Arbejder ...

loading

Chess House Superlyn december 2017  

Vis Gruppe : Parringer
A-finale Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
16721781
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
16 - 80,5516860,971782
2Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18781972
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
1
16 - 81,618602,131949
3Peter Grove
Skanderborg Skakklub
22702190
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
544,522803,852213
4Poul Erik Nielsen
Nordre Skakklub
22392177
5
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
0
8
0
354,2522143,742162
5FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23612292
4
1
8
½
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
615,1523784,642319
6Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18611915
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
1
2
0
16 - 81,5518451,711901
7GM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
24992598
2
1
3
1
4
1
5
½
6
1
8
0
1
1
2 - 36,124936,322590
8FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
22492294
1
1
5
½
2
1
6
1
3
0
7
1
4
1
2 - 34,322734,642311
Indbydelse
 

Chess House SUPERLYN

Fredag 1. december
Spisning kl. 18:30 / Turnering kl. 19:30

Først spilles indledende puljer, derefter finalepuljer, alt afhænger af antal deltagere.
Der spilles efter FIDEs regler (tillæg B4) og turneringen bliver dansk og ELO-ratet. 

Forplejning: oplyses senere

Betænkningstid: 5 minutter til hele partiet.
Indskud: 50 kr.
80 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier: Øverste finalegruppe:
   1. præmie: 400,- kr.
   2. præmie: 200,- kr. som gavekort til Chess House
Øvrige finalegrupper:
   1. præmie: 200,- kr. som gavekort til Chess House
   2. præmie: 100,- kr. som gavekort til Chess House
Der er præmie til hver 4. deltager.
Tilmelding: Tilmeldingsfanen ovenfor samt ved fremmøde indtil 19:15 på spilledagen.
Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.
Deltagelse kræver ikke medlemskab af Chess House eller DSU.
Periode 2017-12-01 .. 2017-12-01
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Martin Matthiesen

Tilmeldings muligheder til Chess House Superlyn december 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledende, Gruppe 1 8 2017-12-01 2017-12-01
Indledende, gruppe 2 8 2017-12-01 2017-12-01
A-finale 8 2017-12-01 2017-12-01
B-finale 8 2017-12-01 2017-12-01
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Indledende, Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600675 1401408 1. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2361 2292 2017-11-28
100601689 1411101 2. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2270 2190 2017-11-10
100600930 1409506 3. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1963 2023 2017-11-30
100600351 1408410 4. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1861 1915 2017-11-04
103106408 1402072 5. Anton David Skakklubben af 1968 1720 1778 2017-11-12
100600624 1428446 6. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1672 1781 2017-11-30
100901719 1447319 7. Martin Thomsen Holstebro Skakklub 1168 1492 2017-11-23
101096432 - 8. Christian Werk Prøvemedlemmer 1100 2017-11-29
Deltagere i gruppen Indledende, gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602057 1413864 1. GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2499 2598 2017-11-28
100602308 1440640 2. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2249 2294 2017-11-28
100600350 1400800 3. Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub 2239 2177 2017-11-07
100602257 1436589 4. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1878 1972 2017-12-01
103102835 1427121 5. Jan Han Petersen Århus Skakklub/Skolerne 1757 1904 2017-11-29
100602448 1444875 6. Jørgen Overgaard Syddjurs Skakklub 1637 1809 2017-11-26
100602575 1453947 7. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1628 1512 2017-11-03
100602519 1454102 8. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1032 2017-12-01
Deltagere i gruppen A-finale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600624 1428446 1. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1672 1781 2017-12-05
100602257 1436589 2. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1878 1972 2017-12-05
100601689 1411101 3. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2270 2190 2017-12-05
100600350 1400800 4. Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub 2239 2177 2017-12-05
100600675 1401408 5. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2361 2292 2017-12-05
100600351 1408410 6. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1861 1915 2017-12-05
100602057 1413864 7. GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2499 2598 2017-12-05
100602308 1440640 8. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2249 2294 2017-12-05
Deltagere i gruppen B-finale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103102835 1427121 1. Jan Han Petersen Århus Skakklub/Skolerne 1757 1904 2017-12-05
100901719 1447319 2. Martin Thomsen Holstebro Skakklub 1168 1492 2017-12-05
101096432 - 3. Christian Werk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1100 2017-12-05
100602575 1453947 4. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1628 1512 2017-12-05
100600930 1409506 5. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1963 2023 2017-12-05
100602448 1444875 6. Jørgen Overgaard Syddjurs Skakklub 1637 1809 2017-12-05
100602519 1454102 7. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1032 2017-12-05
103106408 1402072 8. Anton David Skakklubben af 1968 1720 1778 2017-12-05