Arbejder ...

loading

Chess House Superlyn november 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Indledende 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Anton David
Skakklubben af 1968
16701778
8
+
2
0
3
½
4
0
5
0
6
0
7
½
26 - 71,651651
2FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23612302
7
1
1
1
8
+
3
1
4
1
5
1
6
1
715,62369
3 Geir Ole Aagedal
Prøvemedlemmer
17261726
6
0
7
1
1
½
2
0
8
+
4
1
5
0
4 - 51,951743
4Jakob Mortensen
Skakklubben af 1968
13651536
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
8
+
26 - 70,31397
5Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21282107
4
1
8
+
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
624,452139
6Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20422034
3
1
4
1
5
0
8
+
7
0
1
1
2
0
433,952023
7Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
19191755
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
8
+
1
½
4 - 53,151900
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
080800
Indbydelse
 

Chess House SUPERLYN

Fredag 3. november
Dagens ret kan købes fra kl. 18:30 / Turnering kl. 19:30
Først spilles indledende puljer, derefter finalepuljer, alt afhænger af antal deltagere.
Der spilles efter FIDEs regler (tillæg B4) og turneringen bliver dansk rated.

Forplejning: enten frikadeller med kartoffelsalat eller boller i karry med løse ris. Se Facebook for afstemning.

Betænkningstid: 5 minutter til hele partiet.
Indskud: 50 kr.
80 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier: Øverste finalegruppe:
   1. præmie: 400,- kr.
   2. præmie: 200,- kr. som gavekort til Chess House
Øvrige finalegrupper:
   1. præmie: 200,- kr. som gavekort til Chess House
   2. præmie: 100,- kr. som gavekort til Chess House
Der er præmie til hver 4. deltager.
Tilmelding: Tilmeldingsfanen ovenfor samt ved fremmøde indtil 19:15 på spilledagen.
Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.
Deltagelse kræver ikke medlemskab af Chess House eller DSU.
Periode 2017-11-03 .. 2017-11-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Martin Matthiesen

Tilmeldings muligheder til Chess House Superlyn november 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledende 1 8 2017-11-03 2017-11-03
Indledende 2 8 2017-11-03 2017-11-03
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Indledende 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103106408 1402072 1. Anton David Skakklubben af 1968 1670 1778 2017-10-30
100600675 1401408 2. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2361 2302 2017-11-02
101096418 1506064 3. Geir Ole Aagedal Prøvemedlemmer 1726 1726 2017-11-02
100602111 1436376 4. Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1365 1536 2017-11-01
100602129 1404792 5. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2128 2107 2017-11-03
100601670 1409476 6. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2042 2034 2017-11-03
100600649 1401998 7. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1919 1755 2017-10-21
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-11-05
Deltagere i gruppen Indledende 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100201202 1402064 1. Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1891 1960 2017-11-03
100602308 1440640 2. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2224 2266 2017-11-02
100600351 1408410 3. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1930 1915 2017-10-23
100600930 1409506 4. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 2031 2035 2017-11-03
100601689 1411101 5. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2201 2190 2017-11-01
100601513 1416219 6. Mikkel Hansen Nordre Skakklub 1830 1971 2017-10-18
100602575 1453947 7. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1535 1454 2017-10-28
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-11-05