Arbejder ...

loading

Juniorrække Sjælland  

Vis Gruppe : Parringer
Juniorrække Sjælland Direkte link
#NavnRatingPoPlWeRn
1Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1239245 - 6131194
2Gustav Trærup
Sorø Skakklub
159632 - 344,11569
3Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
127845,11341
4Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
1432425 - 314,451412
5Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
1104245 - 612,851066
6Villiam Vestergaard
Præstø Skakklub
115710 - 154,451204
7Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1029516 - 174,451054
8Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
108310 - 154,951108
9Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1317245 - 611,851324
10Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
140772 - 35,81461
11Kasper Løth Mikkelsen
Tåstrup Skakforening
124918 - 242,21389
12Christian Vikkelsø
BMS Skak
122618 - 244,31235
13Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1069425 - 311,81222
14Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
109940 - 443,751043
15Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
104332 - 342,31097
16Sverre Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
987168 - 753,65868
17Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
152710 - 156,351489
18Sanshiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
146618 - 244,61462
19Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1239425 - 314,051237
20Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
140110 - 1561379
21Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
128365 - 95,651299
22Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
135272 - 35,31429
23Vahid Mohammed Jusufi
Køge Skakklub
994516 - 173,351068
24William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1280817,21316
25Asbjørn Klitgaard
Allerød Skakklub
117118 - 244,151187
26Thor Espenhain Sterregaard
Amager Skakforening
1000245 - 613,35939
27Erik Olsen
Allerød Skakklub
103840 - 4421061
28Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
97132 - 342,95996
29Mikkel Storgaard
Allerød Skakklub
1070335 - 392,551090
30Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1048425 - 314,351032
31Magnus Boutrup Lyngby
Allerød Skakklub
1000245 - 611,11041
32Tobias Ginnerup-Nielsen
Amager Skakforening
1000425 - 313,151038
33Micki Aron Christoffersen
Hillerød Skakklub
119565 - 94,351276
34Konrad Volder
Køge Skakklub
1000245 - 613,15948
35Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
87918 - 2421037
36Nikolaj Li
Køge Skakklub
946168 - 752,9861
37Elias Koefoed
Hillerød Skakklub
1000168 - 7511000
38Mathias Frej Gyring-Nielsen
Køge Skakklub
100062 - 672978
39Jonas Koefoed
Hillerød Skakklub
1000078 - 841955
40Rasmus Poulsen
Køge Skakklub
1000245 - 6111045
41Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
119965 - 94,81253
42Oliver Trier
Caïssa Gladsaxe
1441245 - 613,351380
43Ivan Ichtchenko
Amager Skakforening
1000245 - 612,15993
44Alexander Trier
Caïssa Gladsaxe
133118 - 244,71322
45Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1079335 - 394,551009
46Malte Dreves Erikstrup
Caïssa Gladsaxe
1122425 - 314,251111
47Hagbard Sejner
Amager Skakforening
94410 - 153,151066
48Tobias Brødsgaard
Caïssa Gladsaxe
124240 - 443,61193
49Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
101062 - 672,5965
50Signe Lystrup Nielsen
BMS Skak
101910 - 154,21078
51Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
100540 - 442,551003
52Lasse Tuuri Pedersen
BMS Skak
1000245 - 614,75876
53Andreas Thostrup Jakobsen
Nørrebro Skakklub
100018 - 242,61104
54Christian Vejen Weichel
Helsingør Skakklub
100062 - 672,3964
55Milan Frost
Nørrebro Skakklub
100040 - 444,2924
56Nis Madsen
Helsingør Skakklub
1000245 - 612,6973
57Gorm Nissen
Allerød Skakklub
1025½76 - 772,35942
58Arthur Stavis Rosman
Allerød Skakklub
1000078 - 841,4937
59Benedicte Kistrup
BMS Skak
1046335 - 392,71060
60Magnus Vals-Sjøstrand
Hillerød Skakklub
1000078 - 841,5933
61Philip Holm Olsen
Hillerød Skakklub
1000078 - 842,5888
62Emil Bang
Køge Skakklub
1032168 - 752,3974
63Mathias Bechlund
Prøvemedlemmer
1230245 - 611,71244
64Daniel Rokin
Køge Skakklub
1000½76 - 771,25966
65Justin Widebæk Jensen
Præstø Skakklub
1153245 - 6121153
66Trinh Trong Nguyen
Tåstrup Skakforening
1000245 - 611,051043
67Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
158865 - 94,81628
68Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
134065 - 95,151378
69Nikolaj Brødsgaard
Caïssa Gladsaxe
1276425 - 313,71290
70Caroline Elvira Lykke Beierholt
Helsingør Skakklub
1000078 - 841,25944
71Kalle Himmelstrup
Helsingør Skakklub
1000245 - 611,151038
72Simon Rostad Olsen
Amager Skakforening
1000335 - 393,45980
73Andreas Lundahl
Tåstrup Skakforening
1000335 - 392,71014
74Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
1548168 - 751,551523
75Oscar Linding Groes
Allerød Skakklub
500168 - 750,05543
76Rasmus Whitehorn
Køge Skakklub
1000245 - 6111045
77Aleksander Nicolaj Andersen
Køge Skakklub
1000078 - 840,85962
78Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
96262 - 670,31025
79Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
93062 - 670,55973
80Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
1000168 - 751,25989
81Benjamin B. Lassen
Amager Skakforening
1000168 - 751,25989
82Marcus Holmberg,
Amager Skakforening
1000078 - 841,45935
83Lucas Buhelt
Allerød Skakklub
100062 - 671,6996
84Knud Jacobsen
Faxe Skakklub
1120245 - 611,51143

Importeret fra holdturnerings systemet i 1HK

Indbydelse

Juniorrække sjælland 2016-17

Periode 2016-10-10 .. 2017-04-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.kobenhavnsskakunion.dk/holdturneringen/index.php?sid=16
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Juniorrække Sjælland

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.kobenhavnsskakunion.dk/holdturneringen/index.php?sid=16

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Juniorrække Sjælland 84 2016-10-10 2016-10-10
Totalt antal tilmeldte 84
Deltagere i gruppen Juniorrække Sjælland
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104399 - 1. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1239 1292 2017-04-16
100202236 1446649 2. Gustav Trærup Sorø Skakklub 1596 1787 2017-04-16
101095257 1461613 3. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1278 1198 2017-04-16
100202092 1447955 4. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1432 1638 2017-04-16
100104203 1458078 5. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 1104 0 2017-04-16
100202204 1452975 6. Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1157 0 2017-04-16
100104298 1463250 7. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1029 0 2017-04-16
100202278 1457942 8. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1083 0 2017-04-16
100104064 1450670 9. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1317 1512 2017-04-16
100802894 1457063 10. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1407 1566 2017-04-16
100104036 1451391 11. Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening 1249 1522 2017-04-16
100104191 1451162 12. Christian Vikkelsø BMS Skak 1226 0 2017-04-16
100104136 1451367 13. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1069 1297 2017-04-16
100802913 1457454 14. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1099 0 2017-04-16
100104135 1451359 15. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1043 1300 2017-04-16
100802992 - 16. Sverre Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 987 0 2017-04-16
100202329 1457535 17. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1527 1640 2017-04-16
100103869 1450999 18. Sanshiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1466 1503 2017-04-16
100202293 1455818 19. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1239 1416 2017-04-16
100103868 1451006 20. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1401 1504 2017-04-16
100202338 1458361 21. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1283 1464 2017-04-16
100104090 1454188 22. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1352 1518 2017-04-16
100202387 1462652 23. Vahid Mohammed Jusufi Køge Skakklub 994 0 2017-04-16
100104248 1458442 24. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1280 0 2017-04-16
100802777 1457047 25. Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub 1171 0 2017-04-16
100104098 1455877 26. Thor Espenhain Sterregaard Amager Skakforening 1000 0 2017-04-16
100802899 1454366 27. Erik Olsen Allerød Skakklub 1038 0 2017-04-16
100104307 1463225 28. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 971 0 2017-04-16
100802858 1457322 29. Mikkel Storgaard Allerød Skakklub 1070 0 2017-04-16
100104306 1463217 30. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1048 0 2017-04-16
100802734 0 31. Magnus Boutrup Lyngby Allerød Skakklub 1000 0 2017-04-16
100104376 - 32. Tobias Ginnerup-Nielsen Amager Skakforening 1000 0 2017-04-16
100802931 1454021 33. Micki Aron Christoffersen Hillerød Skakklub 1195 1232 2017-04-16
101095904 - 34. Konrad Volder Køge Skakklub 1000 1000 2017-04-16
100802943 1458272 35. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 879 0 2017-04-16
100202374 - 36. Nikolaj Li Køge Skakklub 946 0 2017-04-16
100803063 - 37. Elias Koefoed Hillerød Skakklub 1000 0 2017-04-16
100202398 - 38. Mathias Frej Gyring-Nielsen Køge Skakklub 1000 0 2017-04-16
100803062 - 39. Jonas Koefoed Hillerød Skakklub 1000 0 2017-04-16
100202417 - 40. Rasmus Poulsen Køge Skakklub 1000 0 2017-04-16
100104139 1452797 41. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1199 0 2017-04-16
100104075 338200698 42. Oliver Trier Caïssa Gladsaxe 1441 1472 2017-04-16
100104028 1455850 43. Ivan Ichtchenko Amager Skakforening 1000 0 2017-04-16
100103955 338200876 44. Alexander Trier Caïssa Gladsaxe 1331 1414 2017-04-16
100104157 1455907 45. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1079 0 2017-04-16
100104220 1457411 46. Malte Dreves Erikstrup Caïssa Gladsaxe 1122 0 2017-04-16
100104233 1455842 47. Hagbard Sejner Amager Skakforening 944 0 2017-04-16
103111577 1454145 48. Tobias Brødsgaard Caïssa Gladsaxe 1242 1576 2017-04-16
100104004 1457470 49. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1010 0 2017-04-16
100104033 1455990 50. Signe Lystrup Nielsen BMS Skak 1019 0 2017-04-16
100104348 - 51. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1005 0 2017-04-16
100104352 - 52. Lasse Tuuri Pedersen BMS Skak 1000 0 2017-04-16
100104354 - 53. Andreas Thostrup Jakobsen Nørrebro Skakklub 1000 0 2017-04-16
100802952 1458418 54. Christian Vejen Weichel Helsingør Skakklub 1000 0 2017-04-16
100104332 - 55. Milan Frost Nørrebro Skakklub 1000 0 2017-04-16
100802954 1449257 56. Nis Madsen Helsingør Skakklub 1000 0 2017-04-16
100802993 - 57. Gorm Nissen Allerød Skakklub 1025 0 2017-04-16
100803044 - 58. Arthur Stavis Rosman Allerød Skakklub 1000 0 2017-04-16
100103780 1444883 59. Benedicte Kistrup BMS Skak 1046 0 2017-04-16
100802933 1458132 60. Magnus Vals-Sjøstrand Hillerød Skakklub 1000 0 2017-04-16
100803038 - 61. Philip Holm Olsen Hillerød Skakklub 1000 0 2017-04-16
100202339 1458370 62. Emil Bang Køge Skakklub 1032 0 2017-04-16
101096199 1461060 63. Mathias Bechlund Prøvemedlemmer 1230 0 2017-04-16
100202394 - 64. Daniel Rokin Køge Skakklub 1000 0 2017-04-16
100202022 1450905 65. Justin Widebæk Jensen Præstø Skakklub 1153 1258 2017-04-16
100104391 - 66. Trinh Trong Nguyen Tåstrup Skakforening 1000 0 2017-04-16
100104327 1462318 67. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1588 1614 2017-04-16
102101041 1451103 68. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1340 1536 2017-04-16
100104074 1452282 69. Nikolaj Brødsgaard Caïssa Gladsaxe 1276 1449 2017-04-16
100802951 1458400 70. Caroline Elvira Lykke Beierholt Helsingør Skakklub 1000 0 2017-04-16
100802987 - 71. Kalle Himmelstrup Helsingør Skakklub 1000 0 2017-04-16
100104288 - 72. Simon Rostad Olsen Amager Skakforening 1000 0 2017-04-16
100104380 - 73. Andreas Lundahl Tåstrup Skakforening 1000 0 2017-04-16
100202091 1444808 74. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1548 1547 2017-04-16
100803068 - 75. Oscar Linding Groes Allerød Skakklub 500 0 2017-04-16
101095911 - 76. Rasmus Whitehorn Køge Skakklub 1000 0 2017-04-16
100202373 - 77. Aleksander Nicolaj Andersen Køge Skakklub 1000 0 2017-04-16
100104165 1451375 78. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 962 1186 2017-04-16
100103953 1450611 79. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 930 1216 2017-04-16
100104236 1458280 80. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1000 0 2017-04-16
100104048 1455869 81. Benjamin B. Lassen Amager Skakforening 1000 0 2017-04-16
100104365 - 82. Marcus Holmberg, Amager Skakforening 1000 0 2017-04-16
100104106 - 83. Lucas Buhelt Allerød Skakklub 1000 0 2017-04-16
100202386 1462253 84. Knud Jacobsen Faxe Skakklub 1120 1439 2017-04-16