Arbejder ...

loading

Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grand Prix -1  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Tihomir Borovnica
Skakklubben Evans
2296
2
1
4
1
5
½
2
0
4
½
5
½
1 - 24,72296
2Bjarne Light
Bov Skakklub
2268
1
0
5
1
4
0
1
1
5
0
4
1
334,52238
4Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1920
5
0
1
0
2
1
5
½
1
½
2
0
241,41938
5Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
1918
4
1
2
0
1
½
4
½
2
1
1
½
1 - 21,41999

1. klasse og 2. klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Bent Samuelsen
Springeren Kolding
1815
2
½
9
1
6
0
8
½
4
1
10
0
7
0
375,251748
2Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
1743
1
½
3
1
8
0
5
1
6
1
4
½
10
½
24,31749
3Martin Møller
Vojens Skakklub
1722
4
½
2
0
7
½
10
1
8
0
5
1
6
1
454,351712
4Lars Uffe Petersen
Odense Skakklub
1710
3
½
5
0
10
0
7
1
1
0
2
½
9
1
364,051679
5Dan Sörensson
Springeren Kolding
1645
6
0
4
1
9
0
2
0
10
1
3
0
8
0
2103,61596
6Kim Broksø
Springeren Kolding
1643
5
1
8
1
1
1
9
1
2
0
7
0
3
0
443,351663
7Hans Chr. Baagøe
Vamdrup Skakklub
1590
8
0
10
1
3
½
4
0
9
1
6
1
1
1
331639
8Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
1570
7
1
6
0
2
1
1
½
3
1
9
½
5
1
512,61679
9Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
1544
10
1
1
0
5
1
6
0
7
0
8
½
4
0
92,651537
10Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
1501
9
0
7
0
4
1
3
0
5
0
1
1
2
½
81,91528

3. klasse og 4. klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
1464
2
0
4
1
9
½
3
1
8
½
11
1
6
½
24,51464
2Karl Posselt
Vojens Skakklub
1447
1
1
6
1
8
0
10
1
9
0
5
½
11
0
74,61398
3Tommy Hansen
Springeren Kolding
1443
4
½
11
1
6
0
1
0
5
0
12
½
7
1
394,51376
4Jesper Kallesen
Gråsten Skakklub
1431
3
½
1
0
5
½
11
½
12
1
6
1
9
1
34,451433
5Peter Kinggaard
Frem Skakklub
1369
6
0
7
½
4
½
12
1
3
1
2
½
8
½
443,61387
6Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1357
5
1
2
0
3
1
8
1
10
0
4
0
1
½
63,151373
7Marc Hurkmans
Haderslev Skakklub
1353
8
0
5
½
12
1
9
0
11
½
10
1
3
0
3104,051306
8Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
1324
7
1
10
1
2
1
6
0
1
½
9
1
5
½
513,11428
9Asger Haargaard
Horsens Skakforening
1295
10
0
12
1
1
½
7
1
2
1
8
0
4
0
831318
10Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1284
9
1
8
0
11
1
2
0
6
1
7
0
12
1
453,31316
11Lars Falsig
Ribe Skakklub
1207
12
1
3
0
10
0
4
½
7
½
1
0
2
1
3112,11248
12Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
1125
11
0
9
0
7
0
5
0
4
0
3
½
10
0
½121,651073

Skoleskakgruppe Direkte link
#Navn1234567PoPlWe
1Anton Nielsen
8
1
2
½
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
10
2Daniel Zhu
7
1
1
½
8
1
3
1
4
1
5
0
6
1
20
3Pelle Dæncker Brandt
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
170
4Mads Tingskov
5
0
6
½
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
½80
5Pelle Ravn Bording
4
1
8
1
6
0
7
1
1
0
2
1
3
1
530
6Silke Maj Padkjær Gejl
3
1
4
½
5
1
8
0
7
½
1
0
2
0
350
7Linus Padkjær Gejl
2
0
3
1
4
1
5
0
6
½
8
0
1
0
60
8Nicolai Zhu
1
0
5
0
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
440
Indbydelse

Hurtigskak Springeren Kolding

 

Syd Grandprix -1

 

Springeren inviterer til 7 runders hurtigskak, lørdag den 16.09.17 fra kl. 09.30-18.00.

 

Betænkningstid:

20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Skoleskak: 25 minutter til hele partiet.

 

Der spilles efter Monradsystem i forhånds fastlagte grupper.

 

Turneringen hurtigskakrates.

 

Indskud kr. 150,- juniorer og pensionister kr. 100,-skoleskakspillere kr.50,-  

 

Præmier: Hele indskuddet minus afgift til SGP anvendes til præmier

                Præmielisten offentliggøres efter 3.runde.             

 

Spillested: Munkevænget skole blok h.

 

NB: Der er rygeforbud og mobilforbud.

 

Handicapvenlige lokaler.

 

Tilmelding senest den 13.09.17 online på www.skak.dk.

Du kan også tilmelde dig med navn og rating til Michael Jakobsen tlf. 40144466, email formandspringeren@gmail.com

 

Ved tilmelding til skoleskak - angiv det i kommentar.

 

Vel mødt i Kolding

Periode 2017-09-16 .. 2017-09-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grand Prix -1

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 4 2017-09-15 2017-09-13
1. klasse og 2. klasse 10 2017-09-16 2017-09-13
3. klasse og 4. klasse 12 2017-09-16 2017-09-13
Skoleskakgruppe 8 2017-09-16 2017-09-13
Totalt antal tilmeldte 34
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900426 1434888 1. Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2296 2273 2017-09-05
100400293 1401360 2. Bjarne Light Bov Skakklub 2268 2223 2017-09-11
103111576 1449575 4. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1920 2140 2017-09-12
100300686 1427288 5. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 1918 1979 2017-08-13
Deltagere i gruppen 1. klasse og 2. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100501600 1419331 1. Bent Samuelsen Springeren Kolding 1815 1887 2017-09-13
100400304 1419358 2. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1743 1856 2017-09-12
100401642 1457020 3. Martin Møller Vojens Skakklub 1722 1710 2017-09-12
100300010 1406906 4. Lars Uffe Petersen Odense Skakklub 1710 1906 2017-09-05
100500809 1440365 5. Dan Sörensson Springeren Kolding 1645 1772 2017-08-28
100101905 1441477 6. Kim Broksø Springeren Kolding 1643 1706 2017-09-11
100400258 1448374 7. Hans Chr. Baagøe Vamdrup Skakklub 1590 1667 2017-09-06
100500538 1403478 8. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1570 1777 2017-09-08
102100849 1419820 9. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1544 1702 2017-09-05
100300033 1464507 10. Brian Kirkeskov Magnussen Nr.Åby Juniorskakklub 1501 2017-08-13
Deltagere i gruppen 3. klasse og 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400226 1436783 1. Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1464 1599 2017-09-13
100400495 1449486 2. Karl Posselt Vojens Skakklub 1447 1649 2017-09-12
100501424 1447190 3. Tommy Hansen Springeren Kolding 1443 1523 2017-08-15
100401459 1449044 4. Jesper Kallesen Gråsten Skakklub 1431 1673 2017-09-12
100300647 1427245 5. Peter Kinggaard Frem Skakklub 1369 1506 2017-09-05
101095943 - 6. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1357 2017-09-14
101095304 1463659 7. Marc Hurkmans Haderslev Skakklub 1353 1572 2017-09-10
100300226 1433814 8. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1324 1581 2017-09-13
101200025 - 9. Asger Haargaard Horsens Skakforening 1295 2017-09-12
101200026 - 10. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1284 2017-09-12
101200021 1463624 11. Lars Falsig Ribe Skakklub 1207 2017-08-13
100501635 1446975 12. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1125 1238 2017-09-12
Deltagere i gruppen Skoleskakgruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Anton Nielsen 800 2017-08-30
- 2. Daniel Zhu 800 2017-08-30
- 3. Pelle Dæncker Brandt 500 2017-09-13
- 4. Mads Tingskov 800 2017-09-14
- 5. Pelle Ravn Bording 1000 2017-09-13
- 6. Silke Maj Padkjær Gejl 800 2017-09-12
- 7. Linus Padkjær Gejl 800 2017-09-12
- 8. Nicolai Zhu 800 2017-08-30