Arbejder ...

loading

K41s 1. Dags EMT 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Mørkøre
Skakklubben K41
18331930
6
½
2
1
3
0
4
½
5
1
32 - 31,9518662,191946
2Peter Sebastian Stuhr
Skakklubben K41
18641913
5
0
1
0
6
½
3
½
4
1
24 - 52,218582,061912
3Jan Bauner
Skakklubben K41
19451974
4
0
5
1
1
1
2
½
6
1
12,8519652,551993
4Børge Hjerrild Nielsen
Hvidovre Skakklub
18401933
3
1
6
½
5
1
1
½
2
0
32 - 31,618521,821937
5Håkan Lane
Allerød Skakklub
18892014
2
1
3
0
4
0
6
1
1
0
24 - 51,818952,282008
6Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
20432041
1
½
4
½
2
½
5
0
3
0
63,620013,102009

Gruppe 1 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16251664
6
1
2
0
3
0
4
½
5
0
42,6515872,001654
2Jais Nørgaard Nielsen
Skakklubben K41
15221754
5
1
1
1
6
1
3
1
4
0
421,916442,721805
3Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
15371676
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
33215822,101694
4Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18471908
3
1
6
1
5
1
1
½
2
1
14,218563,871921
5Søren Skovsø Nielsen
Skakklubben K41
16291728
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
15 - 62,715672,501698
6Birger Birk
Roskilde Skakklub
14761640
1
0
4
0
2
0
5
1
3
0
15 - 61,5514511,811624

Gruppe 1 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13361460
6
1
2
1
3
1
4
½
5
0
1 - 22,713722,391482
2Ole Gjelstrup
Skakklubben K41
14971630
5
0
1
0
6
1
3
1
4
0
24 - 53,8514143,661597
3Ejlif Trier Hansen
Hvidovre Skakklub
12281433
4
1
5
1
1
0
2
0
6
1
331,8512871,891437
4Søren Christian Krogh
Skakklubben K41
12241334
3
0
6
0
5
½
1
½
2
1
24 - 51,8512311,431345
5Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
14191588
2
1
3
0
4
½
6
1
1
1
1 - 23,314282,661605
6Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11711407
1
0
4
1
2
0
5
0
3
0
161,4511511,971388
Indbydelse

Hermed indbydes til K41s 1. Dags EMT 2017, der er åben for alle.

Turneringsform:

Fortrinsvis 6-mands alle-mod-alle-grupper, men Monrad-grupper kan også blive brugt for at få det til at gå op med deltagerantallet, og for at få grupperne til at blive så lige som mulige.

Turneringen ELO rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Spilledage:

Torsdagene fra den 7. september til den 5. oktober. I alt 5 runder.

Spillested & tid:

K41s lokaler, Mellemtoftevej 11, Valby, med start kl. 12:30.

Spillerne skal være ved brættet senest ½ time efter rundestart.

Betænkningstid:

2 timer til 40 træk og derefter ½ time plus opsparet tid til resten af partiet.

Tillæg om færdigspil anvendes ikke.

Indskud:

120kr., som inkluderer kaffe, te og småkager ved hver runde, men der er ingen præmier.

Mobiltelefoner:

Skal være slukkede og 'usynlige'.

Tilmelding:

Senest tirsdag den 5. september 2017.

Der er plads til 50-52 deltagere.

Turneringsledere:

Dommer: Jan Bauner formand@skakklubbenk41.dk Tlf. 30963978

Assisterende dommer: Ole Gjelstrup

Periode 2017-09-07 .. 2017-10-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jan Bauner
Dommere Alle grupper:  Ole Gjelstrup

Tilmeldings muligheder til K41s 1. Dags EMT 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2017-09-07 2017-09-05
Gruppe 1 1 6 2017-09-07 2017-09-05
Gruppe 1 2 6 2017-09-07 2017-09-05
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102026 1411900 1. Thomas Mørkøre Skakklubben K41 1833 1930 2017-08-02
100802434 1426729 2. Peter Sebastian Stuhr Skakklubben K41 1864 1913 2017-08-27
100101984 1415832 3. Jan Bauner Skakklubben K41 1945 1974 2017-08-03
100101946 1405128 4. Børge Hjerrild Nielsen Hvidovre Skakklub 1840 1933 2017-08-15
100701573 1433695 5. Håkan Lane Allerød Skakklub 1889 2014 2017-09-05
102100937 1427962 6. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 2043 2041 2017-08-22
Deltagere i gruppen Gruppe 1 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800414 1409557 1. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1625 1664 2017-08-28
100103306 1407902 2. Jais Nørgaard Nielsen Skakklubben K41 1522 1754 2017-08-06
100801251 1434373 3. Jørgen Holmstrøm Nielsen Nørrebro Skakklub 1537 1676 2017-08-21
100102046 1428799 4. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1847 1908 2017-08-21
100102027 1410091 5. Søren Skovsø Nielsen Skakklubben K41 1629 1728 2017-09-07
100800841 1451553 6. Birger Birk Roskilde Skakklub 1476 1640 2017-08-22
Deltagere i gruppen Gruppe 1 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801513 1402870 1. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1336 1460 2017-08-30
100500498 1413481 2. Ole Gjelstrup Skakklubben K41 1497 1630 2017-08-03
100100434 1407821 3. Ejlif Trier Hansen Hvidovre Skakklub 1228 1433 2017-09-04
103108104 1407686 4. Søren Christian Krogh Skakklubben K41 1224 1334 2017-08-23
100101086 1413368 5. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1419 1588 2017-08-25
100802375 1416669 6. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1171 1407 2017-08-07