Arbejder ...

loading

Nordjysk Pokalturnering 2017  

Vis Gruppe : Parringer
1.bræt Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18051915
6
1
2
0
3
0
4
0
5
0
15 - 61,251798
2Lars Fredberg Jensen
Nørresundby Skakklub
18942061
5
0
1
1
6
1
3
½
4
0
3 - 41,851914
3John Bauneborg Nielsen
Aars Nibe Skakklub
20322138
4
0
5
0
1
1
2
½
6
1
3 - 42,92024
4Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
20632033
3
1
6
0
5
½
1
1
2
1
23,12071
5Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
22332258
2
1
3
1
4
½
6
1
1
1
14,22239
6Jan Peter Lysberg
Aalborg Skakforening af 1889
18631979
1
0
4
1
2
0
5
0
3
0
15 - 61,651844

2.bræt Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
14511585
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
060,351435
2Ole Rysgaard Madsen
Nørresundby Skakklub
18421896
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
24 - 52,351832
3Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
18421911
4
0
5
0
1
1
2
1
6
1
332,351862
4Bjarne Sønderstrup
Aalborg Skakforening af 1889
20682113
3
1
6
0
5
½
1
1
2
1
23,852061
5Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
21052203
2
1
3
1
4
½
6
1
1
1
14,052114
6Kurt Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
17911911
1
1
4
1
2
0
5
0
3
0
24 - 52,051790

3.bræt Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
12941433
6
1
2
0
3
0
4
0
5
0
160,251328
2Niels Jacobsen
Nørresundby Skakklub
17071888
5
½
1
1
6
0
3
½
4
0
24 - 52,21701
3Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
17171952
4
0
5
0
1
1
2
½
6
1
32,251725
4René Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
19662086
3
1
6
0
5
0
1
1
2
1
323,751944
5Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
21502111
2
½
3
1
4
1
6
1
1
1
14,62150
6Bogi Hansen Eliasen
Aalborg Skakforening af 1889
16611917
1
0
4
1
2
1
5
0
3
0
24 - 51,951663

4.bræt Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
12251478
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
060,51203
2Lasse Svendsen
Nørresundby Skakklub
15311793
5
0
1
1
6
½
3
0
4
0
52,051506
3Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
14841685
4
½
5
0
1
1
2
1
6
0
3 - 41,81516
4Finn Winther Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
20152065
3
½
6
1
5
0
1
1
2
1
24,351997
5Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
20332041
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
514,452044
6Anders Geisler
Aalborg Skakforening af 1889
15011663
1
1
4
0
2
½
5
0
3
1
3 - 41,91528
Indbydelse

4-mands holdturnering, hurtigskak

Periode 2017-03-18 .. 2017-03-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Nordjysk Pokalturnering 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1.bræt 6 2017-03-18 2017-03-16
2.bræt 6 2017-03-18 2017-03-16
3.bræt 6 2017-03-18 2017-03-16
4.bræt 6 2017-03-18 2017-03-16
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen 1.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700678 1418580 1. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1805 1915 2017-03-19
100700374 1410415 2. Lars Fredberg Jensen Nørresundby Skakklub 1894 2061 2017-03-19
100700381 1402439 3. John Bauneborg Nielsen Aars Nibe Skakklub 2032 2138 2017-03-19
103106490 1409514 4. Sune Kovshøj Aalborg Skakforening af 1889 2063 2033 2017-03-19
100700110 1400410 5. Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2233 2258 2017-03-19
100701370 1408550 6. Jan Peter Lysberg Aalborg Skakforening af 1889 1863 1979 2017-03-19
Deltagere i gruppen 2.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700690 1413856 1. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1451 1585 2017-03-19
100700382 1419005 2. Ole Rysgaard Madsen Nørresundby Skakklub 1842 1896 2017-03-19
100700353 1417274 3. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1842 1911 2017-03-19
100700725 1407678 4. Bjarne Sønderstrup Aalborg Skakforening af 1889 2068 2113 2017-03-19
100700375 1402820 5. Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2105 2203 2017-03-19
100700648 1417037 6. Kurt Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1791 1911 2017-03-19
Deltagere i gruppen 3.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700601 1453521 1. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1294 1433 2017-03-19
100701708 1461176 2. Niels Jacobsen Nørresundby Skakklub 1707 1888 2017-03-19
100700759 1404172 3. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1717 1952 2017-03-19
100700590 1405314 4. René Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1966 2086 2017-03-19
100700367 1401670 5. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2150 2111 2017-03-19
100701734 1461699 6. Bogi Hansen Eliasen Aalborg Skakforening af 1889 1661 1917 2017-03-19
Deltagere i gruppen 4.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701631 1450549 1. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1225 1478 2017-03-19
100701660 1447262 2. Lasse Svendsen Nørresundby Skakklub 1531 1793 2017-03-19
100700340 1440799 3. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1484 1685 2017-03-19
100700032 1413651 4. Finn Winther Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 2015 2065 2017-03-19
100700393 1403257 5. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 2033 2041 2017-03-19
101095829 1462709 6. Anders Geisler Aalborg Skakforening af 1889 1501 1663 2017-03-19