Arbejder ...

loading

Nørrebro J-GP lørdag 18.nov. 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 (spillere født 2006 og tidligere) A,B,C,D Direkte link
#NavnRating123456PoPlWe
1Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
1194
2
1
4
0
11
1
5
0
6
1
7
0
35 - 93,25
2Andreas Lundahl
Tåstrup Skakforening
904
1
0
3
1
7
0
9
0
12
1
10
0
2101,55
3Ofelia Albæk Fanth
Enkeltmedlem - Indland
789
4
0
2
0
12
1
11
0
10
0
6
0
1111,35
4Hagbard Sejner
Amager Skakforening
1079
3
1
1
1
5
0
7
0
8
1
9
0
35 - 91,75
5Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
1518
6
1
8
1
4
1
1
1
9
1
11
½
14,3
6Silas Søndergaard
Skakforeningen Odysseus
800
5
0
7
0
10
1
12
1
1
0
3
1
35 - 91,1
7Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
1160
8
0
6
1
2
1
4
1
11
0
1
1
43 - 43,1
8Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1433
7
1
5
0
9
0
10
1
4
0
12
1
35 - 93,3
9Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1654
10
1
11
0
8
1
2
1
5
0
4
1
43 - 45,2
10Malte Dreves Erikstrup
Caïssa Gladsaxe
880
9
0
12
1
6
0
8
0
3
1
2
1
35 - 91,75
11Donald Brinch
Greve Skakklub
1464
12
1
9
1
1
0
3
1
7
1
5
½
23,35
12Oversidder X
11
0
10
0
3
0
6
0
2
0
8
0
0120
Indbydelse

9.nov. 2017 09.40
Tilmelding via DSU er lukket, da vi er nået 32 deltagere. Hvis du er interesseret i at deltage, så kontakt Thore (se nedenfor). Måske er der plads på grund af afbud.

 
Nørrebro Skakklub inviterer til Junior Grand Prix.

Alle skoleskakspillere og juniorklubspillere er velkomne til årets første Junior Grand Prix turnering som afholdes i samarbejde med Københavns Skak Union.

Turneringen inddeles i grupper efter alder i U8, U10, U14 etc.

Alle grupper bliver ratet hos DSU med dansk hurtigskakrating.

Tid: Lørdag 18.november fra kl. 10.00 til cirka 15.00
Sted: Turneringen afholdes i Frejasgade 14, kld. 2200 Kbh. N (Ejendom beliggende på hjørnet af Frejasgade og Thorsgade).

Tilmelding: Senest onsdag d. 15.november på DSUs turneringsside  eller på mail til undertegnede. Husk at opgive navn, fødselsdag, klub/skole.
Sæt gerne fødselsåret i rubrikken ELO. 

Indskud: kr. 40 betales ved lige penge ved ankomst (senest kl. 9.45).

Klubben har plads til 32 spillere, så deltagelse sker efter først til mølle.

Ved grandprix turneringerne får man  point for at deltage, så jo flere turneringer, du er med i, jo bedre bliver det samlede resultat.
Efter sidste turnering i foråret 2018 udregnes samlede point i de forskellige aldersgrupper, og der gives pengepræmier i forhold 1:1 med opnåede point til deltagerne foruden pokaler til de bedste i hver gruppe.

Venlig hilsen
Nørrebro Skakklub

Kontaktperson:
Thore Nyboe Jensen
Thorenjensen@gmail.com (tlf.:26180906)

(opdateret 25.okt. 2017)

 
 
 
 
 
Periode 2017-11-18 .. 2017-11-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Mads Keinicke

Tilmeldings muligheder til Nørrebro J-GP lørdag 18.nov. 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 (spillere født 2006 og tidligere) A,B,C,D 12 2017-11-18 2017-11-15
Gruppe 2 (spillere født 2007 og senere) E,F 18 2017-11-18 2017-11-15
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Gruppe 1 (spillere født 2006 og tidligere) A,B,C,D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104290 1463896 1. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1194 2017-11-07
100104380 1464647 2. Andreas Lundahl Tåstrup Skakforening 904 1118 2017-11-06
101095992 - 3. Ofelia Albæk Fanth Enkeltmedlem - Indland 789 2017-11-07
100104233 1455842 4. Hagbard Sejner Amager Skakforening 1079 1450 2017-11-01
102101041 1451103 5. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1518 1618 2017-11-05
100104154 - 6. Silas Søndergaard Skakforeningen Odysseus 800 2017-10-31
100104236 1458280 7. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1160 2017-10-31
101095257 1461613 8. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1433 1224 2017-10-27
100104090 1454188 9. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1654 1537 2017-10-25
100104220 1457411 10. Malte Dreves Erikstrup Caïssa Gladsaxe 880 2017-10-29
100103994 1444565 11. Donald Brinch Greve Skakklub 1464 1690 2017-11-02
- 12. Oversidder X 2017-11-18
Deltagere i gruppen Gruppe 2 (spillere født 2007 og senere) E,F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104343 1462636 1. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1354 1284 2017-10-25
100104342 1462644 2. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 949 1085 2017-10-25
100104332 - 3. Milan Frost Nørrebro Skakklub 1000 2017-10-31
101095989 - 4. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 925 2017-11-06
100104306 1463217 5. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1205 1366 2017-10-31
100104399 1457349 6. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1326 1388 2017-11-01
100104307 1463225 7. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1124 1433 2017-10-31
101095984 - 8. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 920 2017-11-07
100104155 - 9. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1000 2017-10-29
101095993 - 10. August Albæk Fanth Enkeltmedlem - Indland 510 2017-11-07
101096420 - 11. Frederik Kragh Schlichter Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2017-11-10
101096089 1464981 12. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1133 1480 2017-11-06
101096434 45059730 13. Vedant Saravana Kumar Prøvemedlemmer 1292 1271 2017-11-07
101096422 - 14. Arun Singh Kaushal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2017-11-14
101095957 - 15. Alfred Greisen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2017-11-10
101096421 - 16. Tunav Chand Penki Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2017-11-10
101096373 - 17. Christian Derlich Prøvemedlemmer 800 2017-11-10
101096419 - 18. Johanna Greisen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2017-11-10