Arbejder ...

loading

JGP turnering på Amager  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe E (født 2007 - 2008) Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPl
1William Grønn Jensen
8002008
2
 
     01 - 26
2Karl Emil F. Linstow
8002007
1
 
     01 - 26
3Christian Derlich
8002008
4
 
     01 - 26
4Benjamin Gjesing Nielsen
8002008
3
 
     01 - 26
5Birk S. Holkgaard
8002008
6
 
     01 - 26
6Sophus Agger Gammelgaard
8002008
5
 
     01 - 26
7Alexander Lønfeldt
8002008
8
 
     01 - 26
8Vedant Kumar Saravana
8001271
7
 
     01 - 26
9Elliot Novrup
5002007
10
 
     01 - 26
10William Pihl
5002007
9
 
     01 - 26
11Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
11841340
12
 
     01 - 26
12Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
14001441
11
 
     01 - 26
13Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
10102007
14
 
     01 - 26
14Marcus Holmberg,
Amager Skakforening
9352007
13
 
     01 - 26
15Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
11431133
16
 
     01 - 26
16August Albæk Fanth
Enkeltmedlem - Indland
5102008
15
 
     01 - 26
17Sverre Erstad Jørgensen
BMS Skak
8102008
18
 
     01 - 26
18Alfred Greisen
8002007
17
 
     01 - 26
19Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
11711214
20
 
     01 - 26
20Mads Nielsen
8002007
19
 
     01 - 26
21Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
8972008
22
 
     01 - 26
22Rasmus Astrup
8002007
21
 
     01 - 26
23Arthur Reiband
8002007
24
 
     01 - 26
24Asbjørn Slavensky
8002008
23
 
     01 - 26
25Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12221386
26
 
     01 - 26
26Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
13021510
25
 
     01 - 26
Indbydelse

JULE - JGP TURNERING PÅ AMAGER

Lørdag den 9. december afholder Amager Skakskole JGP turnering

i Prismen, Holmbladsgade 71, 2300 København S.

Turneringen begynder kl. 10.00 og alle deltagere skal være på spillestedet senest kl. 9.45 til indskrivning og betaling af deltagergebyret på 40 kr.

I anledning af julen vil der være præmier og overraskelser i løbet af dagen.

Tilmelding foregår på DSU’s turneringsside (www.dsu.dk/turneringer). Hvis du ikke har et ratingtal angives 800 i rating og fødselsår skrives i rubrikken ELO.

Af pladshensyn er deltagerantal begrænset til 60, herefter oprettes venteliste.

Yderligere oplysninger hos Sven@skoleskak.dk eller tlf. 50413908

Periode 2017-12-09 .. 2017-12-09
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til JGP turnering på Amager

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe F (født 2009 eller senere) 14 2017-12-09 2017-12-09
Gruppe E (født 2007 - 2008) 26 2017-12-09 2017-12-09
Gruppe D (født 2005-06) 14 2017-12-09 2017-12-09
Gruppe C (født 2003-04) og gruppe B (født 2001-02) 10 2017-12-09 2017-12-09
Totalt antal tilmeldte 64
Deltagere i gruppen Gruppe F (født 2009 eller senere)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- 1. Natanael J. Kannuberg 800 2009 2017-11-17
- 2. Tunav Chand Penki 800 2009 2017-11-25
- 3. Theodor Sandbjerg Rasmussen 800 2012 2017-11-20
- 4. Zofia Marzec 800 2009 2017-11-26
- 5. Nikolaj Bertram 800 2010 2017-11-26
- 6. Kristoffer Petrie 800 2011 2017-11-30
- 7. Viktor Nyborg Lange 800 2011 2017-11-22
100202408 - 8. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 942 2010 2017-11-13
- 9. Johanna Greisen 800 2010 2017-11-08
100104423 - 10. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1088 2017-12-09
- 11. Orlando Bisp 500 2017-12-09
- 12. Sarah Sima Derlich 800 2010 2017-11-17
100104444 - 13. Simon Nam Zettler Amager Skakforening 1000 2010 2017-11-17
101095989 - 14. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 925 2010 2017-11-06
Deltagere i gruppen Gruppe E (født 2007 - 2008)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- 1. William Grønn Jensen 800 2008 2017-11-09
- 2. Karl Emil F. Linstow 800 2007 2017-11-27
- 3. Christian Derlich 800 2008 2017-11-17
- 4. Benjamin Gjesing Nielsen 800 2008 2017-11-07
- 5. Birk S. Holkgaard 800 2008 2017-11-28
- 6. Sophus Agger Gammelgaard 800 2008 2017-11-23
- 7. Alexander Lønfeldt 800 2008 2017-11-27
45059730 8. Vedant Kumar Saravana 800 1271 2017-11-10
- 9. Elliot Novrup 500 2007 2017-12-08
- 10. William Pihl 500 2007 2017-12-06
100104306 1463217 11. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1184 1340 2017-10-31
100104399 1457349 12. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1400 1441 2017-11-09
100802943 1458272 13. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1010 2007 2017-11-27
100104365 - 14. Marcus Holmberg, Amager Skakforening 935 2007 2017-11-07
100202445 12824429 15. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1143 1133 2017-11-17
101095993 - 16. August Albæk Fanth Enkeltmedlem - Indland 510 2008 2017-11-21
100802992 - 17. Sverre Erstad Jørgensen BMS Skak 810 2008 2017-11-26
- 18. Alfred Greisen 800 2007 2017-11-08
100104139 1452797 19. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1171 1214 2017-11-26
- 20. Mads Nielsen 800 2007 2017-11-16
101095984 - 21. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 897 2008 2017-11-10
- 22. Rasmus Astrup 800 2007 2017-11-23
- 23. Arthur Reiband 800 2007 2017-11-16
- 24. Asbjørn Slavensky 800 2008 2017-12-02
100104307 1463225 25. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1222 1386 2017-10-31
101096089 1464981 26. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1302 1510 2017-11-19
Deltagere i gruppen Gruppe D (født 2005-06)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202444 12809969 1. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1580 2005 2017-11-17
100202415 1465317 2. Victor Seest Dinesen Greve Skakklub 948 2006 2017-11-19
- 3. Sámuel J. Kannuberg 800 2006 2017-11-17
101095257 1461613 4. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1220 2006 2017-11-09
- 5. Peter Bondo 800 2006 2017-11-17
102101041 1451103 6. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1502 2005 2017-11-05
101095911 - 7. Rasmus Whitehorn Køge Skakklub 917 2005 2017-11-07
100104157 1455907 8. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1208 2005 2017-11-26
- 9. Thore Creve-Fræmohs 800 2006 2017-11-21
100104236 1458280 10. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 989 2006 2017-10-31
100104443 1465600 11. Sigurd Lundsager Amager Skakforening 1000 2005 2017-12-02
- 12. Rasmus William Zico Hansen 800 2006 2017-11-20
101095992 - 13. Ofelia Albæk Fanth Enkeltmedlem - Indland 789 2006 2017-11-21
- 14. Carl Boldt 800 2006 2017-12-02
Deltagere i gruppen Gruppe C (født 2003-04) og gruppe B (født 2001-02)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- oversidder oversidder 500 2017-12-09
100103994 1444565 1. Donald Brinch Greve Skakklub 1572 2003 2017-11-03
100202293 1455818 2. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1498 2004 2017-11-28
100803024 1463136 3. Vidisha Sinha Roskilde Skakklub 1036 2002 2017-11-12
100104379 1464140 4. Fabian Schiøler Würtz Skakforeningen Odysseus 996 2002 2017-12-01
100104372 1464345 5. Chafik Ghillassi Brønshøj Skakforening 978 2002 2017-11-06
100202376 1464175 6. Carl Frederik Wood Pedersen Maribo Skakklub 916 2004 2017-12-03
- 7. Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen 800 2004 2017-11-26
- 8. Benlamin Hilton 800 2003 2017-11-16
- 9. Andrei Puhov 800 2002 2017-11-21