Arbejder ...

loading

Aars GP 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
2042
8
1
2
½
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
53,452043
2Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2125
7
0
1
½
8
1
3
1
4
1
5
0
6
½
444,32119
3Carl Johan Andersen
Aalborg Skakforening af 1889
1903
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
1
1821873
4Bjarne Sønderstrup
Aalborg Skakforening af 1889
2065
5
½
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
8
0
73,652022
5IM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
2174
4
½
8
1
6
½
7
0
1
1
2
1
3
0
434,82158
6Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2079
3
1
4
1
5
½
8
1
7
1
1
1
2
½
613,852135
7Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2087
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
8
½
1
1
23,92121
8Niels Pedersen
Aars Nibe Skakklub
1906
1
0
5
0
2
0
6
0
3
1
7
½
4
1
62,051920

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Niels Jacobsen
Nørresundby Skakklub
1737
8
½
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
1
52,851757
2Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1869
7
0
1
1
8
0
3
1
4
½
5
0
6
1
44,31845
3Kurt Finn Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
1776
6
0
7
1
1
0
2
0
8
0
4
½
5
0
83,251724
4Søren Dalgaard Christensen
Syddjurs Skakklub
1800
5
0
6
1
7
1
1
1
2
½
3
½
8
1
523,51845
5Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
1834
4
1
8
1
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
613,91915
6Carsten Richard Espensen
Aars Nibe Skakklub
1738
3
1
4
0
5
1
8
0
7
½
1
0
2
0
62,851728
7Kjeld Johansen
Aars Nibe Skakklub
1834
2
1
3
0
4
0
5
0
6
½
8
0
1
0
73,91762
8Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1800
1
½
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
33,51830

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jens Riis
Sæby Skakklub
1512
8
1
2
0
3
½
4
½
5
0
6
½
7
0
5 - 62,651505
2Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
1694
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
0
6
1
614,51739
3Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1541
6
1
7
0
1
½
2
0
8
½
4
½
5
0
5 - 62,951521
4Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1708
5
1
6
1
7
0
1
½
2
0
3
½
8
½
44,651674
5Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
1724
4
0
8
1
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
24,81745
6Jesper Dahl Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
1400
3
0
4
0
5
0
8
½
7
½
1
½
2
0
71,651393
7Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1710
2
0
3
1
4
1
5
½
6
½
8
1
1
1
534,651721
8Klaus Nielsen
Tranum Skakklub
1464
1
0
5
0
2
0
6
½
3
½
7
0
4
½
82,21433

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jan Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1000
2
0
3
0
9
1
11
1
6
0
4
1
5
0
382,051043
2Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1117
1
1
4
0
10
1
3
1
5
0
8
1
9
0
4431162
3Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1240
4
0
1
1
7
1
2
0
9
½
11
0
12
1
64,61191
4Nataniel Bernth Strømgaard Hansen
Aars Nibe Skakklub
1000
3
1
2
1
5
0
8
0
12
0
1
0
11
0
2112,1995
5Eivind Christiansen
Sæby Skakklub
1300
6
1
8
1
4
1
10
0
2
1
12
1
1
1
614,91350
6Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1237
5
0
7
0
11
1
9
1
1
1
10
1
8
1
523,91287
7Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1317
8
0
6
1
3
0
12
0
11
1
9
0
10
1
3104,651243
8Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1242
7
1
5
0
12
1
4
1
10
1
2
0
6
0
433,951244
9Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1179
10
0
11
1
1
0
6
0
3
½
7
1
2
1
53,551177
10Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1240
9
1
12
1
2
0
5
1
8
0
6
0
7
0
373,71209
11Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1077
12
0
9
0
6
0
1
0
7
0
3
1
4
1
2122,751043
12Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1150
11
1
10
0
8
0
7
1
4
1
5
0
3
0
3931150
Indbydelse

Aars Grand Prix 2017

Aars Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested: Erhvervsskolerne, Ø. Boulevard 10, 9600 Aars

Tidspunkt: Lørdag d. 7. oktober 2017 fra kl. 10.00 til ca. kl. 16. Bemærk ny spilledato!!

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid: 20 min. pr. spiller pr. parti

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen

Præmier: 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest torsdag d. 5. oktober 2017

Kontaktperson: Henning Larsen, tlf. 9862 3672 - hglarsen@sol.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Periode 2017-10-07 .. 2017-10-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Henning Larsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Aars GP 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2017-10-07 2017-10-05
Gruppe 2 8 2017-10-07 2017-10-05
Gruppe 3 8 2017-10-07 2017-10-05
Gruppe 4 12 2017-10-07 2017-10-05
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700393 1403257 1. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 2042 2046 2017-09-28
100700367 1401670 2. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2125 2107 2017-09-17
100700664 1418394 3. Carl Johan Andersen Aalborg Skakforening af 1889 1903 1844 2017-10-05
100700725 1407678 4. Bjarne Sønderstrup Aalborg Skakforening af 1889 2065 2118 2017-10-05
100700110 1400410 5. IM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2174 2211 2017-09-07
100700185 1439847 6. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2079 2059 2017-09-29
100700432 1407988 7. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2087 2152 2017-10-05
100700349 1410997 8. Niels Pedersen Aars Nibe Skakklub 1906 1901 2017-10-03
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701708 1461176 1. Niels Jacobsen Nørresundby Skakklub 1737 1902 2017-10-03
100700678 1418580 2. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1869 1894 2017-10-02
100700648 1417037 3. Kurt Finn Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1776 1863 2017-10-05
100602635 1464302 4. Søren Dalgaard Christensen Syddjurs Skakklub 1800 1858 2017-10-03
100700353 1417274 5. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1834 1896 2017-10-03
100701532 1438670 6. Carsten Richard Espensen Aars Nibe Skakklub 1738 1804 2017-10-03
100701628 1447114 7. Kjeld Johansen Aars Nibe Skakklub 1834 1810 2017-10-05
100700677 1406159 8. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1800 1890 2017-09-27
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700477 1444425 1. Jens Riis Sæby Skakklub 1512 1669 2017-09-16
100701700 1455427 2. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1694 1636 2017-10-05
100700340 1440799 3. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1541 1705 2017-09-30
100700759 1404172 4. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1708 1883 2017-08-17
100600764 1422324 5. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1724 1729 2017-10-03
100701787 1465031 6. Jesper Dahl Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1400 1637 2017-09-22
100700369 1428357 7. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1710 1701 2017-09-09
100700530 1463454 8. Klaus Nielsen Tranum Skakklub 1464 2017-10-04
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701771 1464779 1. Jan Nielsen Aars Nibe Skakklub 1000 2017-09-26
100701176 1435167 2. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1117 1308 2017-09-15
100201715 1409700 3. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1240 1335 2017-08-17
100701783 1464795 4. Nataniel Bernth Strømgaard Hansen Aars Nibe Skakklub 1000 1108 2017-09-26
100701792 - 5. Eivind Christiansen Sæby Skakklub 1300 2017-10-04
100700601 1453521 6. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1237 1489 2017-08-06
100701497 1444913 7. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1317 1383 2017-09-28
100701631 1450549 8. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1242 1441 2017-10-03
100701759 1463446 9. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1179 2017-08-28
100700523 1435159 10. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1240 1504 2017-09-16
100701127 1409115 11. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1077 1315 2017-08-28
100700487 1453793 12. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1150 2017-10-04