Arbejder ...

loading

Fredericia Hurtigskak 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jens Ingemann Madsen
Springeren Kolding
19321976
2
0
8
0
7
0
11
0
3
½
6
0
9
½
1122,21896
2Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
19991979
1
1
4
0
10
½
6
½
5
1
12
0
3
1
4432019
3Mogens Grete
19852007
4
0
6
0
11
½
9
1
1
½
7
1
2
0
382,32004
4Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
23812361
3
1
2
1
5
1
12
0
8
1
10
0
6
½
26,22347
5Rauf Murtuzov
Skakklubben Alssund
20482154
6
1
10
1
4
0
8
0
2
0
11
1
12
½
63,152055
6Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22122218
5
0
3
1
9
½
2
½
11
0
1
1
4
½
74,352195
7Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
19561921
8
½
12
0
1
1
10
0
9
0
3
0
11
1
102,81947
8Maxim Konstantinov
Skakklubben Evans
20141948
7
½
1
1
12
0
5
1
4
0
9
1
10
½
453,052033
9Tihomir Borovnica
Skakklubben Evans
23382273
10
0
11
1
6
½
3
0
7
1
8
0
1
½
395,952279
10Hjalti Toftum Jógvansson
19301974
9
1
5
0
2
½
7
1
12
0
4
1
8
½
432,151996
11Jesper Kjærgaard-Jensen
Haderslev Skakklub
21282124
12
0
9
0
3
½
1
1
6
1
5
0
7
0
114,12096
12Mubariz Murtuzov
Skakklubben Alssund
19752021
11
1
7
1
8
1
4
1
10
1
2
1
5
½
12,82101

Bedst under 2000 (6 spillere)

1. klasse + 2. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16821765
2
0
10
1
9
0
11
1
3
1
6
½
5
½
453,51697
2Janith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17181699
1
1
7
1
3
½
5
0
6
½
9
1
4
0
443,81724
3Andrew Velarde
Ejby Skakklub
15401751
4
½
11
1
2
½
6
0
1
0
12
1
7
0
3102,31572
4Birger Olsen
Sydøstfyn
17621894
3
½
5
0
8
0
12
1
11
1
10
½
2
1
464,41750
5Jan Rosenberg
Springeren Kolding
18091850
6
½
4
1
7
½
2
1
9
1
8
½
1
½
514,61821
6Martin Brøndum
Middelfart Skakklub
1700
5
½
9
½
11
1
3
1
2
½
1
½
8
½
33,851720
7Martin Møller
Vojens Skakklub
17141710
8
1
2
0
5
½
10
0
12
0
11
1
3
1
941699
8Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
16541786
7
0
12
1
4
1
9
½
10
1
5
½
6
½
23,11696
9Tim Bjerre
Horsens Skakforening
1606
10
½
6
½
1
1
8
½
5
0
2
0
12
1
82,71630
10Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
17631845
9
½
1
0
12
1
7
1
8
0
4
½
11
1
474,551747
11Hans Chr. Baagøe
Vamdrup Skakklub
16151667
12
1
3
0
6
0
1
0
4
0
7
0
10
0
1112,951536
12Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
1528
11
0
8
0
10
0
4
0
7
1
3
0
9
0
1122,251472

2. klasse (7 spillere)

3. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Thor Wind Andersen
Fredericia Skakforening
15071557
2
0
8
0
9
½
5
1
7
1
6
0
3
0
84,61413
2Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1263
1
1
6
0
8
1
10
0
3
½
9
1
4
½
43 - 41,951380
3Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
14691758
4
½
10
½
7
1
6
1
2
½
8
½
1
1
514,151507
4Morten Jessen
Vojens Skakklub
13771617
3
½
7
½
5
½
8
0
9
1
10
½
2
½
63,61373
5Tommy Hansen
Springeren Kolding
13631523
6
-
9
1
4
½
1
0
10
0
7
1
8
1
72,751397
6John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15311454
5
+
2
1
10
1
3
0
8
0
1
1
9
0
43 - 44,051484
7Leif Kristoffersen
Middelfart Skakklub
13501590
8
½
4
½
3
0
9
0
1
0
5
0
10
½
102,951285
8Jesper Kallesen
Gråsten Skakklub
13721673
7
½
1
1
2
0
4
1
6
1
3
½
5
0
453,151410
9Per Rømhild
Skakklubben Evans
13631170
10
0
5
0
1
½
7
1
4
0
2
0
6
1
93,151334
10Karl Posselt
Vojens Skakklub
14031649
9
1
3
½
6
0
2
1
5
1
4
½
7
½
23,651441

4. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Asger Haargaard
Horsens Skakforening
1296
8
+
2
1
3
1
4
½
5
½
6
1
7
0
533,61314
2Ruben Jepsen
Sydøstfyn
11911581
7
0
1
0
8
+
3
1
4
1
5
1
6
0
442,61209
3Frits Kjær Steffensen
Fredericia Skakforening
12381240
6
0
7
0
1
0
2
0
8
+
4
1
5
1
353,051191
4Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
12251323
5
1
6
0
7
0
1
½
2
0
3
0
8
+
62,91162
5Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
10731223
4
0
8
+
6
0
7
½
1
½
2
0
3
0
271,61046
6Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
13791392
3
1
4
1
5
1
8
+
7
1
1
0
2
1
614,31411
7Abdul Hannan Nassan
Middelfart Skakklub
12231560
2
1
3
1
4
1
5
½
6
0
8
+
1
1
22,91300
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
080800
Indbydelse
Indbydelse til Fredericia Hurtigskak 2017
En del af Syd Grand Prix - SGP 3
Spilledage : Lørdag den 11. november 2017.
Spillested : Erritsø Fællesskole, klynge 5, Erritsø Bygade 15, 7000 Fredericia.
Spilletid : Kl. 09.30-18.00.
Betænkningstid : 20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1. Skoleskak : 25 min. til hele partiet
Turneringsform : Der spilles 7 runder efter Monradsystem. Grupperne inddeles efter reglementet for Syd Grand Prix i forhånds fastlagte grupper. Hurtigskak ratingtal pr. 1/9 anvendes jvnf. SGP reglement til gruppeinddeling
Indskud : kr. 150,- for alle, dog skoleskak spillere kr. 50,-
Præmie : Indskuddet excl. SGP afgift går til præmier. Skoleskakspillere: Der er pokaler til de bedste.
SGP Reglement http://sydjysk-hk.dk/sgp-reglement/
Tilmelding : Senest torsdag d. 9/11 2017 til Lasse Nielsen, tlf. 22 58 53 00
Email: sgp@fredericia-skakforening.dk eller online på : www.fredericia-skakforening.dk/

Ved tilmelding til skoleskak - angiv det i kommentar.
Periode 2017-11-11 .. 2017-11-11
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://fredericia-skakforening.dk/turneringindbyd.php?TurnID=54
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fredericia Hurtigskak 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://fredericia-skakforening.dk/turneringindbyd.php?TurnID=54

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 12 2017-11-11 2017-11-09
1. klasse + 2. klasse 12 2017-11-11 2017-11-09
3. klasse 10 2017-11-11 2017-11-09
4. klasse 8 2017-11-11 2017-11-09
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700569 1434993 1. Jens Ingemann Madsen Springeren Kolding 1932 1976 2017-11-11
100300686 1427288 2. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 1999 1979 2017-11-11
100400729 1408127 3. Mogens Grete 1985 2007 2017-11-11
103110502 1444948 4. Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2381 2361 2017-11-11
100401623 13408755 5. Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund 2048 2154 2017-11-11
100300210 1403699 6. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2212 2218 2017-11-11
100501746 1448552 7. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1956 1921 2017-11-11
103105842 1410954 8. Maxim Konstantinov Skakklubben Evans 2014 1948 2017-11-11
100900426 1434888 9. Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2338 2273 2017-11-11
100602495 7200374 10. Hjalti Toftum Jógvansson 1930 1974 2017-11-11
100400959 1406990 11. Jesper Kjærgaard-Jensen Haderslev Skakklub 2128 2124 2017-11-11
100103887 1440950 12. Mubariz Murtuzov Skakklubben Alssund 1975 2021 2017-11-11
Deltagere i gruppen 1. klasse + 2. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100500538 1403478 1. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1682 1765 2017-11-11
100501747 1448560 2. Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1718 1699 2017-11-11
100300351 1435132 3. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1540 1751 2017-11-11
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1762 1894 2017-11-11
100400358 1412531 5. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1809 1850 2017-11-11
100301992 - 6. Martin Brøndum Middelfart Skakklub 1700 2017-11-11
100401642 1457020 7. Martin Møller Vojens Skakklub 1714 1710 2017-11-11
100300031 1427253 8. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1654 1786 2017-11-11
100501589 1428470 9. Tim Bjerre Horsens Skakforening 1606 2017-11-11
103111288 1446894 10. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1763 1845 2017-11-11
100400258 1448374 11. Hans Chr. Baagøe Vamdrup Skakklub 1615 1667 2017-11-11
100300033 1464507 12. Brian Kirkeskov Magnussen Nr.Åby Juniorskakklub 1528 2017-11-11
Deltagere i gruppen 3. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096192 1464744 1. Thor Wind Andersen Fredericia Skakforening 1507 1557 2017-11-11
101095943 - 2. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1263 2017-11-11
101095138 1457292 3. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1469 1758 2017-11-11
100401064 1452118 4. Morten Jessen Vojens Skakklub 1377 1617 2017-11-11
100501424 1447190 5. Tommy Hansen Springeren Kolding 1363 1523 2017-11-11
100602575 1453947 6. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1531 1454 2017-11-11
100301747 1443380 7. Leif Kristoffersen Middelfart Skakklub 1350 1590 2017-11-11
100401459 1449044 8. Jesper Kallesen Gråsten Skakklub 1372 1673 2017-11-11
100500542 1427717 9. Per Rømhild Skakklubben Evans 1363 1170 2017-11-11
100400495 1449486 10. Karl Posselt Vojens Skakklub 1403 1649 2017-11-11
Deltagere i gruppen 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101200025 1465295 1. Asger Haargaard Horsens Skakforening 1296 2017-11-11
100301979 1464361 2. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1191 1581 2017-11-11
100500582 1446983 3. Frits Kjær Steffensen Fredericia Skakforening 1238 1240 2017-11-11
101095461 1461958 4. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1225 1323 2017-11-11
100501635 1446975 5. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1073 1223 2017-11-11
101095855 1462547 6. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1379 1392 2017-11-11
100301915 1450336 7. Abdul Hannan Nassan Middelfart Skakklub 1223 1560 2017-11-11
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2017-11-11