Arbejder ...

loading

Hjallerup GP  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1753
8
½
2
0
3
1
4
½
5
½
6
0
7
0
52,11765
2Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2097
7
0
1
1
8
1
3
1
4
1
5
½
6
0
44,92089
3Per Visti Andersen
Sæby Skakklub
1726
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
17 - 81,851701
4Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
1786
5
0
6
0
7
0
1
½
2
0
3
1
8
½
262,351776
5Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
1984
4
1
8
1
6
½
7
½
1
½
2
½
3
1
5342009
6FM Per Næsby Andreasen
Nørresundby Skakklub
2317
3
1
4
1
5
½
8
1
7
½
1
1
2
1
61 - 26,32317
7Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2143
2
1
3
1
4
1
5
½
6
½
8
1
1
1
61 - 25,252158
8Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1639
1
½
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
½
17 - 81,251632

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
1476
8
1
2
0
3
0
4
1
5
1
6
0
7
½
4 - 53,251487
2Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1626
7
½
1
1
8
1
3
1
4
0
5
1
6
1
14,851646
3Eivind Christiansen
Sæby Skakklub
1470
6
0
7
1
1
1
2
0
8
½
4
0
5
0
73,21439
4Arne Valsted
Hjallerup Skakklub
1502
5
1
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
1
433,551522
5Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1402
4
0
8
1
6
0
7
1
1
0
2
0
3
1
362,51425
6Claus Christensen
Enkeltmedlem - Indland
1530
3
1
4
1
5
1
8
1
7
0
1
1
2
0
523,851582
7Jesper Dahl Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
1502
2
½
3
0
4
1
5
0
6
1
8
½
1
½
4 - 53,551500
8Jesper Christian Pedersen
Hjallerup Skakklub
1477
1
0
5
0
2
0
6
0
3
½
7
½
4
0
183,31374

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1316
2
1
3
½
14
0
7
1
4
1
10
1
5
½
5241361
2Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
1308
1
0
14
½
5
0
8
1
13
1
4
0
7
1
64,11281
3Martin Drastrup
Hjallerup Skakklub
1196
4
1
1
½
7
1
10
0
6
1
14
0
8
0
53,11214
4Uffe Kristensen
Aalborg Skakforening af 1889
1211
3
0
5
1
12
1
9
1
1
0
2
1
14
½
43,21270
5Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1312
6
0
4
0
2
1
11
1
9
1
13
0
1
½
74,351274
6Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1172
5
1
7
1
10
0
14
0
3
0
8
0
11
1
38 - 92,851179
7Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
1140
8
1
6
0
3
0
1
0
11
1
12
1
2
0
3102,91145
8Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1156
7
0
9
0
11
0
2
0
12
0
6
1
3
1
2133,31098
9Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1149
10
0
8
1
13
1
4
0
5
0
11
0
12
0
2122,91109
10Nicolai Brohus
Sæby Skakklub
1317
9
1
12
1
6
1
3
1
14
0
1
0
13
1
534,451342
11Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1203
12
0
13
0
8
1
5
0
7
0
9
1
6
0
2143,81122
12Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1077
11
1
10
0
4
0
13
0
8
1
7
0
9
1
3112,41104
13Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1196
14
0
11
1
9
0
12
1
2
0
5
1
10
0
38 - 93,051194
14Jens Riis
Sæby Skakklub
1364
13
1
2
½
1
1
6
1
10
1
3
1
4
½
614,61427
Indbydelse

Hjallerup GP:

Same procedure as last year? Yes same procedure as last year Jesper!

Del af Nordjysk GP turnering: reglerne herfor findes på nordskak.dk

 

Periode 2018-02-10 .. 2018-02-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Christian Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hjallerup GP

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2018-02-10 2018-02-08
Gruppe 2 8 2018-02-10 2018-02-08
Gruppe 3 14 2018-02-10 2018-02-08
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700677 1406159 1. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1753 1844 2018-01-05
100700367 1401670 2. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2097 2095 2018-01-05
100700478 1454790 3. Per Visti Andersen Sæby Skakklub 1726 1830 2018-02-08
100701700 1455427 4. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1786 1621 2018-02-08
100700450 1405969 5. Niels Chr. Davidsen Skørping Skakklub 1984 1937 2018-02-08
100700360 1400886 6. FM Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub 2317 2309 2018-02-02
100700185 1439847 7. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2143 2072 2018-01-26
100700759 1404172 8. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1639 1882 2017-10-09
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700690 1413856 1. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1476 1565 2018-02-02
100600405 1429183 2. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1626 1679 2018-02-06
100701792 1465953 3. Eivind Christiansen Sæby Skakklub 1470 2018-02-08
100701699 1455672 4. Arne Valsted Hjallerup Skakklub 1502 1848 2018-02-09
101095048 1454200 5. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1402 1603 2018-02-08
100700434 1445847 6. Claus Christensen Enkeltmedlem - Indland 1530 2018-02-09
100701787 1465031 7. Jesper Dahl Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1502 1724 2017-12-03
100701612 1450557 8. Jesper Christian Pedersen Hjallerup Skakklub 1477 1642 2018-02-09
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701631 1450549 1. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1316 1416 2018-01-22
100700228 1444905 2. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1308 1497 2018-01-24
100701687 1456970 3. Martin Drastrup Hjallerup Skakklub 1196 1337 2017-11-28
100701167 1453459 4. Uffe Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 1211 1664 2018-02-02
100700601 1453521 5. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1312 1489 2017-10-14
100701759 1463446 6. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1172 2017-10-10
100701752 1462458 7. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1140 1376 2018-02-06
100701176 1435167 8. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1156 1287 2018-01-03
100701497 1444913 9. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1149 1365 2018-02-08
100701630 1453807 10. Nicolai Brohus Sæby Skakklub 1317 1581 2018-02-07
100201715 1409700 11. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1203 1319 2017-10-09
100701127 1409115 12. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1077 1311 2017-11-10
100700523 1435159 13. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1196 1563 2018-02-08
100700477 1444425 14. Jens Riis Sæby Skakklub 1364 1645 2018-01-12