Arbejder ...

loading

Chess House Onsdags-EMT november/december  

Vis Gruppe : Parringer
Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15541512
2
 
5
1
   12 - 41,2515430,891516
2Brian Kristensen
Viby Skakklub
15281614
1
 
3
 
   061,0514811,271589
3Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
14761520
4
1
2
 
   12 - 41,414580,371513
4Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
956
3
0
8
0
   07 - 80,394301000
5Martin Thomsen
Holstebro Skakklub
13861492
6
 
1
0
   07 - 80,713550,891456
6Jørgen Frank
Vejlby-Risskov Skakklub
14571553
5
 
7
½
   ½51,114301,031542
7Bjarke Hellemann
Syddjurs Skakklub
14721587
8
½
6
½
   12 - 41,414540,551585
8Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
1152
7
½
4
1
   10,9117901000
Indbydelse
 

Onsdags-EMT november/december 2017

5 onsdage i træk
15. + 22. + 29. november og 6. + 13. december
Alle dage kl. 18:30
Der spilles 5 runder, fortrinsvis i 6-mandsgrupper, og turneringen elo-rates.

Det er ikke tilladt at komme mere end én time for sent.

Betænkningstid: 1 time 30 minutter til 40 træk og 20 minutter plus opsparet tid til resten af partiet.
Tillæg af 30 sek. pr. træk fra træk 1.
Indskud: 150 kr.
200 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier: Det samlede indskud (150 kr.) pånær EMT-afgift går til præmier.
Præmier på kr. 250,- og derunder udbetales som gavekort.
Ved ligestilling deles præmierne.
Tilmelding: Senest mandag d. 13/11 til Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36, eller (helst) via tilmeldingsfanen ovenfor.
Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.
 
Deltagelse kræver (dagskort eller) medlemskab af Chess House.
Periode 2017-11-15 .. 2017-12-13
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Martin Matthiesen

Tilmeldings muligheder til Chess House Onsdags-EMT november/december

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2017-11-15 2017-11-13
Basis 1 6 2017-11-15 2017-11-13
Basis 2 8 2017-11-15 2017-11-13
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602151 1420437 1. Benjamin Christensen Nordre Skakklub 1897 1965 2017-11-08
100200196 1408437 2. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1916 1955 2017-10-26
100600965 1400851 3. Vagn Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2094 2134 2017-11-13
100601101 1421638 4. Benny Lauridsen Viby Skakklub 1987 2041 2017-10-30
103106742 1404784 5. Philip David Dolan Møller Skakklubben af 1968 1833 1868 2017-10-15
100601513 1416219 6. Mikkel Hansen Nordre Skakklub 1927 1973 2017-10-19
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100501598 1419790 1. Henrik Jegbjerg Hansen Randers Skakklub 1569 1747 2017-10-25
100602448 1444875 2. Jørgen Overgaard Syddjurs Skakklub 1764 1825 2017-10-21
100602127 1419528 3. Asbjørn Christensen Enkeltmedlem - Indland 1569 1699 2017-10-31
100600624 1428446 4. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1757 1783 2017-11-13
100600649 1401998 5. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1662 1755 2017-11-03
100900272 1427270 6. Søren Korshøj Laursen Skakklubben af 1968 1778 1823 2017-10-23
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1554 1512 2017-10-31
100601098 1421492 2. Brian Kristensen Viby Skakklub 1528 1614 2017-10-25
100600537 1421760 3. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1476 1520 2017-11-07
100602519 1454102 4. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 956 2017-11-06
100901719 1447319 5. Martin Thomsen Holstebro Skakklub 1386 1492 2017-11-13
100602262 1428969 6. Jørgen Frank Vejlby-Risskov Skakklub 1457 1553 2017-10-31
100602629 1463110 7. Bjarke Hellemann Syddjurs Skakklub 1472 1587 2017-11-10
100602666 1465511 8. Thomas Jose Brandt Hansen Skanderborg Skakklub 1152 2017-11-09