
½
8
1
1
0
6
½
10
1
342,413362,751557
8Brian Vestervig
Herning Skakklub
13051458
3
0
7
0
10
1
9
1
4
1
362,8513122,471479
9Leo Bach
Nr. Snede Skakklub
11331390
4
0
10
1
2
0
8
0
3
0
191,511111,891372
10Anne Svensson
Nr. Snede Skakklub
10301332
5
0
9
0
8
0
4
½
7
0
½100,9510101,511292
Indbydelse

Midtjydsk Sommer EMT 2017

 

 

Spillested                            Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19 Nr. Snede

 

Spilledage                           Mandage, udsatte partier kan spilles den 12/6 eller privat

                                            Efter aftale med turneringslederen

 

Spilledatoer                        15/5, 22/5, 29/5, 19/6, 26/6

 

Spilletider                           Kl. 19.00 – 23.30  2 timer og 15 minutter til hele partiet

                                           

Turneringsform                   5 runder dansk sweizer i 2 grupper ved lavt deltagerantal eventuel

                                            En gruppe Sweizer eller en gruppe alle mod alle og en gruppe Sweizer.

 

Indskud                              150 kr. pr person.

 

Tilladt forsinkelse               Som hidtil 1 time

 

Rating                                 Turneringen Rates i henhold til dsu regler, desuden Elo rates turneringen

                                            også efter reglerne for Elo rating.

 

Tilmelding                          Via skak.dk under turneringer  Midtjysk sommer Emt eller til John Engstrøm tlf.  20 87 40 25 eller Benny Terndrup 20 91 54 06

                                            Senest 13/5 2017

.

 

 

Præmier                              Afhængig af deltagerantallet.  Dog minimum i hver gruppe.

                                            1.Præmie       300 kr

                                            2.Præmie       200 kr.

                                                                                                         

                      .

Periode 2017-05-15 .. 2017-06-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://bricksite.com/nrsnedeskakklub
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Midtjysk Sommer EMT 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://bricksite.com/nrsnedeskakklub

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2017-05-15 2017-05-07
Gruppe 2 10 2017-05-15 2017-05-07
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500727 1410512 1. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1808 1868 2017-03-12
100900773 1402838 2. Leif Hamborg Herning Skakklub 1804 1845 2017-05-04
100500219 1417045 3. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1787 1858 2017-03-21
100500518 1409697 4. Bjørn Laursen Skakklubben Evans 1709 1826 2017-03-25
100500644 1404997 5. Erik Pedersen Korning Skakklub 1676 1785 2017-03-29
100900045 1408160 6. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1652 1782 2017-04-24
103103878 1444751 7. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1629 1721 2017-03-16
100500525 1403460 8. Helge Nielsen Skakklubben Evans 1621 1661 2017-05-05
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500752 1428543 1. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1527 1742 2017-05-01
100500744 1444743 2. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1403 1580 2017-03-20
100500889 1444727 3. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1385 1548 2017-04-24
101095198 1452401 4. Aage Andersen Skanderborg Skakklub 1355 1489 2017-04-28
100600231 1421069 5. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1340 1527 2017-05-05
100602566 1451707 6. Torben Gregersen Skanderborg Skakklub 1321 1454 2017-05-06
100900771 1413201 7. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1309 1552 2017-05-04
101095615 1462873 8. Brian Vestervig Herning Skakklub 1305 1458 2017-05-04
103109114 1444697 9. Leo Bach Nr. Snede Skakklub 1133 1390 2017-03-21
103111583 1444735 10. Anne Svensson Nr. Snede Skakklub 1030 1332 2017-05-05