DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)
- Tabel
- Tabel stilling
- Grafisk
- Stilling
- Modstandere
- Partier (45)
- Indbydelse
- Runder
- Tilmelding
- Tilmeldte (126)
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub | 2488 | 2443 | 6 | 2 | 3 | 4 | 5 | 2½ | 3 - 4 | 3,1 | 2482 | 2,92 | 2439 | |
2 | IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening | 2401 | 2358 | 5 | 1 | 6 | 3 | 4 | 2 | 5 | 2,4 | 2394 | 2,22 | 2356 | |
3 | FM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub | 2417 | 2378 | 4 | 5 | 1 | 2 | 6 | 4 | 1 | 2,5 | 2437 | 2,39 | 2394 | |
4 | IM Attila Gergacz Springeren Kolding | 2360 | 2360 | 3 | 6 | 5 | 1 | 2 | 2½ | 3 - 4 | 0 | 2360 | 2,23 | 2363 | |
5 | GM Thorsten Michael Haub | 2411 | 2411 | 2 | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 6 | 0 | 2411 | 2,66 | 2394 | |
6 | IM Igor Teplyi Nordre Skakklub | 2409 | 2403 | 1 | 4 | 2 | 5 | 3 | 3 | 2 | 2,45 | 2415 | 2,58 | 2407 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marco Ferrante | 2261 | 2261 | 6 | 2 | 3 | 4 | 5 | 3 | 1 - 2 | 0 | 2261 | 2,36 | 2274 | |
2 | FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO | 2320 | 2324 | 5 | 1 | 6 | 3 | 4 | 3 | 1 - 2 | 2,9 | 2322 | 2,89 | 2326 | |
3 | FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 | 2299 | 2288 | 4 | 5 | 1 | 2 | 6 | 2½ | 3 - 4 | 2,7 | 2295 | 2,60 | 2286 | |
4 | FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 | 2322 | 2330 | 3 | 6 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 - 6 | 2,9 | 2304 | 2,95 | 2311 | |
5 | FM Johnni Veng Nordre Skakklub | 2215 | 2226 | 2 | 3 | 4 | 6 | 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,05 | 2224 | 2,08 | 2234 | |
6 | Lars Hansen Skakklubben af 1968 | 2218 | 2231 | 1 | 4 | 2 | 5 | 3 | 2 | 5 - 6 | 2,05 | 2217 | 2,12 | 2229 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub | 2181 | 2204 | 6 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 6 | 2,4 | 2153 | 2,52 | 2174 | |
2 | FM Jesper Mørch Lauridsen Enkeltmedlem - Indland | 2210 | 2206 | 5 | 1 | 6 | 3 | 4 | 2½ | 3 - 4 | 2,65 | 2207 | 2,54 | 2205 | |
3 | Bjarne Light | 2201 | 2201 | 4 | 5 | 1 | 2 | 6 | 3½ | 2 | 2,6 | 2219 | 2,50 | 2221 | |
4 | Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub | 2180 | 2191 | 3 | 6 | 5 | 1 | 2 | 1½ | 5 | 2,4 | 2162 | 2,42 | 2173 | |
5 | Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans | 2173 | 2232 | 2 | 3 | 4 | 6 | 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,35 | 2176 | 2,76 | 2222 | |
6 | FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak | 2206 | 2172 | 1 | 4 | 2 | 5 | 3 | 4 | 1 | 2,6 | 2242 | 2,26 | 2207 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 | 2129 | 2145 | 6 1 | 2 0 | 3 0 | 4 ½ | 5 ½ | 2 | 5 | 0 | 2129 | 2,38 | 2137 | |
2 | Claus Rossen Viborg Skakklub | 2169 | 2193 | 5 0 | 1 1 | 6 ½ | 3 1 | 4 ½ | 3 | 2 | 2,75 | 2174 | 2,79 | 2197 | |
3 | Peter Thorsbro Furesø Skakklub | 2134 | 2144 | 4 0 | 5 ½ | 1 1 | 2 0 | 6 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,45 | 2135 | 2,38 | 2146 | |
4 | Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub | 2140 | 2166 | 3 1 | 6 ½ | 5 0 | 1 ½ | 2 ½ | 2½ | 3 - 4 | 2,5 | 2140 | 2,56 | 2165 | |
5 | WFM Maria Vasova Aalborg Skakforening af 1889 | 2146 | 2161 | 2 1 | 3 ½ | 4 1 | 6 1 | 1 ½ | 4 | 1 | 2,55 | 2184 | 2,51 | 2191 | |
6 | Peter Graves Viborg Skakklub | 2117 | 2144 | 1 0 | 4 ½ | 2 ½ | 5 0 | 3 0 | 1 | 6 | 2,3 | 2091 | 2,38 | 2116 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 | 2101 | 2004 | 6 0 | 2 0 | 3 ½ | 4 0 | 5 ½ | 1 | 5 - 6 | 2,5 | 2071 | 1,79 | 1988 | |
2 | Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub | 2084 | 2004 | 5 ½ | 1 1 | 6 1 | 3 1 | 4 0 | 3½ | 2 - 3 | 2,4 | 2108 | 1,79 | 2072 | |
3 | Alexander Le Besq Frem Skakklub | 2078 | 2160 | 4 ½ | 5 1 | 1 ½ | 2 0 | 6 0 | 2 | 4 | 2,35 | 2071 | 3,05 | 2118 | |
4 | Lars René Andersen Skakklubben af 1968 | 2101 | 2116 | 3 ½ | 6 ½ | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 4 | 1 | 2,5 | 2141 | 2,69 | 2142 | |
5 | WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub | 2113 | 2136 | 2 ½ | 3 0 | 4 0 | 6 0 | 1 ½ | 1 | 5 - 6 | 2,65 | 2080 | 2,87 | 2099 | |
6 | Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub | 2114 | 2129 | 1 1 | 4 ½ | 2 0 | 5 1 | 3 1 | 3½ | 2 - 3 | 2,65 | 2131 | 2,81 | 2143 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tavs Bjerre Skanderborg Skakklub | 2059 | 2068 | 6 0 | 2 ½ | 3 0 | 4 0 | 5 ½ | 1 | 6 | 2,55 | 2028 | 2,43 | 2039 | |
2 | Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening | 2062 | 2095 | 5 1 | 1 ½ | 6 ½ | 3 ½ | 4 0 | 2½ | 3 - 4 | 2,55 | 2061 | 2,65 | 2089 | |
3 | Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub | 2064 | 2005 | 4 1 | 5 0 | 1 1 | 2 ½ | 6 ½ | 3 | 2 | 2,55 | 2073 | 1,90 | 2049 | |
4 | Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub | 2039 | 2083 | 3 0 | 6 0 | 5 ½ | 1 1 | 2 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,35 | 2042 | 2,55 | 2082 | |
5 | Johan Hardlei Skakklubben af 1968 | 2043 | 2129 | 2 0 | 3 1 | 4 ½ | 6 0 | 1 ½ | 2 | 5 | 2,4 | 2035 | 2,93 | 2092 | |
6 | Nicolai Kistrup BMS Skak | 2069 | 2082 | 1 1 | 4 1 | 2 ½ | 5 1 | 3 ½ | 4 | 1 | 2,6 | 2105 | 2,54 | 2140 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martin Knudsen Skakklubben af 1968 | 2020 | 2039 | 6 ½ | 2 1 | 3 ½ | 4 ½ | 5 ½ | 3 | 2 - 3 | 2,5 | 2030 | 2,51 | 2049 | |
2 | Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 2018 | 2047 | 5 ½ | 1 0 | 6 ½ | 3 1 | 4 ½ | 2½ | 4 | 2,5 | 2018 | 2,58 | 2045 | |
3 | Ole Østergaard Herning Skakklub | 2019 | 2030 | 4 ½ | 5 0 | 1 ½ | 2 0 | 6 ½ | 1½ | 5 - 6 | 2,5 | 1999 | 2,44 | 2011 | |
4 | Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 2019 | 2017 | 3 ½ | 6 1 | 5 1 | 1 ½ | 2 ½ | 3½ | 1 | 2,5 | 2039 | 2,33 | 2040 | |
5 | Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub | 2014 | 2041 | 2 ½ | 3 1 | 4 0 | 6 1 | 1 ½ | 3 | 2 - 3 | 2,45 | 2025 | 2,53 | 2050 | |
6 | Lasse Luther Jetsmark Skakklub | 2026 | 2050 | 1 ½ | 4 0 | 2 ½ | 5 0 | 3 ½ | 1½ | 5 - 6 | 2,55 | 2005 | 2,61 | 2028 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tobias Breinholt Hoffmann Jetsmark Skakklub | 2009 | 2040 | 6 ½ | 2 1 | 3 1 | 4 ½ | 5 ½ | 3½ | 1 | 2,7 | 2025 | 2,78 | 2054 | |
2 | Thomas Højbjerg Suarez Viborg Skakklub | 1997 | 2050 | 5 ½ | 1 0 | 6 0 | 3 1 | 4 1 | 2½ | 2 - 4 | 2,55 | 1996 | 2,84 | 2043 | |
3 | Kim Burnæs Springeren Kolding | 1967 | 1986 | 4 1 | 5 0 | 1 0 | 2 0 | 6 1 | 2 | 5 - 6 | 2,3 | 1958 | 2,32 | 1980 | |
4 | Henning Nielsen Maribo Skakklub | 2009 | 2069 | 3 0 | 6 1 | 5 1 | 1 ½ | 2 0 | 2½ | 2 - 4 | 2,7 | 2005 | 3,00 | 2059 | |
5 | Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub | 1973 | 1959 | 2 ½ | 3 1 | 4 0 | 6 0 | 1 ½ | 2 | 5 - 6 | 2,4 | 1961 | 2,11 | 1957 | |
6 | Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub | 1972 | 1940 | 1 ½ | 4 0 | 2 1 | 5 1 | 3 0 | 2½ | 2 - 4 | 2,4 | 1975 | 1,95 | 1951 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Thomas Christensen Kjellerup Skakklub | 1916 | 1972 | 6 ½ | 2 1 | 3 ½ | 4 ½ | 5 0 | 2½ | 3 | 2,3 | 1922 | 2,56 | 1971 | |
2 | WFM Marie Frank-Nielsen Amager Skakforening | 1966 | 1982 | 5 ½ | 1 0 | 6 ½ | 3 ½ | 4 ½ | 2 | 4 - 6 | 2,7 | 1945 | 2,63 | 1969 | |
3 | WFM Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub | 1936 | 1970 | 4 0 | 5 1 | 1 ½ | 2 ½ | 6 0 | 2 | 4 - 6 | 2,5 | 1921 | 2,53 | 1959 | |
4 | WFM Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans | 1921 | 1966 | 3 1 | 6 0 | 5 1 | 1 ½ | 2 ½ | 3 | 2 | 2,35 | 1941 | 2,50 | 1976 | |
5 | Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen Enkeltmedlem - Indland | 1951 | 1945 | 2 ½ | 3 0 | 4 0 | 6 ½ | 1 1 | 2 | 4 - 6 | 2,6 | 1933 | 2,33 | 1938 | |
6 | Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub | 1942 | 1960 | 1 ½ | 4 1 | 2 ½ | 5 ½ | 3 1 | 3½ | 1 | 2,55 | 1971 | 2,45 | 1981 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub | 1860 | 1911 | 6 ½ | 2 ½ | 3 0 | 4 1 | 5 ½ | 2½ | 3 - 4 | 2,35 | 1865 | 2,38 | 1916 | |
2 | Jacob Foged Christensen Frem Skakklub | 1881 | 1944 | 5 0 | 1 ½ | 6 ½ | 3 1 | 4 0 | 2 | 5 | 2,5 | 1866 | 2,68 | 1917 | |
3 | Lasse Nielsen Fredericia Skakforening | 1875 | 1910 | 4 0 | 5 ½ | 1 1 | 2 0 | 6 0 | 1½ | 6 | 2,45 | 1847 | 2,38 | 1892 | |
4 | Finn Bonnez Nørrebro Skakklub | 1863 | 1888 | 3 1 | 6 ½ | 5 1 | 1 0 | 2 1 | 3½ | 1 | 2,35 | 1902 | 2,20 | 1914 | |
5 | Henrik Andersen Enkeltmedlem - Indland | 1911 | 1952 | 2 1 | 3 ½ | 4 0 | 6 ½ | 1 ½ | 2½ | 3 - 4 | 2,75 | 1904 | 2,74 | 1947 | |
6 | Claus Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub | 1898 | 1938 | 1 ½ | 4 ½ | 2 ½ | 5 ½ | 3 1 | 3 | 2 | 2,65 | 1909 | 2,62 | 1946 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Morten Kühn Hillerød Skakklub | 1806 | 1860 | 6 ½ | 2 0 | 3 ½ | 4 0 | 5 ½ | 1½ | 5 | 2,3 | 1782 | 2,65 | 1837 | |
2 | Børge Schrøder Haderslev Skakklub | 1808 | 1848 | 5 ½ | 1 1 | 6 1 | 3 1 | 4 0 | 3½ | 2 | 2,3 | 1850 | 2,54 | 1867 | |
3 | Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 | 1823 | 1703 | 4 0 | 5 0 | 1 ½ | 2 0 | 6 0 | ½ | 6 | 2,45 | 1765 | 1,40 | 1667 | |
4 | Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding | 1856 | 1879 | 3 1 | 6 1 | 5 ½ | 1 1 | 2 1 | 4½ | 1 | 2,7 | 1934 | 2,79 | 1913 | |
5 | Poul Erik Jørgensen Springeren Kolding | 1848 | 1921 | 2 ½ | 3 1 | 4 ½ | 6 ½ | 1 ½ | 3 | 3 | 2,65 | 1859 | 3,13 | 1918 | |
6 | Guido Heinemann Bov Skakklub | 1839 | 1842 | 1 ½ | 4 0 | 2 0 | 5 ½ | 3 1 | 2 | 4 | 2,6 | 1821 | 2,49 | 1832 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub | 1806 | 1834 | 6 1 | 2 ½ | 3 ½ | 4 0 | 5 0 | 2 | 4 | 2,75 | 1784 | 2,78 | 1818 | |
2 | Stephan Millgramm | 1756 | 1756 | 5 0 | 1 ½ | 6 ½ | 3 0 | 4 0 | 1 | 5 - 6 | 0 | 1756 | 2,12 | 1734 | |
3 | Simon L. Hansen Fredericia Skakforening | 1775 | 1799 | 4 ½ | 5 1 | 1 ½ | 2 1 | 6 1 | 4 | 1 - 2 | 2,5 | 1835 | 2,48 | 1860 | |
4 | Markus Strange Vordingborg Skakklub | 1759 | 1825 | 3 ½ | 6 ½ | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 4 | 1 - 2 | 2,4 | 1825 | 2,72 | 1851 | |
5 | Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening | 1803 | 1870 | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 6 1 | 1 1 | 3 | 3 | 2,75 | 1811 | 3,07 | 1869 | |
6 | Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub | 1741 | 1717 | 1 0 | 4 ½ | 2 ½ | 5 0 | 3 0 | 1 | 5 - 6 | 2,2 | 1705 | 1,83 | 1700 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Claus Marcussen Fredericia Skakforening | 1689 | 1716 | 6 0 | 2 ½ | 3 0 | 4 1 | 5 0 | 1½ | 5 | 2,3 | 1665 | 2,25 | 1701 | |
2 | Andrew Velarde Ejby Skakklub | 1699 | 1741 | 5 1 | 1 ½ | 6 1 | 3 0 | 4 ½ | 3 | 2 - 3 | 2,35 | 1719 | 2,45 | 1752 | |
3 | Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub | 1738 | 1701 | 4 1 | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 6 0 | 4 | 1 | 2,7 | 1786 | 2,11 | 1777 | |
4 | Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening | 1715 | 1755 | 3 0 | 6 0 | 5 ½ | 1 0 | 2 ½ | 1 | 6 | 0 | 1715 | 2,57 | 1724 | |
5 | Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub | 1703 | 1799 | 2 0 | 3 0 | 4 ½ | 6 1 | 1 1 | 2½ | 4 | 2,4 | 1706 | 2,92 | 1791 | |
6 | Martin Møller Vojens Skakklub | 1740 | 1771 | 1 1 | 4 1 | 2 0 | 5 0 | 3 1 | 3 | 2 - 3 | 2,7 | 1749 | 2,70 | 1777 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Michael René Christensen THY Skakklub | 1652 | 1722 | 6 ½ | 2 ½ | 3 0 | 4 ½ | 5 0 | 1½ | 5 | 2,4 | 1625 | 2,78 | 1696 | |
2 | Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening | 1638 | 1643 | 5 1 | 1 ½ | 6 1 | 3 1 | 4 1 | 4½ | 1 | 2,3 | 1740 | 2,13 | 1738 | |
3 | Carsten Meyer Fredericia Skakforening | 1630 | 1620 | 4 ½ | 5 0 | 1 1 | 2 0 | 6 ½ | 2 | 4 | 2,25 | 1623 | 1,95 | 1621 | |
4 | Thomas Overgaard Kristensen Nordre Skakklub | 1689 | 1672 | 3 ½ | 6 0 | 5 0 | 1 ½ | 2 0 | 1 | 6 | 2,7 | 1638 | 2,37 | 1645 | |
5 | Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub | 1687 | 1762 | 2 0 | 3 1 | 4 1 | 6 0 | 1 1 | 3 | 2 - 3 | 2,7 | 1696 | 3,10 | 1760 | |
6 | John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1676 | 1710 | 1 ½ | 4 1 | 2 0 | 5 1 | 3 ½ | 3 | 2 - 3 | 2,6 | 1688 | 2,67 | 1723 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub | 1596 | 1576 | 6 + | 2 0 | 3 ½ | 4 ½ | 5 1 | 3 | 3 - 4 | 2,05 | 1594 | 1,57 | 1593 | |
2 | Christoffer Vinter Frem Skakklub | 1597 | 1649 | 5 0 | 1 1 | 6 + | 3 0 | 4 0 | 2 | 5 | 2,05 | 1550 | 2,07 | 1628 | |
3 | Kaj Olsen Skakklubben Rokaden | 1573 | 1655 | 4 ½ | 5 ½ | 1 ½ | 2 1 | 6 + | 3½ | 1 - 2 | 1,9 | 1600 | 2,11 | 1671 | |
4 | Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub | 1616 | 1710 | 3 ½ | 6 + | 5 ½ | 1 ½ | 2 1 | 3½ | 1 - 2 | 2,2 | 1625 | 2,48 | 1711 | |
5 | Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1548 | 1606 | 2 1 | 3 ½ | 4 ½ | 6 + | 1 0 | 3 | 3 - 4 | 1,75 | 1559 | 1,77 | 1615 | |
6 | Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1611 | 1679 | 1 - | 4 - | 2 - | 5 - | 3 - | 0 | 6 | 0 | 1611 | 0 | 1679 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland | 1520 | 1585 | 6 1 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 5 ½ | 4½ | 1 | 2,8 | 1619 | 2,63 | 1622 | |
2 | Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub | 1456 | 1655 | 5 1 | 1 0 | 6 ½ | 3 ½ | 4 ½ | 2½ | 2 | 2,3 | 1465 | 3,20 | 1641 | |
3 | Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening | 1439 | 1526 | 4 ½ | 5 0 | 1 0 | 2 ½ | 6 1 | 2 | 3 - 6 | 2,15 | 1432 | 2,16 | 1520 | |
4 | Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub | 1528 | 1509 | 3 ½ | 6 ½ | 5 ½ | 1 0 | 2 ½ | 2 | 3 - 6 | 2,9 | 1488 | 2,02 | 1508 | |
5 | Michael Leon Christensen Skakklubben Evans | 1441 | 1502 | 2 0 | 3 1 | 4 ½ | 6 0 | 1 ½ | 2 | 3 - 6 | 2,15 | 1434 | 1,98 | 1502 | |
6 | Martin Mosgaard Knudsen Roskilde Skakklub | 1509 | 1631 | 1 0 | 4 ½ | 2 ½ | 5 1 | 3 0 | 2 | 3 - 6 | 2,7 | 1478 | 3,01 | 1611 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening | 1411 | 1544 | 6 1 | 2 ½ | 3 ½ | 4 1 | 5 1 | 4 | 2 | 2,4 | 1510 | 2,72 | 1595 | |
2 | Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1427 | 1561 | 5 0 | 1 ½ | 6 0 | 3 0 | 4 ½ | 1 | 5 - 6 | 2,55 | 1357 | 2,84 | 1524 | |
3 | Lars Jensen Viborg Skakklub | 1435 | 1502 | 4 1 | 5 1 | 1 ½ | 2 1 | 6 1 | 4½ | 1 | 2,6 | 1561 | 2,36 | 1545 | |
4 | Jon Thuesen Fredericia Skakforening | 1422 | 1467 | 3 0 | 6 ½ | 5 0 | 1 0 | 2 ½ | 1 | 5 - 6 | 2,5 | 1355 | 2,06 | 1446 | |
5 | Marcus Juul Nielsen Skakklubben Rokaden | 1413 | 1545 | 2 1 | 3 0 | 4 1 | 6 ½ | 1 0 | 2½ | 3 | 2,4 | 1418 | 2,72 | 1536 | |
6 | Birgit Dithlevsen Herning Skakklub | 1437 | 1494 | 1 0 | 4 ½ | 2 1 | 5 ½ | 3 0 | 2 | 4 | 2,6 | 1410 | 2,30 | 1488 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Peter Jørgensen Springeren Kolding | 1319 | 1371 | 6 0 | 2 0 | 3 1 | 4 ½ | 5 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,1 | 1337 | 1,88 | 1396 | |
2 | Niels Aage Kristensen Varde Skakklub | 1396 | 1553 | 5 1 | 1 1 | 6 1 | 3 1 | 4 ½ | 4½ | 1 | 0 | 1396 | 3,33 | 1576 | |
3 | Mattias Skærved Fredericia Skakforening | 1333 | 1367 | 4 ½ | 5 0 | 1 0 | 2 0 | 6 ½ | 1 | 6 | 2,2 | 1279 | 1,84 | 1350 | |
4 | Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO | 1364 | 1447 | 3 ½ | 6 0 | 5 1 | 1 ½ | 2 ½ | 2½ | 3 - 4 | 0 | 1364 | 2,48 | 1448 | |
5 | André Friis Møller Frem Skakklub | 1383 | 1495 | 2 0 | 3 1 | 4 0 | 6 ½ | 1 0 | 1½ | 5 | 2,65 | 1331 | 2,88 | 1467 | |
6 | Sebastian Gråbæk Viby Skakklub | 1406 | 1459 | 1 1 | 4 1 | 2 0 | 5 ½ | 3 ½ | 3 | 2 | 2,8 | 1415 | 2,59 | 1475 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1263 | 1162 | 6 1 | 2 1 | 3 1 | 4 ½ | 5 1 | 4½ | 1 | 2,35 | 1412 | 1,00 | 1262 | |
2 | Bent K. Nielsen Skørping Skakklub | 1282 | 1340 | 5 0 | 1 0 | 6 0 | 3 ½ | 4 0 | ½ | 6 | 2,55 | 1190 | 2,15 | 1297 | |
3 | Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1217 | 0 | 4 ½ | 5 0 | 1 0 | 2 ½ | 6 0 | 1 | 5 | 2 | 1172 | 0 | 1000 | |
4 | Paul Cook Springeren Kolding | 1303 | 1365 | 3 ½ | 6 0 | 5 0 | 1 ½ | 2 1 | 2 | 4 | 2,7 | 1272 | 2,30 | 1333 | |
5 | Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans | 1309 | 1398 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 6 1 | 1 0 | 4 | 2 | 2,75 | 1377 | 2,53 | 1417 | |
6 | Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub | 1291 | 1322 | 1 0 | 4 1 | 2 1 | 5 0 | 3 1 | 3 | 3 | 2,6 | 1309 | 2,02 | 1322 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mathias Bogø Vordingborg Skakklub | 1201 | 1417 | 6 1 | 2 1 | 3 ½ | 4 1 | 5 0 | 3½ | 2 - 3 | 3,05 | 1221 | 3,30 | 1421 | |
2 | Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland | 1065 | 1205 | 5 0 | 1 0 | 6 0 | 3 0 | 4 1 | 1 | 5 | 1,95 | 1022 | 1,70 | 1177 | |
3 | Oskar Breinholt Hoffmann Jetsmark Skakklub | 1131 | 1272 | 4 ½ | 5 0 | 1 ½ | 2 1 | 6 0 | 2 | 4 | 2,45 | 1111 | 2,21 | 1264 | |
4 | Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1060 | 1133 | 3 ½ | 6 0 | 5 0 | 1 0 | 2 0 | ½ | 6 | 1,9 | 996 | 1,20 | 1105 | |
5 | Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub | 1204 | 1378 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 6 ½ | 1 1 | 4½ | 1 | 3,05 | 1290 | 3,02 | 1437 | |
6 | Jacob Hein Espergærde Skakklub | 1153 | 1454 | 1 0 | 4 1 | 2 1 | 5 ½ | 3 1 | 3½ | 2 - 3 | 2,65 | 1191 | 3,57 | 1453 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Daniel Zhu Springeren Kolding | 998 | 1370 | 6 1 | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 5 ½ | 2½ | 2 - 3 | 3 | 968 | 1,6 | 1346 | |
2 | Nicolai Zhu Springeren Kolding | 768 | 0 | 5 1 | 1 0 | 6 0 | 3 0 | 4 0 | 1 | 6 | 1,25 | 753 | 0 | 1000 | |
3 | Anton Breinholt, Hoffmann Prøvemedlemmer | 1000 | 1000 | 4 0 | 5 0 | 1 1 | 2 1 | 6 0 | 2 | 4 - 5 | 3 | 940 | 0,32 | 1010 | |
4 | Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1000 | 0 | 3 1 | 6 1 | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 5 | 1 | 3 | 1135 | 0 | 1000 | |
5 | Mathias Antoniussen Springeren Kolding | 800 | 0 | 2 0 | 3 1 | 4 0 | 6 ½ | 1 ½ | 2 | 4 - 5 | 1,45 | 833 | 0 | 1000 | |
6 | Benedicte Kistrup BMS Skak | 1031 | 1223 | 1 0 | 4 0 | 2 1 | 5 ½ | 3 1 | 2½ | 2 - 3 | 3,25 | 996 | 1,08 | 1220 |
Partier i turneringen DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)
Hvid:
Sort: Event: Resultat: Runde: Træk: |
DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup) | |||
---|---|---|---|
DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)
12. WEEKENDTURNERING!
Skakklubben Springeren indbyder til 5 runders koordineret turnering
Spilledage/tidspunkt: fredag den 13. april kl.19.00-24.00, lørdag den 14. april kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00, søndag den 15. april kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00
Spillested: Kolding Uddannelse Center Ågade 27, 6000 Kolding
I hyggeligt miljø ved åen. Ekstra god plads til alle spillere. Handicapvenlige lokaler.
10 minutters gang fra banegården. Gratis parkering ved spillestedet.
Grupper: Der spilles i 6-mandsgrupper sidste gruppe evt. som monrad.
Betænkningstid: 90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1. Mødetid senest 1 time efter rundens start. NB. I øverste gruppe kan der ikke aftales remis før træk 30 (p.g.a. livetransmission).
Indskud 250 kr. indbetales til Spar Nord 9277-4579858139 eller mobilepay 51803298 senest 5. april 2018. Ved senere betaling tillægges 50 kr.
Maks. 144 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig.
Præmier: Øverste gruppe: 1: præmie 3.000 kr., vandrepokal og titlen Kolding Bymester. 2. præmie 1500 kr. Gruppe 2: 1. præmie 1.500 kr. 2. præmie 700 kr.
I alle øvrige grupper er 1. præmien 700 kr. og 2. præmien 400 kr.
NB: Vinderen af gruppe 2 har ret til at spille i øverste gruppe næste år. Turneringen er Elo-ratet.
Gratis deltagelse/forplejning for alle GM'ere og IM'ere. Gratis overnatning på centralt beliggende hotel for alle GM’ere og de 6 første IM’ere.
Gratis overnatning til de første 20 spillere, der ønsker overnatning i 5-sengsværelser, 20 minutters gang fra spillestedet.
Husk: Tilmelding direkte til undertegnede, hvis der ønskes gratis overnatning.
Ryge- og mobilforbud på spillestedet.
Kantine: Dejlig buffet, kaffe, vand, øl, brød m.m.
Ved tilmelding med navn, fødselsdato, rating og telefon-nr. senest den 5. april 2018 skal du benytte onlinetilmelding via www.skak.dk eller www.skakklubbenspringeren.dk. Du kan også tilmelde dig via Michael Jakobsen tlf. 40 14 44 66, e-mail formandspringeren@gmail.com. |
|||
Periode | 2018-04-13 .. 2018-04-15 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja |
Turnerings komite |
|
||
Hoveddommer | |||
Dommere |
Alle grupper: Hans Nørgaard Paulsen , Jan Rosenberg , Tommy Hansen , Vagn Lauritzen GM/IM Gruppe: Vagn Lauritzen |
Tilmeldings muligheder til DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
GM/IM Gruppe | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 1 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 2 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 3 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 4 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 5 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 6 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 7 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 8 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Mester 9 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 1 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 2 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 3 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 4 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 5 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 6 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 7 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 8 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 9 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 10 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Basis 11 | 6 | 2018-04-13 | 2018-04-11 |
Totalt antal tilmeldte | 126 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103107144 | 1416928 | 1. IM Bjørn Møller Ochsner | Skanderborg Skakklub | 2488 | 2443 | 2018-02-01 | |||
100700286 | 1400142 | 2. IM Jens Ove Fries Nielsen | Fredericia Skakforening | 2401 | 2358 | 2018-01-25 | |||
103110502 | 1444948 | 3. FM Jonas Buhl Bjerre | Skanderborg Skakklub | 2417 | 2378 | 2017-11-20 | |||
100501733 | 730157 | 4. IM Attila Gergacz | Springeren Kolding | 2360 | 2360 | 2018-04-01 | |||
4610776 | 5. GM Thorsten Michael Haub | 2411 | 2411 | 2017-11-16 | |||||
100901506 | 1413767 | 6. IM Igor Teplyi | Nordre Skakklub | 2409 | 2403 | 2018-01-22 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100202269 | 816035 | 1. Marco Ferrante | 2261 | 2261 | 2018-04-06 | ||||
100103864 | 1444492 | 2. FM Viktor Haarmark Nielsen | Skakforeningen ØBRO | 2320 | 2324 | 2018-02-06 | |||
100600717 | 1401033 | 3. FM Poul Rewitz | Skakklubben af 1968 | 2299 | 2288 | 2018-04-08 | |||
100400392 | 1404067 | 4. FM Martin Matthiesen | Skakklubben af 1968 | 2322 | 2330 | 2018-03-05 | |||
103103398 | 1408623 | 5. FM Johnni Veng | Nordre Skakklub | 2215 | 2226 | 2018-04-04 | |||
100600616 | 1402528 | 6. Lars Hansen | Skakklubben af 1968 | 2218 | 2231 | 2018-02-28 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600613 | 1401637 | 1. WFM Esmat Susanne Guindy | Viborg Skakklub | 2181 | 2204 | 2018-01-25 | |||
100601273 | 1401890 | 2. FM Jesper Mørch Lauridsen | Enkeltmedlem - Indland | 2210 | 2206 | 2018-02-08 | |||
100400293 | 1401360 | 3. Bjarne Light | 2201 | 2201 | 2018-04-09 | ||||
100300620 | 1401475 | 4. Jan Nordenbæk Pedersen | Hillerød Skakklub | 2180 | 2191 | 2018-04-07 | |||
103110001 | 1437747 | 5. Bjarke Hautop Kristensen | Skakklubben Evans | 2173 | 2232 | 2018-04-03 | |||
100103912 | 1444514 | 6. FM Mikkel Manosri Jacobsen | BMS Skak | 2206 | 2172 | 2018-04-03 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602634 | 642851 | 1. Jean-Philippe Miqueu | Skakklubben af 1968 | 2129 | 2145 | 2018-02-28 | |||
100300084 | 1403222 | 2. Claus Rossen | Viborg Skakklub | 2169 | 2193 | 2018-03-01 | |||
100800259 | 1406671 | 3. Peter Thorsbro | Furesø Skakklub | 2134 | 2144 | 2018-04-08 | |||
100700432 | 1407988 | 4. Henning Lau Rasmussen | Jetsmark Skakklub | 2140 | 2166 | 2018-01-18 | |||
100701758 | 2900955 | 5. WFM Maria Vasova | Aalborg Skakforening af 1889 | 2146 | 2161 | 2018-02-02 | |||
100900841 | 1410490 | 6. Peter Graves | Viborg Skakklub | 2117 | 2144 | 2018-03-08 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602425 | 1446045 | 1. Kasper Skaarup | Skakklubben af 1968 | 2101 | 2004 | 2018-03-04 | |||
100901673 | 1441299 | 2. Thomas Søndergaard Thybo | Skive Skakklub | 2084 | 2004 | 2018-04-03 | |||
100301751 | 1437089 | 3. Alexander Le Besq | Frem Skakklub | 2078 | 2160 | 2018-04-03 | |||
100602129 | 1404792 | 4. Lars René Andersen | Skakklubben af 1968 | 2101 | 2116 | 2018-03-25 | |||
100600339 | 1400720 | 5. WIM Nina Høiberg | Nordre Skakklub | 2113 | 2136 | 2017-11-16 | |||
100900269 | 1403761 | 6. Søren Ladegaard | Kjellerup Skakklub | 2114 | 2129 | 2018-04-03 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600598 | 1412329 | 1. Tavs Bjerre | Skanderborg Skakklub | 2059 | 2068 | 2018-03-31 | |||
100501746 | 1448552 | 2. Adesh Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 2062 | 2095 | 2018-04-02 | |||
103111576 | 1449575 | 3. Asbjørn Hovgaard Schack | Haderslev Skakklub | 2064 | 2005 | 2018-03-04 | |||
100102955 | 1410750 | 4. Jesper Knudsen | Læseforeningens Skakklub | 2039 | 2083 | 2018-03-25 | |||
100602311 | 1440489 | 5. Johan Hardlei | Skakklubben af 1968 | 2043 | 2129 | 2018-03-04 | |||
100103773 | 1444816 | 6. Nicolai Kistrup | BMS Skak | 2069 | 2082 | 2018-04-03 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602212 | 1406523 | 1. Martin Knudsen | Skakklubben af 1968 | 2020 | 2039 | 2018-02-14 | |||
100900241 | 1406086 | 2. Torben Bødskov Andersen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 2018 | 2047 | 2018-01-10 | |||
100100533 | 1408895 | 3. Ole Østergaard | Herning Skakklub | 2019 | 2030 | 2018-04-05 | |||
100601911 | 1436341 | 4. Peter Kristensen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 2019 | 2017 | 2018-01-30 | |||
100601670 | 1409476 | 5. Jens Olaf Svanholm Fogh | Viby Skakklub | 2014 | 2041 | 2018-04-03 | |||
100701521 | 1404938 | 6. Lasse Luther | Jetsmark Skakklub | 2026 | 2050 | 2018-01-18 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100700293 | 1408569 | 1. Tobias Breinholt Hoffmann | Jetsmark Skakklub | 2009 | 2040 | 2018-01-11 | |||
100900714 | 1419242 | 2. Thomas Højbjerg Suarez | Viborg Skakklub | 1997 | 2050 | 2018-03-05 | |||
100500765 | 1418483 | 3. Kim Burnæs | Springeren Kolding | 1967 | 1986 | 2017-12-17 | |||
100300106 | 1402854 | 4. Henning Nielsen | Maribo Skakklub | 2009 | 2069 | 2018-04-09 | |||
100900404 | 1415964 | 5. Jørn Christensen Hvid | Skive Skakklub | 1973 | 1959 | 2018-04-04 | |||
100602256 | 1436570 | 6. Bjarke Vangsgård | Vejlby-Risskov Skakklub | 1972 | 1940 | 2017-12-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100900246 | 1447963 | 1. Thomas Christensen | Kjellerup Skakklub | 1916 | 1972 | 2018-04-03 | |||
100301109 | 1409344 | 2. WFM Marie Frank-Nielsen | Amager Skakforening | 1966 | 1982 | 2018-04-11 | |||
100602257 | 1436589 | 3. WFM Freja Vangsgård | Vejlby-Risskov Skakklub | 1936 | 1970 | 2017-12-04 | |||
100301049 | 1504258 | 4. WFM Thomine Stolberg-Rohr | Skakklubben Evans | 1921 | 1966 | 2018-01-30 | |||
100300078 | 1405551 | 5. Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen | Enkeltmedlem - Indland | 1951 | 1945 | 2018-04-06 | |||
100800470 | 1402544 | 6. Lars Kjøller Nilsson | Hillerød Skakklub | 1942 | 1960 | 2018-04-06 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602544 | 1451502 | 1. Christian Emil Frambøl | Skanderborg Skakklub | 1860 | 1911 | 2017-11-13 | |||
100301806 | 1439073 | 2. Jacob Foged Christensen | Frem Skakklub | 1881 | 1944 | 2018-04-03 | |||
100500469 | 1438808 | 3. Lasse Nielsen | Fredericia Skakforening | 1875 | 1910 | 2018-01-22 | |||
100100817 | 1403800 | 4. Finn Bonnez | Nørrebro Skakklub | 1863 | 1888 | 2018-03-15 | |||
100800535 | 1407392 | 5. Henrik Andersen | Enkeltmedlem - Indland | 1911 | 1952 | 2018-02-21 | |||
100600267 | 1417320 | 6. Claus Vangsgård | Vejlby-Risskov Skakklub | 1898 | 1938 | 2017-12-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100802810 | 1442015 | 1. Morten Kühn | Hillerød Skakklub | 1806 | 1860 | 2018-01-31 | |||
100400304 | 1419358 | 2. Børge Schrøder | Haderslev Skakklub | 1808 | 1848 | 2018-03-13 | |||
101095138 | 1457292 | 3. Simon Ehrenreich | Skakklubben af 1968 | 1823 | 1703 | 2018-02-22 | |||
100500692 | 1409859 | 4. Aage Søndergaard Nielsen | Springeren Kolding | 1856 | 1879 | 2017-12-29 | |||
100500787 | 1418840 | 5. Poul Erik Jørgensen | Springeren Kolding | 1848 | 1921 | 2018-03-07 | |||
100401598 | 24658359 | 6. Guido Heinemann | Bov Skakklub | 1839 | 1842 | 2018-01-13 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100200288 | 1428403 | 1. Jan Robert Ambirk | Vordingborg Skakklub | 1806 | 1834 | 2017-11-14 | |||
24672084 | 2. Stephan Millgramm | 1756 | 1756 | 2018-01-13 | |||||
103111288 | 1446894 | 3. Simon L. Hansen | Fredericia Skakforening | 1775 | 1799 | 2018-02-13 | |||
100202124 | 1440217 | 4. Markus Strange | Vordingborg Skakklub | 1759 | 1825 | 2018-01-24 | |||
100700821 | 1416413 | 5. Henning Brøgger Jensen | Fredericia Skakforening | 1803 | 1870 | 2018-01-07 | |||
102100849 | 1419820 | 6. Tobias Simon Lindgaard | Ribe Skakklub | 1741 | 1717 | 2018-01-07 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100500481 | 1506021 | 1. Claus Marcussen | Fredericia Skakforening | 1689 | 1716 | 2017-11-18 | |||
100300351 | 1435132 | 2. Andrew Velarde | Ejby Skakklub | 1699 | 1741 | 2018-04-04 | |||
100301886 | 1447947 | 3. Albert Mechlenburg Møller | Frem Skakklub | 1738 | 1701 | 2017-11-18 | |||
100100016 | 1411098 | 4. Jan Kargaard Jensen | Tåstrup Skakforening | 1715 | 1755 | 2017-12-18 | |||
100900449 | 1419838 | 5. Egon Rysgaard Madsen | THY Skakklub | 1703 | 1799 | 2018-04-02 | |||
100401642 | 1457020 | 6. Martin Møller | Vojens Skakklub | 1740 | 1771 | 2017-11-17 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100901011 | 1415972 | 1. Michael René Christensen | THY Skakklub | 1652 | 1722 | 2018-04-02 | |||
100501747 | 1448560 | 2. Janith Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 1638 | 1643 | 2018-04-02 | |||
100500417 | 1444638 | 3. Carsten Meyer | Fredericia Skakforening | 1630 | 1620 | 2018-01-07 | |||
100601855 | 1419803 | 4. Thomas Overgaard Kristensen | Nordre Skakklub | 1689 | 1672 | 2018-02-25 | |||
100802811 | 1442074 | 5. Bernhard W. Sørensen | Hillerød Skakklub | 1687 | 1762 | 2018-02-18 | |||
100602575 | 1453947 | 6. John Christopher Højstrup Christensen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1676 | 1710 | 2017-11-15 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100901686 | 1457195 | 1. Jacob Kindt Nielsen | Kjellerup Skakklub | 1596 | 1576 | 2018-04-04 | |||
100501586 | 1449737 | 2. Christoffer Vinter | Frem Skakklub | 1597 | 1649 | 2017-11-18 | |||
100602657 | 7202490 | 3. Kaj Olsen | Skakklubben Rokaden | 1573 | 1655 | 2017-11-28 | |||
100301938 | 1461044 | 4. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen | Frem Skakklub | 1616 | 1710 | 2017-12-04 | |||
101095048 | 1454200 | 5. Ture Jungberg Nielsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1548 | 1606 | 2018-02-26 | |||
100600405 | 1429183 | 6. Søren Rud Ottesen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1611 | 1679 | 2017-11-28 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103109271 | 1431676 | 1. Thomas Nielsen | Enkeltmedlem - Indland | 1520 | 1585 | 2017-11-18 | |||
100301879 | 1447009 | 2. Steen Jacobsen | Læseforeningens Skakklub | 1456 | 1655 | 2017-11-28 | |||
101095844 | 1463616 | 3. Claus Rasmussen | Esbjerg Skakforening | 1439 | 1526 | 2017-12-06 | |||
100901687 | 1452738 | 4. Sebastian Ladegaard | Kjellerup Skakklub | 1528 | 1509 | 2018-04-03 | |||
100501726 | 1446851 | 5. Michael Leon Christensen | Skakklubben Evans | 1441 | 1502 | 2018-02-16 | |||
103109911 | 1436937 | 6. Martin Mosgaard Knudsen | Roskilde Skakklub | 1509 | 1631 | 2018-02-26 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101096089 | 1464981 | 1. Jeppe Hald Falkesgaard | Brønshøj Skakforening | 1411 | 1544 | 2018-02-12 | |||
100700690 | 1413856 | 2. Per Jacobsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1427 | 1561 | 2017-11-13 | |||
100901773 | 1453378 | 3. Lars Jensen | Viborg Skakklub | 1435 | 1502 | 2018-03-05 | |||
100500426 | 1450948 | 4. Jon Thuesen | Fredericia Skakforening | 1422 | 1467 | 2018-03-17 | |||
100202102 | 1446576 | 5. Marcus Juul Nielsen | Skakklubben Rokaden | 1413 | 1545 | 2018-04-03 | |||
100900771 | 1413201 | 6. Birgit Dithlevsen | Herning Skakklub | 1437 | 1494 | 2017-11-14 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100301783 | 1450298 | 1. Peter Jørgensen | Springeren Kolding | 1319 | 1371 | 2018-04-11 | |||
100501384 | 1444786 | 2. Niels Aage Kristensen | Varde Skakklub | 1396 | 1553 | 2018-02-06 | |||
101095461 | 1461958 | 3. Mattias Skærved | Fredericia Skakforening | 1333 | 1367 | 2018-01-11 | |||
100104462 | 45059730 | 4. Vedant Kumar Saravana | Skakforeningen ØBRO | 1364 | 1447 | 2018-02-12 | |||
100301795 | 1439081 | 5. André Friis Møller | Frem Skakklub | 1383 | 1495 | 2017-11-18 | |||
100401436 | 1436627 | 6. Sebastian Gråbæk | Viby Skakklub | 1406 | 1459 | 2018-02-09 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602402 | 1459945 | 1. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1263 | 1162 | 2018-04-02 | |||
100100277 | 1450492 | 2. Bent K. Nielsen | Skørping Skakklub | 1282 | 1340 | 2018-03-16 | |||
101095943 | 1467018 | 3. Philip Uhre Knudsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1217 | 2018-04-06 | ||||
100500191 | 1465350 | 4. Paul Cook | Springeren Kolding | 1303 | 1365 | 2018-02-25 | |||
101095855 | 1462547 | 5. Vitus Bondo Medhus | Skakklubben Evans | 1309 | 1398 | 2017-11-16 | |||
100301937 | 1461036 | 6. Steen Roed Gundorf Henriksen | Frem Skakklub | 1291 | 1322 | 2017-12-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100202123 | 1440039 | 1. Mathias Bogø | Vordingborg Skakklub | 1201 | 1417 | 2018-01-24 | |||
101095520 | 1464272 | 2. Nanna Ehrenreich | Enkeltmedlem - Indland | 1065 | 1205 | 2018-03-29 | |||
100701748 | 1462288 | 3. Oskar Breinholt Hoffmann | Jetsmark Skakklub | 1131 | 1272 | 2018-01-11 | |||
100602519 | 1454102 | 4. Lars Peter Levin Olsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1060 | 1133 | 2018-03-08 | |||
100301965 | 1462440 | 5. Elias Roed Gundorf Jacobsen | Frem Skakklub | 1204 | 1378 | 2017-12-04 | |||
100801513 | 1402870 | 6. Jacob Hein | Espergærde Skakklub | 1153 | 1454 | 2017-11-20 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101096474 | 1466240 | 1. Daniel Zhu | Springeren Kolding | 998 | 1370 | 2018-04-04 | |||
101095858 | 1466232 | 2. Nicolai Zhu | Springeren Kolding | 768 | 2018-04-04 | ||||
101096520 | - | 3. Anton Breinholt, Hoffmann | Prøvemedlemmer | 1000 | 1000 | 2018-01-11 | |||
100602673 | 1467000 | 4. Kent Uhre Knudsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1000 | 2018-04-06 | ||||
101200078 | 1467026 | 5. Mathias Antoniussen | Springeren Kolding | 800 | 2018-04-04 | ||||
100103780 | 1444883 | 6. Benedicte Kistrup | BMS Skak | 1031 | 1223 | 2018-04-04 |