Arbejder ...

loading

Børnecup 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Børnecup 2017 Direkte link
#Navn123456PoPl
1Sander Fuglestein
2
1
3
1
9
1
20
1
23
½
22
1
1
2Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Brøndby Skakklub
1
0
4
1
5
1
14
1
22
0
8
1
44 - 8
3Alina Shehzad
4
1
1
0
8
0
21
0
19
0
24
+
218 - 21
4Diego Palozza
3
0
2
0
7
0
17
1
12
½
16
0
22
5Anosh Easwaralingam
6
0
7
1
2
0
12
1
18
0
14
0
218 - 21
6Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
5
1
8
½
23
0
19
1
15
1
9
0
9
7Oliver Trier
Caïssa Gladsaxe
8
0
5
0
4
1
16
1
10
1
11
1
44 - 8
8Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
7
1
6
½
3
1
23
0
21
½
2
0
310 - 15
9Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
10
1
11
1
1
0
15
1
20
0
6
1
44 - 8
10Malte Dreves Erikstrup
Caïssa Gladsaxe
9
0
12
0
16
1
24
+
7
0
13
0
218 - 21
11Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
12
1
9
0
13
1
22
0
14
1
7
0
310 - 15
12Jo Evang Ingebretsen
11
0
10
1
14
0
5
0
4
½
17
1
16 - 17
13Lasse Abeland Myrheim
14
1
15
0
11
0
18
0
17
1
10
1
310 - 15
14Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
13
0
16
1
12
1
2
0
11
0
5
1
310 - 15
15Alexander Aasen
16
1
13
1
20
0
9
0
6
0
19
1
310 - 15
16Haakon Grunt Kreken
15
0
14
0
10
0
7
0
24
+
4
1
218 - 21
17Josef Dines Hartsø Jarlskov
18
0
19
0
24
+
4
0
13
0
12
0
123
18Elin Wu
Nørrebro Skakklub
17
1
20
0
22
0
13
1
5
1
21
0
310 - 15
19Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
20
0
17
1
21
½
6
0
3
1
15
0
16 - 17
20Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
19
1
18
1
15
1
1
0
9
1
23
1
52
21Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
22
0
24
+
19
½
3
1
8
½
18
1
44 - 8
22John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
21
1
23
0
18
1
11
1
2
1
1
0
44 - 8
23Noah Wahlgreen
BMS Skak
24
+
22
1
6
1
8
1
1
½
20
0
3
24Hr. Oversidder
Ingen klub
23
-
21
-
17
-
10
-
16
-
3
-
024

U08 (5 spillere)U10 (10 spillere)U12 (5 spillere)U14 (3 spillere)

Indbydelse
Periode 2017-07-29 .. 2017-07-29
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Hans Milter Pedersen

Tilmeldings muligheder til Børnecup 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Børnecup 2017 24 2017-07-29 2017-07-29
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Børnecup 2017
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Sander Fuglestein 1626 1626 2017-07-29
- 2. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Brøndby Skakklub 1025 2017-07-29
- 3. Alina Shehzad 500 2017-07-29
- 4. Diego Palozza 500 1440 2017-07-29
- 5. Anosh Easwaralingam 500 1000 2017-07-29
100202278 1457942 6. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1152 1170 2017-07-29
100104075 338200698 7. Oliver Trier Caïssa Gladsaxe 1137 1564 2017-07-29
101095984 - 8. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 839 2017-07-29
100104348 - 9. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1194 2017-07-29
100104220 1457411 10. Malte Dreves Erikstrup Caïssa Gladsaxe 878 2017-07-29
101095616 1463640 11. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1046 1138 2017-07-29
- 12. Jo Evang Ingebretsen 500 2017-07-29
- 13. Lasse Abeland Myrheim 500 2017-07-29
101096089 - 14. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1133 2017-07-29
- 15. Alexander Aasen 500 2017-07-29
- 16. Haakon Grunt Kreken 500 2017-07-29
- 17. Josef Dines Hartsø Jarlskov 500 2017-07-29
100104423 - 18. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1000 2017-07-29
100802943 1458272 19. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1062 2017-07-29
100104343 1462636 20. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 1153 1308 2017-07-29
100104342 1462644 21. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 965 1166 2017-07-29
100602575 1453947 22. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1468 1603 2017-07-29
100104399 - 23. Noah Wahlgreen BMS Skak 1265 2017-07-29
- 24. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-07-29