Arbejder ...

loading

DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)  

Vis Gruppe : Live dækning Parringer
GM/IM Gruppe Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24882443
6
2
3
4
5
3 - 43,124822,922439
2IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
24012358
5
1
6
3
4
252,423942,222356
3FM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
24172378
4
5
1
2
6
412,524372,392394
4IM Attila Gergacz
Springeren Kolding
23602360
3
6
5
1
2
3 - 4023602,232363
5GM Thorsten Michael Haub
24112411
2
3
4
6
1
16024112,662394
6IM Igor Teplyi
Nordre Skakklub
24092403
1
4
2
5
3
322,4524152,582407

Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Marco Ferrante
22612261
6
2
3
4
5
31 - 2022612,362274
2Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23202324
5
1
6
3
4
31 - 22,923222,892326
3FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22992288
4
5
1
2
6
3 - 42,722952,602286
4FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
23222330
3
6
5
1
2
25 - 62,923042,952311
5FM Johnni Veng
Nordre Skakklub
22152226
2
3
4
6
1
3 - 42,0522242,082234
6Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22182231
1
4
2
5
3
25 - 62,0522172,122229

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
21812204
6
2
3
4
5
162,421532,522174
2FM Jesper Mørch Lauridsen
Enkeltmedlem - Indland
22102206
5
1
6
3
4
3 - 42,6522072,542205
3Bjarne Light
22012201
4
5
1
2
6
22,622192,502221
4Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21802191
3
6
5
1
2
52,421622,422173
5Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
21732232
2
3
4
6
1
3 - 42,3521762,762222
6FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22062172
1
4
2
5
3
412,622422,262207

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
21292145
6
1
2
0
3
0
4
½
5
½
25021292,382137
2Claus Rossen
Viborg Skakklub
21692193
5
0
1
1
6
½
3
1
4
½
322,7521742,792197
3Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21342144
4
0
5
½
1
1
2
0
6
1
3 - 42,4521352,382146
4Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
21402166
3
1
6
½
5
0
1
½
2
½
3 - 42,521402,562165
5Maria Vasova
Aalborg Skakforening af 1889
21462161
2
1
3
½
4
1
6
1
1
½
412,5521842,512191
6Peter Graves
Viborg Skakklub
21172144
1
0
4
½
2
½
5
0
3
0
162,320912,382116

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
21012004
6
0
2
0
3
½
4
0
5
½
15 - 62,520711,791988
2Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
20842004
5
½
1
1
6
1
3
1
4
0
2 - 32,421081,792072
3Alexander Le Besq
Frem Skakklub
20782160
4
½
5
1
1
½
2
0
6
0
242,3520713,052118
4Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21012116
3
½
6
½
5
1
1
1
2
1
412,521412,692142
5WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21132136
2
½
3
0
4
0
6
0
1
½
15 - 62,6520802,872099
6Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21142129
1
1
4
½
2
0
5
1
3
1
2 - 32,6521312,812143

Mester 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Tavs Bjerre
Skanderborg Skakklub
20592068
6
0
2
½
3
0
4
0
5
½
162,5520282,432039
2Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20622095
5
1
1
½
6
½
3
½
4
0
3 - 42,5520612,652089
3Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
20642005
4
1
5
0
1
1
2
½
6
½
322,5520731,902049
4Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20392083
3
0
6
0
5
½
1
1
2
1
3 - 42,3520422,552082
5Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
20432129
2
0
3
1
4
½
6
0
1
½
252,420352,932092
6Nicolai Kistrup
BMS Skak
20692082
1
1
4
1
2
½
5
1
3
½
412,621052,542140

Mester 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20202039
6
½
2
1
3
½
4
½
5
½
32 - 32,520302,512049
2Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20182047
5
½
1
0
6
½
3
1
4
½
42,520182,582045
3Ole Østergaard
Herning Skakklub
20192030
4
½
5
0
1
½
2
0
6
½
5 - 62,519992,442011
4Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20192017
3
½
6
1
5
1
1
½
2
½
12,520392,332040
5Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20142041
2
½
3
1
4
0
6
1
1
½
32 - 32,4520252,532050
6Lasse Luther
Jetsmark Skakklub
20262050
1
½
4
0
2
½
5
0
3
½
5 - 62,5520052,612028

Mester 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Tobias Breinholt Hoffmann
Jetsmark Skakklub
20092040
6
½
2
1
3
1
4
½
5
½
12,720252,782054
2Thomas Højbjerg Suarez
Viborg Skakklub
19972050
5
½
1
0
6
0
3
1
4
1
2 - 42,5519962,842043
3Kim Burnæs
Springeren Kolding
19671986
4
1
5
0
1
0
2
0
6
1
25 - 62,319582,321980
4Henning Nielsen
Maribo Skakklub
20092069
3
0
6
1
5
1
1
½
2
0
2 - 42,720053,002059
5Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
19731959
2
½
3
1
4
0
6
0
1
½
25 - 62,419612,111957
6Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19721940
1
½
4
0
2
1
5
1
3
0
2 - 42,419751,951951

Mester 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
19161972
6
½
2
1
3
½
4
½
5
0
32,319222,561971
2WFM Marie Frank-Nielsen
Amager Skakforening
19661982
5
½
1
0
6
½
3
½
4
½
24 - 62,719452,631969
3Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19361970
4
0
5
1
1
½
2
½
6
0
24 - 62,519212,531959
4WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
19211966
3
1
6
0
5
1
1
½
2
½
322,3519412,501976
5Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen
Enkeltmedlem - Indland
19511945
2
½
3
0
4
0
6
½
1
1
24 - 62,619332,331938
6Lars Kjøller Nilsson
Hillerød Skakklub
19421960
1
½
4
1
2
½
5
½
3
1
12,5519712,451981

Mester 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
18601911
6
½
2
½
3
0
4
1
5
½
3 - 42,3518652,381916
2Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
18811944
5
0
1
½
6
½
3
1
4
0
252,518662,681917
3Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
18751910
4
0
5
½
1
1
2
0
6
0
62,4518472,381892
4Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
18631888
3
1
6
½
5
1
1
0
2
1
12,3519022,201914
5Henrik Andersen
Enkeltmedlem - Indland
19111952
2
1
3
½
4
0
6
½
1
½
3 - 42,7519042,741947
6Claus Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18981938
1
½
4
½
2
½
5
½
3
1
322,6519092,621946

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18061860
6
½
2
0
3
½
4
0
5
½
52,317822,651837
2Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
18081848
5
½
1
1
6
1
3
1
4
0
22,318502,541867
3Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18231703
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,4517651,401667
4Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
18561879
3
1
6
1
5
½
1
1
2
1
12,719342,791913
5Poul Erik Jørgensen
Springeren Kolding
18481921
2
½
3
1
4
½
6
½
1
½
332,6518593,131918
6Guido Heinemann
Bov Skakklub
18391842
1
½
4
0
2
0
5
½
3
1
242,618212,491832

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
18061834
6
1
2
½
3
½
4
0
5
0
242,7517842,781818
2 Stephan Millgramm
17561756
5
0
1
½
6
½
3
0
4
0
15 - 6017562,121734
3Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
17751799
4
½
5
1
1
½
2
1
6
1
41 - 22,518352,481860
4Markus Strange
Vordingborg Skakklub
17591825
3
½
6
½
5
1
1
1
2
1
41 - 22,418252,721851
5Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
18031870
2
1
3
0
4
0
6
1
1
1
332,7518113,071869
6Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
17411717
1
0
4
½
2
½
5
0
3
0
15 - 62,217051,831700

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
16891716
6
0
2
½
3
0
4
1
5
0
52,316652,251701
2Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16991741
5
1
1
½
6
1
3
0
4
½
32 - 32,3517192,451752
3Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
17381701
4
1
5
1
1
1
2
1
6
0
412,717862,111777
4Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
17151755
3
0
6
0
5
½
1
0
2
½
162,516702,571724
5Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
17031799
2
0
3
0
4
½
6
1
1
1
42,417062,921791
6Martin Møller
Vojens Skakklub
17401771
1
1
4
1
2
0
5
0
3
1
32 - 32,717492,701777

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael René Christensen
THY Skakklub
16521722
6
½
2
½
3
0
4
½
5
0
52,416252,781696
2Janith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
16381643
5
1
1
½
6
1
3
1
4
1
12,317402,131738
3Carsten Meyer
Fredericia Skakforening
16301620
4
½
5
0
1
1
2
0
6
½
242,2516231,951621
4Thomas Overgaard Kristensen
Nordre Skakklub
16891672
3
½
6
0
5
0
1
½
2
0
162,716382,371645
5Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16871762
2
0
3
1
4
1
6
0
1
1
32 - 32,716963,101760
6John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16761710
1
½
4
1
2
0
5
1
3
½
32 - 32,616882,671723

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
15961576
6
+
2
0
3
½
4
½
5
1
33 - 42,0515941,571593
2Christoffer Vinter
Frem Skakklub
15971649
5
0
1
1
6
+
3
0
4
0
252,0515502,071628
3Kaj Olsen
Skakklubben Rokaden
15731655
4
½
5
½
1
½
2
1
6
+
1 - 21,916002,111671
4Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
16161710
3
½
6
+
5
½
1
½
2
1
1 - 22,216252,481711
5Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
15481606
2
1
3
½
4
½
6
+
1
0
33 - 41,7515591,771615
6Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16111679
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
060161101679

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
15201585
6
1
2
1
3
1
4
1
5
½
12,816192,631622
2Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
14561655
5
1
1
0
6
½
3
½
4
½
22,314653,201641
3Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
14391526
4
½
5
0
1
0
2
½
6
1
23 - 62,1514322,161520
4Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15281509
3
½
6
½
5
½
1
0
2
½
23 - 62,914882,021508
5Michael Leon Christensen
Skakklubben Evans
14411502
2
0
3
1
4
½
6
0
1
½
23 - 62,1514341,981502
6Martin Mosgaard Knudsen
Roskilde Skakklub
15091631
1
0
4
½
2
½
5
1
3
0
23 - 62,714783,011611

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
14111544
6
1
2
½
3
½
4
1
5
1
422,415102,721595
2Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
14271561
5
0
1
½
6
0
3
0
4
½
15 - 62,5513572,841524
3Lars Jensen
Viborg Skakklub
14351502
4
1
5
1
1
½
2
1
6
1
12,615612,361545
4Jon Thuesen
Fredericia Skakforening
14221467
3
0
6
½
5
0
1
0
2
½
15 - 62,513552,061446
5Marcus Juul Nielsen
Skakklubben Rokaden
14131545
2
1
3
0
4
1
6
½
1
0
32,414182,721536
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14371494
1
0
4
½
2
1
5
½
3
0
242,614102,301488

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Jørgensen
Springeren Kolding
13191371
6
0
2
0
3
1
4
½
5
1
3 - 42,113371,881396
2Niels Aage Kristensen
Varde Skakklub
13961553
5
1
1
1
6
1
3
1
4
½
12,7515093,331576
3Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13331367
4
½
5
0
1
0
2
0
6
½
162,212791,841350
4Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
13641447
3
½
6
0
5
1
1
½
2
½
3 - 42,4513662,481448
5André Friis Møller
Frem Skakklub
13831495
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
52,6513312,881467
6Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
14061459
1
1
4
1
2
0
5
½
3
½
322,814152,591475

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
12631162
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
12,3514121,001262
2Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
12821340
5
0
1
0
6
0
3
½
4
0
½62,5511902,151297
3Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1217
4
½
5
0
1
0
2
½
6
0
152117201000
4Paul Cook
Springeren Kolding
13031365
3
½
6
0
5
0
1
½
2
1
242,712722,301333
5Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
13091398
2
1
3
1
4
1
6
1
1
0
422,7513772,531417
6Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
12911322
1
0
4
1
2
1
5
0
3
1
332,613092,021322

Basis 10 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
12011417
6
1
2
1
3
½
4
1
5
0
2 - 33,0512213,301421
2Nanna Ehrenreich
Enkeltmedlem - Indland
10651205
5
0
1
0
6
0
3
0
4
1
151,9510221,701177
3Oskar Breinholt Hoffmann
Jetsmark Skakklub
11311272
4
½
5
0
1
½
2
1
6
0
242,4511112,211264
4Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
10601133
3
½
6
0
5
0
1
0
2
0
½61,99971,201105
5Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
12041378
2
1
3
1
4
1
6
½
1
1
13,0512903,021437
6Jacob Hein
Espergærde Skakklub
11531454
1
0
4
1
2
1
5
½
3
1
2 - 32,6511913,571453

Basis 11 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Daniel Zhu
Springeren Kolding
9981370
6
1
2
1
3
0
4
0
5
½
2 - 339761,61346
2Nicolai Zhu
Springeren Kolding
768
5
1
1
0
6
0
3
0
4
0
161,2575701000
3Anton Breinholt, Hoffmann
Prøvemedlemmer
10001000
4
0
5
0
1
1
2
1
6
0
24 - 539550,321010
4Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
513113501000
5Mathias Antoniussen
Springeren Kolding
800
2
0
3
1
4
0
6
½
1
½
24 - 51,4582501000
6Benedicte Kistrup
BMS Skak
10311223
1
0
4
0
2
1
5
½
3
1
2 - 33,259971,081220

Partier i turneringen DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)

 

12. WEEKENDTURNERING!

 

Skakklubben Springeren indbyder til 5 runders koordineret turnering

 

Spilledage/tidspunkt: fredag den 13. april kl.19.00-24.00, lørdag den 14. april kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00, søndag den 15. april kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00

 

Spillested:

Kolding Uddannelse Center

Ågade 27, 6000 Kolding

 

I hyggeligt miljø ved åen.

Ekstra god plads til alle spillere.

Handicapvenlige lokaler.

 

10 minutters gang fra banegården.

Gratis parkering ved spillestedet.

 

Grupper: Der spilles i 6-mandsgrupper sidste gruppe evt. som monrad.

 

Betænkningstid: 90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1. Mødetid senest 1 time efter rundens start. NB. I øverste gruppe kan der ikke aftales remis før træk 30 (p.g.a. livetransmission).

 

Indskud 250 kr. indbetales til Spar Nord 9277-4579858139 eller mobilepay 51803298 senest 5. april 2018. Ved senere betaling tillægges 50 kr.

 

Maks. 144 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig.

 

Præmier:

Øverste gruppe: 1: præmie 3.000 kr., vandrepokal og titlen Kolding Bymester. 2. præmie 1500 kr.

Gruppe 2: 1. præmie 1.500 kr. 2. præmie 700 kr.

 

I alle øvrige grupper er 1. præmien 700 kr. og 2. præmien 400 kr.

 

NB: Vinderen af gruppe 2 har ret til at spille i øverste gruppe næste år.

Turneringen er Elo-ratet.

 

Gratis deltagelse/forplejning for alle GM'ere og IM'ere.

Gratis overnatning på centralt beliggende hotel for alle GM’ere og de 6 første IM’ere.

 

Gratis overnatning til de første 20 spillere, der ønsker overnatning i 5-sengsværelser, 20 minutters gang fra spillestedet. 

 

Husk: Tilmelding direkte til undertegnede, hvis der ønskes gratis overnatning.

                     

Ryge- og mobilforbud på spillestedet.

 

Kantine: Dejlig buffet, kaffe, vand, øl, brød m.m.

 

Ved tilmelding med navn, fødselsdato, rating og telefon-nr. senest den 5. april 2018 skal du benytte onlinetilmelding via www.skak.dk eller www.skakklubbenspringeren.dk. Du kan også tilmelde dig via Michael Jakobsen tlf. 40 14 44 66, e-mail formandspringeren@gmail.com.

Periode 2018-04-13 .. 2018-04-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

 

Hoveddommer Richardt Ebbesen
Dommere Alle grupper:  Hans Nørgaard Paulsen , Jan Rosenberg , Tommy Hansen , Vagn Lauritzen
GM/IM Gruppe:  Richardt Ebbesen , Vagn Lauritzen

Tilmeldings muligheder til DanPumps Kolding Bymesterskab 2018 (tidligere Sondex Cup)

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GM/IM Gruppe 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 1 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 2 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 3 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 4 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 5 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 6 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 7 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 8 6 2018-04-13 2018-04-11
Mester 9 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 1 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 2 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 3 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 4 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 5 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 6 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 7 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 8 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 9 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 10 6 2018-04-13 2018-04-11
Basis 11 6 2018-04-13 2018-04-11
Totalt antal tilmeldte 126
Deltagere i gruppen GM/IM Gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103107144 1416928 1. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2488 2443 2018-02-01
100700286 1400142 2. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2401 2358 2018-01-25
103110502 1444948 3. FM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2417 2378 2017-11-20
100501733 730157 4. IM Attila Gergacz Springeren Kolding 2360 2360 2018-04-01
4610776 5. GM Thorsten Michael Haub 2411 2411 2017-11-16
100901506 1413767 6. IM Igor Teplyi Nordre Skakklub 2409 2403 2018-01-22
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202269 816035 1. Marco Ferrante 2261 2261 2018-04-06
100103864 1444492 2. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2320 2324 2018-02-06
100600717 1401033 3. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2299 2288 2018-04-08
100400392 1404067 4. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2322 2330 2018-03-05
103103398 1408623 5. FM Johnni Veng Nordre Skakklub 2215 2226 2018-04-04
100600616 1402528 6. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2218 2231 2018-02-28
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600613 1401637 1. WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2181 2204 2018-01-25
100601273 1401890 2. FM Jesper Mørch Lauridsen Enkeltmedlem - Indland 2210 2206 2018-02-08
100400293 1401360 3. Bjarne Light 2201 2201 2018-04-09
100300620 1401475 4. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2180 2191 2018-04-07
103110001 1437747 5. Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans 2173 2232 2018-04-03
100103912 1444514 6. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2206 2172 2018-04-03
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602634 642851 1. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2129 2145 2018-02-28
100300084 1403222 2. Claus Rossen Viborg Skakklub 2169 2193 2018-03-01
100800259 1406671 3. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2134 2144 2018-04-08
100700432 1407988 4. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2140 2166 2018-01-18
100701758 2900955 5. Maria Vasova Aalborg Skakforening af 1889 2146 2161 2018-02-02
100900841 1410490 6. Peter Graves Viborg Skakklub 2117 2144 2018-03-08
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602425 1446045 1. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 2101 2004 2018-03-04
100901673 1441299 2. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2084 2004 2018-04-03
100301751 1437089 3. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2078 2160 2018-04-03
100602129 1404792 4. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2101 2116 2018-03-25
100600339 1400720 5. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2113 2136 2017-11-16
100900269 1403761 6. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2114 2129 2018-04-03
Deltagere i gruppen Mester 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600598 1412329 1. Tavs Bjerre Skanderborg Skakklub 2059 2068 2018-03-31
100501746 1448552 2. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2062 2095 2018-04-02
103111576 1449575 3. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 2064 2005 2018-03-04
100102955 1410750 4. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2039 2083 2018-03-25
100602311 1440489 5. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2043 2129 2018-03-04
100103773 1444816 6. Nicolai Kistrup BMS Skak 2069 2082 2018-04-03
Deltagere i gruppen Mester 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602212 1406523 1. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2020 2039 2018-02-14
100900241 1406086 2. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2018 2047 2018-01-10
100100533 1408895 3. Ole Østergaard Herning Skakklub 2019 2030 2018-04-05
100601911 1436341 4. Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 2019 2017 2018-01-30
100601670 1409476 5. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2014 2041 2018-04-03
100701521 1404938 6. Lasse Luther Jetsmark Skakklub 2026 2050 2018-01-18
Deltagere i gruppen Mester 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700293 1408569 1. Tobias Breinholt Hoffmann Jetsmark Skakklub 2009 2040 2018-01-11
100900714 1419242 2. Thomas Højbjerg Suarez Viborg Skakklub 1997 2050 2018-03-05
100500765 1418483 3. Kim Burnæs Springeren Kolding 1967 1986 2017-12-17
100300106 1402854 4. Henning Nielsen Maribo Skakklub 2009 2069 2018-04-09
100900404 1415964 5. Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub 1973 1959 2018-04-04
100602256 1436570 6. Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1972 1940 2017-12-04
Deltagere i gruppen Mester 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900246 1447963 1. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1916 1972 2018-04-03
100301109 1409344 2. WFM Marie Frank-Nielsen Amager Skakforening 1966 1982 2018-04-11
100602257 1436589 3. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1936 1970 2017-12-04
100301049 1504258 4. WFM Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans 1921 1966 2018-01-30
100300078 1405551 5. Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen Enkeltmedlem - Indland 1951 1945 2018-04-06
100800470 1402544 6. Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub 1942 1960 2018-04-06
Deltagere i gruppen Mester 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602544 1451502 1. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1860 1911 2017-11-13
100301806 1439073 2. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1881 1944 2018-04-03
100500469 1438808 3. Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1875 1910 2018-01-22
100100817 1403800 4. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1863 1888 2018-03-15
100800535 1407392 5. Henrik Andersen Enkeltmedlem - Indland 1911 1952 2018-02-21
100600267 1417320 6. Claus Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1898 1938 2017-12-04
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802810 1442015 1. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1806 1860 2018-01-31
100400304 1419358 2. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1808 1848 2018-03-13
101095138 1457292 3. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1823 1703 2018-02-22
100500692 1409859 4. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1856 1879 2017-12-29
100500787 1418840 5. Poul Erik Jørgensen Springeren Kolding 1848 1921 2018-03-07
100401598 24658359 6. Guido Heinemann Bov Skakklub 1839 1842 2018-01-13
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200288 1428403 1. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1806 1834 2017-11-14
24672084 2. Stephan Millgramm 1756 1756 2018-01-13
103111288 1446894 3. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1775 1799 2018-02-13
100202124 1440217 4. Markus Strange Vordingborg Skakklub 1759 1825 2018-01-24
100700821 1416413 5. Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening 1803 1870 2018-01-07
102100849 1419820 6. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1741 1717 2018-01-07
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500481 1506021 1. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1689 1716 2017-11-18
100300351 1435132 2. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1699 1741 2018-04-04
100301886 1447947 3. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1738 1701 2017-11-18
100100016 1411098 4. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1715 1755 2017-12-18
100900449 1419838 5. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1703 1799 2018-04-02
100401642 1457020 6. Martin Møller Vojens Skakklub 1740 1771 2017-11-17
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901011 1415972 1. Michael René Christensen THY Skakklub 1652 1722 2018-04-02
100501747 1448560 2. Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1638 1643 2018-04-02
100500417 1444638 3. Carsten Meyer Fredericia Skakforening 1630 1620 2018-01-07
100601855 1419803 4. Thomas Overgaard Kristensen Nordre Skakklub 1689 1672 2018-02-25
100802811 1442074 5. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1687 1762 2018-02-18
100602575 1453947 6. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1676 1710 2017-11-15
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901686 1457195 1. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1596 1576 2018-04-04
100501586 1449737 2. Christoffer Vinter Frem Skakklub 1597 1649 2017-11-18
100602657 7202490 3. Kaj Olsen Skakklubben Rokaden 1573 1655 2017-11-28
100301938 1461044 4. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1616 1710 2017-12-04
101095048 1454200 5. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1548 1606 2018-02-26
100600405 1429183 6. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1611 1679 2017-11-28
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103109271 1431676 1. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1520 1585 2017-11-18
100301879 1447009 2. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1456 1655 2017-11-28
101095844 1463616 3. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1439 1526 2017-12-06
100901687 1452738 4. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1528 1509 2018-04-03
100501726 1446851 5. Michael Leon Christensen Skakklubben Evans 1441 1502 2018-02-16
103109911 1436937 6. Martin Mosgaard Knudsen Roskilde Skakklub 1509 1631 2018-02-26
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096089 1464981 1. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1411 1544 2018-02-12
100700690 1413856 2. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1427 1561 2017-11-13
100901773 1453378 3. Lars Jensen Viborg Skakklub 1435 1502 2018-03-05
100500426 1450948 4. Jon Thuesen Fredericia Skakforening 1422 1467 2018-03-17
100202102 1446576 5. Marcus Juul Nielsen Skakklubben Rokaden 1413 1545 2018-04-03
100900771 1413201 6. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1437 1494 2017-11-14
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301783 1450298 1. Peter Jørgensen Springeren Kolding 1319 1371 2018-04-11
100501384 1444786 2. Niels Aage Kristensen Varde Skakklub 1396 1553 2018-02-06
101095461 1461958 3. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1333 1367 2018-01-11
100104462 45059730 4. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1364 1447 2018-02-12
100301795 1439081 5. André Friis Møller Frem Skakklub 1383 1495 2017-11-18
100401436 1436627 6. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1406 1459 2018-02-09
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602402 1459945 1. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1263 1162 2018-04-02
100100277 1450492 2. Bent K. Nielsen Skørping Skakklub 1282 1340 2018-03-16
101095943 1467018 3. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1217 2018-04-06
100500191 1465350 4. Paul Cook Springeren Kolding 1303 1365 2018-02-25
101095855 1462547 5. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1309 1398 2017-11-16
100301937 1461036 6. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1291 1322 2017-12-04
Deltagere i gruppen Basis 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202123 1440039 1. Mathias Bogø Vordingborg Skakklub 1201 1417 2018-01-24
101095520 1464272 2. Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland 1065 1205 2018-03-29
100701748 1462288 3. Oskar Breinholt Hoffmann Jetsmark Skakklub 1131 1272 2018-01-11
100602519 1454102 4. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1060 1133 2018-03-08
100301965 1462440 5. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1204 1378 2017-12-04
100801513 1402870 6. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1153 1454 2017-11-20
Deltagere i gruppen Basis 11
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096474 1466240 1. Daniel Zhu Springeren Kolding 998 1370 2018-04-04
101095858 1466232 2. Nicolai Zhu Springeren Kolding 768 2018-04-04
101096520 - 3. Anton Breinholt, Hoffmann Prøvemedlemmer 1000 1000 2018-01-11
100602673 1467000 4. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 2018-04-06
101200078 1467026 5. Mathias Antoniussen Springeren Kolding 800 2018-04-04
100103780 1444883 6. Benedicte Kistrup BMS Skak 1031 1223 2018-04-04