Arbejder ...

loading

Hvidovre Skakklub – Jyske Bank EMT 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bjarke Gregor
Enkeltmedlem - Indland
19041907
6
0
2
0
3
1
4
0
5
½
4 - 51,9518911,891899
2Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22672302
5
1
1
1
6
1
3
1
4
½
1 - 24,0522764,122310
3Flemming Louv Sørensen
Hvidovre Skakklub
20232006
4
0
5
½
1
0
2
0
6
½
162,6519852,521945
4FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
23182297
3
1
6
1
5
1
1
1
2
½
1 - 24,323224,092305
5Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
17241781
2
0
3
½
4
0
6
½
1
½
4 - 50,917421,241786
6Nienke van den Brink
BMS Skak
17671763
1
1
4
0
2
0
5
½
3
½
231,1517931,141797

Gruppe B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17791747
6
0
2
1
3
1
4
1
5
0
323,417672,701753
2Kim Alex Olsen
Fredensborg Hygge Skakklub
16781711
5
1
1
0
6
0
3
1
4
½
32,616752,401713
3Angelo Nielsen
Amager Skakforening
15291698
4
½
5
½
1
0
2
0
6
0
161,4515092,301672
4Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
16421726
3
½
6
½
5
½
1
0
2
½
24 - 52,316332,521716
5Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16181658
2
0
3
½
4
½
6
0
1
1
24 - 52,1516141,971659
6FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
17401796
1
1
4
½
2
1
5
1
3
1
13,117943,111824

Gruppe C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
15091517
2
1
4
1
6
1
8
1
3
0
413,615272,061555
2Micki Lundsgaard
Tåstrup Skakforening
1127
1
0
3
0
7
1
5
1
8
0
261,55114701000
3Steen Andersen
Hvidovre Skakklub
12841515
4
0
2
1
5
½
6
0
1
1
52,5512821,741500
4Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
13231467
3
1
1
0
8
0
7
1
5
1
32 - 42,6513391,731478
5Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
1000
6
0
7
½
3
½
2
0
4
0
180,95100201000
6Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
14161388
5
1
8
1
1
0
3
1
7
0
32 - 43,1514091,341414
7Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12041389
8
0
5
½
2
0
4
0
6
1
72,111771,071388
8Frank Hansen
Hvidovre Skakklub
14831653
7
1
6
0
4
1
1
0
2
1
32 - 43,514613,061632
Indbydelse

Hvidovre Skakklub indbyder  i weekenden 3.-5.nov til Jyske Bank EMT.

Langt mere end 100 % af indskuddet går til præmier.

Indskud: 180 kr., heraf går 30 kr. til ELO-Afgift.

Det vil være en fordel at betale indskud på forhånd til klubben konto i Jyske Bank: regnr 5025 kontonr 1361510. Så undgår vi ventetid i første runde!!

Mobiltelefon og andet elektronisk udstyr skal være slukkede under spillet. Det er ikke tilladt for spillere, at opbevare disse genstande på sig. Overtrædelse medfører tab af parti. 

Betænkningstid: 2 timer ligesom i KSU holdskak

Præmier: Øverste gruppe 1300 kr.- 700 kr. Gruppe B 900-500. Øvrige grupper 600-400

Rygning: Foregår i gården. 

Spilledage: 1. runde: fredag kl. 18.30

2. og 4. runde: lørdag/søndag kl. 10.00

3. og 5. runde: lørdag/søndag kl. 14.45 (tilladt at starte før hvis man bliver enig med modstanderen)

Præmieoverrækkelse søndag kl. 18.45


 

Periode 2017-11-03 .. 2017-11-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hvidovre-skakklub.dk
Turnerings komite

Erkan Bayhan

Henri Tolba

Flemming Louv Sørensen

Dommere
  • Hoveddommer: Palle Halkier Jørgensen

Tilmeldings muligheder til Hvidovre Skakklub – Jyske Bank EMT 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hvidovre-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 6 2017-11-03 2017-11-01
Gruppe B 6 2017-11-03 2017-11-01
Gruppe C 8 2017-11-03 2017-11-01
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201725 1423401 1. Bjarke Gregor Enkeltmedlem - Indland 1904 1907 2017-10-17
100103864 1444492 2. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2267 2302 2017-06-13
101095192 1451405 3. Flemming Louv Sørensen Hvidovre Skakklub 2023 2006 2017-11-01
100301633 1408801 4. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2318 2297 2017-10-28
100200288 1428403 5. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1724 1781 2017-09-03
100104149 1452568 6. Nienke van den Brink BMS Skak 1767 1763 2017-09-02
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103576 1414917 1. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1779 1747 2017-10-14
100800047 1406663 2. Kim Alex Olsen Fredensborg Hygge Skakklub 1678 1711 2017-10-03
100103836 1442589 3. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1529 1698 2017-10-26
100101719 1418246 4. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1642 1726 2017-08-19
100103837 1441400 5. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1618 1658 2017-10-26
100802146 1402714 6. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1740 1796 2017-09-18
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202092 1447955 1. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1509 1517 2017-10-30
101096360 1465082 2. Micki Lundsgaard Tåstrup Skakforening 1127 2017-10-19
103109714 1445499 3. Steen Andersen Hvidovre Skakklub 1284 1515 2017-10-17
100104401 1445405 4. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1323 1467 2017-10-14
100104431 - 5. Torben Kragh Hvidovre Skakklub 1000 2017-11-01
100104399 1457349 6. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1416 1388 2017-11-01
100802375 1416669 7. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1204 1389 2017-10-31
100104138 1414135 8. Frank Hansen Hvidovre Skakklub 1483 1653 2017-07-21