Arbejder ...

loading

Brønshøj Efterårsturnering 2017  

Vis Gruppe : Parringer
A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
18251890
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 61,9518252,031849
2John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19141970
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,6519142,701916
3Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19701959
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 63,119702,601907
4Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18901936
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,4518902,411888
5Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
19332008
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,819333,001948
6Klaus Hestehauge
Køge Skakklub
18351918
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 6218352,261873

B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17661836
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,6517662,721782
2Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
17361821
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,417362,601769
3Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
17631788
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,6517632,311742
4Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
17201769
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,317202,151726
5Henrik Rasmussen
BMS Skak
17351809
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,417352,491759
6Petruli Petrovski
Enkeltmedlem - Indland
17521838
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,5517522,731783

Afbud 1. runde Thomas Haugaard

C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jon Hadenfeldt
Brønshøj Skakforening
16521760
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,5516522,831647
2Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17121801
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 63,0517123,151738
3Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
16031597
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,1516031,521567
4Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15401682
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,6515402,191638
5Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16521742
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,5516522,661689
6Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
17121739
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 63,0517122,651686

D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
15221610
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 63,315222,811554
2Peter Andersen
Amager Skakforening
14201581
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,4514202,571530
3Frank Laursen
Herlev Skakklub
13701538
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,0513702,211494
4Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
14681597
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,8514682,691543
5Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14431613
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,6514432,821557
6Jens Gade
Amager Skakforening
13321499
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 61,7513321,901461

E Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
12921481
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,912921,671448
2Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12041389
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,1512041,161366
3Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
12731477
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,7512731,641411
4Tonny Czajkowski
1200
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 60120001000
5Stefan Drakul
1200
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 60120001000
6Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
13001457
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,9513001,531426
Indbydelse

Brønshøj Efterårsturnering 2017

24/10 Orla E. Jørgensen indtræder i gruppe C, Aksel Mortensgaard rykker ned i D, Morten Dyremose rykker ned i E samt at Oversidder udgår af gruppe E.

 

Hermed indbyder vi til vores Efterårsturnering 2017 med 5 runder max 46 deltagere i perioden 26/10 til 7/12, der bliver ELO-ratet.

 

Turneringsform: Der inddeles i 6-mandsgrupper efter rating, dog evt. med en Monrad-gruppe som sidste gruppe.

Spillested: Brønshøj Skak Forening, Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj.

Spilledage: Følgende 5 torsdage 26/10 - 9/11 - 16/11 - 30/11 - 7/12.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Spilletid: Start kl. 19.00 Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved 40 træk.

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

Rygeforbud i spillelokalet.

Indskud: 150,00 kr, betales 27/10 inden 1. rundes start

Tilmelding: senest 20/10 via skak.dk, yderligere information: Carsten Petersen mobil 2965 3505, e-mail: b.s.f@post.tele.dk

Periode 2017-10-26 .. 2017-12-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Carsten Petersen

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Efterårsturnering 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 6 2017-10-26 2017-10-20
B 6 2017-10-26 2017-10-20
C 6 2017-10-26 2017-10-20
D 6 2017-10-26 2017-10-20
E 6 2017-10-26 2017-10-20
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100857 1417215 1. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1825 1890 2017-09-10
100100371 1406256 2. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1914 1970 2017-09-10
100800660 1408356 3. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1970 1959 2017-09-07
100100124 1407155 4. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1890 1936 2017-10-12
100800205 1408372 5. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1933 2008 2017-09-08
100102002 1416308 6. Klaus Hestehauge Køge Skakklub 1835 1918 2017-10-15
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100136 1409778 1. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1766 1836 2017-09-06
100103431 1402463 2. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1736 1821 2017-09-06
100200232 1411187 3. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1763 1788 2017-09-10
100102246 1414330 4. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1720 1769 2017-10-01
100103357 1437011 5. Henrik Rasmussen BMS Skak 1735 1809 2017-09-13
100103593 1417673 6. Petruli Petrovski Enkeltmedlem - Indland 1752 1838 2017-09-07
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104377 1462890 1. Jon Hadenfeldt Brønshøj Skakforening 1652 1760 2017-09-08
100103500 1413007 2. Christian Steen Henriksen Brønshøj Skakforening 1712 1801 2017-09-20
100101086 1413368 3. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1603 1597 2017-10-23
100100667 1416073 4. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1540 1682 2017-09-07
100101538 1407457 5. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1652 1742 2017-09-06
100103776 1438778 6. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1712 1739 2017-10-02
Deltagere i gruppen D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103681 1432206 1. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1522 1610 2017-09-06
102101051 1445189 2. Peter Andersen Amager Skakforening 1420 1581 2017-09-13
103106794 1426966 3. Frank Laursen Herlev Skakklub 1370 1538 2017-09-06
100103691 1436040 4. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1468 1597 2017-09-06
100103072 1418092 5. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1443 1613 2017-09-10
100100104 1416111 6. Jens Gade Amager Skakforening 1332 1499 2017-09-14
Deltagere i gruppen E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103105996 1435914 1. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1292 1481 2017-10-05
100802375 1416669 2. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1204 1389 2017-09-15
101096089 1464981 3. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1273 1477 2017-10-10
- 4. Tonny Czajkowski 1200 2017-10-09
- 5. Stefan Drakul 1200 2017-09-23
100102386 1412922 6. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1300 1457 2017-09-07