Arbejder ...

loading

Kjellerup Hurtigskak 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
20882065
8
½
2
1
3
½
4
½
5
1
6
½
7
0
423,552097
2Claus Rossen
Viborg Skakklub
21572182
7
1
1
0
8
½
3
1
4
½
5
0
6
0
36 - 74,32131
3Niels Kristian Almtoft
Kjellerup Skakklub
20212082
6
0
7
1
1
½
2
0
8
1
4
0
5
1
3 - 52,852034
4Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
20822138
5
½
6
0
7
½
1
½
2
½
3
1
8
0
36 - 73,52072
5Peter Riis
Horsens Skakforening
19331959
4
½
8
½
6
½
7
1
1
0
2
1
3
0
3 - 51,951981
6Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22082218
3
1
4
1
5
½
8
½
7
½
1
½
2
1
514,82212
7Stefan Hansen
Ringkøbing Skakklub
21222046
2
0
3
0
4
½
5
0
6
½
8
½
1
1
83,92094
8Henrik Svane
Bov Skakklub
20552084
1
½
5
½
2
½
6
½
3
0
7
½
4
1
3 - 53,22061

1. Klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
18631863
8
1
2
1
3
1
4
0
5
0
6
½
7
0
44,551832
2Frode Meldgaard
Skive Skakklub
17551893
7
0
1
0
8
1
3
0
4
0
5
1
6
0
27 - 83,351715
3Jacob Jacobsen
Holstebro Skakklub
17831864
6
0
7
½
1
0
2
1
8
1
4
0
5
0
63,651749
4Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17481794
5
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
8
½
13,31835
5Leif Hamborg
Herning Skakklub
18161851
4
0
8
½
6
0
7
½
1
1
2
0
3
1
354,051785
6Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
17451968
3
1
4
0
5
1
8
½
7
1
1
½
2
1
523,251805
7Mirsad Subasic
Skive Skakklub
17681924
2
1
3
½
4
1
5
½
6
0
8
½
1
1
33,51798
8Erik Ruskjær
Kjellerup Skakklub
16581751
1
0
5
½
2
0
6
½
3
0
7
½
4
½
27 - 82,351648

2. Klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15061352
8
1
2
½
3
0
4
1
5
½
6
½
7
½
43 - 42,851558
2Byrial Jensen
Viborg Skakklub
16671725
7
1
1
½
8
0
3
0
4
1
5
½
6
0
36 - 74,551621
3Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
15861453
6
½
7
1
1
1
2
1
8
0
4
1
5
1
13,71654
4Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
15071392
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
082,851379
5Hans Chr. Baagøe
Vamdrup Skakklub
16391667
4
1
8
0
6
1
7
½
1
½
2
½
3
0
54,31615
6Martin Thomsen
Holstebro Skakklub
15471492
3
½
4
1
5
0
8
0
7
0
1
½
2
1
36 - 73,31534
7Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
15821386
2
0
3
0
4
1
5
½
6
1
8
1
1
½
43 - 43,651598
8Felix Anton Andersson
Ringkøbing Skakklub
1500
1
0
5
1
2
1
6
1
3
1
7
0
4
1
522,751623

3. Klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14681454
8
½
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
½
614,61531
2Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1316
7
1
1
0
8
1
3
0
4
1
5
0
6
0
35 - 62,951318
3Peter Larsen
Skakklubben Rokaden
1400
6
1
7
0
1
0
2
1
8
½
4
1
5
½
42 - 43,851407
4Lars Jensen
Viborg Skakklub
13481489
5
1
6
1
7
1
1
0
2
0
3
0
8
1
42 - 43,31380
5Asger Haargaard
Horsens Skakforening
1318
4
0
8
0
6
0
7
1
1
0
2
1
3
½
731296
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14211529
3
0
4
0
5
1
8
1
7
1
1
0
2
1
42 - 44,11417
7Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1339
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
0
1
½
83,21263
8Jakob Krukow Mogensen
Herning Skakklub
1319
1
½
5
1
2
0
6
0
3
½
7
1
4
0
35 - 631319

4. Klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Peter Hedegaard
Kjellerup Skakklub
994
2
0
4
0
3
0
7
0
12
+
8
0
11
0
1113,05857
2Ole Møller Pedersen
Holstebro Skakklub
9351358
1
1
5
0
8
½
10
0
7
1
12
+
9
1
42,65973
3Erik Munk
Kjellerup Skakklub
11081403
4
½
11
0
1
1
8
½
9
0
7
0
12
+
39 - 103,851025
4Torben Pold Jensen
Nr. Snede Skakklub
12131505
3
½
1
1
11
1
5
1
10
1
9
1
6
1
15,551256
5Søren Schmidt
Kjellerup Skakklub
973
6
1
2
1
9
1
4
0
11
1
10
0
8
1
523,051061
6Kristen Bjørn Christensen
Ringkøbing Skakklub
12961377
5
0
7
1
10
0
12
+
8
1
11
1
4
0
455,451186
7Oskar Mose
Horsens Skakforening
1012
8
0
6
0
12
+
1
1
2
0
3
1
10
0
39 - 103,25956
8Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
925
7
1
9
0
2
½
3
½
6
0
1
1
5
0
383,15918
9Philip Nielsen
Skive Skakklub
986
10
1
8
1
5
0
11
½
3
1
4
0
2
0
63,4991
10Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1092
9
0
12
+
6
1
2
1
4
0
5
1
7
1
533,71106
11Jan Tastesen
Kjellerup Skakklub
11031360
12
+
3
1
4
0
9
½
5
0
6
0
1
1
73,61054
12Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
11
-
10
-
7
-
6
-
1
-
2
-
3
-
0120800

Skoleskak (2 spillere)

Skoleskak Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Christian Almtoft
Kjellerup Skakklub
759
4
0
2
1
3
0
4
½
2
0
3
0
42,95694
2Nicoline Almtoft
Kjellerup Skakklub
621
3
0
1
0
4
0
3
0
1
1
4
1
231,5644
3Emil Zander
Kjellerup Skakklub
900
2
1
4
0
1
1
2
1
4
1
1
1
514,4927
4Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
780
1
1
3
1
2
1
1
½
3
0
2
0
23,15796
Indbydelse

Kjellerup Skakklub

Kjellerup Skakklub indbyder til den årlige hurtigskakturnering søndag d. 29. oktober 2017 kl. 10.00 - 18.00.

Turneringen spilles i Alhuset, Skolegade 5, 8620 Kjellerup.

Klasser: Der vil fortrinsvis spilles klasseinddelt i flg. klasser: Mester, 1., 2., 3., 4. og skoleskak (max 1100 i rating) hvis deltagerantallet muliggør dette.

Turneringsform: 7 runders monrad.

Betænkningstid: 20 min. pr. spiller til hele partiet + 5 sek. pr. træk. (Skoleskak 25 min.)

Indskud: 150 kr. Juniorer op til 16 år: 75 kr. & skoleskakklassen 40 kr.

Præmier (minimum): Hele indskuddet går til præmier.

Tilmelding med navn, klub, ratingtal og tlf. nr, senest onsdag d. 25. oktober Forlænget til torsdag d. 26. oktober til Søren Ladegaard, mobil 2195 6875 eller E-mail: a.s.ladegaard@outlook.dk eller på www.turnering.skak.dk .

Velassorteret kantine forefindes til fornuftige priser.

Periode 2017-10-29 .. 2017-10-29
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Søren Ladegaard

Tilmeldings muligheder til Kjellerup Hurtigskak 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 8 2017-10-29 2017-10-26
1. Klasse 8 2017-10-29 2017-10-26
2. Klasse 8 2017-10-29 2017-10-26
3. Klasse 8 2017-10-29 2017-10-26
4. Klasse 12 2017-10-29 2017-10-26
Skoleskak 4 2017-10-29 2017-10-26
Totalt antal tilmeldte 48
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300604 1407961 1. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2088 2065 2017-10-25
100300084 1403222 2. Claus Rossen Viborg Skakklub 2157 2182 2017-10-22
100900283 1416871 3. Niels Kristian Almtoft Kjellerup Skakklub 2021 2082 2017-08-24
100300623 1403273 4. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2082 2138 2017-10-09
101200013 1461885 5. Peter Riis Horsens Skakforening 1933 1959 2017-10-24
100300210 1403699 6. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2208 2218 2017-10-27
100900483 1413880 7. Stefan Hansen Ringkøbing Skakklub 2122 2046 2017-10-19
100500652 1403192 8. Henrik Svane Bov Skakklub 2055 2084 2017-10-26
Deltagere i gruppen 1. Klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900260 1428586 1. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1863 1863 2017-10-27
100900750 1430840 2. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1755 1893 2017-10-24
100900175 1405160 3. Jacob Jacobsen Holstebro Skakklub 1783 1864 2017-10-25
100901544 1427032 4. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1748 1794 2017-10-19
100900773 1402838 5. Leif Hamborg Herning Skakklub 1816 1851 2017-10-19
100900246 1447963 6. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1745 1968 2017-09-14
100900416 1413554 7. Mirsad Subasic Skive Skakklub 1768 1924 2017-10-24
100900299 1409107 8. Erik Ruskjær Kjellerup Skakklub 1658 1751 2017-09-07
Deltagere i gruppen 2. Klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901687 1452738 1. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1506 1352 2017-08-25
100602144 1421123 2. Byrial Jensen Viborg Skakklub 1667 1725 2017-10-26
100901686 1457195 3. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1586 1453 2017-10-13
101095855 1462547 4. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1507 1392 2017-10-23
100400258 1448374 5. Hans Chr. Baagøe Vamdrup Skakklub 1639 1667 2017-10-25
100901719 1447319 6. Martin Thomsen Holstebro Skakklub 1547 1492 2017-10-27
100301932 1452533 7. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1582 1386 2017-10-25
101096308 1465147 8. Felix Anton Andersson Ringkøbing Skakklub 1500 2017-10-07
Deltagere i gruppen 3. Klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1468 1454 2017-10-17
101200026 - 2. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1316 2017-10-24
100600821 1440560 3. Peter Larsen Skakklubben Rokaden 1400 2017-10-24
100901773 1453378 4. Lars Jensen Viborg Skakklub 1348 1489 2017-10-22
101200025 1465295 5. Asger Haargaard Horsens Skakforening 1318 2017-10-25
100900771 1413201 6. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1421 1529 2017-09-07
101095943 - 7. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1339 2017-10-08
100901736 1453335 8. Jakob Krukow Mogensen Herning Skakklub 1319 2017-10-26
Deltagere i gruppen 4. Klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901387 1434560 1. Peter Hedegaard Kjellerup Skakklub 994 2017-09-21
100901772 1453998 2. Ole Møller Pedersen Holstebro Skakklub 935 1358 2017-10-22
100900277 1430904 3. Erik Munk Kjellerup Skakklub 1108 1403 2017-08-24
101095113 1461656 4. Torben Pold Jensen Nr. Snede Skakklub 1213 1505 2017-10-26
100901741 1457985 5. Søren Schmidt Kjellerup Skakklub 973 2017-08-24
100301719 1437020 6. Kristen Bjørn Christensen Ringkøbing Skakklub 1296 1377 2017-10-21
101095864 - 7. Oskar Mose Horsens Skakforening 1012 2017-10-24
100901770 1459430 8. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 925 2017-10-26
101095973 - 9. Philip Nielsen Skive Skakklub 986 2017-10-21
101095507 1463055 10. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1092 2017-10-02
100901514 1431404 11. Jan Tastesen Kjellerup Skakklub 1103 1360 2017-08-24
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-10-29
Deltagere i gruppen Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096059 - 1. Christian Almtoft Kjellerup Skakklub 759 2017-10-12
100901769 1459422 2. Nicoline Almtoft Kjellerup Skakklub 621 2017-10-12
100901809 - 3. Emil Zander Kjellerup Skakklub 900 2017-10-20
100901778 - 4. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 780 2017-10-12