Arbejder ...

loading

Aalborg Grand Prix 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
20442039
8
1
2
0
3
½
4
0
5
1
6
1
7
0
3 - 53,62042
2John Nyholm Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
20712094
7
0
1
1
8
½
3
0
4
1
5
½
6
0
363,82055
3Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
19631901
6
0
7
0
1
½
2
1
8
0
4
1
5
1
3 - 52,81984
4Ole Rysgaard Madsen
Nørresundby Skakklub
18041872
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
8
0
181,451791
5Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
20892059
4
1
8
1
6
1
7
0
1
0
2
½
3
0
3 - 542079
6Carl Johan Andersen
Aalborg Skakforening af 1889
17861809
3
1
4
1
5
0
8
1
7
0
1
0
2
1
421,31903
7FM Bjarne Hansen
Enkeltmedlem - Indland
22882301
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
715,72314
8IM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
22392248
1
0
5
0
2
½
6
0
3
1
7
0
4
1
75,32183

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17221701
8
½
2
1
3
1
4
1
5
0
6
½
7
0
43 - 44,41710
2Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
14711555
7
0
1
0
8
1
3
0
4
1
5
0
6
0
271,91476
3Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
17221636
6
½
7
½
1
0
2
1
8
1
4
0
5
-
35 - 63,951694
4Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
15161705
5
½
6
0
7
1
1
0
2
0
3
1
8
½
35 - 62,351545
5Kurt Finn Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
17631923
4
½
8
½
6
½
7
1
1
1
2
1
3
+
14,251771
6Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
16761892
3
½
4
1
5
½
8
1
7
½
1
½
2
1
523,951708
7Niels Jacobsen
Nørresundby Skakklub
17011896
2
1
3
½
4
0
5
0
6
½
8
1
1
1
43 - 44,21695
8Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
14731618
1
½
5
½
2
0
6
0
3
0
7
0
4
½
81,951453

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
12411345
2
0
5
0
7
0
12
+
9
0
8
0
11
1
2113,751117
2Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
11521444
1
1
6
0
3
0
8
1
7
1
11
1
5
1
52 - 33,251242
3Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
12901383
4
½
7
1
2
1
6
0
11
1
5
1
10
½
52 - 34,41317
4Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
12871502
3
½
8
1
9
1
11
0
6
0
7
0
12
+
4 - 73,551240
5Kasper Lindvig
Aalborg Skakforening af 1889
1000
6
0
1
1
10
0
9
1
12
+
3
0
2
0
38 - 101,11041
6Mirsad Haurdic
Frederikshavn Skakklub
1300
5
1
2
1
11
1
3
1
4
1
10
1
7
1
714,51458
7Kim Sørensen
Frederikshavn Skakklub
1200
8
½
3
0
1
1
10
1
2
0
4
1
6
0
4 - 731223
8Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1174
7
½
4
0
12
+
2
0
10
0
1
1
9
1
4 - 72,41179
9Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
12821431
10
1
11
0
4
0
5
0
1
1
12
+
8
0
38 - 103,81201
10Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
13111343
9
0
12
+
5
1
7
0
8
1
6
0
3
½
4 - 73,81253
11Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
10501300
12
+
9
1
6
0
4
1
3
0
2
0
1
0
38 - 101,41077
12Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
11
-
10
-
8
-
1
-
5
-
9
-
4
-
0120800
Indbydelse

1. runde i Nordjysk Grand Prix 2017-18 spilles lørdag d. 9.september 2017.

7 runder Monrad eller Alle mod alle. 20 min. pr. spiller pr. parti.

Spillested: Aalborg Skakforening, kantinen i kælderen.

Start kl. 10.

Indskud: 100 kr. Betales på spilledagen

Præmier: 70 % af indskud. 20 % går til den fælles præmiepulje

Periode 2017-09-09 .. 2017-09-09
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Jens Riis, Sæby

Arne Hove, Nørresundby

Henning Larsen, Aars

Tilmeldings muligheder til Aalborg Grand Prix 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2017-09-09 2017-09-08
Gruppe 2 8 2017-09-09 2017-09-08
Gruppe 3 12 2017-09-09 2017-09-08
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700393 1403257 1. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 2044 2039 2017-08-25
100700682 1404156 2. John Nyholm Hansen Aalborg Skakforening af 1889 2071 2094 2017-09-07
100700450 1405969 3. Niels Chr. Davidsen Skørping Skakklub 1963 1901 2017-09-07
100700382 1419005 4. Ole Rysgaard Madsen Nørresundby Skakklub 1804 1872 2017-09-08
100700185 1439847 5. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2089 2059 2017-09-06
100700664 1418394 6. Carl Johan Andersen Aalborg Skakforening af 1889 1786 1809 2017-09-07
100600615 1403176 7. FM Bjarne Hansen Enkeltmedlem - Indland 2288 2301 2017-09-04
100700110 1400410 8. IM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2239 2248 2017-08-26
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700369 1428357 1. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1722 1701 2017-08-27
100700690 1413856 2. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1471 1555 2017-09-08
100701700 1455427 3. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1722 1636 2017-09-08
100700340 1440799 4. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1516 1705 2017-09-04
100700648 1417037 5. Kurt Finn Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1763 1923 2017-08-28
100700759 1404172 6. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1676 1892 2017-08-21
100701708 1461176 7. Niels Jacobsen Nørresundby Skakklub 1701 1896 2017-09-08
101095048 1454200 8. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1473 1618 2017-09-06
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701176 1435167 1. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1241 1345 2017-08-29
100701631 1450549 2. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1152 1444 2017-09-05
100701497 1444913 3. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1290 1383 2017-09-06
100700523 1435159 4. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1287 1502 2017-08-29
101096287 - 5. Kasper Lindvig Aalborg Skakforening af 1889 1000 2017-09-07
100701701 1455710 6. Mirsad Haurdic Frederikshavn Skakklub 1300 2017-09-05
100701781 - 7. Kim Sørensen Frederikshavn Skakklub 1200 2017-09-06
100701759 1463446 8. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1174 2017-08-28
100700601 1453521 9. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1282 1431 2017-08-31
100201715 1409700 10. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1311 1343 2017-08-30
100701127 1409115 11. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1050 1300 2017-08-30
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-09-08