Arbejder ...

loading

Vejlekredsens Skoleskak EMT  

Vis Gruppe : Parringer
A + B + C + D Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
17631845
2
1
4
½
5
1
9
½
8
1
10
1
5201763
2Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
10501138
1
0
9
0
3
1
10
0
6
1
5
1
3601050
3Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
939
4
0
6
1
2
0
5
0
10
1
8
0
290939
4Janith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17181699
3
1
1
½
7
1
8
1
9
0
6
1
301718
5Daniel Zhu
8001000
6
1
8
0
1
0
3
1
7
0
2
0
280800
6Jonathan Ravn Saugmann
800
5
0
3
0
10
0
7
0
2
0
4
0
0100800
7Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1316
8
0
10
1
4
0
6
1
5
1
9
0
3501316
8Asger Haargaard
Horsens Skakforening
1318
7
1
5
1
9
0
4
0
1
0
3
1
3401318
9Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
19561921
10
1
2
1
8
1
1
½
4
1
7
1
101956
10Anton Nielsen
800
9
0
7
0
6
1
2
1
3
0
1
0
270800

Gruppe A (1 spillere)Gruppe B (1 spillere)Gruppe C (3 spillere)Gruppe D (5 spillere)

E + F Direkte link
#NavnRatingElo12345678PoPlWeRn
1Lucas Iversen
800
2
0
3
0
14
½
6
1
9
0
12
1
15
½
16
1
490800
2Elias Hylle-Wiig
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
658
1
1
4
1
5
0
8
0
7
0
11
1
9
1
13
0
480658
3Linus Padkjær Gejl
800
4
0
1
1
12
1
16
1
13
0
8
½
5
0
15
1
60800
4Liam Nielsen
800
3
1
2
0
8
0
11
½
12
1
9
1
10
0
5
0
100800
5Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
12911392
6
1
10
1
2
1
7
1
8
1
13
1
3
1
4
1
8101291
6Sven Röd
800
5
0
9
½
15
½
1
0
14
1
16
½
12
½
7
0
3110800
7Lea Bondo Medhus
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
745
8
½
15
1
13
1
5
0
2
1
10
0
11
0
6
1
50745
8Silke Maj Padkjær Gejl
800
7
½
16
1
4
1
2
1
5
0
3
½
13
0
10
1
530800
9Mads Tingskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
10
0
6
½
16
0
14
1
1
1
4
0
2
0
12
0
150500
10Benjamin Wilken Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
649
9
1
5
0
11
1
13
0
16
1
7
1
4
1
8
0
540649
11Emil Andersen
800
12
1
13
0
10
0
4
½
15
1
2
0
7
1
14
1
70800
12Nicklas Skovby Larsen
800
11
0
14
1
3
0
15
½
4
0
1
0
6
½
9
1
3130800
13August Hansen
800
14
1
11
1
7
0
10
1
3
1
5
0
8
1
2
1
620800
14Jeppe Vorting
800
13
0
12
0
1
½
9
0
6
0
15
0
16
½
11
0
1160800
15Villads Kaned
5001000
16
½
7
0
6
½
12
½
11
0
14
1
1
½
3
0
3120500
16David Rodriquez
800
15
½
8
0
9
1
3
0
10
0
6
½
14
½
1
0
140800

Gruppe E (8 spillere)Gruppe F (7 spillere)

Å: Åben gruppe for nybegyndere Direkte link
#NavnRatingElo12345678PoPlWeRn
1Sofia Harris
5001000
2
0
9
0
7
0
13
1
4
0
6
1
5
1
10
0
3120500
2Marcus Skovby Larsen
800
1
1
3
½
9
0
12
0
7
1
4
½
14
½
8
0
90800
3Hector Andersen
800
4
1
2
½
10
0
11
0
5
1
9
½
6
½
13
1
60800
4Tobias Jespersen
800
3
0
10
0
13
1
6
½
1
1
2
½
9
0
5
1
470800
5Hjalte Nørgaaaard
5001000
6
1
8
0
12
0
7
½
3
0
13
0
1
0
4
0
130500
6Anton Bjerregaard
800
5
0
7
½
11
0
4
½
13
½
1
0
3
½
14
1
3110800
7Ludvig Kaned
5001000
8
0
6
½
1
1
5
½
2
0
14
0
13
1
12
½
100500
8Rasmus Jakobsen
800
7
1
5
1
14
1
9
½
10
1
12
1
11
0
2
1
20800
9Isabella Højmose Jeppesen
5001000
10
½
1
1
2
1
8
½
12
0
3
½
4
1
11
0
50500
10Malthe Petersen
800
9
½
4
1
3
1
14
1
8
0
11
½
12
½
1
1
30800
11Michael Roest
800
12
0
13
1
6
1
3
1
14
1
10
½
8
1
9
1
10800
12Theodor Fabricius
800
11
1
14
0
5
1
2
1
9
1
8
0
10
½
7
½
540800
13Elin Bondo Medhus
500
14
0
11
0
4
0
1
0
6
½
5
1
7
0
3
0
140500
14Mathias Nielsen
500
13
1
12
1
8
0
10
0
11
0
7
1
2
½
6
0
80500
Indbydelse

Vejlekredsens EMT.

Så er tiden inde til årets Kredsmesterskab. I år foregår det i Fredericia d. 4. november 2017.

 

Der spilles som altid i følgende klasser :

A:   Spillere, som i år fylder 17-20 år (1997 - 2000).

B:   Spillere, som i år fylder 15 eller 16 år (2001 - 2002).

C:   Spillere, som i år fylder 13 eller 14 år (2003 - 2004).

D:   Spillere, som i år fylder 11 eller 12 år (2005 - 2006).

E:   Spillere, som i år fylder 9 eller 10 år (2007 - 2008).

F:   Spillere, som i år fylder højest 8 år (2009 - ?).

 

Å:   Åben gruppe for nybegyndere der har lyst til at prøve en turnering uden det er alt for alvorligt.

 

Og som altid spilles der om at kvalificere sig til Skoleskak DM d. 24. – 26. november i Ollerup i grupperne A-F. Antallet der går videre afhænger af deltagerantallet i dette stævne.

 

Spillested :

Fredericia Realskole

Købmagergade 72

7000 Fredericia

 

Tidspunkt :

Lørdag d. 4. november 2017 kl. 10.00 – ca. 15.00

 

Indskud :

40 kr.

 

Betænkningstid :

Betænkningstid, runder og grupper tilpasses deltagerantal, hvor afvikling tættest muligt på DM-betænkningstider tilstræbes.

 

Præmier :

Udover Vandrepokal til kredsmestrene vil der være pokaler til de bedste. Alle får præmie.

 

Kantine :

Der vil på spillestedet være kantine med mulighed for køb at kaffe, the, sodavand og slik, samt pølser m/brød. HUSK Madpakke.

 

Tilmelding :

Til din skoleskak leder eller på mail skoleskak@fredericia-skakforening.dk senest d. 2. november. Vi skal bruge navn, skole og fødselsdato.

Eller du kan gøre det via Dansk Skak Unions Turneringssystem.

 

 

Turneringen arrangeres af VEJLEKREDSENS SKOLESKAK i samarbejde med :

Fredericia Skoleskak
Fredericia Skakforening
Fredericia Realskole

 

 

Periode 2017-11-04 .. 2017-11-04
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til Vejlekredsens Skoleskak EMT

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A + B + C + D 10 2017-11-04 2017-11-02
E + F 16 2017-11-04 2017-11-02
Å: Åben gruppe for nybegyndere 14 2017-11-04 2017-11-02
Totalt antal tilmeldte 40
Deltagere i gruppen A + B + C + D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103111288 1446894 1. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1763 1845 2017-10-24
101095616 1463640 2. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1050 1138 2017-10-27
101095617 - 3. Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 939 2017-10-27
100501747 1448560 4. Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1718 1699 2017-11-02
- 5. Daniel Zhu 800 1000 2017-10-31
- 6. Jonathan Ravn Saugmann 800 2017-10-30
101200026 - 7. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1316 2017-10-30
101200025 1465295 8. Asger Haargaard Horsens Skakforening 1318 2017-10-30
100501746 1448552 9. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1956 1921 2017-10-31
- 10. Anton Nielsen 800 2017-10-31
Deltagere i gruppen E + F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Lucas Iversen 800 2017-11-02
101095918 - 2. Elias Hylle-Wiig Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 658 2017-10-24
- 3. Linus Padkjær Gejl 800 2017-10-31
- 4. Liam Nielsen 800 2017-10-28
101095855 1462547 5. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1291 1392 2017-10-12
- 6. Sven Röd 800 2017-10-28
101095633 - 7. Lea Bondo Medhus Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 745 2017-10-12
- 8. Silke Maj Padkjær Gejl 800 2017-10-28
101096170 - 9. Mads Tingskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2017-11-01
101095851 1464752 10. Benjamin Wilken Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 649 2017-11-01
- 11. Emil Andersen 800 2017-10-28
- 12. Nicklas Skovby Larsen 800 2017-11-02
- 13. August Hansen 800 2017-10-28
- 14. Jeppe Vorting 800 2017-10-30
- 15. Villads Kaned 500 1000 2017-11-02
- 16. David Rodriquez 800 2017-10-28
Deltagere i gruppen Å: Åben gruppe for nybegyndere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Sofia Harris 500 1000 2017-11-01
- 2. Marcus Skovby Larsen 800 2017-11-02
- 3. Hector Andersen 800 2017-10-28
- 4. Tobias Jespersen 800 2017-10-31
- 5. Hjalte Nørgaaaard 500 1000 2017-11-02
- 6. Anton Bjerregaard 800 2017-10-28
- 7. Ludvig Kaned 500 1000 2017-11-02
- 8. Rasmus Jakobsen 800 2017-10-28
- 9. Isabella Højmose Jeppesen 500 1000 2017-11-02
- 10. Malthe Petersen 800 2017-11-01
- 11. Michael Roest 800 2017-10-29
- 12. Theodor Fabricius 800 2017-10-29
- 13. Elin Bondo Medhus 500 2017-10-12
- 14. Mathias Nielsen 500 2017-11-01