Arbejder ...

loading

Viking Cup 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1FM Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
2318
10
0
6
0
4
0
20
+
18
0
16
1
13
½
174,552257
2 Aref Vasli
Skakforeningen ØBRO
2307
11
1
13
1
15
0
3
1
7
0
8
½
9
0
1152277
3FM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
2286
12
½
8
½
10
1
2
0
4
0
17
0
6
½
154,62244
4Morten Lund Ligaard
Brønshøj Skakforening
2254
13
0
11
0
1
1
16
1
3
1
10
0
8
1
494,42246
5FM Lars Aaes Nielsen
Skakklubben Nordkalotten
2218
14
0
16
1
12
0
17
½
6
1
18
1
15
1
64,82212
6Tommy B. Schmidt
Caïssa Gladsaxe
2179
15
0
1
1
11
½
9
0
5
0
13
1
3
½
3133,552168
7Thomas Johansson
Malmö AS
2168
16
1
14
1
19
1
15
0
2
1
12
1
10
0
524,152185
8Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
2137
17
½
3
½
18
1
19
0
9
1
2
½
4
0
103,52137
9Martin Rosenkilde Pedersen
Caïssa Gladsaxe
2121
18
1
19
0
14
½
6
1
8
0
11
1
2
1
73,652138
10Sigfred Haubro
BMS Skak
2111
1
1
15
0
3
0
18
1
13
1
4
1
7
1
5332161
11FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
2107
2
0
4
1
6
½
14
1
19
0
9
0
17
0
143,252092
12Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
2101
3
½
17
1
5
1
13
1
15
½
7
0
19
½
53,352124
13CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
2095
4
1
2
0
17
1
12
0
10
0
6
0
1
½
162,652092
14Klaus Nielsen
Furesø Skakklub
2095
5
1
7
0
9
½
11
0
16
0
  192,22081
15Niels Skou
Skakforeningen ØBRO
2064
6
1
10
1
2
1
7
1
12
½
19
0
5
0
42,752104
16Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
2060
7
0
5
0
20
+
4
0
14
1
1
0
18
0
2182,12038
17Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
2052
8
½
12
0
13
0
5
½
20
+
3
1
11
1
482,152069
18Nicolai Kistrup
BMS Skak
1987
9
0
20
+
8
0
10
0
1
1
5
0
16
1
3121,71996
19Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
1947
20
+
9
1
7
0
8
1
11
1
15
1
12
½
11,652049
20Hr. Oversidder
Ingen klub
800
19
-
18
-
16
-
1
-
17
-
  0200800

1. klasse (Max 1899) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Lars Erik Linderod
Helsingør Skakklub
1883
11
0
9
0
2
0
6
0
16
1
19
½
13
1
144,551822
2Allan Juul Stage
Hvidovre Skakklub
1857
12
0
18
0
1
1
16
1
7
0
6
1
11
½
114,21836
3Kurt Thomsen
Egedal-Jyllinge Skakklub
1856
13
1
11
1
10
1
8
½
12
½
9
½
18
0
44,351861
4Bob Andersen
Bornholms Skakklub
1846
14
0
16
1
9
½
13
1
10
0
7
1
8
0
74,21825
5Udgået
1835
20
+
      11901835
6Jens Peter Fischer Pedersen
Sorø Skakklub
1833
15
0
17
0
13
0
1
1
19
1
2
0
16
½
154,21782
7Jørgen Tornhøj Christensen
BMS Skak
1827
16
1
12
0
18
0
14
1
2
1
4
0
17
½
84,151808
8 Thomas Hummel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1805
17
1
14
1
12
1
3
½
9
0
10
1
4
1
13,71868
9Henning Lauritsen
Enkeltmedlem - Indland
1797
18
½
1
1
4
½
15
1
8
1
3
½
10
½
533,451845
10Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
1783
19
1
15
1
3
0
18
1
4
1
8
0
9
½
53,551812
11Jens Mott
Maribo Skakklub
1771
1
1
3
0
15
0
19
0
14
0
16
½
2
½
2173,41729
12FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
1766
2
1
7
1
8
0
17
1
3
½
18
0
14
½
463,351786
13Albert Emil Lyng Petersen
Allerød Skakklub
1746
3
0
19
½
6
1
4
0
17
1
14
0
1
0
133,051730
14Steen Guldager Pedersen
Valby Skakklub
1743
4
1
8
0
17
0
7
0
11
1
13
1
12
½
93,151754
15Peter Koefoed
Skakforeningen ØBRO
1742
6
1
10
0
11
1
9
0
18
0
17
0
19
½
123,41715
16Klaus Bauer
Egedal-Jyllinge Skakklub
1704
7
0
4
0
19
1
2
0
1
0
11
½
6
½
2182,451691
17Norbert Miklos
Helsingør Skakklub
1700
8
0
6
1
14
1
12
0
13
0
15
1
7
½
102,751723
18Casper Yukun Liu
BMS Skak
1697
9
½
2
1
7
1
10
0
15
1
12
1
3
1
22,51832
19Steen Kopperberg
Frederiksværk Skakklub
1691
10
0
13
½
16
0
11
1
6
0
1
½
15
½
162,651687
20Hr. Oversidder
Ingen klub
800
5
-
      0200800

2. klasse (Max 1699) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Palle Nielsen
Helsingør Skakklub
1688
12
0
8
1
16
1
20
1
3
½
7
0
5
0
124,051672
2Henrik Holm
Hillerød Skakklub
1684
13
0
11
0
15
0
    0231,81630
3Søren Mourad Petersen
Skakforeningen ØBRO
1682
14
1
18
1
12
1
22
½
1
½
13
1
7
½
14,151723
4John K. Sørensen
Gribskov Skakklub
1679
15
1
13
½
21
½
7
0
11
0
8
0
14
1
3154,151645
5Johann Stanislaus
Holbæk Skakklub
1668
16
1
20
1
22
0
12
0
10
0
15
1
1
1
4104,151664
6Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
1667
17
1
21
0
13
0
14
1
20
0
16
1
8
1
494,21661
7Erol Taskiran
Hvidovre Skakklub
1659
18
0
14
1
17
1
4
1
12
½
1
1
3
½
533,751697
8Tommy Jensen
Skakforeningen ØBRO
1653
19
½
1
0
9
0
15
1
23
1
4
1
6
0
143,951640
9Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1629
20
0
16
0
8
1
17
0
15
0
14
0
23
1
2204,11549
10Jørn Vestergaard
Gribskov Skakklub
1618
21
0
15
1
23
½
11
½
5
1
18
0
17
0
31741582
11Jan Schou Søes
Gribskov Skakklub
1615
22
0
2
1
18
½
10
½
4
1
20
0
19
½
133,61612
12Martin Skovsø Nielsen
Valby Skakklub
1612
1
1
23
1
3
0
5
1
7
½
22
1
13
0
53,61639
13Emil Savery
1611
2
1
4
½
6
1
21
1
22
½
3
0
12
1
523,351665
14Birger Jarulf
Frederiksværk Skakklub
1610
3
0
7
0
24
+
6
0
16
0
9
1
4
0
2192,651542
15Jan Knudsen
Allerød Skakklub
1593
4
0
10
0
2
1
8
0
9
1
5
0
16
0
22131548
16Henrik Rasmussen
BMS Skak
1587
5
0
9
1
1
0
19
0
14
1
6
0
15
1
3183,051585
17Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
1582
6
0
24
+
7
0
9
1
19
1
21
0
10
1
4112,71596
18Rasmus Petersen
Jetsmark Skakklub
1582
7
1
3
0
11
½
23
1
21
½
10
1
22
½
73,551617
19Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
1572
8
½
22
0
20
0
16
1
17
0
23
1
11
½
3163,651543
20Johnny Smidt
Nørrebro Skakklub
1554
9
1
5
0
19
1
1
0
6
1
11
1
21
1
542,81657
21Niels Jørgen Christiansen
Gribskov Skakklub
1546
10
1
6
1
4
½
13
0
18
½
17
1
20
0
482,851598
22Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
1534
11
1
19
1
5
1
3
½
13
½
12
0
18
½
62,651622
23Jacob Hein
Espergærde Skakklub
1339
24
+
12
0
10
½
18
0
8
0
19
0
9
0
221,051314
24Hr. Oversidder
Ingen klub
800
23
-
17
-
14
-
    0240800

3. klasse (Max 1499) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Troels Barington
Valby Skakklub
1496
14
1
7
1
5
1
3
1
9
1
10
0
17
1
6151541
2Jesper Høyerup Thygesen
Herlev Skakklub
1438
15
1
9
½
17
½
10
0
12
0
11
0
21
½
185,051323
3Poul Erik Harders
Caïssa Gladsaxe
1433
16
1
8
½
25
1
1
0
17
1
9
0
4
1
54,61429
4Mikala Høyerup
Enkeltmedlem - Indland
1414
17
0
11
1
15
1
12
1
10
0
8
0
3
0
3134,51347
5Alex Madsen
Caïssa Gladsaxe
1383
18
1
10
1
1
0
17
0
15
1
16
1
7
0
474,31370
6Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
1350
19
1
17
½
9
0
14
½
18
½
21
1
8
½
4104,451330
7Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1350
20
1
1
0
8
0
22
1
19
1
14
1
5
1
534,11391
8Michael Jensen
Egedal-Jyllinge Skakklub
1341
21
1
3
½
7
1
9
0
14
½
4
1
6
½
63,61382
9Oliver Langberg Birch Sunddahl
Valby Skakklub
1322
22
1
2
½
6
1
8
1
1
0
3
1
10
0
43,151383
10Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
1310
23
1
5
0
16
1
2
1
4
1
1
1
9
1
623,151499
11Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
1300
25
½
4
0
19
0
18
0
27
+
2
1
15
0
223,31219
12Mathias Juul Stage
Nykøbing F. Skakklub
1300
26
0
19
1
18
1
4
0
2
1
17
0
16
0
3143,951257
13Udgået
1297       026 - 2701297
14Mogens Olsen
Caïssa Gladsaxe
1274
1
0
20
1
26
1
6
½
8
½
7
0
18
1
483,51297
15Morten Bathum
1248
2
0
22
1
4
0
25
1
5
0
19
0
11
1
3163,251237
16Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
1247
3
0
21
1
10
0
23
1
25
1
5
0
12
1
4113,451272
17Kamil Girtler
Frederikssund Skakklub
1243
4
1
6
½
2
½
5
1
3
0
12
1
1
0
492,051351
18Thomas Balling
Egedal-Jyllinge Skakklub
1201
5
0
23
1
12
0
11
1
6
½
22
½
14
0
3152,91206
19Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
1197
6
0
12
0
11
1
26
1
7
0
15
1
22
1
4123,11238
20Roar Skov
Frederikssund Skakklub
1167
7
0
14
0
     0250,61140
21Søren Ellegaard
Frederiksværk Skakklub
1144
8
0
16
0
22
0
27
+
26
1
6
0
2
½
212,21113
22Per Svendsen
Frederiksværk Skakklub
1130
9
0
15
0
21
1
7
0
23
1
18
½
19
0
192,61126
23Uffe Wulff-jensen
1127
10
0
18
0
27
+
16
0
22
0
25
½
26
1
202,751071
24Udgået
1100       026 - 2701100
25Per Rømhild
Skakklubben Evans
1084
11
½
26
1
3
0
15
0
16
0
23
½
27
+
3171,951086
26Linda Lepse
Tåstrup Skakforening
1000
12
1
25
0
14
0
19
0
21
0
27
+
23
0
2231,6973
27Hr. Oversidder
Ingen klub
800  
23
-
21
-
11
-
26
-
25
-
0240800
Indbydelse

Frederikssund Skakklub indbyder hermed til den 39. Viking Cup lørdag d. 24. februar 2018 kl. 10 i Elværket, Ved Kirken 6, Frederikssund. Se kort her
Pga. et sponsorat fra Hillerød Sundhedsmassage www.sundhedsmassage.dk har vi igen forhøjet præmiepuljen i Mesterklassen, hvor vi kan garantere følgende præmier:

1. præmie. Mindst 4000 kr.
2. præmie: Mindst 2000 kr.
3. præmie: Mindst 1000 kr.

Viking Cup er del af festligholdelsen i forbindelse med 8. Hovedkreds’ 75 års jubilæum. I den anledning har hovedkredsen udsat ekstra præmier i alle klasser.

Der vil være mulighed for at købe kaffe, te, madder, øl, vand m.m.

Indskrivning senest kl. 10
1. runde starter ca. kl. 10.15
Præmieoverrækkelse ca. kl. 18.15

Turneringsform: 7 runder schweizer i alle klasser

Betænkningstid: Mesterklassen: 20 min. + 5 sek. pr. træk. Basisklasserne: 25 min. pr. spiller pr. parti

Klasseinddeling: Mesterklassen fri tilmelding, 1. klasse max hurtigskak rating 1899, 2. klasse max hurtigskak rating 1699, 3. klasse max hurtigskak rating 1499.

Rating: Turneringen rates i DSU-regi (hurtigskak)

Indskud, som betales ved indskrivningen:
Hhv. 150 kr. for alle klasser (GM/IM gratis).
Ved eftertilmelding (hvis den accepteres) betales et ekstra gebyr på 20 kr.

Præmier: Minimum hele indskuddet går til præmier.

Tilmelding: Senest torsdag d. 22/2 til Thomas Larsen tlf.: 30 27 57 93 eller via turnering.skak.dk
Ved telefonisk henvendelse: Oplys venligst Navn, Klub, Rating, Telefonnummer og ønskede klasse.
Bemærk at turneringen af pladshensyn er begrænset til ca. 90 deltagere.

Se også www.Frederikssundskakklub.dk

Praktiske oplysninger:
- Turneringsformen er FIDE Schweizer-system lagt med Swiss Manager.
- Der spilles efter FIDE’s regler for hurtigskak.
- Telefon på spillestedet: 30 27 57 93 (Thomas Larsen)
- Indskud skal betales umiddelbart inden 1. runde. Vi sidder klar ved indgangen til Elværket.
- Velassorteret kantine forefindes på spillestedet.
- Der er gode adgangsforhold for kørestolsbrugere.

Periode 2018-02-24 .. 2018-02-24
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.Frederikssundskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Thomas Larsen
Dommere Alle grupper:  Henrik Mikkelsen , Per Lund

Tilmeldings muligheder til Viking Cup 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.Frederikssundskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 20 2018-02-24 2018-02-22
1. klasse (Max 1899) 20 2018-02-24 2018-02-22
2. klasse (Max 1699) 24 2018-02-24 2018-02-22
3. klasse (Max 1499) 27 2018-02-24 2018-02-22
Totalt antal tilmeldte 91
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400432 1403524 1. FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2318 2292 2018-02-22
101095662 417521 2. Aref Vasli Skakforeningen ØBRO 2307 2241 2018-02-10
100100465 1400940 3. FM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2286 2296 2018-02-19
100801308 1402846 4. Morten Lund Ligaard Brønshøj Skakforening 2254 2260 2018-02-22
100102104 1401726 5. FM Lars Aaes Nielsen Skakklubben Nordkalotten 2218 2244 2018-02-22
100801406 1405730 6. Tommy B. Schmidt Caïssa Gladsaxe 2179 2182 2018-01-25
100802635 1702998 7. Thomas Johansson Malmö AS 2168 2209 2018-01-13
100802438 1412159 8. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2137 2153 2018-02-19
100800473 1410261 9. Martin Rosenkilde Pedersen Caïssa Gladsaxe 2121 2130 2018-02-21
100101331 1405420 10. Sigfred Haubro BMS Skak 2111 2154 2018-02-13
100800106 1400550 11. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2107 2218 2018-02-19
100103864 1444492 12. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2101 2279 2018-02-06
100300692 1408402 13. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2095 2153 2018-02-22
100800211 1410210 14. Klaus Nielsen Furesø Skakklub 2095 2053 2018-02-20
100500545 1413155 15. Niels Skou Skakforeningen ØBRO 2064 2001 2018-02-20
100701396 1411918 16. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2060 2158 2018-02-22
100101167 1406884 17. Niels Kristian Ø. Kragh Skakklubben K41 2052 2104 2018-02-21
100103773 1444816 18. Nicolai Kistrup BMS Skak 1987 2115 2018-02-22
100101578 1402706 19. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 1947 2144 2018-02-21
- 20. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-02-24
Deltagere i gruppen 1. klasse (Max 1899)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100100565 1435965 1. Lars Erik Linderod Helsingør Skakklub 1883 1940 2018-02-01
100104193 1452371 2. Allan Juul Stage Hvidovre Skakklub 1857 1836 2018-02-16
102100236 1426796 3. Kurt Thomsen Egedal-Jyllinge Skakklub 1856 1954 2018-02-05
100800648 1411365 4. Bob Andersen Bornholms Skakklub 1846 1996 2018-02-22
0 - 5. Udgået 1835 1738 2018-02-11
100200448 1417010 6. Jens Peter Fischer Pedersen Sorø Skakklub 1833 1966 2018-01-21
100101324 1412566 7. Jørgen Tornhøj Christensen BMS Skak 1827 1903 2018-01-26
101096438 1036955 8. Thomas Hummel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1805 1805 2018-02-21
100100268 1415220 9. Henning Lauritsen Enkeltmedlem - Indland 1797 1956 2018-01-26
101095660 1462148 10. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1783 1902 2018-02-06
100801067 1409867 11. Jens Mott Maribo Skakklub 1771 1903 2018-02-18
100802146 1402714 12. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1766 1816 2017-12-31
100103833 1438999 13. Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1746 1840 2018-01-22
100102475 1504231 14. Steen Guldager Pedersen Valby Skakklub 1743 1959 2018-02-22
100101089 1414968 15. Peter Koefoed Skakforeningen ØBRO 1742 1737 2018-02-13
100101319 1424670 16. Klaus Bauer Egedal-Jyllinge Skakklub 1704 1687 2018-02-12
100803097 1248200 17. Norbert Miklos Helsingør Skakklub 1700 1765 2018-02-15
100104150 1454153 18. Casper Yukun Liu BMS Skak 1697 1963 2018-02-11
100102012 1433768 19. Steen Kopperberg Frederiksværk Skakklub 1691 1874 2018-01-23
- 20. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-02-24
Deltagere i gruppen 2. klasse (Max 1699)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100800739 1408526 1. Palle Nielsen Helsingør Skakklub 1688 1756 2018-01-19
100102144 1425340 2. Henrik Holm Hillerød Skakklub 1684 1841 2018-01-01
100100499 1455150 3. Søren Mourad Petersen Skakforeningen ØBRO 1682 1635 2018-02-09
100800615 1419412 4. John K. Sørensen Gribskov Skakklub 1679 1762 2018-02-08
100201494 1401971 5. Johann Stanislaus Holbæk Skakklub 1668 1792 2018-01-07
100103576 1414917 6. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1667 1812 2018-02-06
100800793 1433512 7. Erol Taskiran Hvidovre Skakklub 1659 1823 2018-02-18
100101615 1425552 8. Tommy Jensen Skakforeningen ØBRO 1653 1881 2018-02-12
100104090 1454188 9. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1629 1738 2018-01-21
100801381 1419480 10. Jørn Vestergaard Gribskov Skakklub 1618 1700 2018-02-21
100801505 1426621 11. Jan Schou Søes Gribskov Skakklub 1615 1698 2018-01-14
100102604 1413287 12. Martin Skovsø Nielsen Valby Skakklub 1612 1789 2018-02-22
100104381 1462920 13. Emil Savery 1611 1574 2018-01-30
100801900 1437305 14. Birger Jarulf Frederiksværk Skakklub 1610 1687 2018-02-22
100802963 1460803 15. Jan Knudsen Allerød Skakklub 1593 1650 2018-01-21
100103357 1437011 16. Henrik Rasmussen BMS Skak 1587 1799 2018-01-19
100100016 1411098 17. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1582 1765 2018-02-07
100802875 1448250 18. Rasmus Petersen Jetsmark Skakklub 1582 1740 2018-02-02
102101041 1451103 19. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1572 1618 2018-02-16
100100301 1418041 20. Johnny Smidt Nørrebro Skakklub 1554 1708 2018-02-01
100800589 1419676 21. Niels Jørgen Christiansen Gribskov Skakklub 1546 1602 2018-02-08
101095747 1462482 22. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1534 1910 2018-02-01
100801513 1402870 23. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1339 1447 2018-02-18
- 24. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-02-24
Deltagere i gruppen 3. klasse (Max 1499)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100103389 1446762 1. Troels Barington Valby Skakklub 1496 1712 2018-02-22
102101061 1447548 2. Jesper Høyerup Thygesen Herlev Skakklub 1438 1642 2018-02-16
100101763 1416251 3. Poul Erik Harders Caïssa Gladsaxe 1433 1690 2018-02-21
100103983 1456016 4. Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland 1414 1503 2018-02-16
100103644 1441736 5. Alex Madsen Caïssa Gladsaxe 1383 1564 2018-02-18
100104326 1462172 6. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1350 1589 2018-01-31
101095257 1461613 7. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1350 1277 2018-02-17
100802197 1425498 8. Michael Jensen Egedal-Jyllinge Skakklub 1341 1675 2018-02-12
100104440 1465597 9. Oliver Langberg Birch Sunddahl Valby Skakklub 1322 2018-02-22
100104399 1457349 10. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1310 1451 2018-02-13
101096383 - 11. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1300 2018-01-08
100202403 1463306 12. Mathias Juul Stage Nykøbing F. Skakklub 1300 1468 2018-02-16
0 - 13. Udgået 1297 1572 2018-02-11
100102935 1417517 14. Mogens Olsen Caïssa Gladsaxe 1274 2018-02-10
101095226 - 15. Morten Bathum 1248 2018-01-21
100104401 1445405 16. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1247 1425 2018-02-06
101095227 1461001 17. Kamil Girtler Frederikssund Skakklub 1243 1514 2018-02-15
100802372 1424661 18. Thomas Balling Egedal-Jyllinge Skakklub 1201 2018-02-07
100104165 1451375 19. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1197 1308 2018-02-07
100802851 1445723 20. Roar Skov Frederikssund Skakklub 1167 1284 2018-02-15
100802297 1425048 21. Søren Ellegaard Frederiksværk Skakklub 1144 1413 2018-02-22
100802922 1451618 22. Per Svendsen Frederiksværk Skakklub 1130 1379 2018-02-22
100104026 1445790 23. Uffe Wulff-jensen 1127 2018-02-03
- 24. Udgået 1100 2018-01-14
100500542 1427717 25. Per Rømhild Skakklubben Evans 1084 1158 2017-12-29
101096433 1466534 26. Linda Lepse Tåstrup Skakforening 1000 2018-02-15
- 27. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-02-24