Arbejder ...

loading

Lundeborg 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2396
8
1
2
1
3
1
4
1
5
½
6
0
7
½
51 - 24,42404
2FM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
2383
7
½
1
0
8
1
3
1
4
1
5
½
6
1
51 - 24,252398
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2359
6
1
7
½
1
0
2
0
8
1
4
1
5
0
542349
4Bjarne Light
Bov Skakklub
2249
5
0
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
8
1
272,852232
5FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
2233
4
1
8
1
6
½
7
0
1
½
2
½
3
1
32,652277
6FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2288
3
0
4
1
5
½
8
0
7
½
1
1
2
0
363,252283
7IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
2408
2
½
3
½
4
0
5
1
6
½
8
1
1
½
444,52403
8Claus Rossen
Viborg Skakklub
2178
1
0
5
0
2
0
6
1
3
0
7
0
4
0
182,12156

Mester 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Carsten Pedersen
2146
8
½
2
1
3
½
4
½
5
½
6
1
7
0
43 - 44,452137
2Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
2030
7
0
1
0
8
0
3
1
4
½
5
½
6
1
363,152027
3Tom Frantsen
Frem Skakklub
2081
6
1
7
1
1
½
2
0
8
½
4
0
5
½
53,72077
4CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
2025
5
½
6
1
7
1
1
½
2
½
3
1
8
1
13,12091
5Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
2008
4
½
8
½
6
1
7
½
1
½
2
½
3
½
43 - 42,92030
6Daniel Munksgaard
Jerne Skakklub
2015
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
1831963
7Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
2082
2
1
3
0
4
0
5
½
6
1
8
1
1
1
23,72098
8Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
2105
1
½
5
½
2
1
6
0
3
½
7
0
4
0
73,952076

Mester 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1969
8
½
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
84,21888
2Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
1935
7
½
1
1
8
½
3
0
4
1
5
0
6
0
34 - 63,851910
3Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
1967
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
1
5
½
14,22004
4Birger Olsen
Sydøstfyn
1808
5
½
6
0
7
½
1
1
2
0
3
0
8
1
34 - 62,51823
5Kris Munk
Sydøstfyn
1918
4
½
8
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
½
52 - 33,71957
6Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
1985
3
0
4
1
5
0
8
0
7
1
1
0
2
1
34 - 64,41943
7Jess Nykjær
Frem Skakklub
1819
2
½
3
1
4
½
5
1
6
0
8
1
1
1
52 - 32,61918
8Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
1812
1
½
5
0
2
½
6
1
3
0
7
0
4
0
272,551796

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
1722
8
½
2
0
3
0
4
0
5
½
6
1
7
½
731707
2Simon Degnbol Ladefoged
Ribe Skakklub
1769
7
½
1
1
8
½
3
1
4
0
5
½
6
½
423,551783
3Flemming Borg
Tårnet Svendborg
1742
6
1
7
½
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
3 - 53,21751
4Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
1782
5
1
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
613,651878
5Ove Matras
Faaborg Skakklub
1779
4
0
8
½
6
0
7
1
1
½
2
½
3
1
3 - 53,651775
6Erik Pedersen
Frem Skakklub
1760
3
0
4
1
5
1
8
1
7
0
1
0
2
½
3 - 53,451762
7Peder Pharsen
Ribe Skakklub
1793
2
½
3
½
4
0
5
0
6
1
8
½
1
½
363,81769
8Steven Jessen
Esbjerg Skakforening
1785
1
½
5
½
2
½
6
0
3
0
7
½
4
0
283,71734

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Martin Møller
Vojens Skakklub
1699
8
0
2
+
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
53 - 43,251722
2Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
1701
7
-
1
-
8
-
3
-
4
-
5
-
6
-
0801701
3Mathias Nielsen
Sydøstfyn
1679
6
1
7
1
1
0
2
+
8
½
4
1
5
1
1 - 23,051723
4Poul Jacobsen
Ejby Skakklub
1637
5
0
6
0
7
1
1
0
2
+
3
0
8
0
26 - 72,651582
5Thomas Kaas
Sydøstfyn
1658
4
1
8
½
6
½
7
0
1
0
2
+
3
0
352,851633
6Lars Uffe Petersen
Odense Skakklub
1683
3
0
4
1
5
½
8
½
7
1
1
1
2
+
53 - 43,11710
7Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1638
2
+
3
0
4
0
5
1
6
0
8
0
1
0
26 - 72,651584
8Steen Kopperberg
Frederiksværk Skakklub
1717
1
1
5
½
2
+
6
½
3
½
7
1
4
1
1 - 23,451749

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Sven Michelsen
Esbjerg Skakforening
1594
8
0
2
½
3
1
4
1
5
0
6
1
7
0
53,851578
2Willy Abrahamsen
Faaborg Skakklub
1496
7
0
1
½
8
0
3
0
4
1
5
0
6
1
6 - 72,81483
3Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1540
6
0
7
0
1
0
2
1
8
1
4
0
5
½
6 - 73,251506
4John G. Madsen
Odense Skakklub
1628
5
0
6
1
7
1
1
0
2
0
3
1
8
1
43 - 44,251621
5Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
1631
4
1
8
1
6
0
7
½
1
1
2
1
3
½
514,251654
6Cipriano Sande Caceres
Odense Skakklub
1548
3
1
4
0
5
1
8
1
7
1
1
0
2
0
43 - 43,351577
7Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
1496
2
1
3
1
4
0
5
½
6
0
8
1
1
1
22,81582
8Nicolai Lejlann Jensen
Tårnet Svendborg
1551
1
1
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
283,41488

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1463
8
1
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
35 - 63,81427
2Leif Justesen
Odense Skakklub
1387
7
1
1
1
8
0
3
1
4
0
5
0
6
0
35 - 631387
3Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
1397
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
183,11303
4Jan Nielsen
Sydøstfyn
1474
5
½
6
1
7
1
1
0
2
1
3
0
8
0
43,951454
5Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
1472
4
½
8
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
13,951544
6Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
1481
3
1
4
0
5
0
8
1
7
1
1
1
2
1
52 - 34,051524
7Christoffer Vinter
Frem Skakklub
1361
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
0
1
1
272,71330
8Brian Kirkeskov Magnussen
Enkeltmedlem - Indland
1429
1
0
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
52 - 33,451501

Basis 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kristen Bjørn Christensen
Ringkøbing Skakklub
1228
8
½
2
½
3
½
4
1
5
½
6
1
7
½
331296
2Peter Kinggaard
Frem Skakklub
1328
7
1
1
½
8
½
3
1
4
1
5
½
6
½
524,11369
3Ruben Jepsen
Sydøstfyn
1200
6
1
7
½
1
½
2
0
8
½
4
0
5
0
62,71191
4Henrik Løftgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1198
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
8
½
7 - 82,71144
5Hans Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1331
4
1
8
1
6
1
7
½
1
½
2
½
3
1
14,11394
6Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
1241
3
0
4
1
5
0
8
0
7
0
1
0
2
½
7 - 83,151167
7Daniel Wie Krog
Prøvemedlemmer
1360
2
0
3
½
4
1
5
½
6
1
8
0
1
½
54,41320
8Per Andersen
Midtfyns Skakklub
1309
1
½
5
0
2
½
6
1
3
½
7
1
4
½
443,851316

Basis 6 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mia Louise Gammeltoft
Enkeltmedlem - Indland
1047
8
1
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
623,31223
2Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
1164
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
714,61313
3Niels Helge Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1030
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
263,1981
4Mikkel Løftgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1020
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
083885
5Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1061
4
1
8
0
6
1
7
1
1
0
2
0
3
1
43 - 53,451086
6Mads Matras
Faaborg Skakklub
1050
3
0
4
1
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
173,3947
7Knud Matras
Faaborg Skakklub
1105
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
8
1
1
0
43 - 53,951107
8Christian Ringsmose
Odense Skakklub
1042
1
0
5
1
2
0
6
1
3
1
7
0
4
1
43 - 53,251076

Basis 7 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Linus Roed Gundorf Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
851
2
1
3
0
8
1
6
0
9
1
7
1
5
1
532,41018
2Torben Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
1
0
10
1
7
1
3
0
6
0
4
0
9
0
27 - 94,2901
3Lars Falsig
Ribe Skakklub
1000
4
1
1
1
6
1
2
1
5
1
8
1
10
1
713,951207
4Frode Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
3
0
5
0
9
0
10
0
7
1
2
1
8
0
27 - 94910
5Lucas Holst Høyberg
Faaborg Skakklub
1000
6
0
4
1
10
1
7
1
3
0
9
1
1
0
444,2991
6John Gunn
Faaborg Skakklub
991
5
1
8
1
3
0
1
1
2
1
10
1
7
½
24,11054
7Jason Neunzling
Faaborg Skakklub
787
8
0
9
1
2
0
5
0
4
0
1
0
6
½
101,8774
8John Sørensen
Sydøstfyn
989
7
1
6
0
1
0
9
1
10
½
3
0
4
1
54,1962
9Lilly Høyberg
Prøvemedlemmer
1000
10
0
7
0
4
1
8
0
1
0
5
0
2
1
27 - 94,2901
10Nikolaj Kiel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
841
9
1
2
0
5
0
4
1
8
½
6
0
3
0
62,05861
Indbydelse

Kom og  spil med i Lundeborg 2017, vi spiller på kajen i Lundeborg i flotte omgivelser, mellem fiskere og lystbåde.

 Der vil som sædvanlig være godt med sponsorpræmier, som bliver uddelt i løbet af turneringen.

Du/I behøver ikke være medlem af en klub for at spille med.

Indskud 150 kr. (betales senest 9 45).

Vi spiller med 15 min. betænkningstid til hver, i 8 mands grupper (evt. Monrad i nederste).

Præmier: Vil kunne ses inden 2 runde strart

Starttidspunkt 10.00

Sluttidspunkt ca. 1600

Der vil være en spisepause på ca.30- 45 min, Hvor man har mulighed for at springe i bølgen blå.

Der er mulighed for at købe drikkelse og mad på havnen.

For at se tidligere vindere og deltagere se på sydostfyn.dk 

Sidste frist for tilmelding er Onsdag 9/8 kl. 18 00-

Har du spørgsmål er du velkommer til at kontakte Jørgen Kiel 22 48 56 76

Periode 2017-08-12 .. 2017-08-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Jørgen Kiel

Tilmeldings muligheder til Lundeborg 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 8 2017-08-12 2017-08-11
Mester 2 8 2017-08-12 2017-08-09
Mester 3 8 2017-08-12 2017-08-11
Basis 1 8 2017-08-12 2017-08-11
Basis 2 8 2017-08-12 2017-08-11
Basis 3 8 2017-08-12 2017-08-11
Basis 4 8 2017-08-12 2017-08-11
Basis 5 8 2017-08-12 2017-08-11
Basis 6 8 2017-08-12 2017-08-11
Basis 7 10 2017-08-12 2017-08-11
Totalt antal tilmeldte 82
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600675 1401408 1. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2396 2302 2017-07-27
103110502 1444948 2. FM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2383 2357 2017-08-10
100700286 1400142 3. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2359 2314 2017-07-23
100400293 1401360 4. Bjarne Light Bov Skakklub 2249 2190 2017-08-06
100602308 1440640 5. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2233 2229 2017-07-27
103104861 1410938 6. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2288 2328 2017-08-06
100300606 1401491 7. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2408 2368 2017-07-21
100300084 1403222 8. Claus Rossen Viborg Skakklub 2178 2153 2017-06-11
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103110991 1409760 1. Carsten Pedersen 2146 2144 2017-07-06
100900189 1406892 2. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2030 2020 2017-05-01
100300217 1406825 3. Tom Frantsen Frem Skakklub 2081 2127 2017-05-14
100300604 1407961 4. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2025 2065 2017-05-20
100500168 1408232 5. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2008 2075 2017-08-05
103106412 1412868 6. Daniel Munksgaard Jerne Skakklub 2015 1909 2017-08-01
100800945 1405306 7. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2082 2040 2017-08-07
100300623 1403273 8. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2105 2137 2017-05-01
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103111576 1449575 1. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1969 2053 2017-08-06
100901471 1437135 2. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1935 2031 2017-07-23
100501146 1411055 3. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 1967 2000 2017-07-31
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1808 1881 2017-05-14
103105279 1419080 5. Kris Munk Sydøstfyn 1918 2033 2017-06-10
100102004 1406817 6. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1985 1973 2017-08-05
100300686 1427288 7. Jess Nykjær Frem Skakklub 1819 1979 2017-05-28
100500481 1506021 8. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1812 1785 2017-08-10
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103108884 1444140 1. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1722 1863 2017-08-09
100401558 1441256 2. Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1769 1851 2017-07-25
100100732 1505823 3. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1742 1818 2017-07-19
100300348 1443852 4. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1782 1933 2017-08-08
100300258 1416790 5. Ove Matras Faaborg Skakklub 1779 1821 2017-07-20
100200068 1424157 6. Erik Pedersen Frem Skakklub 1760 1888 2017-08-09
100400356 1419285 7. Peder Pharsen Ribe Skakklub 1793 1914 2017-07-30
100501732 1445383 8. Steven Jessen Esbjerg Skakforening 1785 1875 2017-08-08
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100401642 1457020 1. Martin Møller Vojens Skakklub 1699 1673 2017-08-07
100300749 1407511 2. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1701 1839 2017-08-01
100301707 1441868 3. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1679 1866 2017-07-20
100300292 1439014 4. Poul Jacobsen Ejby Skakklub 1637 1717 2017-08-09
100300610 1434942 5. Thomas Kaas Sydøstfyn 1658 2030 2017-08-05
100300010 1406906 6. Lars Uffe Petersen Odense Skakklub 1683 1906 2017-07-31
100300096 1408100 7. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1638 1748 2017-06-01
100102012 1433768 8. Steen Kopperberg Frederiksværk Skakklub 1717 1864 2017-06-11
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100500158 1431668 1. Sven Michelsen Esbjerg Skakforening 1594 1726 2017-07-31
100300268 1450123 2. Willy Abrahamsen Faaborg Skakklub 1496 0 2017-08-03
100300351 1435132 3. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1540 1745 2017-06-30
100300540 1443496 4. John G. Madsen Odense Skakklub 1628 1770 2017-07-23
100300031 1427253 5. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1631 1786 2017-07-23
100300552 1409972 6. Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub 1548 1685 2017-07-25
100301932 1452533 7. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1496 1372 2017-05-20
100301421 1443194 8. Nicolai Lejlann Jensen Tårnet Svendborg 1551 1800 2017-08-01
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301938 1461044 1. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1463 1535 2017-07-26
100300544 1447912 2. Leif Justesen Odense Skakklub 1387 0 2017-07-11
100400363 1444174 3. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1397 1533 2017-05-14
100300618 1428047 4. Jan Nielsen Sydøstfyn 1474 1609 2017-08-07
102100849 1419820 5. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1472 1705 2017-07-02
100301972 1463969 6. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1481 1865 2017-07-21
100501586 1449737 7. Christoffer Vinter Frem Skakklub 1361 1627 2017-08-01
100300033 1464507 8. Brian Kirkeskov Magnussen Enkeltmedlem - Indland 1429 2017-05-28
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301719 1437020 1. Kristen Bjørn Christensen Ringkøbing Skakklub 1228 1377 2017-08-02
100300647 1427245 2. Peter Kinggaard Frem Skakklub 1328 1505 2017-07-06
100301979 1464361 3. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1200 1525 2017-06-18
101095823 - 4. Henrik Løftgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1198 2017-08-01
100300413 0 5. Hans Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1331 2017-05-23
100301947 1463950 6. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1241 1244 2017-07-29
101096351 - 7. Daniel Wie Krog Prøvemedlemmer 1360 2017-07-15
100300920 1445081 8. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1309 1670 2017-07-04
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103111058 1450018 1. Mia Louise Gammeltoft Enkeltmedlem - Indland 1047 1567 2017-07-20
100301937 1461036 2. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1164 1262 2017-07-26
101095826 - 3. Niels Helge Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1030 2017-07-11
101096154 - 4. Mikkel Løftgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1020 2017-08-01
100301965 1462440 5. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1061 1363 2017-07-26
100301566 0 6. Mads Matras Faaborg Skakklub 1050 2017-08-07
100301952 1462040 7. Knud Matras Faaborg Skakklub 1105 2017-08-08
100301927 1451669 8. Christian Ringsmose Odense Skakklub 1042 2017-06-23
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095626 - 1. Linus Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 851 2017-07-26
101095831 - 2. Torben Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2017-05-23
101200021 1463624 3. Lars Falsig Ribe Skakklub 1000 2017-06-12
101095825 - 4. Frode Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2017-07-27
100301973 - 5. Lucas Holst Høyberg Faaborg Skakklub 1000 2017-07-21
100301771 1442988 6. John Gunn Faaborg Skakklub 991 1194 2017-08-03
100301951 - 7. Jason Neunzling Faaborg Skakklub 787 2017-08-08
100301773 1444042 8. John Sørensen Sydøstfyn 989 1194 2017-08-10
101096350 - 9. Lilly Høyberg Prøvemedlemmer 1000 2017-07-21
101095205 - 10. Nikolaj Kiel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 841 2017-07-25