Arbejder ...

loading

DM 2017 Lyn  

Vis Gruppe : Parringer
Finale Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25072533
2
0
2
1
2
1
212,32507
2FM Allan Holst
Viborg Skakklub
22922315
1
1
1
0
1
0
120,452303

Semifinale Direkte link
#NavnRatingElo12PoPlWeRn
1IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
24112381 
2
0
020,652405
2FM Allan Holst
Viborg Skakklub
22922315 
1
1
110,352305

Semifinale Direkte link
#NavnRatingElo12PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25072533
2
1
2
1
211,62511
2Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
22572208
1
0
1
0
020,42249

Mellemrunde 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
2204
8
½
2
½
3
0
4
0
5
1
6
0
7
½
6 - 73,12192
2FM Johnni Veng
Skakklubben Evans
2251
7
1
1
½
8
0
3
½
4
0
5
½
6
1
3 - 43,62249
3IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
2411
6
1
7
1
1
1
2
½
8
½
4
1
5
1
615,22419
4Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
2061
5
0
6
0
7
1
1
1
2
1
3
0
8
½
3 - 41,72103
5Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
2151
4
1
8
0
6
1
7
½
1
0
2
½
3
0
352,552160
6IM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
2305
3
0
4
1
5
0
8
½
7
0
1
1
2
0
6 - 74,152272
7FM Peter Nicolai Skovgaard
Philidor
2299
2
0
3
0
4
0
5
½
6
1
8
0
1
½
284,12257
8Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
2257
1
½
5
1
2
1
6
½
3
½
7
1
4
½
523,652284

Mellemrunde 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Lars Hansen
Skakklubben af 1968
2114
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
½
½81,652091
2IM Jan Pedersen
Skakklubben af 1968
2400
7
1
1
1
8
0
3
½
4
0
5
0
6
0
64,42362
3FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2372
6
1
7
1
1
1
2
½
8
0
4
0
5
0
44,152359
4FM Allan Holst
Viborg Skakklub
2292
5
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
8
1
523,352328
5GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2507
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
715,42524
6CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
2087
3
0
4
0
5
0
8
0
7
1
1
1
2
1
351,452119
7IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
2319
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
½
1
½
273,652286
8FM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
2351
1
1
5
0
2
1
6
1
3
1
7
½
4
0
33,952362

Mellemrunde 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
1853
8
0
2
½
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
61,951870
2Ib Skovgaard
BMS Skak
2013
7
0
1
½
8
0
3
0
4
1
5
0
6
0
83,551958
3FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
2201
6
1
7
1
1
1
2
1
8
0
4
1
5
0
51 - 25,352201
4Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1831
5
½
6
1
7
½
1
1
2
0
3
0
8
1
441,751921
5Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
2022
4
½
8
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
33,652039
6René Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
1988
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
1
273,31949
7Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2088
2
1
3
0
4
½
5
1
6
1
8
0
1
0
54,32072
8CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
2078
1
1
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
0
51 - 24,22094

Mellemrunde 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
2416
8
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
0802416
2Leif Møller
Nordre Skakklub
2019
7
1
1
+
8
0
3
1
4
0
5
1
6
0
442,352032
3Jens Bo Hansen
Roskilde Skakklub
2064
6
0
7
0
1
+
2
0
8
½
4
0
5
0
72,82018
4Thomas Christensen
Næstved Skakklub
2154
5
1
6
0
7
1
1
+
2
1
3
1
8
0
533,652161
5Kim Poulsen
Tårnby Skakklub
2030
4
0
8
0
6
1
7
0
1
+
2
0
3
1
35 - 62,452021
6FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
2156
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
+
2
1
613,652183
7Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
2057
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
8
0
1
+
35 - 62,72043
8Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
2128
1
+
5
1
2
1
6
0
3
½
7
1
4
1
23,42150

Mellemrunde 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Henrik Svane
Skakklubben Evans
2062
8
0
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
614,82086
2Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2075
7
1
1
0
8
0
3
1
4
0
5
0
6
1
35 - 64,952036
3Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
1549
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
17 - 80,61567
4Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
2000
5
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
8
0
52 - 34,252015
5Peter Riis
Horsens Skakforening
1965
4
0
8
0
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
443,91968
6Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
1728
3
1
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
17 - 81,751706
7Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
1979
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
8
1
1
0
35 - 64,051948
8Svend Steenstrup
Allerød Skakklub
1952
1
1
5
1
2
1
6
1
3
0
7
0
4
1
52 - 33,751990

Mellemrunde 6 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
1780
8
½
2
0
3
1
4
½
5
0
6
1
7
1
432,551824
2Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
1860
7
0
1
1
8
0
3
1
4
0
5
1
6
0
34 - 63,351850
3Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1760
6
0
7
1
1
0
2
0
8
½
4
1
5
0
72,41763
4Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
1704
5
1
6
0
7
1
1
½
2
1
3
0
8
1
21,91815
5Lasse Luther
Jetsmark Skakklub
2012
4
0
8
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
284,751936
6Thorbjørn Rosenlund
Frederiksberg Skakforening
2259
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
0
2
1
616,452259
7Martin Stampe Noer
Skakklubben Nordkalotten
1817
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
8
1
1
0
34 - 62,91820
8Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
1896
1
½
5
1
2
1
6
0
3
½
7
0
4
0
34 - 63,71875

Mellemrunde 7 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Thomas Heine Bech
Aalborg Skakforening af 1889
1832
8
1
2
1
3
½
4
1
5
0
6
1
7
0
24,61829
2Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1722
7
1
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
35 - 73,61704
3Regnar Simonsen
Skørping Skakklub
1891
6
0
7
1
1
½
2
0
8
0
4
1
5
1
45,11843
4Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1852
5
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
8
1
35 - 74,81798
5Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1650
4
0
8
0
6
0
7
1
1
1
2
1
3
0
35 - 72,91653
6Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1537
3
1
4
0
5
1
8
0
7
1
1
0
2
1
431,951636
7John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1296
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
0
1
1
280,51364
8Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
1819
1
0
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
514,51834

Mellemrunde 8 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
500
8
1
2
1
3
0
4
1
5
0
6
1
7
1
52 - 30883
2Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
1473
7
1
1
0
8
0
3
0
4
½
5
0
6
0
72,51428
3Palle Skov
Hillerød Skakklub
1902
6
0
7
1
1
1
2
1
8
½
4
1
5
1
15,551902
4Klaus Mosegaard
Skakforeningen ØBRO
1867
5
0
6
0
7
½
1
0
2
½
3
0
8
0
185,31738
5Brian Kirkeskov Magnussen
Enkeltmedlem - Indland
1201
4
1
8
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
0
351,251291
6Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
1849
3
1
4
1
5
1
8
1
7
0
1
0
2
1
52 - 35,21843
7Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
1744
2
0
3
0
4
½
5
1
6
1
8
0
1
0
64,41687
8Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
1662
1
0
5
1
2
1
6
0
3
½
7
1
4
1
43,81683

Mellemrunde 9 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
1663
6
+
2
0
3
0
4
0
5
1
24 - 51,61645
2Jess Nykjær
Frem Skakklub
1868
5
1
1
1
6
+
3
1
4
0
412,81874
3Janith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1720
4
½
5
1
1
1
2
0
6
+
2 - 31,91738
4Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
1939
3
½
6
+
5
0
1
1
2
1
2 - 33,151920
5Jesper Christian Pedersen
Hjallerup Skakklub
1466
2
0
3
0
4
1
6
+
1
0
24 - 50,551486
6Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
060800

Indledende runde 1 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Lars Hansen
Skakklubben af 1968
2114
10
+
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
7
0
8
1
9
1
1 - 25,52134
2IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
2416
9
1
1
0
10
+
3
1
4
1
5
½
6
½
7
1
8
0
647,452384
3Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1776
8
0
9
0
1
0
2
0
10
+
4
0
5
1
6
½
7
0
82,651742
4Thomas Heine Bech
Aalborg Skakforening af 1889
1832
7
0
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
10
+
5
0
6
0
373,11799
5Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
1780
6
0
7
½
8
0
9
1
1
0
2
½
3
0
4
1
10
+
462,71789
6Henrik Svane
Skakklubben Evans
2062
5
1
10
+
7
0
8
0
9
1
1
½
2
½
3
½
4
1
55,12050
7Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
2204
4
1
5
½
6
1
10
+
8
1
9
1
1
1
2
0
3
1
1 - 26,22210
8Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
1853
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
10
+
9
1
1
0
2
1
733,31955
9Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
500
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
+
1
0
290545
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Indledende runde 2 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
1473
10
+
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
280,451498
2Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2075
9
1
1
1
10
+
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
8
0
64 - 552075
3Jess Nykjær
Frem Skakklub
1868
8
0
9
0
1
0
2
0
10
+
4
0
5
0
6
0
7
0
193,11775
4Leif Møller
Nordre Skakklub
2019
7
1
8
1
9
1
1
1
2
0
3
1
10
+
5
0
6
0
64 - 54,452030
5IM Jan Pedersen
Skakklubben af 1968
2400
6
1
7
0
8
0
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
+
72 - 37,32374
6FM Johnni Veng
Skakklubben Evans
2251
5
0
10
+
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
816,42263
7Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
1860
4
0
5
1
6
0
10
+
8
0
9
1
1
1
2
0
3
1
563,051889
8Ib Skovgaard
BMS Skak
2013
3
1
4
0
5
1
6
0
7
1
10
+
9
1
1
1
2
1
72 - 34,42045
9Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1722
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
+
1
1
371,851727
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Indledende runde 3 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
2201
10
+
2
1
3
1
4
½
5
½
6
1
7
0
8
1
9
1
735,752206
2Palle Skov
Hillerød Skakklub
1902
9
0
1
0
10
+
3
½
4
0
5
0
6
1
7
0
8
0
83,351847
3Janith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1720
8
0
9
½
1
0
2
½
10
+
4
0
5
0
6
0
7
0
291,91693
4FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2372
7
½
8
1
9
1
1
½
2
1
3
1
10
+
5
1
6
1
826,92374
5Jens Bo Hansen
Roskilde Skakklub
2064
6
1
7
0
8
1
9
1
1
½
2
1
3
1
4
0
10
+
44,72080
6Regnar Simonsen
Skørping Skakklub
1891
5
0
10
+
7
0
8
1
9
0
1
0
2
0
3
1
4
0
373,251854
7IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
2411
4
½
5
1
6
1
10
+
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
17,12415
8Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
1549
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
10
+
9
1
1
0
2
1
450,81638
9Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1760
2
1
3
½
4
0
5
0
6
1
7
0
8
0
10
+
1
0
62,21769
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Indledende runde 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1FM Allan Holst
Viborg Skakklub
2292
8
1
2
1
3
1
4
1
5
½
6
0
7
1
26,152279
2Thomas Christensen
Næstved Skakklub
2154
7
1
1
0
8
0
3
1
4
0
5
1
6
1
43 - 55,152131
3Klaus Mosegaard
Skakforeningen ØBRO
1867
6
0
7
1
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
17 - 82,61819
4Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
1704
5
½
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
0
61,251742
5Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
2000
4
½
8
0
6
1
7
1
1
½
2
0
3
1
43 - 53,82004
6Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1831
3
1
4
1
5
0
8
0
7
1
1
1
2
0
43 - 52,251891
7Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1852
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
0
1
0
17 - 82,451809
8Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
2061
1
0
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
614,352097

Indledende runde 5 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Lasse Luther
Jetsmark Skakklub
2012
10
+
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9
1
463,81964
2Brian Kirkeskov Magnussen
Enkeltmedlem - Indland
1201
9
0
1
0
10
+
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
18 - 90,051199
3GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2507
8
1
9
1
1
1
2
1
10
+
4
1
5
0
6
1
7
1
826,752500
4Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
2022
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
0
10
+
5
0
6
1
733,852045
5Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
2151
6
1
7
½
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
+
14,852187
6Kim Poulsen
Tårnby Skakklub
2030
5
0
10
+
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
0
4
0
643,952031
7Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1650
4
0
5
½
6
0
10
+
8
0
9
1
1
0
2
1
3
0
71,41653
8Peter Riis
Horsens Skakforening
1965
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
10
+
9
1
1
1
2
1
553,41953
9Søren Brautsch
Haderslev Skakklub
2240
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
-
1
0
18 - 902240
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Indledende runde 6 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
1663
10
+
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
191,61615
2Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
1728
9
1
1
1
10
+
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
55 - 62,11785
3René Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
1988
8
1
9
0
1
1
2
0
10
+
4
1
5
0
6
1
7
1
63 - 44,252007
4FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
2156
7
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
0
10
+
5
0
6
1
63 - 45,72142
5IM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
2305
6
1
7
½
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
+
16,82319
6Thorbjørn Rosenlund
Frederiksberg Skakforening
2259
5
0
10
+
7
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
0
4
0
55 - 66,52209
7CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
2087
4
1
5
½
6
1
10
+
8
1
9
1
1
1
2
1
3
0
25,152114
8Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
1849
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
+
9
1
1
1
2
0
37 - 83,051818
9Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1537
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
+
1
1
37 - 80,851589
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Indledende runde 7 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
2319
10
+
2
½
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
1
9
1
26,852312
2FM Peter Nicolai Skovgaard
Philidor
2299
9
1
1
½
10
+
3
½
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
816,752304
3Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
2057
8
1
9
1
1
0
2
½
10
+
4
0
5
½
6
1
7
0
54 - 54,752042
4John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1296
7
0
8
1
9
0
1
0
2
0
3
1
10
+
5
0
6
0
37 - 90,11382
5Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2088
6
1
7
1
8
1
9
1
1
0
2
0
3
½
4
1
10
+
35,052097
6Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
1979
5
0
10
+
7
1
8
0
9
1
1
1
2
0
3
0
4
1
54 - 54,051978
7Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
1744
4
1
5
0
6
0
10
+
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
37 - 92,11741
8Martin Stampe Noer
Skakklubben Nordkalotten
1817
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
10
+
9
1
1
0
2
0
462,651828
9Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
1939
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
8
0
10
+
1
0
37 - 93,71888
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Indledende runde 8 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
1662
10
+
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
8
1
9
½
7 - 81,551691
2FM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
2351
9
1
1
1
10
+
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
8
1
827,052350
3Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
2128
8
0
9
1
1
1
2
0
10
+
4
1
5
0
6
1
7
½
45,452109
4Jesper Christian Pedersen
Hjallerup Skakklub
1466
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
10
+
5
0
6
0
190,51444
5CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
2078
6
1
7
0
8
1
9
½
1
1
2
0
3
1
4
1
10
+
352088
6Svend Steenstrup
Allerød Skakklub
1952
5
0
10
+
7
0
8
0
9
½
1
1
2
0
3
0
4
1
7 - 83,91910
7Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
2257
4
1
5
1
6
1
10
+
8
1
9
1
1
1
2
1
3
½
16,452278
8Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
1819
3
1
4
1
5
0
6
1
7
0
10
+
9
0
1
0
2
0
462,71828
9Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
1896
2
0
3
0
4
1
5
½
6
½
7
0
8
1
10
+
1
½
53,41899
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800
Indbydelse

Resultater for Lynskak DM ved DM 2017 i Skørping

Periode 2017-04-14 .. 2017-04-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til DM 2017 Lyn

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finale 2 2017-04-14 2017-04-14
Semifinale 2 2017-04-14 2017-04-14
Semifinale 2 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 1 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 2 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 3 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 4 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 5 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 6 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 7 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 8 8 2017-04-14 2017-04-14
Mellemrunde 9 6 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 1 10 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 2 10 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 3 10 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 4 8 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 5 10 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 6 10 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 7 10 2017-04-14 2017-04-14
Indledende runde 8 10 2017-04-14 2017-04-14
- 1 2017-04-14 2017-04-14
Totalt antal tilmeldte 155
Deltagere i gruppen Finale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2507 2533 2017-04-16
100600693 1400347 2. FM Allan Holst Viborg Skakklub 2292 2315 2017-04-16
Deltagere i gruppen Semifinale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100801081 1404180 1. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2411 2381 2017-04-16
100600693 1400347 2. FM Allan Holst Viborg Skakklub 2292 2315 2017-04-16
Deltagere i gruppen Semifinale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2507 2533 2017-04-16
100901527 1431412 2. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2257 2208 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300210 1403699 1. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2204 2204 2017-04-16
103103398 1408623 2. FM Johnni Veng Skakklubben Evans 2251 2277 2017-04-16
100801081 1404180 3. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2411 2381 2017-04-16
100602240 1429221 4. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2061 2204 2017-04-16
100900102 1409573 5. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2151 2218 2017-04-16
100301631 1401610 6. IM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2305 2444 2017-04-16
100102823 1408690 7. FM Peter Nicolai Skovgaard Philidor 2299 2327 2017-04-16
100901527 1431412 8. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2257 2208 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600616 1402528 1. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2114 2269 2017-04-16
100600985 1401963 2. IM Jan Pedersen Skakklubben af 1968 2400 2396 2017-04-16
100600675 1401408 3. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2372 2311 2017-04-16
100600693 1400347 4. FM Allan Holst Viborg Skakklub 2292 2315 2017-04-16
100700431 1406000 5. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2507 2533 2017-04-16
100800890 1402625 6. CM Henrik Mølvig Køge Skakklub 2087 2095 2017-04-16
100102653 1407589 7. IM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2319 2384 2017-04-16
100100465 1400940 8. FM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2351 2329 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300348 1443852 1. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1853 1933 2017-04-16
100100198 1406760 2. Ib Skovgaard BMS Skak 2013 2020 2017-04-16
100602308 1440640 3. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2201 2197 2017-04-16
100501746 1448552 4. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1831 1881 2017-04-16
100601670 1409476 5. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2022 1983 2017-04-16
100700590 1405314 6. René Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1988 2085 2017-04-16
100700185 1439847 7. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2088 2059 2017-04-16
100300692 1408402 8. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2078 2212 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100601031 1404210 1. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2416 2398 2017-04-16
100601378 1409905 2. Leif Møller Nordre Skakklub 2019 2095 2017-04-16
100800866 1418688 3. Jens Bo Hansen Roskilde Skakklub 2064 2061 2017-04-16
100200271 1407635 4. Thomas Christensen Næstved Skakklub 2154 2238 2017-04-16
100101298 1412728 5. Kim Poulsen Tårnby Skakklub 2030 2059 2017-04-16
100101265 1401440 6. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2156 2185 2017-04-16
100100197 1406337 7. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 2057 1963 2017-04-16
100600963 1401513 8. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2128 2122 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100500652 1403192 1. Henrik Svane Skakklubben Evans 2062 2084 2017-04-16
100700432 1407988 2. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2075 2146 2017-04-16
100901673 1441299 3. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 1549 2039 2017-04-16
100602634 642851 4. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2000 2093 2017-04-16
101200013 1461885 5. Peter Riis Horsens Skakforening 1965 1959 2017-04-16
100100408 1445421 6. Uffe Balslev Sjælsø Skakklub 1728 1878 2017-04-16
100900070 1410253 7. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 1979 2088 2017-04-16
100800374 1409182 8. Svend Steenstrup Allerød Skakklub 1952 1900 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700353 1417274 1. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1780 1896 2017-04-16
100100512 1407430 2. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1860 1969 2017-04-16
100700678 1418580 3. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1760 1916 2017-04-16
103108884 1444140 4. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1704 1863 2017-04-16
100701521 1404938 5. Lasse Luther Jetsmark Skakklub 2012 2071 2017-04-16
100102214 1400614 6. Thorbjørn Rosenlund Frederiksberg Skakforening 2259 2247 2017-04-16
100800606 1412221 7. Martin Stampe Noer Skakklubben Nordkalotten 1817 1907 2017-04-16
100602257 1436589 8. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1896 2060 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700671 1418424 1. Thomas Heine Bech Aalborg Skakforening af 1889 1832 1963 2017-04-16
100700369 1428357 2. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1722 1725 2017-04-16
100700461 1417142 3. Regnar Simonsen Skørping Skakklub 1891 1741 2017-04-16
100601911 1436341 4. Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1852 2018 2017-04-16
100300096 1408100 5. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1650 1772 2017-04-16
100602544 1451502 6. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1537 1763 2017-04-16
100602575 1453947 7. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1296 1408 2017-04-16
100500219 1417045 8. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1819 1873 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100701700 1455427 1. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 500 1611 2017-04-16
103111506 1447130 2. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1473 1665 2017-04-16
100100743 1403419 3. Palle Skov Hillerød Skakklub 1902 1949 2017-04-16
100100736 1441710 4. Klaus Mosegaard Skakforeningen ØBRO 1867 2017-04-16
100300033 1464507 5. Brian Kirkeskov Magnussen Enkeltmedlem - Indland 1201 2017-04-16
100900246 1447963 6. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1849 1978 2017-04-16
100600368 1446053 7. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1744 1786 2017-04-16
100700722 1408992 8. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1662 1898 2017-04-16
Deltagere i gruppen Mellemrunde 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100501726 1446851 1. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1663 1467 2017-04-16
100300686 1427288 2. Jess Nykjær Frem Skakklub 1868 1957 2017-04-16
100501747 1448560 3. Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1720 1524 2017-04-16
100602311 1440489 4. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1939 1990 2017-04-16
100701612 1450557 5. Jesper Christian Pedersen Hjallerup Skakklub 1466 2017-04-16
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-16
Deltagere i gruppen Indledende runde 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600616 1402528 1. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2114 2269 2017-04-16
100601031 1404210 2. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2416 2398 2017-04-16
103111576 1449575 3. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1776 1976 2017-04-16
100700671 1418424 4. Thomas Heine Bech Aalborg Skakforening af 1889 1832 1963 2017-04-16
100700353 1417274 5. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1780 1896 2017-04-16
100500652 1403192 6. Henrik Svane Skakklubben Evans 2062 2084 2017-04-16
100300210 1403699 7. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2204 2204 2017-04-16
100300348 1443852 8. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1853 1933 2017-04-16
100701700 1455427 9. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 500 1611 2017-04-16
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-17
Deltagere i gruppen Indledende runde 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103111506 1447130 1. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1473 1665 2017-04-16
100700432 1407988 2. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2075 2146 2017-04-16
100300686 1427288 3. Jess Nykjær Frem Skakklub 1868 1957 2017-04-16
100601378 1409905 4. Leif Møller Nordre Skakklub 2019 2095 2017-04-16
100600985 1401963 5. IM Jan Pedersen Skakklubben af 1968 2400 2396 2017-04-16
103103398 1408623 6. FM Johnni Veng Skakklubben Evans 2251 2277 2017-04-16
100100512 1407430 7. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1860 1969 2017-04-16
100100198 1406760 8. Ib Skovgaard BMS Skak 2013 2020 2017-04-16
100700369 1428357 9. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1722 1725 2017-04-16
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-17
Deltagere i gruppen Indledende runde 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602308 1440640 1. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2201 2197 2017-04-16
100100743 1403419 2. Palle Skov Hillerød Skakklub 1902 1949 2017-04-16
100501747 1448560 3. Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1720 1524 2017-04-16
100600675 1401408 4. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2372 2311 2017-04-16
100800866 1418688 5. Jens Bo Hansen Roskilde Skakklub 2064 2061 2017-04-16
100700461 1417142 6. Regnar Simonsen Skørping Skakklub 1891 1741 2017-04-16
100801081 1404180 7. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2411 2381 2017-04-16
100901673 1441299 8. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 1549 2039 2017-04-16
100700678 1418580 9. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1760 1916 2017-04-16
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-17
Deltagere i gruppen Indledende runde 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600693 1400347 1. FM Allan Holst Viborg Skakklub 2292 2315 2017-04-16
100200271 1407635 2. Thomas Christensen Næstved Skakklub 2154 2238 2017-04-16
100100736 1441710 3. Klaus Mosegaard Skakforeningen ØBRO 1867 2017-04-16
103108884 1444140 4. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1704 1863 2017-04-16
100602634 642851 5. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2000 2093 2017-04-16
100501746 1448552 6. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1831 1881 2017-04-16
100601911 1436341 7. Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1852 2018 2017-04-16
100602240 1429221 8. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2061 2204 2017-04-16
Deltagere i gruppen Indledende runde 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100701521 1404938 1. Lasse Luther Jetsmark Skakklub 2012 2071 2017-04-16
100300033 1464507 2. Brian Kirkeskov Magnussen Enkeltmedlem - Indland 1201 2017-04-16
100700431 1406000 3. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2507 2533 2017-04-16
100601670 1409476 4. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2022 1983 2017-04-16
100900102 1409573 5. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2151 2218 2017-04-16
100101298 1412728 6. Kim Poulsen Tårnby Skakklub 2030 2059 2017-04-16
100300096 1408100 7. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1650 1772 2017-04-16
101200013 1461885 8. Peter Riis Horsens Skakforening 1965 1959 2017-04-16
100600601 1400983 9. Søren Brautsch Haderslev Skakklub 2240 2293 2017-04-16
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-17
Deltagere i gruppen Indledende runde 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100501726 1446851 1. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1663 1467 2017-04-16
100100408 1445421 2. Uffe Balslev Sjælsø Skakklub 1728 1878 2017-04-16
100700590 1405314 3. René Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1988 2085 2017-04-16
100101265 1401440 4. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2156 2185 2017-04-16
100301631 1401610 5. IM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2305 2444 2017-04-16
100102214 1400614 6. Thorbjørn Rosenlund Frederiksberg Skakforening 2259 2247 2017-04-16
100800890 1402625 7. CM Henrik Mølvig Køge Skakklub 2087 2095 2017-04-16
100900246 1447963 8. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1849 1978 2017-04-16
100602544 1451502 9. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1537 1763 2017-04-16
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-17
Deltagere i gruppen Indledende runde 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100102653 1407589 1. IM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2319 2384 2017-04-16
100102823 1408690 2. FM Peter Nicolai Skovgaard Philidor 2299 2327 2017-04-16
100100197 1406337 3. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 2057 1963 2017-04-16
100602575 1453947 4. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1296 1408 2017-04-16
100700185 1439847 5. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2088 2059 2017-04-16
100900070 1410253 6. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 1979 2088 2017-04-16
100600368 1446053 7. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1744 1786 2017-04-16
100800606 1412221 8. Martin Stampe Noer Skakklubben Nordkalotten 1817 1907 2017-04-16
100602311 1440489 9. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1939 1990 2017-04-16
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-17
Deltagere i gruppen Indledende runde 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700722 1408992 1. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1662 1898 2017-04-16
100100465 1400940 2. FM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2351 2329 2017-04-16
100600963 1401513 3. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2128 2122 2017-04-16
100701612 1450557 4. Jesper Christian Pedersen Hjallerup Skakklub 1466 2017-04-16
100300692 1408402 5. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2078 2212 2017-04-16
100800374 1409182 6. Svend Steenstrup Allerød Skakklub 1952 1900 2017-04-16
100901527 1431412 7. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2257 2208 2017-04-16
100500219 1417045 8. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1819 1873 2017-04-16
100602257 1436589 9. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1896 2060 2017-04-16
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-04-17
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100900246 1447963 2. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1849 1978 2017-04-16