Arbejder ...

loading

Brønshøj SenSommer 2017  

Vis Gruppe : Parringer
A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18971890
8
0
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
06 - 82,918102,531839
2Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
20432041
7
 
1
 
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
04 - 54,519304,161958
3Morten Renneberg
Skakforeningen ØBRO
19612026
6
1
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
11 - 33,619614,001966
4Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18741946
5
1
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
11 - 32,6518743,131903
5Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
19772013
4
0
8
 
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
06 - 83,818633,861936
6Svend Steenstrup
Allerød Skakklub
19581965
3
0
4
 
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
06 - 83,618503,341898
7John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19812017
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
04 - 53,8518663,911939
8Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
19141942
1
1
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
11 - 33,119143,071901

Kendte afbud før start:

1. runde John Holm Nielsen

2. runde Oksana Kryger og Svend Steenstrup

B Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
16201728
2
0
9
 
     012 - 160,915900,901710
2Kurt V. Thomsen
Brønshøj Skakforening
16971825
1
1
10
 
     11 - 40,917001,041824
3Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17451825
4
½
5
 
     ½5 - 100,9517321,111813
4Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
16911726
3
½
6
 
     ½5 - 100,716850,611724
5Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
18251849
6
½
3
 
     ½5 - 101,0518090,931840
6Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
18551920
5
½
4
 
     ½5 - 101,2518331,351903
7Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
18331938
8
½
11
 
     ½5 - 101,118151,191924
8Petruli Petrovski
Enkeltmedlem - Indland
18061873
7
½
12
 
     ½5 - 101,117881,021863
9Steen Nielsen
Solrød Skakklub
16111704
10
0
1
 
     012 - 160,715850,721690
10Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
18381893
9
1
2
 
     11 - 41,518381,341886
11Leif Marcussen
Brøndby Skakklub
17941862
12
 
7
 
     011 - 141,0517630,991842
12Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
17181794
11
 
8
 
     011 - 140,816940,801778
13Jeppe Bæk Jensen
Nørrebro Skakklub
17431715
14
0
15
 
     012 - 161,1517090,851681
14Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
16791787
13
1
16
 
     11 - 4116791,191783
15Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
17011749
16
0
13
 
     012 - 161,0516701,081727
16Jon Hadenfeldt
Brønshøj Skakforening
16111724
15
1
14
 
     11 - 40,816170,881729

C Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
14191562
2
0
9
 
     010 - 190,7513850,791546
2Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
15371676
1
1
4
 
     11 - 81,615371,581664
3Jacob Madsen
Sorø Skakklub
1000
4
0
10
 
     010 - 190,9595701000
4Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
11291284
3
1
2
 
     11 - 80,7511400,081281
5Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
13311461
6
0
7
 
     010 - 191,1512790,861444
6Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
13891593
5
1
8
 
     11 - 81,1513891,281587
7Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11711434
8
0
5
 
     010 - 190,611440,841417
8Jens Gade
Amager Skakforening
13221523
7
1
6
 
     11 - 81,113221,021523
9Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
14791601
10
 
1
 
     09 - 181,5514091,471572
10Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
9291162
9
 
3
 
     09 - 180,459090,081159
11Morten Bengtsson
Skakklubben Seksløberen
15291654
12
1
14
 
     11 - 81,6515290,661641
12Morten Wraae
Amager Skakforening
1120
11
0
      010 - 190,1111601000
13Frank Laursen
Herlev Skakklub
12911524
14
0
      010 - 190,412730,481514
14Michael Kim Dupont
Amager Skakforening
13501537
13
1
11
 
     11 - 80,8513570,861540
15Frank Simonsen
Herlev Skakklub
12731506
16
0
      010 - 190,85123501506
16Aleksey Chevtchenko Larsen
Sorø Skakklub
1000
15
1
18
 
     11 - 80,25103401000
17Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
1230
18
0
      010 - 190,3121701000
18Hans Glavind Rasmussen
Lyngby-Virum Skakklub
13751753
17
1
16
 
     11 - 81,6137501753
19Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000       09 - 18080001000

Kendte afbud før start:

1. og 5. runde Bo V. Pedersen

4. runde Hans Glavind Rasmussen

Reserveliste Direkte link
#NavnRatingElo1PoPlWeRnEoEn
Indbydelse

14/8 tre ledige pladser

Gruppe B Rasmus Petersen udgået og Jørgen Holmstrøm Nielsen rykket ned i gruppe C

13/8 to ledige pladser

Gruppe A Oksana Kryger udgået

Michael Tandrup rykket op i gruppe A

Jørgen Holmstrøm Nielsen igen rykket op i gruppe B

Ole Therkelsen udgået i gruppe C

Orla E. Jørgensen ny i gruppe C

11/8 En ledig plads : send en mail til b.s.f@post.tele.dk Carsten Petersen, hvis du lige skal nå at være med.

Steen Petersen udgået af gruppe A

Arne Møller rykket op i gruppe A og Jørgen Holmstrøm Nielsen rykket tilbage i gruppe C

Enkelte justeringer på lodtrækningsnr. i gruppe B og C pga. de nævnte gruppe omrokeringer.

 

Hermed indbyder BSF til vores Brønshøj Sensommer Turnering 17/8 - 28/9, der inddeles i 3 grupper monrad. Max. 46 deltagere.

Turneringen bliver naturligvis ELO-ratet.

 

Gruppe A: fra 1900 og op

Gruppe B: 1600 - 1899

Gruppe C: under 1600

 

Spillested: Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Spilledage og tid: Torsdag 17. august og efterfølgende 6 torsdage til og med 28/9, start kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent .

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved træk 40.

Bemærk: Rygeforbud i lokalerne.

Indskud: 150,- kr. betales 17/8 inden 1. rundes start

 

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

 

Tilmelding senest 10/8 til:

Kun via DSUs turneringssystem

Yderligere oplysninger Carsten Petersen mobil 2965 3505 eller e-mail b.s.f@post.tele.dk

Periode 2017-08-17 .. 2017-09-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Brønshøj SenSommer 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 8 2017-08-17 2017-08-10
B 16 2017-08-17 2017-08-10
C 19 2017-08-17 2017-08-10
Reserveliste 0 2017-08-17 2017-08-10
Totalt antal tilmeldte 43
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100138 1406175 1. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1897 1890 2017-06-07
102100937 1427962 2. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 2043 2041 2017-05-23
103110074 1438700 3. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 1961 2026 2017-06-08
100800660 1408356 4. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1874 1946 2017-05-22
100800421 1404806 5. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 1977 2013 2017-06-03
100800374 1409182 6. Svend Steenstrup Allerød Skakklub 1958 1965 2017-06-18
100100371 1406256 7. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1981 2017 2017-05-25
101095660 1462148 8. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1914 1942 2017-06-20
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100667 1416073 1. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1620 1728 2017-05-22
100101588 1408291 2. Kurt V. Thomsen Brønshøj Skakforening 1697 1825 2017-05-22
100100136 1409778 3. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1745 1825 2017-05-22
100103776 1438778 4. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1691 1726 2017-06-19
101095747 1462482 5. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1825 1849 2017-05-23
100800674 1414925 6. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1855 1920 2017-06-07
100100857 1417215 7. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1833 1938 2017-06-16
100103593 1417673 8. Petruli Petrovski Enkeltmedlem - Indland 1806 1873 2017-05-22
103105778 1402498 9. Steen Nielsen Solrød Skakklub 1611 1704 2017-06-10
100104008 1444778 10. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1838 1893 2017-05-25
100101969 1415387 11. Leif Marcussen Brøndby Skakklub 1794 1862 2017-05-22
100102246 1414330 12. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1718 1794 2017-05-26
100104403 1430386 13. Jeppe Bæk Jensen Nørrebro Skakklub 1743 1715 2017-06-15
100103500 1413007 14. Christian Steen Henriksen Brønshøj Skakforening 1679 1787 2017-05-29
100200232 1411187 15. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1701 1749 2017-05-22
100104377 1462890 16. Jon Hadenfeldt Brønshøj Skakforening 1611 1724 2017-05-22
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101086 1413368 1. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1419 1562 2017-08-13
100801251 1434373 2. Jørgen Holmstrøm Nielsen Nørrebro Skakklub 1537 1676 2017-05-22
100202443 - 3. Jacob Madsen Sorø Skakklub 1000 2017-06-21
100104343 1462636 4. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1129 1284 2017-06-02
100102386 1412922 5. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1331 1461 2017-05-22
100103072 1418092 6. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1389 1593 2017-05-26
100802375 1416669 7. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1171 1434 2017-06-02
100100104 1416111 8. Jens Gade Amager Skakforening 1322 1523 2017-05-24
100103691 1436040 9. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1479 1601 2017-05-22
100104342 1462644 10. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 929 1162 2017-06-02
100103760 1438131 11. Morten Bengtsson Skakklubben Seksløberen 1529 1654 2017-06-07
101096284 - 12. Morten Wraae Amager Skakforening 1120 2017-06-23
103106794 1426966 13. Frank Laursen Herlev Skakklub 1291 1524 2017-06-08
103107624 1438913 14. Michael Kim Dupont Amager Skakforening 1350 1537 2017-06-06
100100582 1427008 15. Frank Simonsen Herlev Skakklub 1273 1506 2017-06-09
100202440 - 16. Aleksey Chevtchenko Larsen Sorø Skakklub 1000 2017-06-13
101096089 - 17. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1230 2017-06-11
100103638 1417797 18. Hans Glavind Rasmussen Lyngby-Virum Skakklub 1375 1753 2017-07-02
- 19. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-08-11
Deltagere i gruppen Reserveliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt