Arbejder ...

loading

Nordjysk Seniorskak  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Torben Winkler
Aalborg Skakforening af 1889
17051823
6
0
2
½
3
0
4
½
5
½
52,151686
2Normann Asger Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
15221744
5
½
1
½
6
1
3
0
4
0
240,851581
3Kurt Finn Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
17471863
4
0
5
½
1
1
2
1
6
1
22,51777
4Niels-Jørn Andersen
Nørresundby Skakklub
1953
3
1
6
½
5
½
1
½
2
1
131953
5Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18491894
2
½
3
½
4
½
6
1
1
½
333,251842
6Preben Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
17201789
1
1
4
½
2
0
5
0
3
0
62,31696

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Michael Bohnstedt
Nørresundby Skakklub
10451379
2
1
4
0
8
1
7
1
6
½
21,251203
2Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
12161383
1
0
3
1
5
1
4
1
8
0
33 - 42,851223
3Axel Kristensen
Aalborg Skakforening af 1889
12251439
4
0
2
0
7
1
6
1
5
1
352,81234
4Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
12621441
3
1
1
1
6
½
2
0
7
1
13,051282
5Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
9871308
6
0
7
1
2
0
8
1
3
0
2711032
6Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
12351504
5
1
8
1
4
½
3
0
1
½
33 - 42,951237
7Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
11801315
8
0
5
0
3
0
1
0
4
0
082,61063
8Leif Kræmmergaard
Aalborg Skakforening af 1889
12901472
7
1
6
0
1
0
5
0
2
1
263,51223
Indbydelse

Nprdjysk Seniorskak efterår 2017

Periode 2017-10-12 .. 2017-12-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Svend Aage Sørensen

Tilmeldings muligheder til Nordjysk Seniorskak

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2017-10-12 2017-10-08
Gruppe 2 8 2017-10-12 2017-10-08
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700039 1417363 1. Torben Winkler Aalborg Skakforening af 1889 1705 1823 2017-10-06
100700684 1413295 2. Normann Asger Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1522 1744 2017-10-06
100700648 1417037 3. Kurt Finn Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1747 1863 2017-10-04
100700542 0 4. Niels-Jørn Andersen Nørresundby Skakklub 1953 2017-10-04
100700678 1418580 5. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1849 1894 2017-10-04
100700574 1409921 6. Preben Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1720 1789 2017-10-04
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701788 1465058 1. Michael Bohnstedt Nørresundby Skakklub 1045 1379 2017-10-06
100701497 1444913 2. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1216 1383 2017-10-04
100701763 1463748 3. Axel Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 1225 1439 2017-10-04
100701631 1450549 4. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1262 1441 2017-10-06
100701176 1435167 5. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 987 1308 2017-10-04
100700523 1435159 6. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1235 1504 2017-10-04
100701127 1409115 7. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1180 1315 2017-10-08
100701377 1453483 8. Leif Kræmmergaard Aalborg Skakforening af 1889 1290 1472 2017-10-08