Arbejder ...

loading

Sydøstfyns Klubturnering 2017/2018  

Vis Gruppe : Parringer
Klubmesterskabet Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
13531529
2
½
13
0
7
1
12
1
4
0
10
 
   71,31407
2Birger Olsen
Sydøstfyn
17851881
1
½
3
+
5
0
6
½
14
+
16
 
   362,451742
3Ruben Jepsen
Sydøstfyn
14041525
4
½
2
-
       ½150,351411
4Tage Knudsen
Sydøstfyn
15191604
3
½
15
0
16
0
17
1
1
1
7
 
   92,851503
5Thomas Kaas
Sydøstfyn
19992030
6
0
16
1
2
1
15
1
8
0
13
 
   344,51954
6Jan Nielsen
Sydøstfyn
14921609
5
1
8
0
11
0
2
½
7
0
12
 
   131,251503
7Jørgen Kiel
Sydøstfyn
16941851
8
0
9
1
1
0
 
6
1
4
 
   2113,351654
8Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20262075
7
1
6
1
13
1
11
1
5
1
15
 
   514,92028
9Bo Pedersen
Sydøstfyn
13691480
10
0
7
0
14
 
16
0
17
+
11
 
   1141,71293
10Ulla Hansen
Sydøstfyn
14051564
9
1
11
1
15
0
13
0
16
½
1
 
   81,61446
11Henning Nielsen
Sydøstfyn
16621802
12
1
10
0
6
1
8
0
13
0
9
 
   2103,61614
12Hans-Jørn Nielsen
Midtfyns Skakklub
14741520
11
0
14
1
17
1
1
0
15
0
6
 
   2123,31416
13Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
17551804
14
1
1
1
8
0
10
1
11
1
5
 
   423,81761
14Johannes Andersen
Sydøstfyn
1001
13
0
12
0
9
 
 
2
-
17
 
   016 - 170,4983
15Flemming Borg
Tårnet Svendborg
17881818
16
½
4
1
10
1
5
0
12
1
8
 
   33,51788
16Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
18111850
15
½
5
0
4
1
9
1
10
½
2
 
   354,051780
17Magnus Stein
Prøvemedlemmer
1200  
12
0
4
0
9
-
14
 
   016 - 171,051153
18Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000         0180800

6 runders monrad, derefter mødes 1-4, 5-8, 9-12 og 13 - 16 indbyrdes og hvis de har mødt hinanden før, så med modsatte farver hvis det kan lade sig gøre.

2. runde afbud Birger Olsen

4. runde afbud Jørgen Kiel

Indbydelse

Sydøstfyns klubturnering 2016/2017 Åben for alle medlemmer af DSU,

Betænkningstid: 1 time og 30 minutter til 40 træk, derefter 30 minutter tillæg plus 30 sekunder pr.træk fra træk 1.

Spillested:. Gudbjerg skole.klokken 19 00

Hvornår:start 5 september sidste runde 28 November.

Turneringsform: afhænger af antal men regner med 9 runder.

Det er tiladt at komme op til en time for sent.

Indskud: gratis for medlemmer af sydøstfyn, andre skal betal 50 kr.

Sidste dato for tilmelding søndag den 3-9-2017

 

 

 

 

Periode 2017-09-05 .. 2017-12-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Jørgen Kiel

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyns Klubturnering 2017/2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Klubmesterskabet 18 2017-09-05 2017-09-05
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Klubmesterskabet
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300632 1440888 1. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1353 1529 2017-08-23
100301904 1450344 2. Birger Olsen Sydøstfyn 1785 1881 2017-08-04
100301979 1464361 3. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1404 1525 2017-08-02
100300624 1450301 4. Tage Knudsen Sydøstfyn 1519 1604 2017-08-28
100300610 1434942 5. Thomas Kaas Sydøstfyn 1999 2030 2017-08-07
100300618 1428047 6. Jan Nielsen Sydøstfyn 1492 1609 2017-08-29
100300609 1428020 7. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1694 1851 2017-08-01
100500168 1408232 8. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2026 2075 2017-08-15
101095746 1463365 9. Bo Pedersen Sydøstfyn 1369 1480 2017-08-26
100300616 1443119 10. Ulla Hansen Sydøstfyn 1405 1564 2017-08-29
100300639 1435019 11. Henning Nielsen Sydøstfyn 1662 1802 2017-09-03
100301706 1443607 12. Hans-Jørn Nielsen Midtfyns Skakklub 1474 1520 2017-08-29
100300749 1407511 13. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1755 1804 2017-09-02
100800359 1423070 14. Johannes Andersen Sydøstfyn 1001 2017-08-27
100100732 1505823 15. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1788 1818 2017-08-15
100300815 1401718 16. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1811 1850 2017-08-27
101096371 - 17. Magnus Stein Prøvemedlemmer 1200 2017-09-13
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-09-13