Arbejder ...

loading

Taastrup Junior Grand Prix II  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe C 2002-2003 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Sanshiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
14802002
2
0
3
1
6
1
4
0
7
1
3331480
2Donald Brinch
Greve Skakklub
14232003
1
1
4
0
5
1
7
1
6
½
22,61464
3Benedicte Kistrup
BMS Skak
10612002
4
0
1
0
8
0
6
0
5
1
17 - 80,71075
4Nicolai Kistrup
BMS Skak
19842002
3
1
2
1
7
1
1
1
8
1
514,91987
5Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
11692003
6
1
7
0
2
0
8
0
3
0
17 - 81,651140
6Alexander Trier
Caïssa Gladsaxe
13222002
5
0
8
½
1
0
3
1
2
½
25 - 62,51300
7Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
12792002
8
1
5
1
4
0
2
0
1
0
25 - 61,51302
8Mikala Høyerup
Enkeltmedlem - Indland
14432003
7
0
6
½
3
1
5
1
4
0
43,151414

Gruppe D 2004-2005 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
14212005
2
0
4
1
6
1
7
½
3
1
33,31430
2Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
14142004
1
1
3
1
7
½
5
1
4
1
13,31477
3Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
10962005
4
1
2
0
5
0
8
1
1
0
2521096
4Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
12742004
3
0
1
0
8
1
6
½
2
0
6 - 731207
5Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
10222004
6
1
7
0
3
1
2
0
8
1
341,71094
6Hagbard Sejner
Amager Skakforening
10972005
5
0
8
1
1
0
4
½
7
0
6 - 71,91079
7Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
15252005
8
1
5
1
2
½
1
½
6
1
424,151518
8Jan Mose
Ingen klub
8001000
7
0
6
0
4
0
3
0
5
0
080800

Gruppe E 2006-2007 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Sara Sevda Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
8702006
2
1
4
1
6
0
17
0
10
1
3
0
7
½
9 - 111,6974
2August Albæk Fanth
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
10002008
1
0
3
0
18
0
14
½
20
1
4
½
13
0
218 - 193,4937
3Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
13052007
4
0
2
1
7
1
19
0
18
1
1
1
6
½
65,41265
4Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
8692010
3
1
1
0
17
0
12
0
15
0
2
½
20
1
15 - 172,05889
5Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
10012007
6
0
7
0
11
1
15
0
14
1
12
½
10
0
15 - 172,85985
6Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
13612006
5
1
8
1
1
1
16
0
19
1
17
1
3
½
25,551359
7Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
10242006
8
0
5
1
3
0
13
1
12
1
15
0
1
½
9 - 113,21038
8Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
10902008
7
1
6
0
12
1
10
1
9
1
16
0
17
0
47 - 83,21126
9Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
10342006
10
0
11
1
15
1
18
1
8
0
19
1
16
1
53 - 52,851160
10Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Brøndby Skakklub
10162006
9
1
12
1
16
0
8
0
1
0
18
1
5
1
47 - 83,051059
11Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
10002008
12
0
9
0
5
0
20
1
13
1
14
0
18
0
218 - 193,4937
12Konrad Volder
Køge Skakklub
9862006
11
1
10
0
8
0
4
1
7
0
5
½
14
1
9 - 113,35993
13Isak Babi Brintlev
Prøvemedlemmer
10002008
14
1
16
0
19
0
7
0
11
0
20
1
2
1
312 - 143,45980
14Ofelia Albæk Fanth
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
10002006
13
0
15
0
20
1
2
½
5
0
11
1
12
0
15 - 173,55953
15Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
11712007
16
0
14
1
9
0
5
1
4
1
7
1
19
1
53 - 54,851178
16William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
12152006
15
1
13
1
10
1
6
1
17
1
8
1
9
0
614,251305
17Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
12332007
18
1
19
1
4
1
1
1
16
0
6
0
8
1
53 - 54,61251
18Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12852007
17
0
20
1
2
1
9
0
3
0
10
0
11
1
312 - 145,31182
19Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
9912008
20
1
17
0
13
1
3
1
6
0
9
0
15
0
312 - 142,41018
20Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
19
0
18
0
14
0
11
0
2
0
13
0
4
0
0200800

Gruppe F 2008 -> Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
Indbydelse

Taastrup Skakforening indbyder til Junior Grand Prix (en del af ksu grand Prix serien)

Lørdag den 8 april kl 1000 - ca 1500 uden en lang frokostpause

Indskud 40 kr helst i lige penge og kom i god tid.

Børnene bliver inddelt i aldersgrupper

Adressen er Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71 ... lige ved stationen

NB: ANGIV fødselsåret under ELO Ved spørgsmål vedrørende turneringen kontakt Jan Mose Nielsen på 22186120 eller jan_mose@hotmail.com

Periode 2017-04-08 .. 2017-04-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Taastrup Junior Grand Prix II

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe C 2002-2003 8 2017-04-08 2017-04-08
Gruppe D 2004-2005 8 2017-04-08 2017-04-08
Gruppe E 2006-2007 20 2017-04-08 2017-04-08
Gruppe F 2008 -> 0 2017-04-08 2017-04-08
- 2 2017-04-08 2017-04-08
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen Gruppe C 2002-2003
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100103869 1450999 1. Sanshiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1480 2002 2017-03-19
100103994 1444565 2. Donald Brinch Greve Skakklub 1423 2003 2017-03-25
100103780 1444883 3. Benedicte Kistrup BMS Skak 1061 2002 2017-04-05
100103773 1444816 4. Nicolai Kistrup BMS Skak 1984 2002 2017-04-05
100104165 1451375 5. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1169 2003 2017-03-18
100103955 338200876 6. Alexander Trier Caïssa Gladsaxe 1322 2002 2017-04-01
100104064 1450670 7. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1279 2002 2017-04-05
100103983 1456016 8. Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland 1443 2003 2017-04-04
Deltagere i gruppen Gruppe D 2004-2005
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104090 1454188 1. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1421 2005 2017-03-16
100103868 1451006 2. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1414 2004 2017-03-19
100104157 1455907 3. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1096 2005 2017-04-03
100104136 1451367 4. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1274 2004 2017-04-05
100104135 1451359 5. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1022 2004 2017-04-05
100104233 1455842 6. Hagbard Sejner Amager Skakforening 1097 2005 2017-03-20
102101041 1451103 7. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1525 2005 2017-04-04
- 8. Jan Mose Ingen klub 800 1000 2017-04-08
Deltagere i gruppen Gruppe E 2006-2007
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104339 - 1. Sara Sevda Kizilkaya Brønshøj Skakforening 870 2006 2017-03-18
101095993 - 2. August Albæk Fanth Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2008 2017-03-18
100104216 1457349 3. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1305 2007 2017-04-02
101095989 - 4. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 869 2010 2017-03-18
100104342 1462644 5. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1001 2007 2017-04-06
101095257 1461613 6. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1361 2006 2017-03-18
100104203 1458078 7. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 1024 2006 2017-03-18
101096089 - 8. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1090 2008 2017-03-18
100104236 1458280 9. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1034 2006 2017-03-20
100104290 1463896 10. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Brøndby Skakklub 1016 2006 2017-03-22
101095984 - 11. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 1000 2008 2017-04-04
101095904 - 12. Konrad Volder Køge Skakklub 986 2006 2017-03-25
101096196 - 13. Isak Babi Brintlev Prøvemedlemmer 1000 2008 2017-03-21
101095992 - 14. Ofelia Albæk Fanth Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2006 2017-03-18
100104307 1463225 15. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1171 2007 2017-03-21
100104248 1458442 16. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1215 2006 2017-03-23
100104139 1452797 17. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1233 2007 2017-04-03
100104306 1463217 18. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1285 2007 2017-03-21
100104298 1463250 19. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 991 2008 2017-03-23
- 20. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-08
Deltagere i gruppen Gruppe F 2008 ->
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104348 - Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1194 2008 2017-03-20
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-08