Arbejder ...

loading

ØBRO MøllerKøller  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Tange Jepsen
Skakforeningen ØBRO
20112060
6
1
2
1
3
1
4
0
5
0
332,2520262,452071
2Uno Skonnord
Skakforeningen ØBRO
20332049
5
½
1
0
6
1
3
1
4
0
42,420352,372052
3Niels Skou
Skakforeningen ØBRO
20452037
4
0
5
0
1
0
2
0
6
½
½5 - 62,520052,272002
4FM Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
22132182
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
513,822413,422214
5WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20482115
2
½
3
1
4
0
6
1
1
1
22,520682,912127
6Morten Majlund Nielsen
Skakforeningen Odysseus
19271949
1
0
4
0
2
0
5
0
3
½
½5 - 61,618941,581927
Indbydelse
ØBRO MøllerKøller
 
I anledning af at hr. Møller har skiftet til æreskølle, vil Skakforeningen ØBRO gerne indbyde til 5-runders koordineret turnering i klubbens egne lokaler, Rosenvængets Allé 31, kld., 2100 Kbh. Ø.
 
DØD VED KØLLE!
 
Spilledage: Mandagene 15/5, 22/5, 29/5, 12/6 og 19/6.
 
Spilletid: Rundestart kl. 19.00. Betænkningstiden er 90 minutter pr. spiller til hele partiet plus 30 sekunders tillæg pr. træk (fra træk 1). Fremmøde senest kl. 19.30 ved hver runde.
 
Indskud: 130 kr. Hele indskuddet minus EMT-afgift går til præmier.
 
Turneringsform: Monradgrupper eller alle-mod-alle-grupper afhængigt af deltagerantal og ratingfordeling – evt. én stor gruppe. Turneringen elo-rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.
 
Online-tilmelding via DSU's turneringssystem - senest fredag den 12. maj. Spørgsmål vedr. tilmelding: Holger Lodahl, kasserer@oebroskak.dk
 
Skakforeningen ØBRO’s hjemmeside: www.oebroskak.dk
Periode 2017-05-15 .. 2017-06-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til ØBRO MøllerKøller

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2017-05-15 2017-05-12
Gruppe 2 6 2017-05-15 2017-05-12
Gruppe 3 6 2017-05-15 2017-05-12
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104187 1405357 1. Thomas Tange Jepsen Skakforeningen ØBRO 2011 2060 2017-05-13
100104067 1446800 2. Uno Skonnord Skakforeningen ØBRO 2033 2049 2017-05-04
100500545 1413155 3. Niels Skou Skakforeningen ØBRO 2045 2037 2017-05-04
100100440 1400681 4. FM Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2213 2182 2017-04-25
100100428 1404113 5. WFM Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2048 2115 2017-05-04
100104022 1445448 6. Morten Majlund Nielsen Skakforeningen Odysseus 1927 1949 2017-05-10
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100400597 1408194 1. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1852 1952 2017-05-09
101095660 1462148 2. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1912 1950 2017-05-08
100103341 1451324 3. Sofie Bech Dürrfeld Skakforeningen ØBRO 1722 1759 2017-04-05
100602406 1440934 4. Christian Thye-Petersen Nordre Skakklub 1859 1879 2017-05-09
100101176 1427342 5. Holger Rønnow Lodahl Skakforeningen ØBRO 1735 1879 2017-05-11
100104090 1454188 6. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1713 1681 2017-05-12
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104343 1462636 1. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1200 1316 2017-05-12
100104406 45173419 2. Florian Purguette Skakforeningen ØBRO 1696 2017-05-05
100104387 1463705 3. Lars Bronee Skakforeningen ØBRO 1634 1723 2017-05-09
100103308 1414275 4. Sophus Ostenfeldt Hasselby Skakforeningen ØBRO 1569 1663 2017-05-05
100104255 1460463 5. Zo-Elfikar Adel Ahmed Valby Skakklub 1329 1415 2017-05-12
100104342 1462644 6. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 879 2017-05-12