Børnecup 2017
# | Navn | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sander Fuglestein | 2 1 | 3 1 | 9 1 | 20 1 | 23 ½ | 22 1 | 5½ | 1 | |
2 | Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Brøndby Skakklub | 1 0 | 4 1 | 5 1 | 14 1 | 22 0 | 8 1 | 4 | 4 - 8 | |
3 | Alina Shehzad | 4 1 | 1 0 | 8 0 | 21 0 | 19 0 | 24 + | 2 | 18 - 21 | |
4 | Diego Palozza | 3 0 | 2 0 | 7 0 | 17 1 | 12 ½ | 16 0 | 1½ | 22 | |
5 | Anosh Easwaralingam | 6 0 | 7 1 | 2 0 | 12 1 | 18 0 | 14 0 | 2 | 18 - 21 | |
6 | Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub | 5 1 | 8 ½ | 23 0 | 19 1 | 15 1 | 9 0 | 3½ | 9 | |
7 | Oliver Trier Caïssa Gladsaxe | 8 0 | 5 0 | 4 1 | 16 1 | 10 1 | 11 1 | 4 | 4 - 8 | |
8 | Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub | 7 1 | 6 ½ | 3 1 | 23 0 | 21 ½ | 2 0 | 3 | 10 - 15 | |
9 | Oliver Wu Nørrebro Skakklub | 10 1 | 11 1 | 1 0 | 15 1 | 20 0 | 6 1 | 4 | 4 - 8 | |
10 | Malte Dreves Erikstrup Caïssa Gladsaxe | 9 0 | 12 0 | 16 1 | 24 + | 7 0 | 13 0 | 2 | 18 - 21 | |
11 | Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening | 12 1 | 9 0 | 13 1 | 22 0 | 14 1 | 7 0 | 3 | 10 - 15 | |
12 | Jo Evang Ingebretsen | 11 0 | 10 1 | 14 0 | 5 0 | 4 ½ | 17 1 | 2½ | 16 - 17 | |
13 | Lasse Abeland Myrheim | 14 1 | 15 0 | 11 0 | 18 0 | 17 1 | 10 1 | 3 | 10 - 15 | |
14 | Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening | 13 0 | 16 1 | 12 1 | 2 0 | 11 0 | 5 1 | 3 | 10 - 15 | |
15 | Alexander Aasen | 16 1 | 13 1 | 20 0 | 9 0 | 6 0 | 19 1 | 3 | 10 - 15 | |
16 | Haakon Grunt Kreken | 15 0 | 14 0 | 10 0 | 7 0 | 24 + | 4 1 | 2 | 18 - 21 | |
17 | Josef Dines Hartsø Jarlskov | 18 0 | 19 0 | 24 + | 4 0 | 13 0 | 12 0 | 1 | 23 | |
18 | Elin Wu Nørrebro Skakklub | 17 1 | 20 0 | 22 0 | 13 1 | 5 1 | 21 0 | 3 | 10 - 15 | |
19 | Magni Cederholm Hillerød Skakklub | 20 0 | 17 1 | 21 ½ | 6 0 | 3 1 | 15 0 | 2½ | 16 - 17 | |
20 | Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe | 19 1 | 18 1 | 15 1 | 1 0 | 9 1 | 23 1 | 5 | 2 | |
21 | Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe | 22 0 | 24 + | 19 ½ | 3 1 | 8 ½ | 18 1 | 4 | 4 - 8 | |
22 | John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 21 1 | 23 0 | 18 1 | 11 1 | 2 1 | 1 0 | 4 | 4 - 8 | |
23 | Noah Wahlgreen BMS Skak | 24 + | 22 1 | 6 1 | 8 1 | 1 ½ | 20 0 | 4½ | 3 | |
24 | Bye | 23 - | 21 - | 17 - | 10 - | 16 - | 3 - | 0 | 24 |
Børnecup 2017 | |||
---|---|---|---|
Periode | 2017-07-29 .. 2017-07-29 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Nej | Fide ratet | Nej |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Hans Milter Pedersen | ||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til Børnecup 2017
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Børnecup 2017 | 24 | 2017-07-29 | 2017-07-29 |
Totalt antal tilmeldte | 24 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | 1. Sander Fuglestein | 1626 | 1626 | 2017-07-29 | |||||
- | 2. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov | Brøndby Skakklub | 1025 | 2017-07-29 | |||||
- | 3. Alina Shehzad | 500 | 2017-07-29 | ||||||
- | 4. Diego Palozza | 500 | 1440 | 2017-07-29 | |||||
- | 5. Anosh Easwaralingam | 500 | 1000 | 2017-07-29 | |||||
100202278 | 1457942 | 6. Johannes Frank Jensen | Præstø Skakklub | 1152 | 1170 | 2017-07-29 | |||
100104075 | 338200698 | 7. Oliver Trier | Caïssa Gladsaxe | 1137 | 1564 | 2017-07-29 | |||
101095984 | - | 8. Zeeshan Kustagi | Nørrebro Skakklub | 839 | 2017-07-29 | ||||
100104348 | - | 9. Oliver Wu | Nørrebro Skakklub | 1194 | 2017-07-29 | ||||
100104220 | 1457411 | 10. Malte Dreves Erikstrup | Caïssa Gladsaxe | 878 | 2017-07-29 | ||||
101095616 | 1463640 | 11. Janosh Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 1046 | 1138 | 2017-07-29 | |||
- | 12. Jo Evang Ingebretsen | 500 | 2017-07-29 | ||||||
- | 13. Lasse Abeland Myrheim | 500 | 2017-07-29 | ||||||
101096089 | - | 14. Jeppe Hald Falkesgaard | Brønshøj Skakforening | 1133 | 2017-07-29 | ||||
- | 15. Alexander Aasen | 500 | 2017-07-29 | ||||||
- | 16. Haakon Grunt Kreken | 500 | 2017-07-29 | ||||||
- | 17. Josef Dines Hartsø Jarlskov | 500 | 2017-07-29 | ||||||
100104423 | - | 18. Elin Wu | Nørrebro Skakklub | 1000 | 2017-07-29 | ||||
100802943 | 1458272 | 19. Magni Cederholm | Hillerød Skakklub | 1062 | 2017-07-29 | ||||
100104343 | 1462636 | 20. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen | Caïssa Gladsaxe | 1153 | 1308 | 2017-07-29 | |||
100104342 | 1462644 | 21. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen | Caïssa Gladsaxe | 965 | 1166 | 2017-07-29 | |||
100602575 | 1453947 | 22. John Christopher Højstrup Christensen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1468 | 1603 | 2017-07-29 | |||
100104399 | - | 23. Noah Wahlgreen | BMS Skak | 1265 | 2017-07-29 | ||||
- | - | 24. Bye | - | 2017-07-29 |