Arbejder ...

loading

K41s 2. Dags-EMT 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Børge Hjerrild Nielsen
Hvidovre Skakklub
18941937
6
1
2
½
3
0
4
½
5
+
311,7519021,771942
2Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18381892
5
½
1
½
6
0
3
+
4
½
2 - 51,618351,661889
3Jan Bauner
Skakklubben K41
19702028
4
½
5
½
1
1
2
-
6
½
2 - 52,319762,392030
4Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19321945
3
½
6
0
5
1
1
½
2
½
2 - 52,719262,411947
5Peter Sebastian Stuhr
Skakklubben K41
18051882
2
½
3
½
4
0
6
1
1
-
261,318261,471893
6Håkan Lane
Damhus Skakklub
20232057
1
0
4
1
2
1
5
0
3
½
2 - 53,420053,302041

Monrad Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
11
-
1
-
7
-
5
-
4
-
012080001000
1Ole Gjelstrup
Skakklubben K41
14741558
2
0
+
4
1
7
½
3
0
6 - 71,914561,041547
2Joe Flyckt Olsen
Måløv Skakklub
16441758
1
1
11
1
3
0
6
-
8
1
32 - 52,816501,851761
3Søren Skovsø Nielsen
Skakklubben K41
15681699
4
1
6
1
2
1
8
1
1
1
512,8516782,941740
4Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13341447
3
0
5
1
1
0
10
½
+
6 - 71,513341,051456
5Søren Christian Krogh
Skakklubben K41
11551377
6
0
4
0
10
½
+
9
0
10 - 110,811421,011367
6Birger Birk
Roskilde Skakklub
14901635
5
1
3
0
9
1
2
+
10
-
32 - 5214901,811639
7 Michele Melega
Skakforeningen ØBRO
14351565
8
0
10
½
+
1
½
11
1
32 - 51,914401,181561
8Jais Nørgaard Nielsen
Skakklubben K41
16211752
7
1
9
1
11
1
3
0
2
0
32 - 53,5516052,531741
9Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
13161580
10
1
8
0
6
0
11
0
5
1
28 - 9213161,881582
10Aage Niels Christensen
Nørrebro Skakklub
15141632
9
0
7
½
5
½
4
½
6
-
10 - 11314472,711608
11Morten Andersen
Prøvemedlemmer
1200
+
2
0
8
0
9
1
7
0
28 - 90,7121401000
Indbydelse

K41s 2. Dags-EMT 2018

Hermed indbydes til K41s 2. Dags EMT 2017, der er åben for alle.

Turneringsform:

Fortrinsvis 6-mands alle-mod-alle-grupper, men Monrad-grupper kan også blive brugt for at få det til at gå op med deltagerantallet, og for at få grupperne til at blive så lige som mulige.

Turneringen ELO rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Spilledage:

Torsdagene fra den 22 feb til 22 marts 2018 I alt 5 runder.

Spillested & tid:

K41s lokaler, Mellemtoftevej 11, Valby, med start kl. 12:30.

Spillerne skal være ved brættet senest ½ time efter rundestart.

Betænkningstid:

90 minutter + 30 sekunder pr. træk. Der gives 30 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud:

120kr., som inkluderer kaffe, te og småkager ved hver runde, men der er ingen præmier.

Mobiltelefoner:

Skal være slukkede og 'usynlige'.

Tilmelding:

Senest tirsdag den 20 feb 2018.

Der er plads til 50-52 deltagere.

Turneringsledere:

Dommer: Jan Bauner formand@skakklubbenk41.dk Tlf. 30963978

Assisterende dommer: Ole Gjelstrup

Periode 2018-02-22 .. 2018-03-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jan Bauner
Dommere

Tilmeldings muligheder til K41s 2. Dags-EMT 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2018-02-22 2018-02-20
Monrad 12 2018-02-22 2018-02-20
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101946 1405128 1. Børge Hjerrild Nielsen Hvidovre Skakklub 1894 1937 2018-02-13
100102046 1428799 2. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1838 1892 2018-02-01
100101984 1415832 3. Jan Bauner Skakklubben K41 1970 2028 2017-11-30
102100937 1427962 4. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1932 1945 2017-11-30
100802434 1426729 5. Peter Sebastian Stuhr Skakklubben K41 1805 1882 2018-02-15
100701573 1433695 6. Håkan Lane Damhus Skakklub 2023 2057 2018-02-16
Deltagere i gruppen Monrad
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-02-22
100500498 1413481 1. Ole Gjelstrup Skakklubben K41 1474 1558 2018-01-20
100100577 1416936 2. Joe Flyckt Olsen Måløv Skakklub 1644 1758 2018-02-20
100102027 1410091 3. Søren Skovsø Nielsen Skakklubben K41 1568 1699 2018-02-06
100801513 1402870 4. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1334 1447 2017-12-18
103108104 1407686 5. Søren Christian Krogh Skakklubben K41 1155 1377 2017-11-30
100800841 1451553 6. Birger Birk Roskilde Skakklub 1490 1635 2018-02-03
101095266 857742 7. Michele Melega Skakforeningen ØBRO 1435 1565 2018-02-20
100103306 1407902 8. Jais Nørgaard Nielsen Skakklubben K41 1621 1752 2018-01-30
100101086 1413368 9. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1316 1580 2018-02-06
100100217 1409980 10. Aage Niels Christensen Nørrebro Skakklub 1514 1632 2017-12-01
101096510 - 11. Morten Andersen Prøvemedlemmer 1200 2018-02-22