Arbejder ...

loading

Djurslandsturneringen EMT 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Finn Andersen
Grenå Skakklub
1153
2
0
8
0
9
0
3
0
12
1
5
1
6
0
210 - 112,251142
2Leo Starup
Skakklubben Rokaden
1476
1
1
4
1
10
½
11
½
6
½
9
1
8
1
13,71535
3Tage J. C. Toma
Grenå Skakklub
1144
4
0
5
0
12
½
1
1
8
½
6
0
9
0
210 - 112,41126
4Finn Jensen
Grenå Skakklub
1253
3
1
2
0
6
0
9
½
5
1
11
0
10
½
372,351282
5Niels Christian Offersen
Skakklubben Rokaden
1174
6
0
3
1
7
0
12
1
4
0
1
0
11
½
8 - 92,41179
6Poul Vestergård
Grenå Skakklub
1501
5
1
10
0
4
1
7
½
2
½
3
1
1
1
52 - 44,351508
7Finn Feldbæk
Grenå Skakklub
1494
8
½
11
½
5
1
6
½
9
½
10
0
12
1
45 - 64,451474
8Asger Hartelius
Grenå Skakklub
1387
7
½
1
1
11
½
10
0
3
½
12
0
2
0
8 - 93,71333
9Gunnar Bach
Skakklubben Rokaden
1343
10
0
12
1
1
1
4
½
7
½
2
0
3
1
45 - 63,751354
10Eigil Asanta
Syddjurs Skakklub
1579
9
1
6
1
2
½
8
1
11
0
7
1
4
½
52 - 44,851586
11John Therkildsen
Grenå Skakklub
1538
12
1
7
½
8
½
2
½
10
1
4
1
5
½
52 - 44,951540
12Morten Drejer
Grenå Skakklub
1108
11
0
9
0
3
½
5
0
1
0
8
1
7
0
121,851092
Indbydelse

Turneringens navn: Djurslandsturneringen EMT 2017.

 

Dato for første runde: 30/3 2017            Dato for sidste runde: 18/5 2017

 

 

Turneringsleder(e) (navn, adresse, tlf. e-mail):

 

Asger Hartelius, Grenaa Skakklub, Ågade 9 K, 8500 Grenaa, 86322372,

Asger.h@stofanet.dk

 

 

Evt. TL-assistent(er) med tilfredsstillende praksis (navn, adresse. tlf.):

 

 

 

 

Turneringskomité:

 

                 Bent Hansen, Ebeltoft Skakklub

                 Bent Pedersen, Syddjurs Skakklub

                 Willy Møller Nielsen, Syddjurs Skakklub

Periode 2017-03-30 .. 2017-05-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Asger Hartelius
Dommere

Tilmeldings muligheder til Djurslandsturneringen EMT 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 12 2017-03-30 2017-03-30
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602556 1448080 1. Finn Andersen Grenå Skakklub 1153 0 2017-05-29
100600833 1422669 2. Leo Starup Skakklubben Rokaden 1476 1623 2017-05-29
100600303 1422820 3. Tage J. C. Toma Grenå Skakklub 1144 1346 2017-05-29
100600811 1421140 4. Finn Jensen Grenå Skakklub 1253 1542 2017-05-29
100602622 1463080 5. Niels Christian Offersen Skakklubben Rokaden 1174 1374 2017-05-29
100600304 0 6. Poul Vestergård Grenå Skakklub 1501 2017-05-29
100600291 1420674 7. Finn Feldbæk Grenå Skakklub 1494 2017-05-29
100600292 1420925 8. Asger Hartelius Grenå Skakklub 1387 2017-05-29
100602085 1420283 9. Gunnar Bach Skakklubben Rokaden 1343 1453 2017-05-29
100101049 1451251 10. Eigil Asanta Syddjurs Skakklub 1579 1703 2017-05-29
100600301 1455745 11. John Therkildsen Grenå Skakklub 1538 2017-05-29
103104911 1420607 12. Morten Drejer Grenå Skakklub 1108 2017-05-29