Arbejder ...

loading

Frederikshavn Grand Prix  

Vis Gruppe : Parringer
1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
2043
8
0
2
1
3
1
4
0
5
½
6
1
7
1
25,42025
2Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1721
7
1
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
35 - 62,41739
3Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1674
6
½
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
81,951661
4Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1830
5
0
6
1
7
0
1
1
2
0
3
0
8
1
35 - 63,451817
5Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2119
4
1
8
1
6
1
7
0
1
½
2
1
3
1
15,952119
6Niels Jacobsen
Nørresundby Skakklub
1757
3
½
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
1
72,751750
7Mads Andreas Overmark
Enkeltmedlem - Indland
1847
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
0
1
0
43 - 43,61859
8Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
1739
1
1
5
0
2
1
6
0
3
1
7
1
4
0
43 - 42,551783

2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Nicolai Brohus
Sæby Skakklub
1281
8
1
2
0
3
1
4
0
5
½
6
0
7
0
5 - 82,11299
2Jens Riis
Sæby Skakklub
1505
7
0
1
1
8
0
3
0
4
0
5
1
6
½
5 - 84,41420
3Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1415
6
0
7
1
1
0
2
1
8
½
4
½
5
0
343,451395
4Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1521
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
8
½
614,551586
5Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1469
4
0
8
0
6
0
7
1
1
½
2
0
3
1
5 - 841402
6Jesper Christian Pedersen
Hjallerup Skakklub
1531
3
1
4
0
5
1
8
0
7
½
1
1
2
½
434,651502
7Eivind Christiansen
Sæby Skakklub
1350
2
1
3
0
4
0
5
0
6
½
8
0
1
1
5 - 82,751339
8Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1287
1
0
5
1
2
1
6
1
3
½
7
1
4
½
522,151476

3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1244
8
1
2
0
3
0
4
1
5
1
6
½
7
1
2 - 34,451246
2Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1177
7
0
1
1
8
1
3
0
4
0
5
1
6
1
44 - 53,751188
3Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1150
6
0
7
0
1
1
2
1
8
0
4
0
5
1
363,451130
4Frank Svenning Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1026
5
1
6
½
7
1
1
0
2
1
3
1
8
0
2 - 32,151170
5Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1043
4
0
8
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
182,3985
6Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1162
3
1
4
½
5
0
8
0
7
0
1
½
2
0
273,61090
7Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1243
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
8
0
1
0
44 - 54,451223
8Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1191
1
0
5
1
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
513,91241
Indbydelse

Frederikshavn Grand Prix 2017

Frederikshavn Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested: Wilmas cafeteria  Nordvej 4 9900 Frederikshavn (ved motorvejsafkørsel)

Tidspunkt: Lørdag den 21. oktober 2017 fra kl. 10.00 til ca 16.30

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle mod alle inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid; 20 min. pr. spiller pr. parti

Indskud: 100kr. pr. spiller - opkræves på spilledagen

Præmier: 70% af indskuddet og 20% går til den samlede GP- præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest torsdag den 19. oktober 2017

Kontaktperson: Jens Hansen mobil 29 26 23 58  jhansen@hansen.mail.dk

 

 

Periode 2017-10-21 .. 2017-10-21
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Jens Riis

Tilmeldings muligheder til Frederikshavn Grand Prix

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 8 2017-10-21 2017-10-19
2 8 2017-10-21 2017-10-19
3 8 2017-10-21 2017-10-19
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700393 1403257 1. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 2043 2046 2017-10-19
100700369 1428357 2. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1721 1701 2017-10-07
100700759 1404172 3. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1674 1883 2017-09-15
100700677 1406159 4. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1830 1890 2017-10-19
100700367 1401670 5. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2119 2107 2017-10-07
100701708 1461176 6. Niels Jacobsen Nørresundby Skakklub 1757 1902 2017-10-19
100700871 1410172 7. Mads Andreas Overmark Enkeltmedlem - Indland 1847 2017-10-13
100701700 1455427 8. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1739 1636 2017-10-05
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701630 1453807 1. Nicolai Brohus Sæby Skakklub 1281 1586 2017-09-27
100700477 1444425 2. Jens Riis Sæby Skakklub 1505 1669 2017-09-16
100100491 1440810 3. Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub 1415 1626 2017-10-15
100700340 1440799 4. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1521 1705 2017-10-19
101095048 1454200 5. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1469 1592 2017-10-18
100701612 1450557 6. Jesper Christian Pedersen Hjallerup Skakklub 1531 1614 2017-10-05
100701792 - 7. Eivind Christiansen Sæby Skakklub 1350 2017-10-10
100700601 1453521 8. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1287 1489 2017-09-24
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701631 1450549 1. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1244 1441 2017-10-19
100701759 1463446 2. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1177 2017-10-10
100700487 1453793 3. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1150 2017-10-17
100600650 1450506 4. Frank Svenning Pedersen Frederikshavn Skakklub 1026 0 2017-10-19
100701127 1409115 5. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1043 1315 2017-10-06
100701176 1435167 6. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1162 1308 2017-10-08
100701497 1444913 7. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1243 1383 2017-10-18
100201715 1409700 8. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1191 1335 2017-09-21